Matrona Moskovskayadan çiçekle ne yapmalı Moskova Matronanın en sevdiği çiçeklerMatrona Moskovskayadan çiçekle ne yapmalı Moskova Matronanın en sevdiği çiçekler


Matrona Moskovskayadan çiçekle ne yapmalı Moskova Matronanın en sevdiği çiçekler 48 16.01.2019, 22:08

Matrona Moskovskaya'dan çiçekle ne yapmalı? Moskova Matrona'nın en sevdiği çiçekler

Matrona Moskova, en sevdiğiniz azizlerden biri.Rus Ortodoksluğundaki yaşlı insanlar. Öngörü hediyesine sahipti ve hastalıktan muzdarip olanları iyileştirebiliyordu. Bugün, yaşlı adamın kalıntıları başkentteki Şefaat Manastırı'nda onurlandırılabilir. Canlı çiçekleri Matronushka'ya getirme geleneği var, çünkü hayatı boyunca onları çok sevdi. Ancak ziyaretçiler azizden armağan etmeden kalmazlar. Manastırdan çıkıştaki her ziyaretçiye bir tomurcuk verilir. Ama herkes Matrona Moskovskaya'dan çiçekle ne yapacağını bilmiyor.

Matrona Moskova kimdir?

Kutsal Annenin şifa hediyesi vardı veöngörü. Kör doğdu, ama insanların ruhunun içinden geçtiğini gördü. Moskova hayatı, ihtiyaç ve ıstırap, fakir ve yoksulluk için yorulmak bilmez dualarla geçti. Rus köylerinde dolaşırken, her eve rahatlık ve sevgi taşıdı. Ve bugün insanlar, bir azizin anısını onurlandırmak, yardım, tavsiye ve koruma için ona başvurmaktan uzaktır.

Moskova'nın bir matronundan bir çiçekle ne yapmalıMatrona bağışlamak için güzel bir özel var.hayatı boyunca sevdiği çiçekleri. Buna karşılık, her ziyaretçi aynı zamanda mübarek yaşlı adamdan bir tomurcuk alır. Matrona Moskovskaya'dan çiçekle ne yapacağını yazmadan önce, onun olağanüstü kaderini ve yaptığı mucizeleri bilmeye değer.

Hayat kutsaldır

Matrona Nikonova Kasım ayında doğdu1881 yıl. Ailenin dördüncü çocuğu oldu. Kız kör doğdu ve ailesi başlangıçta onu bir çocuk barınağına bırakmayı amaçladı. Ama bunu yapmadılar - annesinin Matrona'sının doğumundan kısa süre sonra, harika ve sıradışı bir rüya gönderildi: Karda-beyaz bir kuş garip güzelliği gördü, ama göğsüne kolayca düşebilen kör bir kuş.

Kızın seçtiği bir başka kanıt, göğsüne çarmıhta benzeyen sıra dışı bir işaretti. Ve çocuğun alçaltıldığı yazı tipindeki vaftiz sırasında, hafif kokulu bir buhar sütunu patlak verdi.

Moskova'nın favori çiçekler matrons

Zaten yedi yaşındayken söylenir,Kızlar öngörü yeteneğini ve iyileşme yeteneğini gösterdi. İnsanlar sadece kendi köylerinden değil, mahalleden geliyordu. Kör olmak, özel bir vizyonu vardı - herkesin ruhunu gördü.

Yaşamın on sekizinci yılında kızın bacakları kesildi ve günlerinin sonuna kadar yürüyemedi.

Devrim ve savaş yıllarında Matrona'nın kaderi

Bugün, ülkenin her yerinden hacılaryardım için azize dönün, Moskova'nın Matrona'sının en sevdiği çiçekleri olan bozulmamış kalıntıları getirin. Ne de olsa yüz yıl önce insanlara bakım ve sevecen oldu. Kendisi iyi olmasa da, hiç kimse onun şikayetini duymamıştı, ama sadece teselli kelimelerini duymamıştı.

1917'deki olaylardan sonra, Matrona ve arkadaşıLydia Yan'kova fakirleşti ve bir ev olmadan ayrıldıkları yerde yaşadılar. 1925'te, ziyaretçilerin azizleri ziyaret etmeye devam ettikleri başkente vardılar - her gün kırk insan hakkında.

Savaş sırasında, Matrona Moskova yaşadıBir köy-köylü - Zinaida Zhdanova, daha sonra anılarının koleksiyonunda aziz tarafından yapılan mucizeleri anlattı. Ciddi derecede hasta olduğu zaman bile, dilekçeleri almaya devam etti.

Matrona üç gün önce ölümünü önceden tahmin etti. Mübarek bu dünyayı 2 Mayıs 1952'de bıraktı. Moskova'da, Danilovsky mezarlığında gömüldü. Matrona'nın mezarı, hayranları için en gözde hac mekânlarından biri haline geldi.

Kutsal Matrona'nın Mucizeleri

Bugün mübarek yaşlı adamın adı birçok kişi tarafından bilinmektedir.inananlar. Birçok kişi Moskova Matrona taşıyan kaç renk ve gerektiğinden acaba. Hayat o birçok mucizeler yarattı zaman için insanlar kutsal oxbow göl ve ona minnettar saygı. Onları mübarek Matrona'nın hayatından öğrenebilirsiniz.

Yani, hala bir çocukken, bir erkeği iyileştirdi,kim yürüyemiyordu. Matrona'nın evinden dört kilometre uzaklıktaki komşu köylerden birinde yaşadığı yazılmıştır. Kendisine tarandığını söyledi - erkeğin zaten kendi ayakları üzerinde iyileşmişti.

Matrona Matrona mucizelere ve sonrasında çalışmaya devam ediyoronun ölümü. Binlerce insan, Kutsal Namazın onlara ciddi bir hastalık için nasıl bir tedavi sunduğuna dair hikayelerini paylaşır, bir çocuğu düşünmeye ya da hayattaki bir eşle tanışmaya yardımcı olur. İyileşme gücünün bir başka kanıtı da Moskova Matrona Manastırı'nın çiçekleri. Yaşlı adamın gücünü onurlandırmak için ne yapmalı ve neredeler?

Moskova'nın matronunu kaç çiçek taşıyor

Matrona'nın kalıntıları nerede?

On yedi yıl önce Saint Matrona'nın kalıntıları vardıbaşkentteki Danilov Manastırına ve daha sonra Pokrovsky'ye taşındı. Gümüş kansere yerleştirildiler; sonraki fotoğraflarla sergi. Matrona Moskovskaya'nın kalıntılarını her gün sabah altıdan akşam saatlerine kadar sekizde ziyaret edebilirsiniz. Manastıra geldiğinizde, size Moskova'nın Matrona'sının en sevdiği çiçekleri getirmeniz alışılmış bir durumdur. Azizlerin hayatında ve çağdaşların anılarında anlatıldığı gibi, diğerlerine krizantemleri, chamomiles, peygamber çiçeği ve gülleri tercih etmiştir.

Ancak yaşlı adamın kalıntılarına boyun eğmek sadece Pokrovsky manastırında değil. Parçacıkları başka metropol tapınaklarında. Ayrıca, ülkenin farklı yerlerinde bulunan manastırlara da bozulmaz güç getiriliyor.

Moskova'nın matrons çiçek nasıl kullanılır

Nasıl aziz yardım ve şefaat için sorulur?

Matrona Moskova olduğuna inanılıyormesleği çocukların yetiştirilmesi ve eğitimi ile ilgili olan kişileri korur. Ayrıca koruması altında doktorlar, özellikle çocuk doktorları, göz doktorları, ortopedistler vardır. Favori ay aziz - May. O zaman doğmuş insanların yardımlarına güvenebileceğine inanılır.

Şerefiye haklarının çeşitli yolları vardır.Moskova'nın matroları. Birincisi sokaktaki dilencileri ya da sokak köpeklerini ya da güvercinleri beslemek. Aziz dönmeden önce, siyah ekmek, fındık, süt, kurabiye, bal, karamel içeren tapınağa bir bağış getirmek iyidir.

Ancak, en önemli şey, samimi niyet ve saygı ile, parlak niyetleri ve saf bir ruh ile manastıra gitmek. Ne de olsa, Kutsal Matrona insanlara yardım etmeyi ve rahat etmeyi asla reddetti.

Ne çiçekler Matrona taşır?

Bugün emanetler getirmek için bir özel varMatronus en sevdiği çiçekleri. Bu nedenle gümüş kanserinin yerleştirildiği şapel tüm yıl boyunca taze buketler içine gömülür. Bu durumda, bazı hacılardan gelen çiçekler başkaları için kutsanmış hediyeler haline gelir - manastırdan çıkarken, rahibeler her ziyaretçiye bir tomurcuk üzerinde verilir. Bu nedenle, Matrona Moskovskaya dan çiçeklerin nasıl kullanılacağı sorusu çok yaygındır.

Moskova'nın matrons renkleri nasıl kullanılırAyrıca insanlar ne tür buketler taşıyacaklarkalıntılar için. Matron'un hatıraları, en çok tarla çiçekleri sevdiğini söylüyor: papatyalar ve peygamberler. Ayrıca manastırda, krizantemleri, beyaz leylakları, kırmızı laleleri ve herhangi bir rengin güllerini taşıyacak şekilde alışılmışın dışındadır. Genel olarak, hangi tür ve renk tomurcuklarının olacağı çok önemli değildir; asıl önemli olan, başvuranın niyetlerinin hafif olması ve kalpten geçmesidir. Sonra, aziz mutlaka duayı duyacaktır ve yardım edecektir.

Birçoğu Moskova’nın Matrona’nın kaç tane çiçek taşıdığını anlamak istiyor. Bilgili insanlar, miktarın çok önemli olmadığını, asıl şeyin tuhaf olması gerektiğini temin eder.

Matrona'dan çiçekle ne yapmalı?

Mübarek yaşlı adamın kalıntılarını ziyaret edenlereManastırı terk etmek, en sevdiğin aziz renklerinden bir veya daha fazla tomurcuk verir. Özel güce sahip olduklarına inanılmaktadır. Bu nedenle insanlar Matrona Moskovskaya'dan çiçekle ne yapacaklarına çok ilgi duyuyorlar.

Tipik olarak, tomurcuklar kurutulur ve simgelerin yanında depolanır. Ayrıca çaya ekleyebileceğinizi ya da şifalı bir et suyu hazırlayabileceğinizi, hasta yerlere başvurabileceğinizi söylüyorlar. Bazıları bir yastıkla kutsal yerlerden çiçekler diktiler, bir vasi haline geleceğine, kötülük ve acılardan korunduklarına inanıyorlardı.

Moskova'nın matrons manastırından çiçekler ne yapmalı

Herkes bir çiçek ile ne yapacağını seçerMoskova'nın matroları. Hatırlanması gereken en önemli şey, kutsal tomurcukların çöp kutusuna atılmamasıdır. Aşırı durumlarda, onları zemine yerleştirebilirsiniz.

Kutsal çiçeklerin şifa gücü

Matrona'nın renklerinin nasıl kullanılacağını bilmekMoskova, ne kadar güçlü olduklarını hatırlamak önemlidir. Manastırda elde edilen tomurcukların farklı hastalıkları iyileştirebileceği söylenmektedir. Bunu yapmak için, bir çiçek soğanıyla bir banyo yapın ya da bir yaralı bölgeye uygulayın. Yapraklarından çay yapmak iyidir.

Moskova çiçek Matrona daha fazla sahiplerine özel karakterler vererek gelecek olayları tahmin edebilirsiniz. buketleri genellikle bir aydan fazla tazeliklerini korur - Onlar solmaya değil inanılmaktadır.

çiçekler matrons Moskova uygulamasıMatrona'nın çiçeklerine kavuşan gerçekten sihirli bir güç.Moskova. Herkes onu, en önemlisi, sadece gerçek düşünceye ve kalbe sadece parlak düşünceler ve niyetlerle katmak için kullanır. Sonuçta, Saint Matrona hayatını nasıl yaşadı, hastaları iyileştirdi ve ıstırabı rahatlattı.

Matrona Moskovskayadan çiçekle ne yapmalı Moskova Matronanın en sevdiği çiçeklerMatrona Moskovskayadan çiçekle ne yapmalı Moskova Matronanın en sevdiği çiçekler

Related news

 • Beş Şiş Görünümlü Tunus İşi Patik Yapımı Türkçe Anlatımlı Videolu
 • Banu Alkan hakkında yakalama kararı çıktı
 • Küçük Hesaplar Dizisi Tanıtım Fragmanı izle

 • Matrona Moskovskayadan çiçekle ne yapmalı Moskova Matronanın en sevdiği çiçekler 76

  Matrona Moskovskayadan çiçekle ne yapmalı Moskova Matronanın en sevdiği çiçekler


  Matrona Moskovskayadan çiçekle ne yapmalı Moskova Matronanın en sevdiği çiçekler 40

  Matrona Moskovskayadan çiçekle ne yapmalı Moskova Matronanın en sevdiği çiçekler 1

  Matrona Moskovskayadan çiçekle ne yapmalı Moskova Matronanın en sevdiği çiçekler 57

  Matrona Moskovskayadan çiçekle ne yapmalı Moskova Matronanın en sevdiği çiçekler 77

  Matrona Moskovskayadan çiçekle ne yapmalı Moskova Matronanın en sevdiği çiçekler 47

  Matrona Moskovskayadan çiçekle ne yapmalı Moskova Matronanın en sevdiği çiçekler 48

  Matrona Moskovskayadan çiçekle ne yapmalı Moskova Matronanın en sevdiği çiçekler 87