MI Glinka adında Nizhny Novgorod Konservatuarı: adres, fakülte, eğitim şartlarıMI Glinka adında Nizhny Novgorod Konservatuarı: adres, fakülte, eğitim şartları

23.05.2019

MI Glinka adında Nizhny Novgorod Konservatuarı: adres, fakülte, eğitim şartları 4

MI Glinka adında Nizhny Novgorod Konservatuarı: adres, fakülte, eğitim şartları

1946'da kurulan Nizhny NovgorodKonservatuvar (1990'a kadar - Gorky Eyaleti) ülkedeki en iyi müzik üniversitelerinden birinin yerini aldı. Öncelikle, Moskova ve Leningrad Konservatuarlarından mezun olan tanınmış müzisyenlerin ve okur yazar teorisyenlerin çalışmaya başlamasıyla olağanüstü bir takım takımı hak etmiştir.

Nizhny Novgorod Konservatuarı

Kökenlerinde

Bütün dünya şu isimleri biliyor: A. P. Stogorsky, I. V. Sposobin, AA Kasyanov, BS Veprinsky, SL ve AL Lazersony, NN Poluektova, DV Zhitomirsky, MV Tropinskaya, GR Ginzburg, M S. Pekelis, J.I. Zak, J.V.Flier, V.A. Shcherbinin, V.P. Portugalov, OK Eiges, A.V. Brown, A.A. Nesterov, B. C. Marantz, II Kats, IB Gusman. Nizhny Novgorod Konservatuvarı'nın bugüne kadar sürdürdüğü eğitim seviyesini yükselttiler.

Daha otoriter bulmak mümkün değildir1950'de en mükemmel müzikolog ve piyanist GS Dombayev'in de başardığı ilk rektör olan AA Kogan olan müzikal ve kamusal figürlerdi. Her türlü girişimi, üniversitenin önde gelenleri arasında yer almasına ve her yıl her geçen gün daha da hak ettiği yeri almasına yardımcı oldu. 1957'de Nizhny Novgorod Konservatuvarı, besteci M.I.Glinka'nın onursal ismini aldı.

çıkış

Zaten konservatuvar altmışlı yıllarıncagüzel müzik gelenekleri oluştu, temel pedagojik okullar kuruldu ve 1965'de ileri eğitim sistemi - lisansüstü eğitim - kuruldu. Daha önce, Nizhny Novgorod Konservatuarı Alman Konseri Alexander Shuke'un organizasyonu ile Büyük Konser Salonu'nu süsledi, öğrenciler sınıflar ve yeni pansiyonlar için daha rahat bir bina alıyorlardı.

Nijni Novgorod Konservatuvarı salonundaki organ,Ben rölantide. SSCB Onur Sanatçısı sınıfta dersler, profesör GI Kozlova pek çok benzeri bir sınıfta bunu almak için, son derece popüler oldu. Ve elbette sadece ona değil. Ama yarışma katılımcılar Nijniy Novgorod Devlet Konservatuarı her zaman çok yüksek olmuştur. Tüm yönlerde son derece sert çalıştı Öğretmenler, öğrencilerinin tüm Birlik yarışmalar ve çağdaş müziğin festivaller üzerinde hiçbir eşit vardı. Bu durum, özellikle 1964 Festivali Shostakovich'i belirtilir.

ses kayıt stüdyosu

teorisyenler

1972’den başlayarak yirmi bir yılNizhny Novgorod Konservatuvarı. Glinka ünlü besteci, SSCB Halk Sanatçısı, Profesör AA Nesterov liderliğinde gelişti. ve diğerleri, "Müzik analizinin Sorunları" "modern müzik sorunlarını": parladı yıllarda Kompozisyon Bölümü özellikle parlak, burada güçlü bir müzikbilimsel Okulu vardır, yaygın olarak bilinen haline gelmiştir makale ve bilimsel yayınların koleksiyonları, yayınlandı. Nizhny Novgorod müzisyenlerinin en ilginç bölgelerinden biri hızla gelişti - bu müzikbilim. Fakülte birçok yönden öncü oldu.

Yetmişli yıllarda Büyük Konser SalonuGorki Konservatuarı insanoğluna Schnittke, Rahmaninov, Castalian müzik, Chesnokov manevi müzik, yanı sıra bazı Batılı bestecilerin eserlerinin ilk performansını vermiştir. Her konser bir vahiy olduğunu ve cesur ve dürüst keşfeden ve yasaklı başyapıtları ve haksız yere unutulmuş yazar olarak bu kurumun genel görüşünü iddia etti.

Nizhny Novgorod Devlet Konservatuarı

Yeni zaman

1994 yılından beri Konservatuar personeli seçildi.Rektörün görevi olağanüstü bir kondüktör, Rusya Halk Sanatçısı ve Nijniy Novgorod Fahri vatandaşı, Profesör LK Sivukhin'dir. Daha sonra, kendisine emanet edilen üniversite, yurt dışındaki müzik üniversiteleri ve uluslararası statü ile kapsamlı bağlantılar elde etti. Şimdi, Suriye, Japonya, Fransa, Danimarka, Çin, ABD ve Jamaika'dan öğrenciler ve stajyerler Konservatuar'da eğitim görüyor.

1996 yılında NNGK şef ve besteci tarafından yönetildi.Onurlu Sanat Eseri, Rusya Halk Sanatçısı, İnsani Bilimler Akademisi üyesi, birçok ödülün ve siparişlerin şelatçısı olan Profesör E. B. Fertelmeister. O andan itibaren, üniversitenin gelişimi her yöne doğru akıyor ve dünyanın müzik kültürüne entegrasyon yeni bir ivme kazandı. NNCK otoritesi önemli ölçüde arttı ve 2005'te üniversite bir akademi statüsünü aldı. Konservatuvar ve dıştan değiştirilmiş: Cephe, duvarlar, iç mekanlar modern hale gelmiş, ancak orijinal olarak yaratılmış yaratıcı çekiciliğin atmosferi bütünüyle korunmuştur.

Faaliyet alanları

Şimdi NNGK en büyük merkezdirTüm Volga bölgesinin müzik kültürü, müzik, eğitim ve bilimsel etkinliklerle federal bölgeye, çeşitli hibelerle defalarca ödüllendirildi: Rusya İnsani Yardım Vakfı, Açık Toplum Enstitüsü, Goethe Enstitüsü ve DAAD bursları ve diğerleri. Ek olarak, NNGK ek olarak devletten mali destek almaktadır. Bu, yaratıcı aktivitelerini yoğunlaştırmak için öğretim ve refakatçi personeline maddi destek vermenizi sağlar.

Uzmanlar iki tarafından yüksek eğitim alıralanları: "eğitim ve pedagoji" ve "Kültür ve Sanat", dokuz özellikleri ve on dört uzmanlık içerir. lisansüstü mesleki eğitim programları: yaratıcı alanında lisansüstü ve sahne ve araştırma - "müzik sanatı."

Nizhny Novgorod Konservatuarı adresi

yenilikler

Yenilikçi Rusya'nın en iyi eğitim programları NNGK'da uygulandığı kabul edildi, bunlar arasında şunlar yer alıyor:

 • Enstrümantal performans programı: piyanofor, organ; Orkestra davul ve rüzgar aletleri; orkestra telli çalgılar, orkestra halk çalgıları (halk enstrümanlarının başkanı).
 • Vokal sanatı üzerine programlar: halk şarkıları, akademik şarkı söyleme.
 • Yürütme programları: opera ve senfoni orkestrası, akademik koro, askeri bando.

Nizhny Novgorod'da yedi yüz öğrenci çalışıyorKonservatuar, yetmiş lisansüstü öğrenci ve aday adayı. Zaman yenilik gerektirir ve yaygın olarak tanıtılır. Yeni fakülteler ve uzmanlıklar açıldı: "oyunculuk sanatı", "müzikal ses mühendisliği", "müzikal pedagoji". Uzmanlık yeni opera ve senfoni iletken, yönü "Müzik ve El" ve "Müzikoloji" profiller "medyada müzik gazetecilik", "Müzikoloji" ve bir "müzikal pedagoji."

Eğitim koşulları

Öğrenciler oldukça rahat çalışabilirlerOnları çalışmalarında tam anlamıyla yaşamalarını sağlar koşulları: prova, yayıncılık kompleksi, kütüphane, kayıt stüdyosu yurtları - tüm bu teorik bilgi birikimine ve tamamen profesyonel beceriler eşlik eder. Performans becerilerini geliştirmek için harika fırsatlar. yalnız performans, kondüktör en, ensemble, orkestra: En yüksek fazla iki yüz öğretmen olursa olsun seçilen müzikal aktivitenin ne tür gerçekten yüksek müzik eğitimi almak için öğrenci arzusunu desteklemek kalibre.

Ileri eğitim fakültesi veek eğitim, genç profesyonellere ve gelecekteki faaliyetlerine yardımcı olur. Geleneksel programların yanı sıra, müzik okutmanları, eleştirmenler, medya için gazeteciler, radyo ve televizyon editörleri yetiştiriyorlar. Genç uzmanlar, işverenler ve iş arayanlar için bir ticaret fuarı olan NNCK mezunlarının istihdamını kolaylaştıran özel bir departman tarafından da desteklenmektedir. Buna ek olarak, eğitim süresince tüm öğrenciler, deneyim kazanmalarına yardımcı olan eğitim etkinliklerine katılırlar: performans, konser ve konser. Ayrıca, NNCK öğrencileri sürekli olarak en yüksek seviyeye kadar farklı seviyelerde profesyonel yarışmalara katılırlar.

orkestra fakültesi

bilim

Ciddi bilimsel araştırmalar olmadan, hangiÜniversitede yürütülürken, NNCK'nin otoritesi o kadar yüksek olmazdı. Bilime disiplinler arası bir yaklaşıma dayanan, benzersiz ve son derece profesyonel olan kendi müzikoloji okulu, modern müziğin sorunlarına sürekli ilgi ile karakterize edilir. Nijniy Novgorod Konservatuarı, konser salonları, eğitim faaliyetlerine ek olarak, küçük şehir ve bölgede büyük herkesin bildiği hitap profesyoneller arkadaşları için bir sürü iş.

Nizhny Novgorod müzikologları ders kitapları hazırlıyormüzikal liseler ve bunları kendi yayınevi ve kayıt stüdyosuna izin verdiği için bunları açıklayıcı materyallerle birlikte yayınlarlar. Bölüm öğretmenleri tarafından yazılan monograflar, makaleler koleksiyonları da yayınlanmakta, konferans materyalleri ve pek çok metodolojik ve öğretim yardımı da yayınlanmaktadır. Rus kültüründe, NNGK tarafından düzenlenen her etkinlik dikkate değer bir fenomen haline geliyor: bilimsel ve sanatsal projeler, konser çevrimleri, bilimsel konferanslar, yayınlar ve sanat sergileri.

Uluslararası Faaliyetler

Konservatuarın uluslararası otoritesi sabit veBu doğrultuda faaliyetler büyük ölçekli ve çok yönlü olduğu için sürekli olarak büyümektedir. Avusturya, Almanya, Çin ve diğer ülkelerdeki üniversitelerle düzenli yaratıcı temaslar NNGK. Birçok işbirliği ile işbirliği anlaşmaları imzalandı. Ziyaretlerin sürekli alışverişi, yaratıcı toplantılar vardır. Moğolistan, Kore, Çin, Sırbistan, Belçika, Avusturya ve Fransa'dan Ruslar, öğrenciler, stajyerler ve yüksek lisans öğrencileri ile birlikte.

Ortak şenliklerAntlaşmalar: Folkwang-Hochschule (Almanya), 1996'dan bu yana NNC ile işbirliği yapmaktadır. Bu işbirliği çerçevesinde öğrenciler, yüksek lisans öğrencileri ve öğretmenlerin ortak master sınıfları ve konser programları düzenlenmesi; 1998'den beri, sözleşme kapsamında, NNCK Bruckner Konservatuarı (Avusturya) ile ortak müzik performansları gerçekleştiriyor; Essen'de, NNGK - "geçen yüzyılın müziği" öğretmenlerinin yanı sıra diğer birçok uluslararası bilimsel ve sanatsal projenin hazırladığı bir festival düzenlendi. NNCK, Paris Müzik Okulu, Büyük Opera ve Büyükşehir Operası'ndan (ABD) misafirlerini alır.

Nijniy Novgorod Glinka Konservatuarı

Rusya'da

NNGK'de devasa bir öğretim kadrosundakonser müzisyenlerinin yüzdesi. Hatta uluslararası düzeye çıkıyor, onlar müzisyenler Nizhny Novgorod elbette ana sınıfları, yarışmalar, seminerler, açık sınıfları, yarışmalar yürütmek ve ülkedeki müzikal okullar, kolejler ve okullar, konser meslektaşlarıyla geleneksel bağlarını sürdürmek.

Katılımcılar için yarışmanın bu yüzden kararlı olmasının nedeni budur.yüksek ve gelen coğrafyası neredeyse bizim geniş ülkemizin tamamını kapsamaktadır. Daha önce de belirtildiği gibi, mezun olduktan sonra, mezun olmadan yardımlar kalmaz. NNGK'da eğitim, kentsel kültürel çevreye dahil edildi: öğrenciler, aynı zamanda, iki mükemmel salonda, konservatuarın duvarları içinde eğlendiler ve Nizhny Novgorod performans okulunun otoritesini güçlendirdiler ve başarılı ve başarılı bir şekilde turneye çıktılar.

Eğitim seviyesi

Yedi binden fazla NNCK mezunu çalışmaktadırRusya, Amerika Birleşik Devletleri, Büyük Britanya, Avustralya, Japonya, İsrail, Almanya, İsviçre, Hollanda, tüm önemli şehirleri onurlu Nizhny Novgorod müzik okulunu temsil ediyor. pedagojik ve yaratıcı temeli Serası, Filarmoni Salonu, Müzik, Opera, Koro Koleji, okul ve liselerin Koleji: Ayrıca, müzik ve şehrin elit olun.

Eğitim uzmanlarının kalitesi onaylandıÇeşitli profesyonel yarışmalarda öğrenci ve yüksek lisans öğrencilerinin sayısız zaferi. Listenin uzun olması nedeniyle en prestijli olanların listesi bile zor:

 • Tüm Rusya yarışı (Moskova, bir defadan fazla).
 • Uluslararası Piyanist Yarışması (Almanya).
 • "Tchaikovski'nin vatanında" (Izhevsk).
 • Rekabet Nesterova (Nizhny Novgorod, rüzgar ve vurmalı çalgılar).
 • "Gümüş sesler" (Petrozavodsk).
 • "Kuban'ın İncisi" (Krasnodar).
 • Rekabet Vila-Lobos (İspanya, klasik gitar).
 • "Prikamye-2019" (Perm, halk enstrümanları).
 • "Rus Olympus" (Nizhny Novgorod, birden fazla kez).
 • Perpetuum mobil (Ukrayna, akordeon, akordeon).
 • Uluslararası yarışma "Volga blizzard" (Samara, opera şarkı).
 • Uluslararası yarışma "Orpheus" (Volgograd, vokal).
 • Jurgenson (kompozisyon) adını alan Uluslararası Yarışma.
 • Tüm Rusya yarışma (Bashkiria, koro şefliği).
 • Tüm Rus koro yarışması "19. yüzyılın Rus müziği".
 • Öğrencilerin bilimsel çalışmalarının tüm Rus yarışması (Gnesin RAM).
 • Babushkin (Moskova, ses mühendislerinin yaratıcı çalışması) adını taşıyan tüm Rusya rekabeti.

Onur yararları

NNGK sabit bir başlatıcı ve mükemmelGenç jenerasyonlar arasında müzik alanındaki tüm uzmanlık alanlarında profesyonel yarışma organizatörleri. Özellikle müzik tarihi ve teorisi hakkında en güçlü yarışmaları not etmek gerekir.

2012 yılında NNGK Olimpiyatı olduRusya Eğitim Bakanlığı Rektörler Birliği'nde düzenlenen lider Olimpiyatları listesinde yer almaktadır. Bu tür etkinliklerin durumu, kazananlar ve ödül kazananların konservatuarlara girişte kabul sınavlarını atlamasını sağlar.

Nizhny Novgorod konservatuvarı salonunda organ

fakülteler

Piyano performansı her zaman ana olmuşturve üniversitenin kuruluşundan beri önde gelen uzmanlık. Piyano fakültesinde beş bölüm vardır: iki özel piyano, bir oda topluluğu, refakatçi becerileri, bir harpçı ve organ bölümü.

Orkestra bölümü de konservatuarın açılışının ilk gününden beri var. Üç sandalye vardır: teller, ağaç sargısı, pirinç ve vurmalı çalgılar.

Halk Aletleri Fakültesi'nde sadeceBir bölüm, böyle bir yapı Nizhny Novgorod Konservatuvarı'dır. Glinka. Bayan fakülte içinde ayrı olarak mevcut değil, uzmanlığın kendisi de doğal olarak bu bölümün sınırları içinde. Vokal bölümünde iki bölüm var - solo şarkı ve müzikal tiyatro bölümü. Kondüktörün iki bölümdeki fakültesi koro şefliğini ve opera-senfonisini öğretir. Besteci ve müzikoloji bölümü altı bölümden oluşmaktadır. Bunlar arasında - kompozisyonlar ve enstrümantasyon; müzik teorisi; müzik tarihi; ses mühendisliği; müzikal gazetecilik; müzikal pedagoji. Buna ek olarak, NNGK ileri eğitim ve beş üniversite kolejleri için bir fakülte vardır.

adres

Belgeler başvuru sahibine şu adrese gönderilir: sokak Piskunova, ev 40. Telefon 8-831-411-88-78 ile sorgulama yapmak için ön mümkün. Kabul komitesi, 20 Haziran'dan bu yana 9.00-17.00 saatleri arasında birinci katta, 105. sınıfta, 12.00-13.00 saatleri arasında öğle yemeği molası veriyor. Hostel, Genkina Caddesi, ev 71'de yer almaktadır. Telefon: 8-831-432-25-72.

MI Glinka adında Nizhny Novgorod Konservatuarı: adres, fakülte, eğitim şartlarıMI Glinka adında Nizhny Novgorod Konservatuarı: adres, fakülte, eğitim şartları

Related news

 • Pratik Şeftali Marmelatı
 • Bitkisel Zayıflama Yöntemleri ve Yolları
 • Menstruasyon için bazal sıcaklık ve onlardan önce ne var
 • Tişörtünüzü Askılı Yapmanın Yolu
 • Matrix – The Matrix

 • MI Glinka adında Nizhny Novgorod Konservatuarı: adres, fakülte, eğitim şartları 24

  MI Glinka adında Nizhny Novgorod Konservatuarı: adres, fakülte, eğitim şartları


  MI Glinka adında Nizhny Novgorod Konservatuarı: adres, fakülte, eğitim şartları 74

  MI Glinka adında Nizhny Novgorod Konservatuarı: adres, fakülte, eğitim şartları 76

  MI Glinka adında Nizhny Novgorod Konservatuarı: adres, fakülte, eğitim şartları 24

  MI Glinka adında Nizhny Novgorod Konservatuarı: adres, fakülte, eğitim şartları 64

  MI Glinka adında Nizhny Novgorod Konservatuarı: adres, fakülte, eğitim şartları 21

  MI Glinka adında Nizhny Novgorod Konservatuarı: adres, fakülte, eğitim şartları 80

  MI Glinka adında Nizhny Novgorod Konservatuarı: adres, fakülte, eğitim şartları 60

  MI Glinka adında Nizhny Novgorod Konservatuarı: adres, fakülte, eğitim şartları 60

  MI Glinka adında Nizhny Novgorod Konservatuarı: adres, fakülte, eğitim şartları 7

  MI Glinka adında Nizhny Novgorod Konservatuarı: adres, fakülte, eğitim şartları 11

  MI Glinka adında Nizhny Novgorod Konservatuarı: adres, fakülte, eğitim şartları 8

  MI Glinka adında Nizhny Novgorod Konservatuarı: adres, fakülte, eğitim şartları 16

  MI Glinka adında Nizhny Novgorod Konservatuarı: adres, fakülte, eğitim şartları 36