Marzipan - nedir ve evde nasıl pişirilirMarzipan - nedir ve evde nasıl pişirilir


Marzipan - nedir ve evde nasıl pişirilir 83 17.01.2019, 23:42

Marzipan - nedir ve evde nasıl pişirilir?

Bademipan gibi bu incelik hakkında çok az şey biliyoruz. Bu nedir, çoğumuz Hoffmann'ın hikayelerinden hatırlıyoruz. Diğerleri bu tatlılıktan pahalı kafe ve pastanelerde süslemeler görmüş olabilirler. Az çok yararlı olduğunu biliyorum. Ayrıca, kendi elleriyle badem ezmesi nispeten kısa bir sürede pişirilebilir.

marzipan nedir

Bir peri masalı nutlet

İtalyanca isminden tercüme edildi"Mart ayının Paskalya ekmeği." Marzipan, elastik kıvama sahip olan, pudra şekeri (çoğunlukla badem) ile pudra şekeri karışımıdır. Bu özellik sayesinde ondan çeşitli şekilleri heykellemek çok kolay. Şeker payı toplam ürünün 1 / 3'üne kadar sorumlu olmalıdır - daha sonra kalınlaştırıcılar gerektirmez. Marzipan tatlıları genellikle sırlıdır, çünkü ezilmiş bademlerden gelen figürinlerin yüzeyi tam olarak eşit değildir. Şimdiye kadar, farklı ülkelerden gelen şekerlemeler bu yemeği kimin icat ettiği konusunda kendi aralarında tartışıyorlar. Birçok ülkede (Fransa, İtalya, Irak), marzipan dünyasını keşfettiklerine inanırlar. Ne oldu, Onbeş bin yıl önce Bizans'ta biliyorlardı. On sekizinci yüzyılda Orta Avrupa ülkelerinde çok yaygın yayıldı. O zaman şekerlemeler bu tatlıları yapmak için harika bir beceriye ulaştılar.

marzipanŞu anda Rus şekerleme endüstrisiÜrünlerin doğallığını her zaman önemsememekte ve marzipanda kar elde etmek için istenmeyen içerikler kullanılmaktadır. Örneğin, bademler daha ucuz fındıklarla değiştirilir, şeker miktarı artar, kıvam arttırıcılar ve tutturma maddeleri eklenir, aroma lezzet için karıştırılır. Gerçek olmayan marzipan tarifi, titizlik ve doğruluk gerektirir. Diğer kuruyemiş (değerli fındıklar bile) karışımın istenilen dokusunu vermez ve figürinler birbirine iyi yapışamaz. Çocuklar, kalitesiz ürünlerin sorunlarından uzaktır ve onlar için, marzipan sadece bir mutluluk sembolüdür, inanılmaz derecede lezzetli, tatlı ve muhteşem bir şeydir. Evde onlarla yapmaya çalışın. Bu zor değil. Ve süreç harika bir inceliğe ek olarak, unutulmaz bir deneyim sunacaktır.

Ellerinizle badem ezmesi

Şekerleme fabrikası evde

Saf yüksek kaliteli bademlere ihtiyacınız olacakve taze pudra şekeri. Üzerinde marzipan'ı fruktoz üzerinde hazırlayabileceğiniz iki tarif vardır (bu ne - fruktoz - ve neden gereklidir, daha sonra söylenecektir). Yarım kilo saflaştırılmış badem çekirdekleri alın, 15 parça acı. İkinci marzipana tuhaf bir aroma vermek için gerekli olacaktır. Ayrıca, bir bardak fruktoz ve bir çorba kaşığı suya ihtiyacınız vardır. Badem sarp kaynar su ile buharlaşır, bundan sonra sarımsı-krem rengine kadar fırında kabuğunu soyun ve kurutun. Özel bir nozul varsa, ya bir kahve öğütücüde veya bir karıştırıcıda öğütün. Daha sonra fruktoz eleyin ve aynı zamanda toz haline dönüşür. Meyve şekeridir, reçetede çok önemlidir, çünkü daha büyük bir viskoziteye sahiptir, bu da figürinlerin oluşumu için önemlidir.

Her iki tozu da karıştırın ve homojenliğe ulaşın. Daha sonra düz bir yüzeye koyun ve sürekli olarak homojenliğe müdahale eden su spreyi kullanarak püskürtün. Bu işlem birlikte daha iyi gerçekleştirilir. Bunu çocukla yapabilirsin. Daha sonra, kalın bir tabana sahip bir kapta, marzipan kütlesini ısıtın ve homojenliği izlemek için karıştırın. Elde edilen karışımı buzdolabında bir gecede bırakın. Yani gerçek bir badem ezmesi hazırladınız. Bunu pişirmek nasıl bir şey, şimdi temizlersin. Çocuklarla olan figürlerin modellemesinden zevk almak için kalır.

Marzipan - nedir ve evde nasıl pişirilirMarzipan - nedir ve evde nasıl pişirilir

Related news

 • Balık karanchs: ilginç gerçekler ve fotoğraflar
 • Phytolysin Prenatal, kapsüller: kullanım talimatları ve açıklama
 • Öğretmen Rıfat Ilgaz’dan öğrencilerine
 • Çok İzlenen Videolar

 • Marzipan - nedir ve evde nasıl pişirilir 91

  Marzipan - nedir ve evde nasıl pişirilir


  Marzipan - nedir ve evde nasıl pişirilir 79

  Marzipan - nedir ve evde nasıl pişirilir 34

  Marzipan - nedir ve evde nasıl pişirilir 55

  Marzipan - nedir ve evde nasıl pişirilir 67

  Marzipan - nedir ve evde nasıl pişirilir 35

  Marzipan - nedir ve evde nasıl pişirilir 21