Marsupial aslan: fotoğraf, bilgi, açıklamaMarsupial aslan: fotoğraf, bilgi, açıklama
Marsupial aslan: fotoğraf, bilgi, açıklama

Marsupial aslan: fotoğraf, bilgi, açıklama

Dünya'nın yerleşmesinin tarihi, milyonlara uzanıyordu.Bazı tarihsel dönemlere ayrılmıştır. Örneğin, erken, orta ve geç Eosen, Miyosen, Pliyosen, Jura - bu ve diğer aşamalar, binlerce yıllık gelişme ve gezegende yaşamın oluşumunu işgal etti. Bu çağlarda dağlar büyüdü, devasa kıtalar ayrıldı, yeni ekosistemler yaratıldı ve kesinlikle eşsiz yaşam formları oluşturdu.

Bugün, bugün modern bir insan onları yargılayabilir.sadece paleontologların çalışmaları sayesinde. Bilim adamları, dinozorlar gibi hayvanların iskeletlerini bulduktan sonra, ilk dev yırtıcılarını ve çok sayıda otçulları değiştirerek, gezegendeki hayvan dünyasının evrim sırasını ortaya çıkardılar.

Oligosen Dönemi

Dünya'nın gelişiminin bu dönemi 25'ten38 milyon yıl önce. Yeni yaşam formlarının geliştirilmesinde büyük bir öneme sahiptir, çünkü bu dönemde iklim yavaş yavaş soğumaya başlamıştır ve tropikal ormanların yerine ılıman bir iklimi tercih eden bitki örtüsü gelmiştir.

keseli aslan

Bu milyonlarca yıl boyunca, Güney Kutbuokyanusların sığlaşmasına ve büyük toprak alanlarının açığa çıkmasına neden olan çok fazla deniz suyu gerektiren büyük bir buzul. Yeni ormanlar ve otsu bitki örtüsünün ilk ortaya çıktığı geniş bozkırlar tarafından işgal edildi.

Bu dönemde, Hindistan güneyden seyahat ettikuzeye doğru, ekvatoru geçerek Asya'nın komşusu haline geldi ve Avustralya Antarktika'dan sonsuza dek koptu. Böylelikle, bir zamanlar ortak ekosistem ayrıldı, her yeni arazi üzerinde kendine özgü türler yaratıldı. Örneğin, bu kıtada gelişen keseli hayvanlar, Avustralya ile "yüzdüler". Burada zamanın en büyük yırtıcısının ortaya çıktığı Oligosen döneminde, marsupial aslan vardı. Bilim adamlarının iskeleti üzerindeki yarattıkları, hayvanın görüntüsünün bir fotoğrafı paleontoloji müzelerinde görülebilir. Hayvanın ne kadar güçlü olduğunu açıkça gösterirler. Bu yırtıcının görünüşü tesadüfi değildi. Doğada meydana gelen değişiklikler buna yol açtı.

Bir yırtıcının habitatı

Daha fazla alan olaraksuşlar, steplerle doludur, bu, geviş getirenlerin ilk defa ortaya çıktığı çok sayıda yeni otobur türü ortaya çıkarmıştır. Onlar perbotheria'nın develeridir. Bunlara ek olarak, domuzlar, dev gergedanlar, bufalolar, geyikler ve diğerleri gibi memeli türleri de vardı.

keseli aslan fotoğrafı

25 milyondan fazla yıl önce ortaya çıkması yeniBir tür bitki - çim, gezegenin her yerinde hızlı yayılmasına neden oldu. Onun içinde, seleflerinden farklı olarak, yapraklar sapın üstünde değil, alt kısmında büyümüştür. Bu, ilk sürgünlerin otçullar tarafından yenildikten sonra çok çabuk iyileşmesine ve büyümesine izin verdi. Bu onların hayvanlarını arttırdı. Doğal olarak, böylesine bol miktarda yiyecek şartlarında yırtıcılar da gelişmiştir.

Geç Oligosen dönemindeilk köpekler ve kedilerin yanı sıra marsupial aslan. Bu eşsiz yaratma, inanılmaz güç ve el becerisine sahipti ve çok sayıda rakibin yokluğu, nüfusun doğal bir artışına yol açtı.

Eşsiz yırtıcı

Bu hayvanın bilimsel adı Thylacoleo"Sumkolev kasap" anlamına gelen carnifex (hangman). O avını yakalamak, onun adı var şaşmamak bu etobur onun ölümcül çevresi onu dışarı izin vermedi. Bu, ön pençelerinin yapısından kaynaklanmaktadır. uzunluğunda 80 cm büyüme ve geri 170 cm ile, o Avustralya avcılar arasında ilk yerde görüntüler 130 ila 165 kg, ağırlığındaydı. O, bozkırların gök gürültüsü olmasına rağmen, akrabaları ya wombat ve koalas ya da opossum ve kuskustur.

Bilim adamları henüz bir konsensüse gelmedilerBir yırtıcının alışılmadık dişinin kökeni açık değildir. Çift kenarlı yapıları, son derece garip olan kemirgenlerin çenelerini andırır, çünkü marsupial aslan (aşağıdaki fotoğraf gösterir) yalnızca et öğünlerine yapışır. Tipik olarak, böyle bir diş aparatı bitki besinlerini tüketen hayvanlarda kalıtsaldır. Böylece, bir Avustralya keseli aslan - oldukça onun etobur köpek temeli otçul diş yapısı olduğu açıktır Buna göre kuralın bir istisnası.

Keseli aslan başının iskeletinin açıklaması

Sadece paleontologlar tarafından bulunan kalıntılarda,Bu hayvanın ne kadar tehlikeli olduğuna karar verebilir. Yapısını inceleyen bilim adamları, nasıl yaşadıklarını, avladıklarını ve marsupial aslanın hangi türlere ait olduklarına dair sonuçlar çıkardılar. Hayvanın açıklaması, kanguru içeren iki kesikli bir ekibin temsilcisi olduğunu söylüyor. Bu iki hayvanın bir ortak özelliği daha var - kuyruk. Avustralya topraklarında bulunan iskeletler tarafından değerlendirildiğinde, marsupial aslan onu arka ayakları üzerinde otururken stabilite için kullandı.

 thylacoleo carnifex

İskelet baş yırtıcı,Bu güçlü kavrama vardır ve o üretim ile yakaladı ve dişlerini glares zaman, onun güçlü çeneler sıkılı ve o kan kaybından zayıflamış kadar kurban izin vermedi.

Bu etoburun evrimi formlarla başladıkeseli gruplara ait, ağaçlarda yaşayan ve omnivor olan prtsileo gibi küçük bir boyut. Bu hayvanların bulunan iskeletleriyle, çene yapılarının nasıl değiştiğini izlemek, ön kesici dişlerin uzama ve uzama eğilimini göstermek mümkündür. Bilim adamları, Pleistosen marsupial aslan tilakoleo'ya göre bir çift keskin ön dişe sahip.

Pençelerin açıklaması

Paleontologların uzun zamandır bilgi sahibi olmadıBu hayvanın arka ayakları neydi. Bulunan tüm iskeletler, iyi korunmuş bir ön kısım ve bir aralıklı baş parmağı bulunan pençeleri ile idi. Bu, marsupial aslanın avını büyüklüğünü aşmasına izin verdi.

21. yüzyıla kadar, nasıl olduğu bilinmiyordu.Bu hayvan avlandı. Bilim adamları, yapısının eski etoburların iskeletlerine benzediği varsayımıyla başladı. 2005 yılında kurulan bir iskelet, sanki bir sandal aslan gibi göründüğü kadar beklemediğini gösterdi. Hayvanın görünümünü restore ettikten sonra elde edilen bilgiler, arka bacaklarının ayılara benzer bir yapıya sahip olduğunu gösterdi. Uzuvlar içe doğru hafifçe döndü ve aynı zamanda ayrık bir parmağa sahipti ve hayvanın ağaçların dallarını kavramasına yardım etti.

aslan keseli

Böylece, canavarı belirlediYüzeydeki sırt pençeleri tamamen ağaçlara ve kayalara tırmanmasına izin verdi. Bu bilgiden sonra, savanın şüpheli savanları, bozkırlarla sınırda bulunan ormanlardaki bilim adamları tarafından yeniden yerleştirildi. Görünüşe göre, marsupial aslan zayıftı, bu yüzden avını avlayarak avını ağaçta bekliyordu.

Vücut açıklaması

Telakolev mükemmel bir kas sistemine sahipti. Özellikle çarpıcı olan kalın ve kalın kemiklerle donatılmış omuz kemeridir. Omzunun ortasında, büyük olasılıkla ve bağlanmış kasların olduğu doğru formda güçlü bir kemik bulundu. Onlar sayesinde, onun çevresi kurban için ölümcül idi, çünkü hiçbir hayvan ölümcül keskin dişler ya da pençelerle donatılmış olsa bile kaçamazdı. bilim adamları buna keseli aslanın adını verdik rağmen, vücudunun yapısı ve avlanma şekli daha bir leopar gibi yapar. O, kedinin temsilcisi olarak sadece ağaçlarda değil, aynı zamanda kayalarda da tırmanabiliyordu. Bu, Avustralya'daki mağaralardan birinde bulunan pençelerinin derin izleriyle doğrulandı. Bu hayvan, ön ayaklarını yukarı kaldırırken ve yükseklikte manevra yapmakta yeteneklidir.

Çantanın yaşam tarzı

Hayvan iskeletinin yapısına dayanarak bilim adamlarıAlt çene uzun kesiciler yardımıyla kurbanlarını birkaç dakika içinde öldürdüğü ve sonra keskin molar dişlerle parçaladığı sonucuna vardı. Bu yırtıcının ana kurbanının diprotodon olduğu varsayılmaktadır. Bunlar, gezegende yaşayan en büyük kesimlerdi. Çiçeklenmeleri 1,6 milyondan 40,000 yıl öncesine kadar gerçekleşti. Bunların en büyüğü, modern suaygırlarının büyüklüğünü aşmış ve 3 m uzunluğunda ve 2 m yüksekliğe sahipti.

marsupial aslan tilakoleo

Boydaki aslan aslanının uzandığı göz önüne alındığındasadece 70-80 cm ve uzunluk - 170 cm'ye kadar, bu kadar büyük bir oyunu yakalamak, tutmak ve öldürmek için gerekli her şeyle donatılmıştı. Görünüşe göre, yırtıcı çok büyük ama yavaş bir ekstraksiyon seçti, çünkü peşinde hızla yetişme yeteneği yoktu. Kurbanı beklerken, pusuda ya da bir ağacın dallarında pusuya oturdu.

Yırtıcı ortam

Paleontologların bulduklarına inanıyorsanız, marsupialAvustralya'da yaklaşık 2 milyon yıllık bir aslan en büyük ve en güçlü yırtıcıydı. Keskin dişleri ve pençeleri, güçlü bir kas sistemi ve güçlü bir kemik sistemi cephanesi, bu kadar uzun bir süre engellemeyi mümkün kıldı. İklim değişikliği ve otçul bitkilerin çoğalmasına neden olan yemyeşil bitki örtüsünün gelişmesi nedeniyle, bu yırtıcının doğal ortamda rakipleri yoktu. Menüsü prokoftodon-goliaths dahil - dev kanguru. 3 metre yüksekliğe ulaşmışlar ve arazinin etrafında hızla hareket edemeyen bir keseli aslan için oldukça zor bir av vardılar.

Keseli aslan, bunun tek yırtıcı değildi.dönem. Onunla birlikte ovalarda Tazmanya şeytanı, Tazmanya dan onun adını taşıyan torunu antik atası avladılar. Tilakoleo'dan farklı olarak şeytan günümüze kadar yaşamayı başardı, ama boyut olarak ortalama köpeği geçmeyen bireyler şeklinde. keseli aslanın kurbanları zygomaturus bulundu Arasında - Modern cüce hipopotam ve palorchestes benzer memeliler, aynı dönemde yaşamış, paleontologlar adı "dev keseli tapir" aldık. Boyutları modern bir at ile karşılaştırılabilir. Bu dönemin hayvanlarının çoğu tükenmiş oldu, ama bazıları günümüze kadar evrimleşti ve hayatta kaldı.

Yokoluşun Nedeni

Bir marsupial aslan bilim adamlarının ortadan kalkması vesilesiyleDoğal ortamlarında düşman olmadığı ve küresel felaketlerin Avustralya'yı yok etme tehlikesine maruz bırakmadığı için hala anlaşmazlıklar var. En popüler olanı, ilkel insanların bu toprakları 30.000 yıl önce geliştirmeye başlaması nedeniyle bu tür hayvanların neslinin tükendiği versiyonudur.

marsupial aslan açıklaması

Yırtıcıların o dönemde hala hayatta olduğu gerçeği,mevcut olduğu kaya oymalar. İnsanlar hayvanları avlamaya başladı ve nüfuslarını önemli ölçüde azalttı. Ayrıca, savanadaki ana rakibi göz önüne alındığında, aslanları yok ettiler. Dünyanın yüzündeki insanların ortaya çıkmasıyla birlikte, Avustralya'nın neredeyse tüm megafonları ortadan kalktı.

Son Bullar

21'in başında yapılan bilim adamlarının bulguları sayesindeNullarbor Ovası'nda yer alan mağaralarda yüzyıl, bilim bu yırtıcıyı daha ayrıntılı olarak inceleyebildi. Burada, görünüşünü restore edebilecekleri, marsupial aslanın bütün iskeletinin bulunduğu yerdi. Hayvan, mağaralardan birine düştü ve orada öldü, kaçamadı. Buna ek olarak, aynı dönemde yaşayan, yırtıcıyı kimin kuşattığı ve avı hakkında bir fikir verebilecek birçok hayvan yaşamıştı.

Kara Kitap

Coğrafi keşifler sırasında 1600'den beri,o zamanın soyu tükenmiş ya da yok olma eşiğinde olan hayvanların bir kitabı olmaya başladı. Mastodons, mamut, yünlü gergedan, mağara ayı, dodo, moa ve marsupial aslan içerir. Kara Kitap, kaybolmuş dinozorların sayısına benzeyen, gezegenden kaybolan hayvanların sayısı ile ödüllendirildi.

Ne yazık ki, insani gelişmenin son 500 yılında 1000'den fazla fauna türü ortaya çıkmış, ya onları yok etmiş ya da habitatlarını tahrip etmiş ve kirletmiştir.

siyah kitabın marsupial aslan

Örneğin, sadece 27 yıl içinde tamamen yok edildiBir deniz ineği gibi bu tür sucul hayvanlar, 18. yüzyılda keşfedildi. Kar amacıyla, fauna gibi temsilciler yok edildi, bundan önce binlerce bin yıl boyunca hayatta kalabiliyorlardı. Kötü şöhretli Kırmızı Kitabın başlangıcında, yok olma tehlikesi altındaki hayvanlar ve bitkiler anlatılmaktadır.

Eski yırtıcı hayatta olsaydı

Bazı bilim adamları hipotezleri öne sürüyorlar.marsupial aslan yaşıyor ve modern hayvanların kralı ile karşılaştıysa savaşı kazandı. Bir cevap almak için, eski bir yırtıcığın ısırığının gücünü hesaplamak ve onu aslanın verileriyle karşılaştırmak zorunda kalacaklar. Bu tür hesaplar kılıç dişli kediye yapılırken.

Marsupial aslan: fotoğraf, bilgi, açıklamaMarsupial aslan: fotoğraf, bilgi, açıklama

Related news

 • Gürcü kanat oyuncusu George Chanturia
 • Meningokok enfeksiyonundan aşılama. Aşıya ihtiyacınız var mı
 • Karpuzun faydaları ve zararı
 • Bir kral için kendi elleriyle kostüm nasıl yapılır
 • Çaylı Kek Tarifi

 • Marsupial aslan: fotoğraf, bilgi, açıklama

  Marsupial aslan: fotoğraf, bilgi, açıklama


  Marsupial aslan: fotoğraf, bilgi, açıklama

  Marsupial aslan: fotoğraf, bilgi, açıklama

  Marsupial aslan: fotoğraf, bilgi, açıklama

  Marsupial aslan: fotoğraf, bilgi, açıklama

  Marsupial aslan: fotoğraf, bilgi, açıklama

  Marsupial aslan: fotoğraf, bilgi, açıklama

  Marsupial aslan: fotoğraf, bilgi, açıklama

  Marsupial aslan: fotoğraf, bilgi, açıklama

  Marsupial aslan: fotoğraf, bilgi, açıklama

  Marsupial aslan: fotoğraf, bilgi, açıklama