Lermontov, Mtsyri Kısa yeniden tekrarlamaLermontov, Mtsyri Kısa yeniden tekrarlama

25.05.2019

Lermontov, Mtsyri Kısa yeniden tekrarlama 42

Lermontov, "Mtsyri" Kısa yeniden tekrarlama

Mtsyri Mikhail Yurievich ayetlerinde şiirLermontov 1839'da yazılmıştır. Zaten 1840'da şairin yaşamı boyunca bile yayınlanan "Şiirler Lermontov" koleksiyonunda ilk kez yayınlandı. Lermontov'u "Mtsyri" adlı arsa üzerine itti ve Kafkasya'da hizmet ettiği sırada duyduğu hikayeyi tekrar tekrar dile getirdi. "Mtsyri" şiiri romantik şiirin klasik bir örneği haline geldi. Şairin daha sonraki Kafkas eserlerine atıfta bulunur.

Mtsyri kısa retelling

Kısa bir tekrarlama. "Mtsyri" (Lermontov)

Bir zamanlar Lermontov, Kafkasya'da sürgünde1837, yolda keşişi araya geldi ve onun esir Genel Yermolov'dan içine bir çocuğu aldı bir dağcı, olduğunu ondan öğrendim. Ancak oğlan hastalandığında, onu kardeşliğiyle bir manastıra bıraktı. Manastırın duvarlarının içinde o büyürken, ancak ve manastır hayatı kullanılmaz ve bu nedenle birden çok kat daha fazla irade özlemi dağlara koştu. Ve son kaçma girişimi onu hastalığa götürdü ve neredeyse öldü.

Genç Mikhail Yurevich çok etkilendim Bütün bunlar Istoiya, hemen kısa uyarlıyordu aşağıda verilecektir "Acemi" şiiri, oluşturulması yapan.

Rahibin toplantının gerçekliği ne kadar güvenilirAncak, şairin kendisinde anlatılan hikayeyi, muhtemelen gerçekten gerçekleştiğini tespit etmek imkansızdır. Ne de olsa, Kafkasya Savaşı sırasında, dağ askeri çocuklarının Rus askerleri tarafından ele geçirilmesi oldukça yaygındı.

Mtsyri Lermontov'un kısa bir tekrar tekrar yazılması

"Mtsyri" nin (Lermontov) bölümlerine kısa bir tekrar tekrar edilmesi

Kafkasya'daki savaş, yerel halka büyük zarar verdi.nüfus. Zavallı bir dağcı çocuğu Rus general tarafından yakalandı ve onu yerine götürecekti, ancak yolda çocuğun çok hastasıydı. Sonra manastırda yaşayan rahip küçük bir mahkumu terk etti. Ve o zamandan beri genç Mtsri (yerli halkından uzak durmak için Gürcüce "acemi" olarak tercüme edildi) mahkum edildi. Vahşi ve korkutucuydu. Kendisini esaret altında tutan bir mahkum gibi hissetmek, yerli yerlerini özlemeyi bırakmadı.

"Mtsyri" nin kısa bir tekrar tekrarlanması Lermontov devam ediyorZamanla, hatta esarete poprivyk sanki gibi bu sokak çocuğu, yavaş yavaş yabancı dil öğrenmiş olması, o vaftiz ve hatta yemini edecekti. Ancak güçlü bir fırtınada çıkan bu önemli olaydan önce on yedi yaşındaki bir çocuk, gözlerinin nereden çıktığına dair güçlü bir arzusu vardır. Bu anda, o gür alanlar, karla kaplı kayalıklar ve yeşil tepeler ile evinin düşünce, yerli halkını karşı karşıya kendi dilini, köy hatırladı: babasını - parlayan bir silahla, cesur erkek ve Kardeşlerimiz ile zincir zırhına cesur savaşçı.

Mtsyri'nin kısa bir tekrarlanması fasıllara göre

özgürlük

Mtsyri'yi yalnızca üç gün harcadı. Fakat onun için büyük önem taşıyorlardı. O zamanlar gerçekten yaşıyordu. Kaynağında sürahiyi suyla dolduran genç Gürcü bir kadın olan Kafkas Dağlarını gördü. Vahşi bir leoparla bile savaşmak zorunda kaldı. Mtsyri leopayı yenerek savaşı kendisi vahşi bir canavar gibi hissetti. Mücadelenin bu korkunç anlarında korkusuzca ölümle karşılaşan düşmana saygı duyuyordu. Genç adamın kendisi ağır yaralandı, canavarın keskin pençeleri cesedini yırttı. Fakat bu onu durdurmadı, hala vatanını bulmaya gitti. Birkaç gün sonra köye geldi, ancak daha sonra manastıra geri döndüğünü fark etti ve şimdi yerli Kafkasya'yı bir dakika içinde görme hayalleri dağıldı. Oldukça umutsuzca, kumlara düştü.

Mtsyri şiirine kısa bir tekrar tekrar başlama

Manastıra geri dönün

Bu, kısa bir tekrar tekrar eden "Mtsyri" şiiridirBu makalede sunulan son bulmuyor. Kaçak arandı ancak boşuna. korkunç bir savaşta olduğu gibi ona zaten bir süre sonra manastırın yakınında, o, bilinçsiz yaralı ve bitkin yalan söyleyeyim bulun. Manastırda kendine gelecektir, fakat yorulursa yiyeceğe dokunmaz. Kaçamayacağının farkında olan Mtsyri, kasıtlı olarak ölüm günlerini yaklaştırmak istiyor. Manastır kardeşliğinin sorularına cevap vermiyor. Şimdi vücudunun yabancı bir toprağa gömüleceğinden üzüntü duyuyor.

Acı Kesme

Ancak, bir adamın sıkıntılı ve asi ruhuna giden yolBir zamanlar kendisine vaftiz eden eski bir rahip bulur. Mtsyri'nin daha yaşamakta olmadığını fark ederek, genç bir adamı itiraf etmek istiyor. Ve sonra genç ve kırılmaz dağcı renkli ve canlı olarak özgürlüğüyle geçirdiği o üç gün hakkında bilgi verir. Çocuksuz olarak koştuğu Kafkas dağlarında cenneti ve yaşlarını iki dakika ticarette bulacağını iddia ediyor. Mtsyri yaşlı adamı akasya altında, yerli Kafkasya'yı görebileceği bir bahçeye gömülmesini ister; böylece sonsuz barışla uykuya dalabilir.

analizi

Bu konuyla ilgili bölümlerle "Mtsyri" nin kısa bir tekrar tekrar edilmesieksiksiz olarak kabul edilmelidir. İncelemekte olan Mtsyri'nin kendisi Lermontov'u görmeye başlarsınız, Lermontov, insan özgürlüğü, firma iradesi, amaçlılığı ve Kafkasya doğasının uyumu ve güzelliğini derinlemesine harmanlayan temayı çok iyi ortaya koymaktadır. Sevgi özgürlüğü ile birlikte doğayla birleşir ve görkemini yaşar.

Şiir "Mtsyri" nin kısa bir tekrar tekrarlanması bile,kimseyi kayıtsız bırakma Bununla birlikte, orijinal doğru arsa derin, tutkulu ve duygusal atmosferi iletir. Lermontov'un anlattığı zaman, olduğu gibi genelleştirildi, çünkü Lermontov, bu nedenle, kendi felsefesini kendi anlayışına göre gösterdi. Şiir, şairin amaçlarını gerçekleştirmek için insan onuru, özgürlük ve aktif eylemde gördüğü yaşam değerlerine odaklanacaktır.

Mtsyri Lermontov'un kısaca yeniden bölümlendirilmesi

Sonuç

Bu eser bize bir kişiyi açığa çıkardı.yazarın kendisi, çünkü kahramanı Mtsyri bakış açısına ve ruhuna çok yakındır. Yukarıda kısa özetini veren "Mtsyri" şiiri, herşeyi oldukça iyi anlatıyor.

Tabii ki, bu bir M. Yu ürünüdür. Lermontov romantik şiirlerde layık bir yer aldı. Şairin bütün hayatı içinde tarif edildiği gibi, ilk satırlardan ele geçirme ve hayatın, ruhun ve kalbin çalkantılı ve hızlı akışlarına yayılıyor.

Lermontov, Mtsyri Kısa yeniden tekrarlamaLermontov, Mtsyri Kısa yeniden tekrarlama

Related news

 • Biberiyeli Parmesanlı Kurabiye
 • Şampanya ve yengeç çubukları ile salata: Günlük yaşam ve tatiller için lezzetli yemekler için 5 basit yemek tarifleri
 • Lambaları doğru asmak
 • Kakaolu Islak Kurabiye
 • Kolay Kare Lif Yapımı

 • Lermontov, Mtsyri Kısa yeniden tekrarlama 36

  Lermontov, Mtsyri Kısa yeniden tekrarlama


  Lermontov, Mtsyri Kısa yeniden tekrarlama 28

  Lermontov, Mtsyri Kısa yeniden tekrarlama 28

  Lermontov, Mtsyri Kısa yeniden tekrarlama 96

  Lermontov, Mtsyri Kısa yeniden tekrarlama 21

  Lermontov, Mtsyri Kısa yeniden tekrarlama 37

  Lermontov, Mtsyri Kısa yeniden tekrarlama 54

  Lermontov, Mtsyri Kısa yeniden tekrarlama 42

  Lermontov, Mtsyri Kısa yeniden tekrarlama 61

  Lermontov, Mtsyri Kısa yeniden tekrarlama 62

  Lermontov, Mtsyri Kısa yeniden tekrarlama 99

  Lermontov, Mtsyri Kısa yeniden tekrarlama 27