Mekanik hareket - tümü

Mekanik hareket - tümü

"Mekanik hareket" terimi,Kendisi için konuşuyor. Konu bir noktadaydı ve bir süre sonra öbür taraftaydı - olan bitti. Bununla birlikte, her şey o kadar basit değildir. Yukarıdaki terim daha derin bir anlam kazandırır.

Bir noktadan diğerine gitmek,anında, ancak belli bir süre. Ve sadece A noktasından B noktasına doğru değil, aynı zamanda bazı çizgide. Bir cismin hareket çizgisine yörünge denir ve boyu geçilir. Bir bedenin davranışını ve yörüngesini tanımlamak genellikle oldukça zor bir iştir. Fakat uzayda vücut pozisyonunun gösterimini koordinatları ve zamanın yardımıyla kullanırsak, bu hareket yasası olacaktır.

Şimdi bir sonraki soru ortaya çıktı - nasıl olurMekanik hareket midir? Nesnenin tüm noktaları aynı yönde hareket ederse, o da çevrilebilir olacaktır. Harekette vücudun noktaları bir daire üzerindeyse, hareket harekete geçirilir. Burada zaten bir mekanik hareket özelliği var, değil de.

Fizik görevi, yalnızca fizik biliminin tanımı değildir.aynı zamanda zamanın belli bir noktasında cesedin nerede olacağını öngörmekle yükümlüdürler. Bununla birlikte, hareket kanunundan ve bunun için olan özelliklerinden yararlanmak için, tüm hesaplamaların gerçekleştirileceği başlangıç ​​noktasını bulmamız gerekir. Belirlandıktan sonra, herhangi bir mekanik hareketin tanımlanabileceği komple bir referans çerçevesine sahip olacağız.

Hareket, başlangıçtakikoordinat sisteminin ya da başka bir şekilde referans çerçevesinin bir noktası. Menşe noktasını keyfi olarak seçebilir ve referans noktasını değiştirdiğinizde, hareket açıklaması farklı olabilir. Böylece, mekanik hareketin göreceli olduğuna karar verdik. Bu görelilik kavramı Galileo tarafından formüle edildi.

Tüm süreci nicel olarak tanımlamak içinhâlâ hız gibi bir kavramı sunmamız gerekiyor. Altında, ilerici harekette, mükemmel yer değiştirmenin ve bu harekette harcanan zaman oranının anlaşılması gerekir. Hızın yönü ve değeri değişmediği durumda, hareket düzgün ve doğrusal olacaktır. Bu gereksinim karşılanmazsa, trafik düzensiz olacaktır.

Hareket hızının değeri de bir değerdirgöreli, evet ve yönüne bağlıdır, yani. Bu bir vektör miktarıdır. Eğer tren V1 hızında Dünya'nın yüzeyine göre hareket ederse ve tren yönünde V2 hızına sahip bir yolcu varsa, yolcu V1 + V2 ile Dünya'ya göre hareket edecektir. Fakat eğer trenin hareketine karşı hareket ederse, o zaman Dünya ile ilgili olarak V1 - V2 hızında hareket edecektir.

Hareketin tanımını tamamlamak içinÖlçme kullanılan özellikleri birimlerini verir. Zaman saniye cinsinden ölçülür, kat edilen mesafe metre cinsinden ve hız, saniyede metre cinsinden ölçülür.

Ile mekanik hareket kavramıfizik bakış açısı. Ancak, bu kavram diğer bilimlerde de bulunur. Dolayısıyla, "nüfusun mekanik hareketi" kavramı sosyo-ekonomik istatistikler tarafından işletilmektedir. Bu terimin bir başka adı göç. İnsanların ayrı topraklar (ülkeler, cumhuriyetler, ilçeler) aracılığıyla hareket etmesini ima eder ve bu hareket ikamet yerindeki bir değişiklikle ilişkilendirilir.

Materyal böyle bir kavram olarak değerlendirirMekanik hareket ve özelliklerinin bir açıklaması verilmiştir. Hareketin - yörünge, hız, geçiş yolu - özellikleri tanımlanır ve hareketin göreliliği hakkında genel bir fikir verilir. Ayrıca diğer bilimlerde benzer bir kavramın kullanılmasına işaret etti.Related news

 • İbrahim Saraçoğlu Kürleri
 • İşte,dünyanın en pahalı 5 kedi cinsi
 • İyi bir hasat elde etmek için açık alanda karpuz yetiştirmek
 • Ldl Kolesterol Yüksekliği Ldl Kolestrol(Kötü Kolestrol) Nasıl Düşürülür
 • Evde Zayıflama Yolları

 • Mekanik hareket - tümü

  Mekanik hareket - tümü


  Mekanik hareket - tümü

  Mekanik hareket - tümü

  Mekanik hareket - tümü

  Mekanik hareket - tümü

  Mekanik hareket - tümü

  Mekanik hareket - tümü

  Mekanik hareket - tümü

  Mekanik hareket - tümü

  Mekanik hareket - tümü

  Mekanik hareket - tümü

  Mekanik hareket - tümü

  Mekanik hareket - tümü