Masaüstünde görünmez bir klasör nasıl yapılır: yeni başlayanlar için talimatlarMasaüstünde görünmez bir klasör nasıl yapılır: yeni başlayanlar için talimatlar

21.05.2019

Masaüstünde görünmez bir klasör nasıl yapılır: yeni başlayanlar için talimatlar 63

Masaüstünde görünmez bir klasör nasıl yapılır: yeni başlayanlar için talimatlar

Bu yazıda size nasıl yapılacağını anlatacağımmasaüstünüzde görünmez bir klasör. Bu özellik, verilerinizi gizli tutmanıza olanak tanır. Ancak, tamamen görünmezliğe güvenmeyin, çünkü deneyimli bir kullanıcı gizli klasörünüzü kolayca ve hızlı bir şekilde bulabilir. Ancak bunun üzerine daha sonra. Bu makalede, bu işlemi gerçekleştirmek için çeşitli yöntemler açıklanacaktır. Böylece, masaüstünüzde nasıl görünmez bir klasör oluşturacağınızı göreceksiniz.masaüstünüzde görünmez bir klasör nasıl oluşturulur

Hazırlanması

Daha önce de belirtildiği gibi, eksiksiz gizlilikolacak ve bu yöntem, bilgisayarınızı ailenizin başka bir üyesi ile birlikte kullandığınız durumlar haricinde müsaittir. Bununla birlikte, herhangi bir kullanıcının engellemeden gizli klasörünüze erişebileceği olasılığı vardır.

Birinci yol

Masaüstünüzde görünmez bir klasör oluşturunsistemin standart araçlarını kullanarak. Bunu yapmak için, kısayolu sağ tıklayın ve mülk bölümünü seçin. Burada "Genel" katoda bir nitelik menüsü olacak. "Gizli" seçeneğini işaretlemeniz gerekir - böylece klasörünüz görünmez olur. Ama bir "hayır" var. "Kontrol Paneli" - "Görünüm ve ..." - "Klasör Seçenekleri" ne giderseniz ve "Gizli göstermek ..." seçeneğinin yanında bir onay işareti koyarsanız, tüm gizlilik ihlal edilir. Ve bu nedenle, etiketiniz tüm kullanıcılar tarafından görülebilir hale gelir.

 Masaüstünüzde görünmez klasör

İkinci yol

Gördüğünüz gibi klasörleri gizlemek için ilk yöntem ideal değildir, ancak masaüstündeki görünmez bir klasörün kurnaz yardımıyla oluşturulduğu alternatif bir seçenek kullanabilirsiniz.

 • Yeni bir klasör oluşturun (veya kullanmakvarolan) masaüstünde. Bir ad seçtiğinizde, ALT + 255 tuş bileşimine basın - bu, boş bir karakter kullanmanıza izin verir. Sonuç, adsız bir kısayoldur.
 • Şimdi rozetten kurtulalım. Bunu yapmak için kısayolu sağ tıklatın ve "Özellikler" bölümünü seçin. Buradaki "Ayarlar" sekmesini bulun. "Klasör simgeleri" menüsünde "Simgeyi değiştir" i seçin.
 • Farklı simgelerle pencere açmadan önce. Biraz sağa kaydırdığınızda boş bir simge görürsünüz. Kural olarak, bunlardan 3'ü var. Onlardan birini seçin ve "Uygula" yı tıklayın.
 • Masaüstünü güncellediğinizde, klasörün tamamen görünmez olduğunu göreceksiniz.

Ek bilgi

Daha önce, öğe üzerinde görünmez bir klasör nasıl oluşturulacağını öğrendinizMasaüstünü iki yöntemle kullanıyor ancak dosyalarınız için en üst düzeyde koruma sağlamanıza izin vermiyorlar. Mesela, çalışma alanını seçtiğinizde, ikinci yöntemi kullanarak gizli bir klasör oluşturduğunuzu göreceksiniz. Artı, herhangi bir normal dosya yöneticisi gizli dosyaları görüntüleme olanağına sahiptir. Bu tür programlar sizin adsız klasörleri de görebilir.

masaüstünüzde görünmez bir klasör oluşturunSonuç

Dosyalarınızı deneyimsizden gizlemek istiyorsanızakrabalar, yukarıda belirtilen iki yöntem, bunu yapmanıza yardımcı olacaktır. Ancak, klasörler için ciddi bir koruma oluşturmak istiyorsanız, veri şifreleme ve şifre atamaya ihtiyacınız olacak şekilde tamamen farklı yollar kullanmanız gerekecektir. Bu makaledeki bilgilerin, masaüstünüzde görünmez bir klasörün nasıl oluşturulacağını size yardımcı olacağını umuyorum.

Masaüstünde görünmez bir klasör nasıl yapılır: yeni başlayanlar için talimatlarMasaüstünde görünmez bir klasör nasıl yapılır: yeni başlayanlar için talimatlar

Related news

 • Yoğun İş Temponuzda Size Bomba Etkisi Yaratacak 13 Şipşak Kavanoz Salatası
 • Tatlı Küçük Yalancılar13
 • Düz siperli bir kapağın adı nedir Düz vizörlü şapkalar - fotoğraf
 • Koltuk Yunus: açılı, düz. Sofa Yunus: mekanizma
 • Manuel Fizyoterapi

 • Masaüstünde görünmez bir klasör nasıl yapılır: yeni başlayanlar için talimatlar 26

  Masaüstünde görünmez bir klasör nasıl yapılır: yeni başlayanlar için talimatlar


  Masaüstünde görünmez bir klasör nasıl yapılır: yeni başlayanlar için talimatlar 40

  Masaüstünde görünmez bir klasör nasıl yapılır: yeni başlayanlar için talimatlar 45

  Masaüstünde görünmez bir klasör nasıl yapılır: yeni başlayanlar için talimatlar 82

  Masaüstünde görünmez bir klasör nasıl yapılır: yeni başlayanlar için talimatlar 98

  Masaüstünde görünmez bir klasör nasıl yapılır: yeni başlayanlar için talimatlar 14

  Masaüstünde görünmez bir klasör nasıl yapılır: yeni başlayanlar için talimatlar 87

  Masaüstünde görünmez bir klasör nasıl yapılır: yeni başlayanlar için talimatlar 31

  Masaüstünde görünmez bir klasör nasıl yapılır: yeni başlayanlar için talimatlar 3

  Masaüstünde görünmez bir klasör nasıl yapılır: yeni başlayanlar için talimatlar 37

  Masaüstünde görünmez bir klasör nasıl yapılır: yeni başlayanlar için talimatlar 36

  Masaüstünde görünmez bir klasör nasıl yapılır: yeni başlayanlar için talimatlar 27

  Masaüstünde görünmez bir klasör nasıl yapılır: yeni başlayanlar için talimatlar 32

  Masaüstünde görünmez bir klasör nasıl yapılır: yeni başlayanlar için talimatlar 54

  Masaüstünde görünmez bir klasör nasıl yapılır: yeni başlayanlar için talimatlar 92

  Masaüstünde görünmez bir klasör nasıl yapılır: yeni başlayanlar için talimatlar 95