Magazin nedir

Magazin nedir?

Günlük olmayarak çıkartılan; en az 2 ayda bir, 3 ayda bir, 4 ayda bir, 6 ayda bir, 12 ayda bir ya da farklı standartlara bağlı olarak 15 günlük ya da 1 aylık süreçlerde çıkartılan farklı içeriklerin bir arada bulunduğu yayınlaramagazinismi verilmektedir.

Gazete gibi yayımlardan kendisini ayıran en büyük nokta günlük olarak haber verme gayesi taşımamasıdır.Magazin dergilerinin genel algısı, içerdiği haberlerin daha yaygın süreçlerde geçerliliğinin olması sebebiyle bir konunun yazılması için anlık hedef taşımamasıdır.

Bu içerikler genç, yaşlı, kadın, erkek gibi pek çok farklılıkları ortak paydada birleştirebilen bilgi ve haberlerden oluşmaktadır. Ayrıca her sayfasında bol bol resim bulunur. Bu resimler bazı durumlarda tam sayfa reklamlardan oluşmakta, alınan bu reklamlar da çoğunlukla derginin içeriğinde haberi yapılan ya da araştırma konusu olarak ele alınan konularla ilintili olmaktadır.

Derginin avantajı, gazete ve vb. yayınlar gibi az sayıda sayfadan değil çok sayıda sayfadan oluşmasıdır. Bu yüzden genel anlamda konu sıkıntısı çekilmeden eğer 3 ayda bir çıkan bir dergiyse de çıkış tarihinden 2 ay ya da 1 ay önceki konular genel hatlarıyla da ele alınabilmektedir.

İlk magazin dergilerinin ortaya çıkış süresinde, halkın genel merak yargısına hitap edecek konuların sürekli olarak her gün yazılması yerine, daha uzun sürelerde daha fazla bilgi ve haber biriktirerek bir yazılı basım ortaya çıkartmaktır.

Eski tarihlerden bugünemagazin dergilerine bakıldıkça çoğunlukla sanat hayatı, spor dünyasındaki hayat ve eğlence hayatı gibi konularda bolca bilgilerin bulunduğu, bu bilgilerin fazlaca fotoğrafla desteklendiği ve halkın sürekli göz önünde bulunan ünlü isimlerin hayatları ve yaptıklarıyla ilgili haberlere değinildiği görülür.Related news

 • 2019 Midi Etek Modelleri ve Kombinleri
 • Antep üsülü baklava nasıl yapılır
 • Pamuk pizza tarifi
 • Stoop kurtulmak için nasıl: basit egzersizler ve beceriler
 • Domates Soslu Spagetti Eşliğinde Viyana Usulü Şnitzel Tarifi

 • Magazin nedir

  Magazin nedir


  Magazin nedir

  Magazin nedir

  Magazin nedir

  Magazin nedir

  Magazin nedir

  Magazin nedir

  Magazin nedir

  Magazin nedir

  Magazin nedir

  Magazin nedir