Latte kahvesi. Sabah uyanmanıza yardımcı olacak tarifi 2019

Latte kahvesi. Sabah uyanmanıza yardımcı olacak tarifi 2019
20.07.2019

Latte kahvesi. Sabah uyanmanıza yardımcı olacak tarifi 17

Latte kahvesi. Sabah uyanmanıza yardımcı olacak tarifi

latte kahve tarifi

Çoğumuz iş günü sabahını temsil etmiyorbir fincan kahve içmek zorunda kalmazsınız, çünkü bu dünyada en sevilen içeceklerden biridir. İnsanoğlu, uzun zamandır kahveyi tanıdı, ancak birkaç yüzyıl önce insanlar formüllerini geliştirmeye ve en sevdiğin içeceğin tadını iyileştirmek için süt, krem, şuruplar ve diğer katkı maddeleri eklemeye başladılar. Tabii ki, bir bardak latte ya da orta şekerli porsiyonun keyfini çıkarmak, açık teraslı bir kafede Paris tarzında kahvaltı yapmak güzel, ancak herkes için zaman ve fırsat var. Bu nedenle, hafta içi favori kahve evde pişirilebilir, zor değildir ve fazla zaman almaz. Barista'nın kahve dükkanlarında kullandığı karmaşık cihazlardan korkmayın, bir restoran içeceğinin kalitesine ulaşırken hatta aşmakla birlikte temel teknolojiyi kendi başınıza üretebilirsin, çünkü latte kahve tarifi oldukça basittir.

Kahvenli latte hakkında ne biliyoruz?

Kahve severler, bu içeceğinespresso, süt ve süt köpüğünün mükemmel bir kombinasyonudur. Kelimenin tam anlamıyla "kahve latte" ifadesinin çevirisi "kahve ve süt" anlamına gelir. doz başına yaklaşık 30-40 ml ve kalan üçte ikisi - - Klasik fincan veya cam (kendi kafe yani hizmet veren, genellikle yüksek cam kavanoz) bir kısım latte espresso içerir kaynatılmış ve en büyük köpük kapağı oluşturan süt, köpüklendirilir. Bu seçenek, orta yoğunlukta içecek yelpazesi için idealdir.

kahve latte nasıl hazırlanır

En iyi latte kahvesi, tarifi sizi şaşırtacak

Ve şimdi latte hazırlayalım: Önce bir klasik espresso pişirin. Hazırlanması için özel bir makineniz veya kahve makinesi varsa, yalnızca birkaç dakika sürecektir. Çoğu zaman bu tür cihazların özel bir modu "Espresso" var. Seç onu. Aksi takdirde, türkiyede kahveyi ocakta kaynak yapabilirsin: bunun için yaklaşık 70 ml su, 1 tatlı kaşığı öğütülmüş tahıl ekleyin ve yavaş ateşte bırakın. İlk kaynatma kabarcığı ortaya çıktıktan sonra, plakadan çıkarmadan içeceği bir kaşıkla yaklaşık yarım dakika boyunca karıştırın. Kokulu, güçlü espresso almalısın. Bir sonraki aşama süt hazırlığıdır. Yaklaşık 300 ml'lik sıvıyı önceden ısıtın, güçlü kaynama noktasına gelmeyin. Resimde gösterildiği gibi özel bir kahveye bastıktan sonra.

Ünlüleri yapmak için bu gereklidir.süt köpüğü. Pistonu sıvıyı sanki kırpıyormuş gibi kaldırıp yukarıya kaldırın, yakında kabarcık kapağı üstte olmalıdır. Malzemelerimiz hazır. Bu iki bileşenden kahve reçetesinin elde edildiği, tarifinin oldukça basit olduğu ve pişirmenin beş dakika süreceği söylenemez.

Kahve latte: servis yöntemleri

cappuccino latteVe şimdi bir kupa ya da daha iyi - özel biruygun büyüklükte kalın duvarlı bir cam. Önce espressoyu dökün ve bardak veya bardak duvarının üzerine hafifçe bastırın, sütleri kahve makinesinden dökün. Köpüğün üstünde olmalısın. Hepsi bu kadar. Hizmet vermenin bir yolu olarak, içkinizi tarçın veya rendelenmiş çikolata ile serpebilirsiniz. Ve şimdi onları tam olarak keyifle yaşayabilirsiniz ... Kafenin menüsünde genellikle kahvenin seçeneklerini, içeceği tamamlayan farklı lezzetlerle karşılayabilirsiniz. Sen de aynısını yapabilirsin. Klasik Latte kahveye, yukarıda okuduğunuz reçete, fındık, vanilya veya karamel şurubu ekleyebilirsiniz. Malzemelerin dökülmesi şu şekilde olmalıdır: şurup-espresso sütlü köpük tarçınlı veya çikolata tadında.

Kahve latte ve cappuccino arasındaki fark nedir?

Birçok insan bu sorunun cevabını bilmiyor. Hepsi aynı görünüyor - bir kahve içeceği ve süt. cappuccino klasik fincan - 1/3 espresso ve 2/3 süt köpüklü geçerli: Ama gerçek cappuccino aksine, latte üçte espresso ve hafif bir köpükle sütün üçte ikisini içerir ve menüsünde kardeşi tarifi biraz farklıdır, yani . Bu nedenle, içecek biraz daha güçlü ve daha belirgin bir tadı vardır. Şimdi latte kahveyi nasıl yapacağını ve arkadaşlığından nasıl farklılaştığını biliyorsun.

Latte kahvesi. Sabah uyanmanıza yardımcı olacak tarifi 2019

Latte kahvesi. Sabah uyanmanıza yardımcı olacak tarifi 2019

Related news

 • En İyi Nemlendiriciler
 • Tığ İşi Üzümlü Fıstık Dağ Oyası Yapılışı Anlatımlı Videolu
 • Kadın Hastalığı Kanser Türleri Nelerdir
 • ÖRGÜ TIĞ İŞİ BEBEK EV AYAKKABISI TÜRKÇE VİDEOLU YAPILIŞI
 • Tortilla Kaselerinde Alevli Sucuk (Ustasından Nefis Sucuk Tarifi)

 • Latte kahvesi. Sabah uyanmanıza yardımcı olacak tarifi 19

  Latte kahvesi. Sabah uyanmanıza yardımcı olacak tarifi


  Latte kahvesi. Sabah uyanmanıza yardımcı olacak tarifi 99

  Latte kahvesi. Sabah uyanmanıza yardımcı olacak tarifi 86

  Latte kahvesi. Sabah uyanmanıza yardımcı olacak tarifi 5

  Latte kahvesi. Sabah uyanmanıza yardımcı olacak tarifi 68

  Latte kahvesi. Sabah uyanmanıza yardımcı olacak tarifi 15

  Latte kahvesi. Sabah uyanmanıza yardımcı olacak tarifi 60

  Latte kahvesi. Sabah uyanmanıza yardımcı olacak tarifi 14

  Latte kahvesi. Sabah uyanmanıza yardımcı olacak tarifi 23

  Latte kahvesi. Sabah uyanmanıza yardımcı olacak tarifi 69

  Latte kahvesi. Sabah uyanmanıza yardımcı olacak tarifi 18

  Latte kahvesi. Sabah uyanmanıza yardımcı olacak tarifi 32

  Latte kahvesi. Sabah uyanmanıza yardımcı olacak tarifi 66