Kutsal Bakirenin Korunması Bayramı (14 Ekim). Pokrovdaki GeleneklerKutsal Bakirenin Korunması Bayramı (14 Ekim). Pokrovdaki Gelenekler


Kutsal Bakirenin Korunması Bayramı (14 Ekim). Pokrovdaki Gelenekler 26 31.01.2019, 06:52

Kutsal Bakire'nin Korunması Bayramı (14 Ekim). Pokrov'daki Gelenekler

Tanrı'nın Annesi'nin şefaat gücü, herkes için harikadır.Rab'den önce insan ırkı. Kutsal Bakire'nin duasıyla, Tanrı hepimize yardım eder, bizi üzüntü ve hastalıktan kurtarır. Bu nedenle Kutsal Bakire'nin Korunması Bayramı, Ortodoks'un yaşamında en önemli olanlardan biridir.

öykü

Kutsal Bakire Bayramı

"Sevinç, sevinç, bizi tüm kötülüklerden koruyorEn Onurlu Omofor'unuz için, "- böylece inananlar İlahiyat'ın umuduyla Kutsal Bakire'ye yönelirler. Omofor, Tanrı'nın Annesi'nin başını örten bir pelerin, başka bir şekilde bir örtü olarak adlandırılır. Bu bayramın tarihi, adını farklı şekilde yorumlamanıza olanak tanır.

Hala hatırladığımız büyük mucize 14Ekim (Kutsal Bakire'nin Korunması), 910 yılında Konstantinopolis'te gerçekleşti. Sonra şehir düşmanlarla kuşatıldı ve sakinlerinin göksel güçlerle şefaat etmelerini istemek dışında bir seçeneği yoktu. Yunan başkentinin ana tapınağında toplanan insanlar hevesle dua etti. Bu kalabalığın arasında ayrıca, perişan olduğu düşünülen Mübarek Andrew da vardı. Aziz, sürekli olarak etrafındakilerin alay konusu ve alay konusu oldu, ama aynı zamanda her şeyi alçakgönüllüydü, sokaklarda çıplak ayakla yürümek ve tek bir gömlekle.

Yoldan geçen bütün para ona verdiBir yardım olarak, Andrew ihtiyacı olan başkalarına verdiğini kutsadı. Kendini feda eden büyük fedakarlık için, Rab, kutsal aldatmacayı öngörünün armağanına bahşetti. Tüm gece nöbeti sırasında diğer cemaatlerle birlikte olan Andrew, Vaftizci Yahya ve İlahiyatçı Yahya ile birlikte yürüyen Kraliçe Cennetin tapınağının kemerini altında gördü.

Sunağı yaklaşırken, Tanrı'nın annesi battı.dizler, uzun başlamış ve diğerleri ile Rab'be hararetli dua sonra onu omophorion çıkardı ve parishioners üzerine yayıldı. bütün resmi havarisi Epiphanius'un kutsal aptal birlikte mübarek Andrew beheld. Ayinden sonra Kutsal Bakire parishioners görünmez lütfunu bırakarak peçesini aldı. Bir mucize oldu o sonra - düşman Konstantinopolis duvarlarından çekildi. Our Lady of Büyük görme 14 Ekim'de tarihinin baskılı. görünmez beri Kutsal Bakire Meryem Koruma Yunan başkentinin sakinleri korur.

Bakire onuruna tapınaklar

Iniş büyük olay olmasına rağmenTanrı'nın annesi Yunan başkentinde gerçekleşti, Rus Ortodoks halkı bunu kendi başına gördü. İlk kez tatil, Kutsal Bakire Şefaat Katedrali'ni (Nerli Nehri üzerindeki dünyaca ünlü tapınağı) kuran Prens Andrew Bogolyubski'nin emriyle kutlanmaya başladı.Kutsal Bakire Şefaat Kilisesi

1552 yılında Kazan'ın ele geçirilmesinden sonra, Tanrı'nın İttifakı zamanında Rusya'da yaşayan ünlü kutsal bir aptal olan Tanrı'nın Cennetsel Ana Kraliçesi'nin onuruna aydınlatılmış olan Aziz Vasil Katedrali.

Nerl üzerinde Kutsal Bakire Şefaat Kilisesi

Bu tapınak, tatil onuruna kutsanmış 14Ekim, mimarinin eşsiz bir örneğidir: sıkı bir dikey olan duvarlar, merkeze doğru hafifçe eğimli görünmektedir. Bundan dolayı, kompleksin Majesteleri yanılsaması elde edilir. Kutsal Bakire Şefaat Kilisesi'nin elle yaratılan bir tepeye inşa edilmesi de ilginçtir. Bu, kiliseyi çevreleyen Nerl Nehrinin sularının, baharın yüksek suları sırasında yapıyı silmediğinden emin olmak için gerekliydi. Kompleksin duvarları aslan çizimleri ve kadın maskeleriyle dekore edilmiştir. Tapınağın ana figürü, Kral Davud'un tahtında oturan, Mesih'in kendisinin doğduğu imajıdır.

Tanrı'nın Annesi Pskov-Pokrovskaya simgesi

Şimdiye kadar, o bir gizem kalırCennet Kraliçesi'nin bu görüntüsünün yazarı. Sadece ikonun yazılmasının sebebinin, Pskov-Pokrovsky manastırının başrahibi olan Tanrı'nın Annesinin mucizevi görünüşü olduğu bilinmektedir. Bu, Polonya birlikleri şehre saldırmak için koştu. Novgorod topraklarının yakınındaki yoğun askeri kuvvetlere sahip olan Çar Ivan, Fkovitleri kaderin merhametine bıraktı.

Şehrin ordusu 6 bin 500 binden fazla değildi. insanlar. Sakinleri, 100 bin asker toplamış olan Avrupalılarla eşit olmayan bir savaşta olma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Fakat Pskovialıların zafere ya da ölüme karşı savaşmaktan başka seçeneği yoktu. Şehrin manevi savaşçıları - keşişler - manastırın efendisi ile dua etti ve Tanrı'nın Annesi'nin "Göç" ve "Hassasiyet" simgelerinin gelmesi için bekledi.

Fırtınadan önce, yaşlı Dorofei,İşçilerde En Kutsal Theotokos ortaya çıktı. O anda o şehrin neden Yüksek Güçler tarafından terk edildiğini anladı. Tanrı'nın annesi, Rab Tanrı'ya hakaret eden sakinlerin işledikleri ve bu yüzden eşit olmayan bir savaşa izin veren ağır günahlardan ve pis işlerden söz etti. Ama Leydi'ye ek olarak, Elder, Virgin'den önce diz çökmüş ve Pskov'un kurtuluşu için yüreklendiren bazı azizler düşünmeyi başardı. Her şanlı Tsarina, sakinleri sürekli olarak dua edip günahları için yas tutarsa, şehri düşmanlardan koruma sözü verdi. Ayrıca Pechersk ikonunu ve şehir duvarındaki afişi asmasını emretti.

Savaş sırasında, azizin kalıntılarıOndan sonra, Pskov birliklerinin üç uzun ölü keşiş olduğu dindar Gabriel. Rahipler, En Kutsal Theotokos'un ve O'nun İmam'a olan aralıksız çağrılarının şefaatından söz etti. Böylece, sakinleri hızlı bir zaferden ikna ettiler. Bütün bunlar, keşişlerin ruhlarının tahmin ettiği gibi oldu: Pskov, düşmanların saldırısını itti. Göksel Güçlere teşekkür etmek isteyen Pskovitler, Julian takvimine göre 21 Eylül'de halkın kazandığı gibi Kutsal Bakire Meryem'in Doğuşunun onuruna bir kilise kurdular. Pskov'daki yeni inşa edilmiş katedralin adıyla anılan Tanrı'nın Annesi'nin imgesi boyanmıştır.

Kutsal Bakire'nin simgesi

Simgesinin Mucizeleri

Pskov-Pokrovskaya'nın Tanrının Annesi'nin görüntüsü gerçektençok yönlü: En Kutsal Theotokos'un fenomenini yaşlı Dorothea'ya tasvir ediyor. Bu ikon 1917 devriminin başlangıcına kadar tapınakta tutuldu. Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasında, Rusya'dan Almanya'ya, müzelerden birinde bulunduğu görüntü alındı. Ve sadece bir yüzyıl sonra ikon ROC tarafından kurtarıldı ve Pskov manastırına götürüldü. Birkaç yıl sonra imaj, zengin bir şekilde eriyerek, din adamlarına göre mucizevi gücü anlamına geliyordu.

Pokrovskaya simgesi

Bu resmi görecek kadar şanslı olanlar,benzeri görülmemiş cazibe. İkon, geçmiş yılların tarihini yansıtır, zaman ve mekanda donmuş. Gerçekten Ortodoks halkı kutsal imgeye inanır.
bir kitap gibi okuyabilirsin.

Bayramı 14 Ekim'de

Simgenin planına bakarsanız, görebilirsinizgünümüze kadar hayatta kalmayan, ancak tapınağa sonsuza dek damgalanmış olan Vlaherna kilisesinin bir tonozudur. Merkezde minberin adı altında küçük bir yükseliş, yanındaki insanlarla imparator olan Roma Sladkopevets'tir. Yukarıdan bu türden bir insan, En Kutsal Theotokos'la azizlere bakarken, bütün Ortodoks dünyasında tasarruf bütünlüğünü genişletiyor. İnsanların ve azizlerin üstünde, yeryüzündeki ve göksel sakinlerin açtığı dualarında kimi Rab Tanrı vardır. Kutsal Bakire'nin Örtüsü, her Ortodoks ailede olması gereken bir simgedir.

Resmin iyileştirici gücü

Kutsal Bakire'nin Korunması simgesi gerçektenşifa gücü. Eğer sağlık hediye istemek için önce ciddi hastalıkları tedavi. Namaz bu yolla Cennetin Kraliçesi bakın ve herhangi bir zarar adresinin omophorion ev ve ailesini korumak için emin. Sen omophorion tasarrufu sefalet ve talihsizlikler ailenizi korumak isteyen, içten ve kalpten ama, bir görüntünün önce Tanrı'nın Anne Akathist okumak veya kendi sözleriyle Meryem Ana gidebilirsiniz. Meryem kapak olacak hep görünmez üzerinize - simgesi ve 14 Ekim öncesi dua edin.

Şefaatın Gelenekleri

Tanrı'nın Annesinin Şefaat Bayramıbirçok geleneği bağla ve Rusya'yı al. Bu yüzden, Pokrov'un evlenmesinin alışılmışındı, çünkü o zamana kadar ilk kar, gelinin beyaz giysilerini andırıyordu. Bu gün evli olan çiftlerin sonsuza dek mutlu yaşayacaklarına inanılıyordu. Kızın bir damadın olmaması halinde, Şefaat Şöleni'nde kiliseye geldi ve kocasının armağanıyla Tanrı'nın Annesine sevgiyle dua etti. Genel olarak Rus halkı bu günü neşeyle ve kaygısız geçirdi.

Şefaat tatillerinin yaklaşımı köylüler için bir işaretdi: hasat ve hasat zamanı geldiğinde hasat zamanı.

Bakire ve Kazakların Korunması

Kutsal Bakire Koruma Bayramına inanılmaktadır.özellikle Kazaklar için ordu için bir dereceye kadar profesyoneldir. Allah'ın annesi, Pskov şehrini düşmanlarının saldırısından yoksun bırakarak, Rus halkına gelecekte yardımcı oldu. Örneğin, Kazan, Korkunç Yahya tarafından, tatile çıkmadan hemen önce Türklere karşı verilen savaşta ele geçirildi. Bu önemli günün onuruna ve Mübarek Aziz Basil tapınağını inşa etti.

Pokrov'da tatil işaretleri

14 Ekim, tatilin kuruluşunun başlangıcından itibaren,Rus halkı, hava durumunu ve gelecekteki olayları yargılayabilen pek çok işareti gözlemliyor. Örneğin, rüzgârın hangi tarafından oradan üfleneceğine ve ilk kuvvetli donun beklendiğine inanılıyordu. Isı Pokrov'da ise kış zor olmayacaktır. 14 Ekim'deki tatil, doğu rüzgarı bütün gün patladıysa şiddetli donlar vadediyor.

Koruma için başka işaretler var. 14 Ekim (1 Ekim eski stil), genç evlenmemiş kızlar tapınağa gelip bir mum koymaya erken geldiler: gelecek yıl kiliseyi ilk kez ziyaret edecek olan bir kızı bulacağına inanılıyordu. Geri kalanlar da umutsuzluk yapmadılar, Pokrov'u neşeli ve eğlenceli bir şekilde geçirdiler, çünkü neşeli ve kaygısız olacaklar, çabucak iyi bir damat bulacaklar. Tatilde bir sürü kar, gelecek yıl içinde çok sayıda düğün anlamına geliyor.

Evli kadınlar Pokrov üzerinde pişirmeye çalıştıdaha fazla krep. Evde bir çok pişirme - evde kışın sıcak olacak. Soba ile ağaçtan soba dökeceksin - ev rahat olacak. Ve tatil bir zorunluluk olarak kabul edilmeden önce kulübeyi yenilemek için, aksi halde aile kışı soğukta geçirebilirdi. Atalarımızın 14 Ekim'de kutladıkları buydu. Bakire'nin kaplaması onlar için çok önemli bir Ortodoks tatiliydi.

14 Ekim Kutsal Bakire Meryem'in kaplanması

Nasıl kutlanır

Ortodoks halkı her zaman özel bir şekilde denerkilise tatili yapmak. Kutsal Bakire Şefaat - istisna değildir. büyük bir kutlama için misafir çağırma, yetim ve muhtaç ve fakir, hem de pişmiş krep - Bu gün, sadık bir ihtiyaç sahiplerine bağışta unutmayın, sabah ayinine (ve arifesinde bütün gece nöbeti) ziyaret etmelisiniz. Eğer böyle bir eğlenceli düzenlemek yapamıyorsanız, bir tatil için tapınağı ziyaret için zaman ayırın. Kutsal Bakire Şefaat ona çevirmek herkesi korur.

En Kutsal Theotokos'un anısına

Peçe'ye ek olarak, inananlar Tanrı'nın Annesine adanmış diğer Rus Ortodoks tatillerini kutlarlar. Bunlar şunları içerir:

 • Kutsal Bakire Meryem'in Doğuşu (21 Eylül);
 • Tanrı'nın Annesi Tapınağı'na giriş (4 Aralık);
 • Müjde (4 Nisan);
 • Varsayım (28 Ağustos).Rusya'da kilise tatiller

Bütün bu tatil günleri oniki - 12İsa'nın ve Tanrı'nın Annesinin dünyevi yaşamını yansıtan ROC tarafından işaretlenen ana günler. Pokrov'u içermezler. 14 Ekim tatil, her gerçek Ortodoks tarafından onurlandırılan bir tür manevi malikanedir.

Kutsal Bakire Meryem'in Doğuşu

Tanrı'nın annesi Yokim ve Anna'nın büyüklerine,Bunun hiç çocuğu yoktu. Doğru yaşam için, Rab onların varlığının sonunda bir çocuk verdi. Kutsal Bakire olan Mary'di. Bu kadar değerli bir hediye için, Joachim ve Anna çocuğu Lord'un hizmetine yönlendireceğine söz verdi.

Tanrı'nın Annesi'nin Doğuşu, Cennetin Kraliçesi'nin doğumuyla ruhsal tarihe yeni bir sayfa açtığı için gerçekten büyük bir şölen.

Kutsal Bakire'nin Tapınağa Girmesi

Meryem Ana 3 yaşındayken, Joachim veAnna, tek kızı en iyi kıyafetleriyle giydirerek onu tapınağa götürdü. Bu gün gerçekten kayda değerdi, çünkü doğruluk Tanrı'ya verilen bir yeminini yerine getirdi - Çocuğunu En Yüksek Hizmete adamak için. Tapınaktan hemen önce, 15 yüksek basamaklı bir merdiven inşa edildi ve Maria'nın üstesinden gelmesi zordu. Ama başkalarının ve ailesinin yardımı olmadan tapınağa kadar giderken başkalarının şaşkınlığı neydi? Ve sadece Lord'un eli görünmez şekilde kızı çok girişe yönlendirdi. Tapınakta, yüksek rahip, Tanrı'nın önerisine göre, Allah'ın anısını, bilindiği gibi, kadınların girmesine izin verilmeyen sunakta tutmuştur. Bu olay hala küçük Meryem'in tüm insanlığın yaşamındaki büyük rolünü gösterdi. O zamandan beri kız, tapınakta çoğunluğa kadar yaşadı - 14 yıla kadar.

Kutsal Bakire Tapınağı

"Devo, sevin!"

Bir kilise haline gelen Müjde'nin büyük günütatil, Cennetin bekaret Queen gözaltına devralan Mary ve Joseph, düğün öncesinde. bütünlüğünde ve kesilmeyen dua yaşamak - Tanrı'nın Kutsal Annesi Lord tarafından yapılan yemini tutmak istiyordu. Mary 14 yaşında iken, kilisenin rektör kızlar her zaman eş ve anne olma çünkü bu yaşta, onunla evlenmek zorunda kaldı.

Yusuf, bütün kim olan Theotokos'u koruduserbest zaman çalıştı ve dua etti. Ve bir gün, Yeşaya'nın annesi olmak için onurlandırılacak olan büyük kadın hakkında Yeşaya'nın kitabını okurken, Mary onu görmek ve alçakgönüllü bir şekilde ona hizmet etmek için tüm kalbiyle diledi. O anda Başmelek Cebrail, Theotokos'a şöyle demişti: “Sevin, Devo, Tanrı seninle! Mübarek, eşlersiniz ve kutsanmış, Ağzınızın Meyvesidir! ". Bu sözlerin kafası karıştığında, Tanrı'nın Annesi: “Kocamı bilmediğimde nasıl olacak?” Başmelek Kutsal Ruh'un Kendisini ziyaret edeceğini ve dolayısıyla çocuğunun Tanrı'nın oğlu olacağını söyledi. Humbly Mary bu sözleri aldı. Joseph ilk önce anlayışı öğrenen Başak'tan kurtulmak istedi. Fakat Başmelek ona geldi, iyi haberi getirdi ve Tanrı'nın Annesini korumaya devam etmek için buyruk verdi. Yusuf, Rab'bin antlaşmasını istifa ederek kabul etti, Mary ile kaldı.

Kutsal Bakire Meryem'in Korunmasıher Ortodoks Hıristiyan için canım. Her şeyden önce, Tanrı'nın annesi, gelecekte tüm hastalıklardan ve talihsizliklerden kurtarıcı bir koruma ile Rusya'yı kapsayan, bizim için bakım yapmaya devam ediyor. Tapınağı ziyaret edin ve 14 Ekim'de Tanrı'nın Annesi'nin simgesi önünde dua edin. Yeryüzünde bizim için görünmez olan kapak, sizi dualarınıza göre koruyacaktır.

Kutsal Bakirenin Korunması Bayramı (14 Ekim). Pokrovdaki GeleneklerKutsal Bakirenin Korunması Bayramı (14 Ekim). Pokrovdaki Gelenekler

Related news

 • Nigar Muharrem Ona Göre Şarkı Sözü
 • Lokum Kek Tarifi
 • Üniversite Öğrencilerinin Kurduğu Tamamen İyilik Odaklı Bir Dernek: Ateş Böceği
 • Cardio Slim - evin spor salonu
 • Böğürtlen Reçeli Tarifi

 • Kutsal Bakirenin Korunması Bayramı (14 Ekim). Pokrovdaki Gelenekler 14

  Kutsal Bakirenin Korunması Bayramı (14 Ekim). Pokrovdaki Gelenekler


  Kutsal Bakirenin Korunması Bayramı (14 Ekim). Pokrovdaki Gelenekler 18

  Kutsal Bakirenin Korunması Bayramı (14 Ekim). Pokrovdaki Gelenekler 18

  Kutsal Bakirenin Korunması Bayramı (14 Ekim). Pokrovdaki Gelenekler 40

  Kutsal Bakirenin Korunması Bayramı (14 Ekim). Pokrovdaki Gelenekler 8

  Kutsal Bakirenin Korunması Bayramı (14 Ekim). Pokrovdaki Gelenekler 88

  Kutsal Bakirenin Korunması Bayramı (14 Ekim). Pokrovdaki Gelenekler 44

  Kutsal Bakirenin Korunması Bayramı (14 Ekim). Pokrovdaki Gelenekler 1

  Kutsal Bakirenin Korunması Bayramı (14 Ekim). Pokrovdaki Gelenekler 11

  Kutsal Bakirenin Korunması Bayramı (14 Ekim). Pokrovdaki Gelenekler 67

  Kutsal Bakirenin Korunması Bayramı (14 Ekim). Pokrovdaki Gelenekler 64

  Kutsal Bakirenin Korunması Bayramı (14 Ekim). Pokrovdaki Gelenekler 85

  Kutsal Bakirenin Korunması Bayramı (14 Ekim). Pokrovdaki Gelenekler 93

  Kutsal Bakirenin Korunması Bayramı (14 Ekim). Pokrovdaki Gelenekler 41

  Kutsal Bakirenin Korunması Bayramı (14 Ekim). Pokrovdaki Gelenekler 57

  Kutsal Bakirenin Korunması Bayramı (14 Ekim). Pokrovdaki Gelenekler 85