LSD Nedir

LSD Nedir?

Her şeyden önce, LSD'ninBilinç üzerinde en beklenmedik etkisi olan en güçlü kimyasal halüsinojen. Liserjik asitten elde edilir ve küf ve ergotta bulunur. İlk kez, İsviçre'den bir kimyager olan Albert Hoffman (1938'de), kan uyarıcıları üzerinde çalışırken LSD'nin ya da onun sentezinin ne olduğu sorusu üzerinde çalışıyordu. Bununla birlikte, bu maddenin psikotropik etkisi, bilim adamı tarafından 1943'te, bu ilacın bir kısmını yanlışlıkla aldığında keşfedilmiştir. Geçen yüzyılın 60'ında birçok psikiyatrist LSD'nin etkisini araştırmış, hatta şizofreni ile tedavi edecekti. Böylelikle, ilacın sayısız serbest örneği elde edildi ve özellikle genç insanlar arasında dağılımı başladı. 80'li yıllarda, LSD tüketimi keskin bir şekilde düştü, ama yine de 90'lı yıllarda yükseldi, uyuşturucu gece kulüpleri ve diskotek gençler arasında yaygın olarak yayılmaya başladı.

LSD özellikleri

Herkes LSD'nin ne olduğunu bilmeli,formu yanlışlıkla ve son derece istenmeyen kullanımı önlemek için ilaç satılmaktadır. Sadece "asit" adı altında değil, aynı zamanda diğer isimleri de kullanabilirsiniz: beyaz yıldırım, yeşil ejderha, pencere çerçevesi, Lusia, ikizler, mank, gezi, blotter, superman, Zen ve diğerleri. LSD, tabletler ve kapsüller içinde yasadışı olarak satılmakta ve bazen de özel kağıt ile emprenye edilmekte ve "damga" haline getirilmektedir.

Bu tehlikeli ilacın duyarlılığı varUltraviyole, oksijene ve klorine, ancak karanlıkta, düşük sıcaklık ve nemden korunarak, yıllarca saklanabilir. LSD'nin rengi yok. Bir kokusu bile yok. Tadında biraz acıdır ve fiziksel bağımlılığa sebep olmaz.

İlacın eylemi ve tehlikesi

Kimse önceden bilmiyor ki LSD'nin etkisi ne olacak?Bu ya da bu organizma üzerinde, birçok faktöre (bir kişinin ruh hali, alınan miktar, kişisel özellikler) bağlı olduğundan. Asgari bir miktar almak bile, bir kişiyi İngilizceden "yolculuk" olarak çeviren "gezi" ye sürükleyebilir. Bilinçteki bu değişim 12 saat ve bazen daha fazla sürebilir.

Kural olarak, bir kişi hissetmeye başlarilacı aldıktan sonra bir saat yaklaşık bir eylem. Fizyolojik özellikler de değişmeye başlar, yani vücut ısısı, basınç ve nabız değişir. LSD eylemi boyunca, akla yatkınlık kabiliyeti, keskin ruh hali dalgalanmaları başlar ve çeşitli halüsinasyonlar oluşmaya başlar, bu ilacın etkisi altında bir kişi gerçekliği deneyimleyemez. Sonuç olarak, bir kişi kendini kontrol edemez ve LSD'nin etkisi altındaki davranışları tahmin edilemez. Eğer parlak bir güneş ve bir çiçek takmayı hayal ederse - bu bir şeydir, ama eğer bir canavardan kaçmak için ya da canavarlardan kaçmak için pencereden dışarı çıkınca sokağa koşarsa - bu oldukça farklıdır.

LSD bilinçaltını aktive edebilirsüreçler ve bu nedenle, ilaç kullanımı gizli zihinsel sorunları ortaya çıkarabilir. Şizofreni ve diğer kalıcı zihinsel bozuklukların ortaya çıkmasına neden olabilir. LSD, düzenli olarak alındığı takdirde, insan vücudunda biriktirilebilme özelliğine sahiptir, daha sonra dozun arttırılması için gerekli olan her seferinde ilacın etkisini arttırır ve psikoza yol açabilir.

LSD'nin ne olduğunu bilenler ve her şeyeşit olarak ilacı almaya devam eder, kromozomlarda geri dönüşü olmayan değişikliklere neden olma yeteneğini hesaba katmalı ve eksik bir çocuğu doğurma ihtimalinin kimseyi memnun etme olasılığı yoktur.

Ve bunun kullanımına dair söylentilere inanmayın.İlaç zararsızdır ve bağımlılığa neden olmaz. Evet, fiziksel olmayacak, ama en güçlü psikolojik bağımlılık hayatınızın geri kalanı için sizi kavramanıza engel olacak! Şüphesiz, dünya başyapıtlarını ve keşiflerini LSD'nin etkisi altında yaratan birçok büyük kişiyi duydunuz. Fakat onları kişisel olarak bilmiyordunuz ve bir bütün olarak ilacın kullanımından nasıl etkilendiklerini bilmiyorsunuz.

Artık LSD'nin ne olduğunu biliyor, ne saklıyorKendiniz için tehlike, insan vücudunda ne gibi sonuçları vardır. Ve bir ilacın problemlerden kurtulmanıza veya hayatınızı uzatmanıza yardımcı olacağı yanılsamasıyla kendinizi korkutmayın, bu yüzden denemeyin!Related news

 • Parmak Dalgası Nasıl Yapılır
 • Otel kompleksi Dessole Arbatax Park Resort Telis, hakkında. Sardunya, İtalya
 • Brokoli Salatası Tarifi
 • Ilk buluşma tüyoları kadın ile Etiketlenen Konular
 • HTMLde açılır liste nasıl yapılır

 • LSD Nedir

  LSD Nedir


  LSD Nedir

  LSD Nedir

  LSD Nedir

  LSD Nedir

  LSD Nedir

  LSD Nedir

  LSD Nedir

  LSD Nedir

  LSD Nedir

  LSD Nedir

  LSD Nedir

  LSD Nedir

  LSD Nedir

  LSD Nedir

  LSD Nedir

  LSD Nedir

  LSD Nedir

  LSD Nedir

  LSD Nedir

  LSD Nedir

  LSD Nedir