Mary Mapes Dodge, roman Silver Skates: kısa bir özet, ana karakterler 20 01.02.2019, 15:11

Mary Mapes Dodge, roman "Silver Skates": kısa bir özet, ana karakterler

Amerikan yazar M.M. Bu inceleme konusu olan bir özet olan Dodge "Gümüş Patenler", yakında yayınlanmasından sonra bir bestseller oldu. Eserin çalışmaları 19. yüzyılın başında Hollanda'da gerçekleşiyor. kitabında yazar, yüzyılın bu ülke dönüş harika bir lezzet, hem de tabii ki tüm okuyucular, öncelikle genç ve genç yaş ilgisini çekecek, genç şeref, romantik kavramlarını verdi.

giriş

"Gümüş Paten" kitabı, kısa bir özetAna karakterlerin yetiştirildiği ve büyüdüğü ortamın ve çevrenin küçük bir karakteristiğini içermesi zorunlu olan şey, çocuk nesnesinin en iyi örneklerinden biridir.

Çalışma, yerin tanımlandığı yer ile başlar.Zavallı Brook ailesi yaşıyor. On yıl önce baba bir felakete düştü ve sakatlandı, böylece tüm aile üyeleri sürekli olarak ihtiyaç duyuyorlar. Bu, her şeyden önce, küçük çocukların durumunu etkiledi. Gretel ve Hans Brinker, buz pateni yapmaktan çok hoşlanıyorlar, ancak yoksulluktan dolayı gerçek paten satın alamıyorlar ve sadece spor ayakkabılarına benzeyen tellerde ahşap aletleri kullanmak zorunda kalıyorlar.

Çocuklar bir kez zengin bir hanımın köpeğini kurtardı. Kadın onlar gerçek pateni aldığım para, onları ödüllendirdi. Bir süre sonra, çocukların babası, neyse başarıyla sona erdi onların hasta ebeveynlerin tedaviye gitti parayı sakladı bulundu.

gümüş paten

Ülkedeki işin özellikleri

İş "Gümüş Kaykay", kısaiçeriğin anlatıya yansıyan ülkenin tarihi ve kültürel özellikleri hakkında küçük bir referansı içermesi gereken, kültürel açıdan ilginçtir: her şeyden önce, bu aslında Amerikan yazarının yaşam biçimi ve Hollanda'nın yaşamı hakkındaki görüşüdür.

Bilindiği gibi, bunun gelişiminde büyük bir roldevletler kanalları oynatır. Bu nedenle yazar, çalışmasına, Hans'ın barajı nasıl kapatacağı ve böylece şehri bir su sızıntısından kurtardığı hakkında güzel bir hikayeyi içeriyordu. Bu bölüm dünya çapında ün kazanmıştır, bu yüzden pek çok turist "olayı" nın yerine bakmak için bu ülkeye geliyor. Yetkililer kurgusal bir çocuğa bir anıt bile kurdular, çünkü seyahat edenlerin çıkarına olan ilgisi çok büyük.

ingilizce'den ingilizce'ye çeviri

Romanda spor gelenekleri

"Gümüş Paten" tarihi, bir özetyazarın ideolojik niyetini tanımlamaya devam etmesi gereken, halkın yaşamını mümkün olduğunca çoğaltmak olan Hollandalıların eski geleneklerinin çoğunu yansıtır.

Yani, paten popüler bir manzara haline geldiXIII yüzyıldan beri spor. Bu hız pateni için ilk önce yapay yollar yapmaya başlayan ülke oldu. Bu nedenle, Gretel'in katıldığı yarışmanın tarifi, çalışmalarda önemli bir yer tutmaktadır. Yazar, kalabalığın bu muhteşem büyüleyici manzaranın gözünden gerçekten çok memnun olduğunu yazıyor. Mary Mapes Dodge, arenadaki tutkuların yoğunluğunu, izleyicilere ne olup bittiğine aktif ve çok yoğun tepki veren izleyicilerini yeniden üretir.

gümüş paten kitap hakkında yorumlar

Kahraman

Çalışmanın ana karakteriBrinker ailesinin en büyük oğlu. Çocuk sadece on beş yaşındadır, ama o cesur, özverili, gururlu ve inatçıdır. Yazar, yoksulluğa rağmen, haysiyetle davrandığını ve kimseye aşağılayıcı olmadığını vurgulamaktadır. Ailenin sorumluluğunu hissediyor ve bir şekilde akrabalarına yardım etmeye çalışıyor.

Hans Brinker - her açıdan karakter mükemmeldir, neredeyse hiç kusuru yoktur ve yine de okuyucular bu görüntünün çok etkileyici ve dürüst olduğunu ortaya koymaktadır.

Maryy Mape Dodge

Negatif ve ikincil karakterler

Aksine, yazar Karl'ı ileri sürdü.Shummela. Brunker ailesine çok aykırı olan kibirli, açgözlü ve haklı bir adamdır. Ancak, kendi kaderi en iyi şekilde gelişmez: çocukluğunda ciddi şekilde rahatsız ettiği Voest tarafından yönetilen ofiste bir muhasebeci olur. Ancak, ikincisi, görünüşe göre, tüm hakaretleri unutmuş ve bu da Carl'ı daha da etkilemektedir.

 Hans Brinker

"Gümüş Paten" kitabı ilginç çünküyazar farklı karakterler bir galeri sundu. İkinci olmayan çok hoş karakter Rihi Korbes. O aynı zamanda gururlu ve kibirli, ama onun kaderi Karl'ınkinden biraz daha iyiydi: o bir yazar oldu.

Çalışmanın bir başka kahramanı Katrinka. Bu asla evlenmeyi başaramayan çok anlamsız bir insandır. Başka bir unutulmaz kahraman, herkesin kendisini sevdiği, kolay ve neşeli bir öfke ile ayırt edilen iyi huylu şişman adam Jacob Poot'dur. Ancak, bu kişi erken vefat etti ve bu nedenle okuyucunun eksik bir sunumunu alacak.

Zengin insanlar

Çocuk nesnesinin en ünlü eserlerinden biri de "Gümüş Paten" romanı. Renkli karakterler sayesinde, kitap hakkında kural olarak, çok olumlu ve birçok açıdan yorumlar.

Peter ve Hilda zengin bir aileden geliyorlar veailesini Brunkerov yardım etmeye çalışıyoruz. Yazar, bu insanlar için sempati hissi neden olacak, çok dokunaklı ve canlı renklerde bu endişeyi, tarif etti. Ancak, bazı okuyucular bu hikaye çok idealist görünüyor ve canlılık izlenimi vermek değil çekti. Ancak, Peter, ilk karşı çıktı olarak bir kardeşi Ludwig vardır o tembel ve daha maceracı ve aktif bir karaktere sahiptir arkadaşı Lambert, Amerika'ya giderken, aktif ve dolayısıyla hayatında bir şey elde değil değil.

Hans Brinker

doruk

Bunun İngilizce'den Rusça'ya çevirisiÇalışmalar Melitina Ivanovna Klyagina-Kondratieva gerçekleştirdi. Okuyucunun, Hollanda'nın kültürü ve gelenekleri hakkında canlı bir fikir edinme fırsatı verdiği için anlatının yaşayan dilini aktarmayı başardı. Ancak anlatının ana bölümü, tabii ki, Gretel'in katıldığı buz pateni yarışlarının tarifi. Herkesin şaşkınlığı için yarışı kazandı ve ana ödülü - inanılmaz gümüş patenleri kazandı.

Öğrencilerin dikkatini açıklamaya çekmek gerekirBu sahnenin duygusal sıcağının yazarları, kadrolar buzdaki bu küçük kırılgan kızın zaferinden sevinirken. Bu an belki de en güçlü olanı, sadece semantik değil, aynı zamanda estetik bakış açısından da. Gretel'in açıklaması bu sahnedeki özel ilgiyi hak ediyor. Yazar, küçük bir peri ile ve hiç çaba sarf etmeden göründüğü gibi kaçan bir kuşa dokunarak ona dokunur. O anda gerçek bir buz kraliçesi oldu. Onun kahramanı, ailesine ve kardeşi Hans'a olan zaferini adadı. İkinci ödül Peter tarafından kazanıldı - evrensel bir favori. Sonra yazar spor onuruna düzenlenen kutsal tatili anlattı.gümüş paten kitabı

görüşler

Okuyucunun bir bütün olarak çalışması hakkındaki yorumlarıolumlu Ağırlık, XIX yüzyılın başlarında Hollanda'nın renkli ruhunun yeniden üretilmesinde yazarın kuşkusuz yeteneğini not eder. Diğerleri ise masal ruhunda onun inanılmaz hikayesini anlattığı için onu krediye koydu. Ancak, bazıları bu kitabın çok doğru olduğuna ve karakterlerin yeterince canlı ve ikna edici bir şekilde dile getirildiğine inanmaktadır. Olabildiği gibi, bu hikaye çocuk nesnesinin gerçek bir klasik haline geldi.

Gösterge, Hollanda'da bunun kendisidirkitap çok popüler değil, Amerika, Avrupa ve ülkemizde ise ergenler için gerçek bir edebiyat standardı olarak kabul edilir. Bu çalışmanın Rusça'dan İngilizce'ye başarılı bir çevirisi, yalnızca yerli seyirciler arasındaki popülerleşmesine katkıda bulundu.

Bu ilgi büyük ölçüde sadecearsa dokunmak, aynı zamanda Hollanda'nın kültür ve yaşamının ilginç bir yeniden üretimi. Okuyucu, yüzyılın başlangıcındaki bu şaşırtıcı atmosfere dalmış çocukların ve gençlerin gözlerini görür ve bu da şüphesiz ki çalışmanın çekiciliğini artırır.Related news

 • Tavuk Şiş’den Lezzetli Fırın Yemeği
 • Çiçekli Babet Patik Yapımı Türkçe Videolu
 • Organik ve Glütensiz Makarnalar Türkiye’de

 • Mary Mapes Dodge, roman Silver Skates: kısa bir özet, ana karakterler 40

  Mary Mapes Dodge, roman Silver Skates: kısa bir özet, ana karakterler


  Mary Mapes Dodge, roman Silver Skates: kısa bir özet, ana karakterler 52

  Mary Mapes Dodge, roman Silver Skates: kısa bir özet, ana karakterler 38

  Mary Mapes Dodge, roman Silver Skates: kısa bir özet, ana karakterler 78

  Mary Mapes Dodge, roman Silver Skates: kısa bir özet, ana karakterler 32

  Mary Mapes Dodge, roman Silver Skates: kısa bir özet, ana karakterler 5

  Mary Mapes Dodge, roman Silver Skates: kısa bir özet, ana karakterler 43