Ölümcül Japon hornets 2019

Ölümcül Japon hornets 2019 Ölümcül Japon hornets

Ölümcül Japon hornets

Herkes bu kadar küçük olduğuna inanmayacakJapon hornets gibi yaratılış, sadece bir lokma ile yetişkin bir kişiyi öldürme yeteneğine sahiptir. Ancak, gerçeklik zalimdir. Bu böceğin bir yıldır sokması yaklaşık kırk Japon'un hayatını mahveder, uzak doğudaki bir başka hayvanın hiçbiri Japon devasa bir hornet kadar öldüremez.

görünüm

Bu küçük hornets alt türlerini arayabilirsin,Ancak, onu insan yaşamına tehdit oluşturan diğer canlılarla karşılaştırırsak. Aslında, bu böcek eşekarısı ailesinin diğer temsilcileri ve tüm hornets türlerinin en büyüğüdür. Vücudunun boyutları 4-5 santimetreye ulaşır, bazı bireyler beş veya daha fazla cm'ye ulaşır, uçuş sırasında kanatlarının uzunluğu 6,5 santimetreyi aşar. Eşekarısı ailesinden gelen bu böceklerin çoğu sadece büyük bir Asya eşekarısıdır, ama insan için tehlike oluşturmaz.

Japonca hornets

Japon eşekarısının görünümünü düşünürsek,sıradan osoy ile benzerliğini görebilirsiniz. Bazen çok benzerler, sadece bedenin büyüklüğü ile ayırt edilebilirler. Bununla birlikte, bu iki tür arasında birkaç önemli fark vardır: kafa yıkayıcıları, daha büyük bir beden gövdesine ve üç ek göze sahiptir. Diğer belirtilere göre, eşekarısı ve Japonca hornetlerin bir aileye sahip olmasının fark edilmemesi zordur: çizgili desen ve sarı kanatlar kendileri için konuşurlar.

Japon kornası nerede yaşıyor?

Bu tür bir hornet belli türlere bağlanır.Sadece ormanlar ve dağlarda ve sadece Yükselen Güneş Ülkesi'nin birkaç adasında yaşar. Yuvaları bulmak için iyi korunan yerleri seçin: ağaçların veya en yüksek dalların boşluklarını tercih ederler. Japon eşekarısının yuvası, eşekarısı tarafından yapılandan ayırt edilmesi çok kolaydır: ilki gri boyalı, ikincisi parlak kahverengi renktedir. Japonya'da dinlenirken turist dikkatlice etrafına bakmalı ve gri kovanı fark ettikten hemen sonra derhal uzaklaşın.

Japon kornası için tehlikeli olan nedir?

Bu tür bir eşekarının ana ve ana silahı -Altı milimetre uzunluğa ulaşan büyük bir keskin sokması. onun yardımına başvurmadan, böcek sinir etkisini sağlayan bir çok zehirli zehir kurbanın vücuduna girer. zehirli zararlar verebilmektedir, sokulan sinir sistemini etkiler ve kısa bir süre sonra, ve doku yıkımı. Kurban boğulma ölür hangi başlangıcı ile anafilaktik şok Bazen nedenleri. Bazı durumlarda, bir yetişkin bir yetişkin ölmek için yeterlidir.

eşek arıları

Ancak, kendi içinde Japon eşekarısı yokAgresif doğa, o sadece duygu hayatını tehdit veya eğer yuva koruma amacına ulaşmak için, adamı, hem de diğer memelileri saldırır. adam kendisi böcek kışkırttığı çünkü neredeyse bir acı eşekarısı tüm ölüm gerçekleşir: Bu basit bir sonuca izler.

Hornets bir kişiye sebepsiz saldırmaz, amaEğer ikincisi insektin aşırı önlemlere başvurması için zorlarsa, ondan kaçmak çok zor olacaktır. Eşekarısı beş kilometre boyunca kurbanı takip etmeye devam ediyor ve uçuşunun hızı 40 km / s.

Bu böceklerin saldırısından başka kim acı çekiyor?

Japon büyük eşekarısı

Japon hornets sadece insanlara zarar vermez vememeliler, saldırılarından muzdarip ve böcekler. Özellikle eşekarısı ve bal arıları gider - onlar bütün koloniler öldürülür. bir dakika otuz bin bireyleri numaralandırma, öldürmek ve kırk arılar ve arı parçalamak ve kolayca kolonisi ile doğruldu otuz böceklerin bir müfrezesi olabilir için eşekarısı ve arılar göre birkaç kat daha büyüktür Japon eşek arısı, yaygındır.

Ölümcül Japon hornets 2019

Ölümcül Japon hornets 2019

Related news

 • Nane kokusu zayıflatıyor
 • Köstebek Pasta Videosu
 • İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi
 • Çilek Reçeli Yapılışı Videosu
 • İlkbahar Yaz 2019 Trend Saç Renkleri

 • Ölümcül Japon hornets

  Ölümcül Japon hornets


  Ölümcül Japon hornets

  Ölümcül Japon hornets

  Ölümcül Japon hornets

  Ölümcül Japon hornets

  Ölümcül Japon hornets

  Ölümcül Japon hornets

  Ölümcül Japon hornets

  Ölümcül Japon hornets

  Ölümcül Japon hornets

  Ölümcül Japon hornets

  Ölümcül Japon hornets

  Ölümcül Japon hornets