Lojistik Tedarik 2019

Lojistik Tedarik 2019 Lojistik Tedarik

Lojistik Tedarik

Doksanların başlangıcı SSCB'nin dağılmasıyla vepazar ilişkilerinin oluşumunun başlangıcı. Şu anda, ülkemizde bilimsel ve pratik yeni bir yön ortaya çıkmış ve hızlı bir gelişme - lojistikle başlamıştır. Yeni ekonomik koşullarla birlikte yük taşımacılığına olan talebin artması bu eğilimi cazip hale getirdi. Başlangıçta, yeni ortaya çıkan şirketler üretim için gereken maliyetleri düşürmeye çalışıyorlardı. Ama şimdi iş kesinlikle diğer taraftan çeken lojistik üzerinde yoğunlaşıyor. Günümüzde, tüketici piyasası her türlü ürün ile doymuştur. Bu nedenle, rahat hissetmek ve iş dünyasında bir dayanak oluşturmak şirketin malların depolanması ve taşınması için maliyetleri düşürmesine izin verecektir.

Modern dünyada, "lojistik" terimi aynı anda işletme alanıyla ilgili dört alanı da kapsar. Bölünmüş haldedir:

- Tedarik alanında etkili yönetim;

- Her bir organizasyonda ayrı bir sanayiye tahsis edilen arz;

- Malzeme, teçhizat, parça ve bitmiş envanter nakliyesinin yanı sıra depolama;

- Uzun vadeli planların belirlenmesinde maliyetlerin düşürülmesi ve gelirin en üst düzeye çıkarılması.

Dünya çapında lojistik firmalarını tedarik etmekaynı şemada çalışıyor. Bitmiş ürünlerin tanıtım zinciri imalatçıdan nakliye şirketine ve daha sonra satıcı-alıcıya yapılır. Bazen bu şema reklam kampanyası sırasında katlanılan masraflarla tamamlanabilir.

Çok seviyeli şema altında lojistik tedarikidoğrudan doğruya üreticiden nihai tüketiciye malların doğrudan tanıtılması yöntemiyle pazarlama faaliyetinde bulunur. Günümüzde, malları satma gibi yöntemler henüz popüler değildir.

Lojistik lojistiği üç temel usule ayrılmıştır:

- Özel. Tek bir ürün çıkışı ile çalışır ve depolama işlemi bazı zorlukları olan büyük boyutlu kaliteli malzemelerin emirlerini yerine getirirken çok etkilidir.

- Deterministik. Bu tedarik usulü, planlanan görev temelinde mümkündür. Birincil ihtiyaçlara ve spesifikasyonlara dayanarak, maddi kaynaklar için ikincil ve ek bir ihtiyaç hesaplanır.

- Gerçek tüketim temelinde. Bu yöntem, ek malzemelerin alım ve derhal yeni bir parti elde etmek kaynaklardan herhangi doğan eksikliği ortadan kaldırmak amacıyla kurumsal bir depoda depolayarak dayanmaktadır. Bu tür lojistik, gerekli stokların zamanında ve sürekli olarak yeniden doldurulması anlamına gelmektedir.

Lojistik tedariki dış faktörlere, gelişme derecesinin belirlenmesine, şirketin ticari faaliyetlerini yürütmek için gerekli koşullara ve dahili faktörlere bağlıdır.

Kuruluşun satın alma faaliyetiGelecekte, azami gelir etkili olmalı. Ekonomik işlevsellik, şirketin bölümleri arasında gerekli materyalleri ve hareketleri elde etmeyi amaçlayan bütün bir operasyon önlemleri kompleksini içermelidir.

Lojistik tedarikleri, en eksiksizgerekli kaynaklarımızdaki üretim ihtiyaçlarını maksimum ekonomik etki ile karşılamak. Bu hedefin yerine getirilmesinin temeli, uygun kalitede malzemelerin en düşük fiyatlarla satın alınmasıdır. Ayrıca, diğer faktörlere (teslim süresi, satın alma masrafları, vb.) Uyum sağlamaya da ihtiyaç vardır. Bu tip lojistik, dolaşım alanının büyük bir bölümünü kapsayan ve üreticiden alıcıya malzeme kaynaklarının taşınmasını sağlayan üretimin önemli bir parçasıdır.

Lojistik Tedarik 2019

Lojistik Tedarik 2019

Related news

 • İşte Supplement Gerçeği
 • Yıpranmış Saçlara Ne İyi Gelir: Yıpranmış Saçlar İçin Doğal Bakım
 • Çilekli Pratik Pasta Tarifi
 • Hamile bir İskoç kedisine ne besleyeceksin Hamile bir kedi nasıl beslenir
 • Radyusun kırılması. Teşhis ve tedavi

 • Lojistik Tedarik

  Lojistik Tedarik


  Lojistik Tedarik

  Lojistik Tedarik

  Lojistik Tedarik

  Lojistik Tedarik

  Lojistik Tedarik

  Lojistik Tedarik

  Lojistik Tedarik

  Lojistik Tedarik

  Lojistik Tedarik

  Lojistik Tedarik

  Lojistik Tedarik

  Lojistik Tedarik

  Lojistik Tedarik