Metalden çatı: kendi kendine montaj teknolojisiMetalden çatı: kendi kendine montaj teknolojisi
Metalden çatı: kendi kendine montaj teknolojisi

Metalden çatı: kendi kendine montaj teknolojisi

Kurulum tekniği makalede anlatılacak olan metal çatısı, soğuk ve sıcak bir çatı sistemi oluşturmak istiyorsanız mükemmel bir çözümdür.

metal çatıdan çatı kaplama teknolojisi

Çatının düzenlemesinin özellikleri

Montaj için bir ihtiyaç varsaFayansları kullanan sıcak bir sistem, bataryaları izole etmek gerekir. Bu, yaşamak için uygun bir ormanlık oda bulmanızı sağlar. Sistemin iç yüzeyinde oluşabilecek yoğuşmaya karşı koruma sağladığınızdan emin olun. zar su birikimini önler buharım geçiren, çünkü genellikle membran kalitesi için mücadele filmlerin daha iyi performans kullanılan olağan dışı gibi önlemek amacıyla, bir su yalıtımı uygulamak gerekmektedir. Bu tür süper difüzyon materyalleri kullanıldığında, ağların kurulumu boşluk bırakmadan gerçekleştirilmesi gerektiği için oldukça fazla yerden tasarruf etme şansına sahip olacaksınız.

metal teknolojisi çatısı

Ek malzemeler

Metalden çatı, montaj tekniğiaşağıda tarif edilen, vadinin ilk izolasyonunu gerektirir. Üstten başlamak gerekir. Bitişiklik ve vadi üzerindeki konjugasyon, bir viski bantla yok edilmelidir. Kirişler söz konusu olduğunda, paneller soldan sağa doğru çekilirken yalıtım saçaklardan sırtın üzerine döşenmelidir. Bitişik ruloların eklemleri kirişlerin üzerine yerleştirilmelidir, bu da 15 cm'lik bir vatka genişliğidir. Tuvalin sarkmasını ortadan kaldırdığınızdan emin olun.

Su yalıtım işlemini bitirdikten sonra,ısı yalıtım katmanını döşeme işlemine devam edebilirsiniz. Kural olarak, bunun için bazalt pamuk kullanılır, ancak siz kendiniz malzemeyi seçebilirsiniz. Math yalıtımı çatı kirişleri arasına monte edilir. Birkaç kat yatırmaya ihtiyaç duyulursa, dikiş yapma yöntemi oluşturmalısınız. Bu, birinci katmanın dikişlerinin mutlaka ikinci katın plakaları ile örtüşmesi gerektiği anlamına gelir. Aksi halde serin havanın akacağı soğuk köprüler elde edersiniz.

Sonraki katman buhar bariyeri olacak. Amacı, tesisin iç mekanından gelen buharlaşmanın ısıtıcıda kalmaması ve bir çift su olmamasıdır.

Fayanslarla soğuk çatı montajı

metal döşeme teknolojisi bacadan çatı

Metal çatılı, istifleme tekniğiişe başlamadan önce mutlaka incelenmelidir, soğuk olabilir. Bu durumda, eğimler ısı yalıtımına tabi değildir. Isı yalıtımı sadece çatı katının alt bölgesine uygulanır. Bu, evin sıcaklığını koruduğunu, çatı altı alanının iyi havalandırılacağını garanti eder.

Membranlara ek olarak, soğuk bir kiremit çatısıSuya dayanıklı bir film kullanılarak monte edilir. Bazı sarkma ile döşenir: kirişler arasında yaklaşık 20 mm'lik bir sarkma olmalı, bu birikmiş kondensin tahliyesine katkıda bulunacaktır. Bu durumda da su yalıtımı yatay olarak döşenir, 15 cm'lik bir örtüşme sağlarken, saçaklardan çıkıntıya geçilmelidir.

Kasa sistemi oluşturulması

Metal çatı, istifleme teknolojisiEfendi tarafından bilinmesi gereken, bir sandığın varlığını varsayar. Kurulumu için 50x50 mm'lik blokların yanı sıra 32x100 ve 50x100 mm'lik kenar panolarının kullanılması tavsiye edilir. Rampanın alt kısmında - korniş boyunca - 50x100 mm kesitli iki levha güçlendirilmelidir. Yalıtım tezgahına konulduktan sonra 50x50 mm'lik çubuklar kullanmanız gerekir. Kirişler boyunca, sırttan başlayıp yavaş yavaş dibe doğru hareket etmeleri gerekiyor.

metal kiremit teknolojisinden kendi elleriyle çatı kaplama

Sonra sandığın cihaza ilerleyebilirsin,karşı köprü üzerinde sabitlenmiştir. Sistem elemanlarının sabitlenmesi yatay olarak yapılmalıdır. Levhalar arasındaki mesafe çatı malzemesinin profiline bağlıdır.

En üst alanın birkaç yapılması gerekiyordaha katı. Bu bir metal çatı gerektirir. Teknoloji, kendi elleriyle, sırtın her iki tarafındaki iki kartı sabitlemeyi içerir. Vadinin vadisinde, sürtünme sürekli olacak şekilde monte edilmelidir.

Metal kiremit döşeme

metal kiremit talimatından çatı kaplama

Eğer çatı için böyle bir cihaz önerilmişse,Metal kiremit rampayı tamamen kapatacak, daha sonra sabitleme sırttan başlamalıdır. İlk tabaka, yaklaşık 5 cm'lik korniş hakkında çıkıntı yapmalı, bundan sonra çatı malzemesinin kanvasını sabitlemeye başlayabilirsiniz. Böylece bir örtüşme sağlamak gereklidir. Yerine üç yaprak koyabildiğinizden sonra, kornişe göre konumlarının doğruluğunu kontrol etmelisiniz. Böyle bir analiz, çalışmanın tamamlanmasına kadar aynı sıklıkta yapılmalıdır. Metal plakalardan çatı kaplama teknolojisi, profil dalgasının tabanına vidalanan sabitleme donanımı olarak kendinden kılavuzlu vidaların kullanılmasını sağlar.

metal çatı teknolojisi kubbe montajından çatı

Montaj uç plakalarının özellikleri

Çatının sonundan sonuna monte edilmeliöğeleri. Bağlantıları, 60 cm'lik bir adımı izleyerek vidalarla yapılmalıdır, buna ek olarak, 50 mm'lik bir vatka genişliğinin yapılması gerekmektedir. Sırt çubukları olarak düz veya yuvarlak elemanlar seçebilirsiniz. İlki, fişin kendi ucuna ek fiksasyon ihtiyacını varsayar. Sıradan veya konik olabilir ve sabitleme perçinlerle yapılmalıdır, ayrıca alternatif bir çözüm de vardır - kendinden kılavuzlu vidalar. Çıtaların takılmasından önce, sırtın altında, bir figürün ya da evrensel olarak görülebilen bir dolgu macunu yerleştirilmesi tavsiye edilir.

Ek Öğeler

Metal çatı kaplama teknolojisiKirişler arasındaki açıklıklardaki havalandırma deliklerinin montajını sağlar. Evin bir havalandırma sistemi varsa, o zaman çıkışı başlangıçta yükseltici ile birleştirilmelidir. Bunun için oluklu bir boru kullanılır. Geçit elemanını monte etmek için tavanda, çatı elemanını kesmeli ve çıkarmalısınız. Yalıtımın yanı sıra sızdırmazlık malzemesi ve dolgu macunu döşendikten sonra, havalandırma sistemi çıkışı şekillendirilmiş deliğin içine sokulmalı ve kendinden kılavuzlu vidalar ile karoya sabitlenmelidir.

Baca cihazı

Metal çatı, teknoloji

Evinizin çatısına sahip olduğuna karar verirsenizMetal, teknoloji, baca ve donatılacak diğer tüm elemanlar dikkatle incelenmelidir. Böylece, baca borusunu estetik olarak atlamak için, bu sıvalar sıvalı ve niteliksel olarak su yalıtımı ile birleştirilebilir. drenin yanlarında düzenlenmiş olan karo levhalar, işaretlenmiş ve temiz bir zımbalama yoluyla kesilmelidir, bir boru 15 cm materyalin bu adımı uymak için gereklidir. Şimdi önlük monte etmek mümkündür. Öncelikle, çalışmayı yan elemanlarla tamamlamanız ve sadece geri kalanlara devam etmeniz önerilir. Yan apronları sabitlerken, tabaka dalgasının en az bir kretinin örtüşmesini sağlamak gereklidir. Bu, çatı ile temas halinde olan tarafın genişliği 20 cm veya daha fazla olmalıdır.

Metal bir kiremit montajından önce çelik bir çerçeve montajı

Metal üzerindeki metal çatınızprofiller düzenlenebilir. Bunun için profilli bir metale göre I-kirişler, kanal çubukları ve köşeler kullanılmalıdır. Forma göre, bu elemanlar üçgen, dikdörtgen ve yamuk olabilir. Böyle bir çerçevenin bileşenlerini edinmeden önce, tüm olumlu ve olumsuz taraflarını hesaba katmak gerekir. Birincisi arasında uzun ömür uzun ömürlü olabilirken, ikincisi, ulaşımın karmaşıklığı ve kurulumla ilişkili daha fazla emek maliyeti, önemli bir ağırlıkla ilişkilidir.

Çelik makaslar kullanarak, yapabilirsiniz50 m'lik açıklıkları kapsayacak şekilde, sistemin bu bileşenlerinin montajı, hatların altında yer alan ve dikdörtgen şekilli çiftliklerin üzerine yerleştirilmiştir.

Çelik iskeletin oluşumu korunmalıdırbetonarme kolonların desteklenmesinden sonra, takviye ile takviye edilmiş ve bir tuğla duvara sabitlenmiş çelik veya beton yastıklar. Herhangi Çalışmadan önce size bilinmelidir manuel yerleştirme hangi metalin Çatı, kaynaklı çelik makasları, metal gussets sabit veya cıvataları sıkın edilir. Tüm bu tavsiyeler özel bir geliştirici için doğrulanırken, profesyonel şirketler profili tamamen farklı olan sıcak haddelenmiş borular kullanır. Bu tür borular, kalınlığı 5 mm'yi aşmayan bir malzemenin üretiminde kullanımlarıyla açıklanabilen çok az ağırlığa sahiptir. Bu, diğer profil ürünlerinin üretiminde kullanılan metalden çok daha azdır.

Dormer montajının özel özellikleri

Evinizin çatısına sahip olduğuna karar verirsenizMetal kiremit, teknoloji, üzerinde yapılacak olan dormer pencere montajı, sizin tarafınızdan iyi çalışılmalıdır. Çatı elemanı için bir çerçeve de gerekmektedir dikkate almak ve yukarıda açıklanan aynı tekniği kullanarak olmaya bağlamak için gereklidir. Ana çerçevenin montajına paralel olarak pencere için çatı sisteminin yapılması gereklidir. Dormer penceresi aynı kirişleri, sandığı ve patenleri olmalı. Kirişlerin çatı pencerelerini bulması gereken noktalara yerleştirme işleminde, kiriş ayakları ile çevrelenmiş açıklıkların sağlanması gerekmektedir. Bu sistemi güçlendirecektir. Kirişler çapraz kirişler monte etmek gerektiğinde. Altta bulunan kiriş üzerinde, enine çubuk ile bağlı dikey direklerin sabitlenmesi tavsiye edilir. Çerçeve üst kirişe bağlı olmalıdır. Bu pencerenin çerçevesini alacaktır.

Havalandırma kanalının yalıtımı

Yani, planlarınızda - bir metal çatı. Teknoloji, monte edileceği havalandırma çıkışı için kanalın birimine kesinlikle uyulmalıdır. Bu, işi niteliksel hale getirecek. Böylece, havalandırma tertibatı veya daha ziyade kutusunun, su yalıtım çalışmaları eşlik etmelidir. Bunu yapmak için harici çalışma için sıvı sızdırmazlık malzemeleri kullanabilirsiniz. Bu, rutubetin çatı altındaki alana girmesini önleyecektir. Havalandırma kutusunun yalıtımı için alternatif bir çözüm olarak, bu tür materyalleri ve elemanları silikon, membranlar ve kenetleme çubukları olarak düşünmek mümkündür. Aksi takdirde, kaçakların önüne geçilmesi mümkün olmayacaktır, ki bu kaçınılmaz olarak çatıdaki kekin yapısının ihlali ve suyun evlerin iç alanlarına sızması anlamına gelecektir.

Eğer bunu kendin yapamazsanmontaj işleri, metal anahtar teslimi çatı ustaları ile donatılmış olabilir. Bu mükemmel bir sonuç ve dolayısıyla sistemin uzun ömürlü olmasını sağlar.

Metalden çatı: kendi kendine montaj teknolojisiMetalden çatı: kendi kendine montaj teknolojisi

Related news

 • PEYNİRLİ LOKMA
 • Alexander Zbruev: kısa özgeçmiş
 • Stephanida Damascus - Ortodoks Hıristiyanlarının bir simgesi
 • Şişirme: belirtiler ve tedavi
 • Xiaomi Redmi 4X 16GB: özellikler, analoglar ve incelemeler ile karşılaştırma

 • Metalden çatı: kendi kendine montaj teknolojisi

  Metalden çatı: kendi kendine montaj teknolojisi


  Metalden çatı: kendi kendine montaj teknolojisi

  Metalden çatı: kendi kendine montaj teknolojisi

  Metalden çatı: kendi kendine montaj teknolojisi

  Metalden çatı: kendi kendine montaj teknolojisi

  Metalden çatı: kendi kendine montaj teknolojisi

  Metalden çatı: kendi kendine montaj teknolojisi

  Metalden çatı: kendi kendine montaj teknolojisi

  Metalden çatı: kendi kendine montaj teknolojisi

  Metalden çatı: kendi kendine montaj teknolojisi

  Metalden çatı: kendi kendine montaj teknolojisi

  Metalden çatı: kendi kendine montaj teknolojisi

  Metalden çatı: kendi kendine montaj teknolojisi

  Metalden çatı: kendi kendine montaj teknolojisi

  Metalden çatı: kendi kendine montaj teknolojisi

  Metalden çatı: kendi kendine montaj teknolojisi

  Metalden çatı: kendi kendine montaj teknolojisi