Ömer Koç Kimdir 2019

Ömer Koç Kimdir 2019 Ömer Koç Kimdir

omer-koc-kimdir

Ömer Koç kimdir?

Vehbi Koç’un torunlarından biri olanÖmer Koç, Ankara’da 24 Mart 1972 tarihinde doğmuştur. Uzun adı Mehmet Ömer Koç’tur. Annesi Çiğdem Meserretçioğlu, babası ise Rahmi Koç’tur. Ali Koç ve Mustafa Koç adlarında iki tane daha erkek kardeşi vardır. Liseyi Robert Koleji’nde okuyanÖmer Koç, 1979 yılında bu liseden mezun olmuş ve 1979-1981 yılları arasında İngiltere’de üniversite eğitimine başlamıştır. Burada Millfield Scholl’da eğitim aldıktan sonra 1983 yılına kadar da ABD’de yer alan Georgetown Üniversitesi’de eğitim görmüş, son olarak yine ABD’de yer alan Columbia Üniversitesi’nde 1985 yılına kadar eğitimini tamamlamıştır. Aradan iki yıl geçmiş ve 1987  yılında tekrardan Colmbia Üniversitesi’de girerek işletme alanında yüksek lisans yapmıştır. Yüksek lisans eğitimine başlamadan önce 1985-1986 yılları arasında İsviçre Cenevre’de Kofisa Trading Company’de satış memuru olarak görev yapmıştır. Yüksek lisans bittikten sonra 1989 yılında New York’ta Ramerica Int. Inc.’de satış memurluğu yapmıştır. Daha sonra Türkiye’ye gelerek 1991 yılından itibaren Gazal A.Ş’de müdürlük yapmaya başlamıştır. 1992 yılından itibaren 1996 yılına kadar dedesinin ve dolayısıyla babasının şirketler grubu olan Koç Holding’te finansman koordinatörü görevini başarıyla yerine getirmiştir. 1996 yılından sonra 2000 yılına kadar Koç Holding A.Ş. Enerji Grubu başkan yardımcılığı görevini yerine getirmiştir. 2000 yılından sonra da 2004 yılına kadar başkan yardımcılığından başkanlığa yükselerek bu görevi başarıyla üstlenmiştir. 2008 yılının Mayıs ayına kadarKoç Holding A.Ş.Yönetim Kurulu üyeliğini görevini taşıyan Ömer Koç, o tarihten sonra Yönetim Kurulu başkanlığına yükselmiştir. O tarihten bu tarihe kadar hala görevine devam etmekte olan Ömer Koç, aynı zamanda Koç Üniversitesi Mütevelli heyetinde de yer almaktadır.

omer-koc-ve-ailesi

Ömer Koç’un özel yaşamı

Ömer Koç, bugüne kadar kendini medya dünyasında ve magazin dünyasında bir takım dedikodularla göstermemiştir. Gözlerden uzak Londra’da yaşamını sürdürmeye çalışan Ömer Koç, Türkiye’de ancak iş dünyasında kazandığı başarılarla ve aldığı ödüllerle medyada dönem dönem göz önüne çıkmaktadır. Kendisinin en bilinen özellikleri, sanata ve koleksiyonlara çok meraklı olmasıdır. Osmanlı dönemine ait eserlerden oluşan çok büyük bir koleksiyonu olan Ömer Koç’un, çok iyi derecede Osmanlıca da bildiği söylenmektedir. Yıllarca Osmanlıca dersleri alan Ömer Koç, ana dili gibi Osmanlıca konuşabilmektedir. Evinde Osmanlı dönemine ait binlerce tablo, fotoğraf, imzalı baskı ve harita bulunan Ömer Koç, bu kadar çok koleksiyonu sığdıracak bir alan bulamadığından dolayı Salacak’ta kendine ait yalısını tamamen bu koleksiyonlara ve elindeki kitap koleksiyonuna ayırıp ona göre tekrar dekore ettirmiştir. Söylentilere göre İznik yöresine ait objelerin ve tabakların en büyük koleksiyonu Ömer Koç’ta bulunmaktadır. Koleksiyon konusuna bu kadar düşkün olmasından mütevellit çok iyi derecede koleksiyon bilgisi ve kültürüne de sahiptir. Kendisinin Londra’da da bir evi bulunmakta ve bu ev de söylentilere göre servet denecek bir fiyata sahiptir. Üstelik Ömer Koç’un Londra’daki evinde de çok fazla değerli ve değeri ölçülemeyen koleksiyon parçaları bulunmakta. Ömer Koç bu kadar değerli parçayı bir arada ve güvende tutabilmek adına evinin içerisine özel bir güvenlik sistemi yaptırtmış ve bu sistem sadece Ömer Koç’un parmak iziyle birlikte devreye giriyor.

Ömer Koç’un acı kaybı

Geçtiğimiz günlerde ani bir kalp krizi sebebiyle hayata veda eden Mustafa Koç, Ömer Koç’un en büyük abisidir. Abisinin vefatından sonra derin bir hüzne kapılam Ömer Koç’un, abisinden boşalan mevkiye geçebilmesi için bir diğer kardeşi olan Ali Koç’la nasıl bir görev paylaşımı ve iş bölümüne gireceğini ilerleyen günlerde göreceğiz.

Ömer Koç Kimdir 2019

Ömer Koç Kimdir 2019

Related news

 • Güneş sisteminin yapısı
 • Renkli mutfak dekorasyonu önerileri
 • İrem Derici Kimdir Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi
 • Canan Karatay’a Göre Zeytinyağı Kullanımı
 • Paskalya hayatı nasıl çizilir

 • Ömer Koç Kimdir

  Ömer Koç Kimdir


  Ömer Koç Kimdir

  Ömer Koç Kimdir

  Ömer Koç Kimdir

  Ömer Koç Kimdir

  Ömer Koç Kimdir

  Ömer Koç Kimdir

  Ömer Koç Kimdir

  Ömer Koç Kimdir

  Ömer Koç Kimdir

  Ömer Koç Kimdir

  Ömer Koç Kimdir

  Ömer Koç Kimdir

  Ömer Koç Kimdir

  Ömer Koç Kimdir

  Ömer Koç Kimdir

  Ömer Koç Kimdir

  Ömer Koç Kimdir

  Ömer Koç Kimdir

  Ömer Koç Kimdir

  Ömer Koç Kimdir