Kutsal İttifakKutsal İttifak
Kutsal İttifak

Kutsal İttifak

Napolyon Muhafızları dünyasının yenilgisinden sonratopluluk yeni bir Kutsal İttifakı bekliyordu. Napolyon ve Rus İmparatoru I. Alexander'ın inisiyatifiyle yaratıldı. Kutsal birliğin yaratılması çağdaşlar tarafından farklı şekillerde tahmin edildi. Ancak çoğunlukla Rusya, Avrupa'daki durumu kontrol etmeye çalışmakla suçlandı. İmparatorların planlarına göre, savaş sonrası dünyayı dönüştürmek olan kutsal bir birlik, ya da daha doğrusu bir ülkeler koalisyonu, 14 Eylül 1815'te doğdu. Anlaşma, Prusya Kralı, Friedrich Wilhelm III, Avusturya İmparatoru Franz I, Fransa Kralı XVIII. Louis ve kıta monarşilerinin çoğu tarafından imzalandı. Sadece İngiltere resmi olarak sendikaya katılmak istemedi, ancak işinde aktif bir rol aldı. Sendika ayrıca muhaliflerle de oldu: Papa ve Türk sultanı tarafından görmezden gelindi.

Tarihte, 1815 Kutsal İttifakıdevletlerin toplumu, olgunlaşan savaşların bastırılması olan asıl amaç. Aslında, mücadele, herhangi bir devrimci ruhun yanı sıra özgür düşünen politik ve dinsellere karşıydı. Bu koalisyonun ruhu, mevcut hükümetlerin gerici duygudurumuna karşılık geldi. Gerçekte, Kutsal İttifak temel olarak monarşik bir ideolojiyi benimsedi, ama iktidardaki Hıristiyan yöneticiler arasında ütopik bir idealist karşılıklı yardım düşüdü. "Boş ve heyecan dolu bir belge" - Metternich'in onun siyasi adamı olarak adlandırdığı şey bu.

İskender, bu koalisyonun başlatıcısı olarak,müttefikler, devlet başkanları ve imparatorlar, askeri ihtilaflara karşı çabaları birleştirmek ve insanlar ile hakikat ve kardeşlik ruhu içinde hüküm sürmeyi önerdiler. Antlaşmanın maddelerinden biri, Müjde'nin emirlerine sıkı sıkıya uyulması gereğiydi. Rus imparator, müttefiklere silahlı kuvvetleri aynı anda azaltmak ve mevcut toprakların dokunulmazlığının karşılıklı güvencelerini sağlamak için çağrıda bulundu ve 800,000 kişilik Rus ordusu bu ilerici tekliflerde güvenilir bir kefil olarak hareket etti.

1815'in kutsal birliği bir belgeydi.Tarihçiler daha sonra söylediği gibi, gerçek bir siyaset değil, mistisizmden oluşan bir karışımdan oluşuyordu, ancak ilk yedi yıl bu uluslararası örgütlenme çok başarılı ve verimli geçti.

1820 yılında Avusturya Metternich Başbakanı toplandıTroppau Kutsal İttifak Kongresi. Sonuç olarak, çok tartışma önceki tüm planlandı olan ilerici, yani Birliğine üye ülkeler, silahlı devrimci ayaklanmalar yok etmek diğer devletlerin zeminde dost kuvvetleri girmesine izin verildi geçtiği, düzenlendi. Her devlet savaş sonrası bölümünde kendi yırtıcı menfaatlerini ve siyasi hedefleri vardı çünkü bu deyim, basit bir açıklaması oldu.

Kutsal bir birliğin yaratılması ve aynı zamanda Alexander I'in oldukça gelişmiş fikirleri, taraflar arasındaki anlaşmazlıklar arasındaki çelişkileri durduramazdı.

İlk çatışmalardan biri Napolit oldu. İmparator Alexander, devrimin başladığı Napoliten krallığının bağımsızlığı konusunda ısrar etti. Kralın bu devletin kendisinin gönüllü olarak halk için ilerici anayasa vereceğine inanıyordu, ancak Avusturya'daki antlaşma altındaki müttefik, farklı bir görüşe sahipti. Avusturya ordusu, devrimci eylemleri acımasızca bastırdı.

Son Veronese Kongresi'nde, 1815 Kutsal Metni, Metternich'in etkisi altında, kitlelerin hoşnutsuzluğuna ve herhangi bir devrimci tezahürüne karşı monarşinin aracı oldu.

Zorlu yıl 1822 arasında anlaşmazlık gösterdiYunanistan’daki kurtuluş ayaklanmasıyla ilgili olarak Avusturya ve Rusya’nın ülkeleri. Rus toplumu, Yunanlıları destekledi, devletin tek bir inancı vardı ve buna ek olarak, bu devletle dostluk Rusya'nın Balkanlar'daki etkisini büyük ölçüde güçlendirdi.

İspanya'daki aşağıdaki olaylar Birliğin temellerini zayıflattıve bu antlaşma çerçevesinde ülkeler arasındaki ilişkilere son vermiştir. 1823'te Fransız birlikleri, burada mutlak bir monarşi zorla restore etmek amacıyla İspanya topraklarına girdi. Sendika aslında varlığını yitirdi, ancak 1833'te Rusya, Prusya ve Avusturya gibi ülkeler bu anlaşmayı tekrar tekrar kurmaya çalışıyorlar, ancak 1848-1849 devrimci olayları koalisyonun sonsuza dek unutulmasına neden oldu.

Kutsal İttifakKutsal İttifak

Related news

 • Bir pakette hafifçe tuzlanmış salatalık, anında pişirme reçetesi
 • Ispanaklı Rulo Börek Yapımı Videosu
 • Sarma Kaç Dakikada Pişer
 • Domates Soslu Tavuk Tarifi
 • Tığ İşi Kız Bebek Bot Patik Yapılışı Türkçe Videolu

 • Kutsal İttifak

  Kutsal İttifak


  Kutsal İttifak

  Kutsal İttifak

  Kutsal İttifak

  Kutsal İttifak

  Kutsal İttifak

  Kutsal İttifak

  Kutsal İttifak

  Kutsal İttifak

  Kutsal İttifak

  Kutsal İttifak

  Kutsal İttifak

  Kutsal İttifak

  Kutsal İttifak

  Kutsal İttifak

  Kutsal İttifak

  Kutsal İttifak

  Kutsal İttifak

  Kutsal İttifak

  Kutsal İttifak

  Kutsal İttifak

  Kutsal İttifak

  Kutsal İttifak

  Kutsal İttifak

  Kutsal İttifak

  Kutsal İttifak

  Kutsal İttifak

  Kutsal İttifak

  Kutsal İttifak