Mantar Çorbası için Reçete

Mantar Çorbası için Reçete

Bir sürü leziz ve ilginç yemekler olabilirmantarla pişirin. Mantar salatada, atıştırmalıklarda, julienne'de ve ikinci kurslarda kullanılır. Hatta turtayı mantarla pişirin. Bunlar, herhangi bir çanağın benzersiz bir tadını veren kokulu madde.

Muhtemelen mantar çorbası için en iyi tarif çorbadırbeyaz mantardan. Ancak, diğer mantarlardan daha az lezzetli bir mantar çorbası hazırlanabilir: genç boletus, podborozovikov, veshenok, şampanya ve diğerleri. Bununla birlikte, beyaz mantar çorbası, et suyu onlardan karartmamak bakımından farklıdır. Mantar çorbasının hazırlanması en iyi kullanımdan hemen önce yapılır, çünkü ısınmadan sonra bile en iyi çorbalar kendi zevklerini kaybeder.

Bir mantar çorbası hazırlamadan öncemantar suyu hazırlamak için. Sadece taze değil, aynı zamanda kurutulmuş mantarlardan pişirilebilir. Kurutulmuş mantarlardan suyu elde etmek için, iki litre su için 40 gram almalısınız. Mantarlar ılık suda iyice yıkanmalı, sonra soğuk su dökülmeli ve 45 dakika bekletilmelidir. Sonra mantarları çıkarın ve bir tencereye koyun ve iki litre soğuk su dökün. Bir buçuk saat ya da iki saat sonra mantar şişecek ve pişinceye kadar bu suda pişirilmesi gerekiyor.

Taze mantar suyu yapmak800-900 gram mantar ve 2 litre su gereklidir. Taze mantarların temizlenmesi, soğuk tuzlu suda durulanması ve pişinceye kadar pişmesi gerekir. Haşlanmış mantardan alınabilecek sos suyundan alınarak pişirilir.

Mantar çorbası için olağan tarifi.

Kurutulmuş mantarlardan 30 gram almalısın, biriorta boy bir ampul, bir küçük havuç, bir çay kaşığı un, bir demet dereotu ve maydanoz. Mantar suda ıslatın, daha sonra şeritler halinde kesin, aynı su ile dökün, kaynatın ve düşük ısıda pişirin. yemek 20-30 dakika sonra, tat ve yumuşayana kadar pişirmeye tuz ekleyin, şeritler ve doğranmış soğan halinde kesilmiş havuç, ekleyin. Pişirmenin sonunda, unu bitkisel yağda kızartın ve çorbayı hazırlayın. Servis yapmadan önce, çorbayı dilimlenmiş yeşilliklerle serpin.

Patates köfle mantar çorbası için bir reçete de var.

Bunu yapmak için, kurutulmuş mantarların 100 gramını alıntaze mantar yerine), 2-3 patates ve 2 yumurta, un 2-3 çorba kaşığı un. Mantarlardan et suyu önceden demlendi. Sonra patates köfte pişirirler. Patatesler bunun için kaynatılır. Daha sonra yoğrulur, çırıltılı yumurta atılır, unu doldurur, tuzlanır ve iyice karıştırılır. Bundan sonra patates köfteleri iki çay kaşığı ile oluşturuldu ve doğrudan kaynar suyun içine daldırıldı. Hazır olana kadar çorba pişirin ve sonra ince doğranmış yeşillik serpin.

Mantar çorbası için ilginç bir reçete mantar köfte çorbası.

20 gram kurutulmuş mantar alın, yarım ampul.3 yemek kaşığı un, bir yumurta, bir çorba kaşığı tereyağı, tuz ve karabiber tadı. Mantarlar tuzlu suda kaynatılır, et kıyma makinesinde süzülür ve öğütülür. Sonra doğranmış soğanı kızartın, mantar, çiğ yumurta sarısı ve öğütme ile karıştırın.

Oluşan karışıma un dökün, biraz ekleyinmantar suyu ve çırpılmış yumurta beyazı, iyice karıştırın. Tadı ve tuzu ekleyip tekrar iyice karıştırın. Bu şekilde hazırlanırken bir kaşık alın ve kaynar mantar çorbasına konur. Bundan sonra 10-15 dakika pişirin. Pişirmenin sonunda, çorbaya tereyağı ekleyin.

Kremalı mantar çorbası tarifi.

400 gram taze petrol almalısınız.bir çorba kaşığı un, bir çorba kaşığı erimiş tereyağı, yarım bardak krema ve yeşil soğan. Mantarlar 1.5 litre su doldurur, mantar suyunu kaynatır ve süzülür. Unu yağda kızartın. Daha sonra, mantarları, unu, et suyuna kaynatın. Sonunda, tat vermek için krem ​​ve tuz ekleyin. Servis yaparken, bir tabakta ince doğranmış yeşil soğan dökün.Related news

 • Evde İskender Yapımı Videosu
 • MAKARNA SOSU NASIL YAPILIR
 • Bölgesel Yenilik ve Eğitim Merkezi Yeni Okul, Yaroslavl: incelemeler
 • Nasıl avukat olunur. Bir avukat tarafından sağlanan hukuki yardım türleri
 • Majör depresif bozukluk nedir

 • Mantar Çorbası için Reçete

  Mantar Çorbası için Reçete


  Mantar Çorbası için Reçete

  Mantar Çorbası için Reçete

  Mantar Çorbası için Reçete

  Mantar Çorbası için Reçete

  Mantar Çorbası için Reçete

  Mantar Çorbası için Reçete

  Mantar Çorbası için Reçete

  Mantar Çorbası için Reçete

  Mantar Çorbası için Reçete

  Mantar Çorbası için Reçete