Kulaklarda zil kurtulmak için nasıl: tıp, halk ilaçları, baş masajıKulaklarda zil kurtulmak için nasıl: tıp, halk ilaçları, baş masajı
Kulaklarda zil kurtulmak için nasıl: tıp, halk ilaçları, baş masajı

Kulaklarda zil kurtulmak için nasıl: tıp, halk ilaçları, baş masajı

Kulaklarda gürültü, öznel bir ses algısıdırnesnel bir dış uyaran yokluğunda. "Gürültü" terimi çalma, humus, uğultu, hışırtı, vurma, gıcırdatma, hatta aletlerin çalışmasına benzer sesler anlamına gelir. Dış gürültü kaynakları olmadan bir veya iki kulakta duyulabilir. Tıpta, bu fenomen genellikle "kulak çınlaması" (tinnīre) olarak adlandırılır.

Tinnitus neden olur

Kulaklarda yabancı seslerin oluşumu, neden olurrahatsızlık ve tahriş, dünya nüfusunun% 20'sini hissetmektedir. Bunların yaklaşık% 30'u ileri yaştaki insanlardır. Bu fenomenin görünüşünün doğası tam olarak anlaşılamamıştır ve çoğu zaman bir takım nedenlere bağlıdır. Farklı bir karakterleri var. Çoğunlukla, belirli prosedürleri uyguladıktan sonra, gürültü ortadan kaybolur, ancak çoğu durumda sadece onu düşürmek, onu göze batmaz hale getirmek mümkündür.

Kulaklarda çınlamanın neye yardımcı olduğunu nasıl belirleyebilirim? Her şeyden önce, nedenini tanımlamaya yardımcı olacak bir doktor-kulak burun boğaz uzmanına danışmalısınız. Bu yapılmalı, çünkü gürültü ciddi bir hastalığın belirtisi olabilir.

Kulaklarda güçlü bir gürültü hissi, gece fark edilir.Bir insanın yatmaya başladığı zaman sessizlik gelir. O zaman ses net ve açık olur. Bu, kişinin uyuyamayacağı güçlü bir uyaran olarak hizmet edebilir. Gündüz, harici ses efektleri olduğunda, çoğu insan sahtekardaki gürültüyü fark etmez.

kulaklarda zilden kurtulmak nasıl

Kulaklarda gürültü görünümü mekanizması

Zilden nasıl kurtulacağının sorulmasıKulaklar, bir kişinin nedenlerini belirlemeden bunu yapmanın imkansız olduğunu açıkça fark etmelidir. Kulaklardaki gürültü çoğu durumda bir hastalık değildir, sadece onunla değil, aynı zamanda çeşitli problemlerle de ilişkili olan belirli bir patolojinin varlığını gösteren bir semptomdur.

Bir erkeğin iç kulağı kompozisyonunda küçük tüylere sahip işitme hücrelerini içerir. Dış sesin beyne iletilen sinir uyarılarına dönüştüğü yardımı ile.

Dış sesin etkisi altında, hareket oluşurBeynin sesleri tanımasına izin veren bu hareket. Fakat kıllar düzensiz hareket etmeye başladığında, bu sinyal beyinden gürültü olarak algılanır. Bu, hasar veya tahriş sonucunda ortaya çıkabilir, eylemlerinin nedeninin tam olarak açıklanması ilaç tarafından verilmez.

tinnitus nedenleri ve tedavisi

Kulaklarda işitme bozukluğu olan gürültü

Kulaklarda çınlamanın nedenleri, çok. Bazıları evde kolayca giderilebilir, diğerleri hastalıkların neden olduğu tedavi sonucu ortadan kalkar. Çoğu zaman bu durum işitme kaybından kaynaklanabilir. Bu durumda, hasta sürekli yüksek sesle hisseder. Bu, algılanan harici ses arkaplanının azaltılması ve kulaklardaki sesin belirgin hale gelmesi ile açıklanabilir.

Bir kişi iyi duyarsa, gündüz opratikte kulaklarda gürültü hissetmez, çünkü yok, ama dış sesler tarafından boğulduğu için. Kulaklarda zilden nasıl kurtulur? Her şeyden önce, bir kulak burun boğaz uzmanı istişare gereklidir. Kendi kendine tedavi işitme kaybıyla dolduğundan. Çok sayıda durumda bu olabilir:

 • İç ve orta kulağın zararları ve hastalıkları, ayrıca impulsların beyne iletildiği sinirler.
 • Posterior kulak arterinin spazm görüntüsü. Bu yüksek kan basıncı, oksijen eksikliği, kandaki hemoglobin, aneminin bir sonucu olarak ortaya çıkar.
 • İç kulakta aşırı sıvı var. Bu olguya Ménière hastalığı denir.

İşitme organlarının hastalıkları çoktur. Sadece bir kulak burun boğaz uzmanı doğru bir teşhis kurabilir.

kulakların içinde bir zil var

Kulaklarda çınlama. Diğer görünüm nedenleri

Tinnitus dış tahrişler nedeniyle ortaya çıkabilir, ortadan kaldırılması hoş olmayan semptomlardan hızla kurtulabilir.

 • Gri mantar. Bunun görünümü - doğal bir süreçtir, ama periyodik olarak hijyenik işlemlerini yürütmek değil, eğer banyo yaparken onun şişme sonucu geçici işitme kaybı mümkündür.
 • Tinnitusun görünümü sinirden olabiliraşırı stres ve stres. Sonuç olarak, kanda artan miktarda adrenalin salgılanır, bu da kulaklarda zil ve titreşen seslerin ortaya çıkmasına neden olur. Bu durumda, yeterli dinlenme, uyku - ve her şey geçecek. Eğer depresyon uzun bir karakter alırsa, bir psikiyatrist veya psikolog ile görüşmeniz gerekir.
 • Yüksek sesle müzik veya üretim gürültüsü. Duruşmada geçici bir azalmaya yol açabilirler.
 • Atmosferik basınç, kulaklarda gürültüye neden olabilir.
 • Yetersiz miktarda vitamin B3, E, potasyum ve magnezyum mikroelementleri.
 • Bazı ilaçların kullanımı, "Gentamisin", "Aspirin", "Khimidin" ve diğerleri içerir.

Bu nedenlerle, bir kural olarak, bir doktorun yardımına başvurmadan, evde kaldırılabilir.

Bir hastalığın neden olduğu kulak çınlaması

Kulaklarda neden bir zil olduğunu belirledikten (sebepler veOnlara neden olan hastalığın tedavisi de araştırılmalıdır), bu belirtinin rahatsız edici olmayacağından emin olabilirsiniz. En sık görülen hastalıklara işaret etmek, kulakta gürültü olup olmadığını belirtmek gerekirse, bununla ilgili olarak:

 • Damarlarda kolesterol plaklarının oluşumuBeyin kulaklarında karakteristik bir gürültü olduğu kan akışında düzensiz swirls neden olabilir. Bu, felçlerin oluşması ve beyindeki kanama nedeniyle tehlikelidir.
 • Tiroid bezinin hastalıklarından kaynaklanan kandaki iyot eksikliği. Kulakta gürültünün oluşmasına neden olan yetersiz miktarda iyottur.
 • Böbrek hastalıkları. Özellikle, adrenalin, norepinefrin üretiminden sorumlu olan adrenal bezler. Bu hormonlar kan basıncını, kalp kasının işleyişini, kandaki glikoz seviyesini etkiler.
 • Diabetes mellitus. Bu hastalıkta, kandaki insülinin azaldığı, kandaki şeker miktarının azaldığı görülür. Bu hastalıkta kulaklarda ve başlarda gürültü var.
 • Servikal ve baş damarları hastalıkları. Örneğin, servikal vertebranın osteokondrozunda, bu bölgedeki atardamarlar sıkışabilir, bu da tinnitusu provoke eden beynin kan akışında bir eksikliğe yol açar.

kulaklarda çınlamak için tedavi

Yaşlıların kulaklarında neyin neden olduğu

Kulakların gürültüsüne duyarlı insanların üçte biri -Bunlar yaşlı insanlar. Kan damarlarında, işitme organlarında yaşla ilgili değişikliklere bağlı olarak, kronik hastalıkların ortaya çıkması, kulakta ve başın gürültüsü, ileri yaştaki kişilerde görülür. Genellikle sadece durumu hafifletebilir, kulaklarda zil dahil olmak üzere gürültüyü azaltır. Bunların nedenleri ve tedavisi bazen çeşitli hastalıklar, vücudun koruyucu özelliklerinde azalma, damarların açıklığı ile ilişkilidir.

Senil işitme kaybının nedeni ve sesin görünümüotoskleroz olabilir. orta kulak artar Kemik, düşük frekanslı ses algılamada bir başlangıç ​​azalmaya yol açan, o zaman kısmi yol açar bütün sesler, gider, fakat ihmal halindedir - işitme tamamen kaybolmasını.

İşitsel sinirin tahribi, doğal bir yaşlanma sürecidir. Sabit bir karakteristik gürültü sinyaliyle, işitme kaybı ilk olarak bir tanesinde ve daha sonra da her iki kulakta gerçekleşir.

Kardiyovasküler hastalıklar, organlara oksijen vermek, cürufları çıkarmak için yetersiz hale getirir.

kulaklarda çalıyor

Kulaklarınızda gürültüden nasıl kurtulur

Zilden nasıl kurtulacağına dair bazı tavsiyelerkulaklar, hayır. Her şey, gürültünün nedenine bağlı olacaktır. Bu semptom bir hastalıktan kaynaklanıyorsa, tedavi etmeniz gerekir. Başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra, gürültü geçecektir.

Çoğu durumda, kulak çınlaması ortaya çıkarbanyo yaparken şişer ve kulak çınlaması ortaya çıkmasına katkıda buşon, gelişi. bir pamuklu çubuk ile sülfürik tüp çıkarın her zaman mümkün değildir, bu nedenle periyodik olarak, kulağa% 3 hidrojen peroksit, zeytin yağı kaz ve dışarıya kükürt ve çıkış yumuşatmak kulak çınlaması bir damla uygulamak için en iyisidir.

Çoğunlukla gençlerde kulak çınlaması nedeniinsanlar diskodaki üretim gürültüsü, yüksek sesle müzik veya kulaklıkların sürekli kullanımıdır. Bu durumda duruşmada geçici bir azalma söz konusudur. Bu uyaranlar kalıcı olarak mevcutsa, o zaman kronik işitme kaybı oluşabilir. Bunu önlemek için, yüksek gürültü yükü olan işletmelerde çalışırken daha az sıklıkla kulaklık kullanmanız ve kulaklarınızı korumanız gerekir.

Kulaklarda çınlama: nedenleri ve tedavisi. tanılama

Ilacın nedeninin doğru bir teşhisi olmadanKulaklardaki kulak çınlaması alınamaz. Bunun için muayeneyi yapacak bir doktora danışmak gerekir. Etkili tanıyı yapmak ve kulak çınlaması nedenini belirlemek için can her şeyden önce, beynin, servikal omurganın röntgen veya ultrason atar ve kulak çınlaması kurtulmak için nasıl soruyu cevaplamak için yardımcı olur, sadece işitme uzmanı.

Bazı durumlarda REG reçete edilebilirYüksek frekanslı akımın zayıf bir deşarjı ile gemilerin çalışmasına izin veren (reoensefalografi). Patoloji doğrulandığında, uygun tedavi reçete edilir. Bu, beyindeki kan dolaşımını arttıran ve nöro-metabolik süreçleri harekete geçiren ilaçlar ile kombinasyon halinde fizyoterapi olabilir.

Osteochondrosis steroid olmayan reçete edildiğindeMeloksikam gibi anti-enflamatuar ilaçlar, Katadolon gibi narkotik olmayan analjezikler. Damar tedavisi "Serebrolysin", "Cerebramin", "Cortexin" i gerçekleştirebilir. Beynin kan dolaşımı "Cinnarizin", "Cortexin" ve diğerleri tarafından normalize edilir.

kulak çınlaması için halk ilaçları

Halk ilaçları, tarifler

Muayene sırasında ciddi hastalıklar bulunmazsa, reçetelerin çok sayıda sunulduğu kulaklarda çınlama için halk ilaçları kullanabilirsiniz.

Melissa tentür yardımcı olmadığı iddiasadece kulaklardaki gürültüye karşı bir koruma sağlamakla kalmaz, aynı zamanda işitmeyi de geri kazanır, bunun için gece için 2-3 damla damlatmak yeterlidir, daha sonra kulak kanalını pamuklu bir bezle döşeyin ve kulaklarınızı sıcak bir bandajla sarın. Tentür hazırlamak için, votka ve kuru limon balsamı bir parçası üç parça almak, gölgeli bir yerde en az 7 gün ısrar ediyorlar.

Pürüzsüz kadar bal ile Kalina Grind. katlanmış bandaj koymak oluşturulan ince sosis karışımının küçük bir parça, sarma ve gece kulak kanalının içerisine yerleştirin.

Küçük bir ampul kimyon tohumu ile terbiyeli ve pişirme için bir fırın koymak gerekir. Bundan sonra suyu sıkın, süzün. 2 damla meyve suyu için 2 kez kulaklarınızı gömün.

Kulaklarda zil çalma

Kulaklarda gürültüden egzersizler

Basit ama etkili egzersizler varkulakları çırparak çıkarmaya veya azaltmaya yardımcı olur. Bu tatsız olaydan, uzun bir süre için hemen kurtaracakları ilk performansın olması olası değildir. Fakat normal tekrarlarla sonucu elde edebilirsiniz.

 • Avuç içlerini iç tarafıyla kulakçıklara uygulayın, hafifçe sıkın ve hızla bırakın. Bu egzersiz hızlı bir şekilde yapılmalıdır, sayı 15 ila 20 arasında olabilir.
 • İşaret parmakları hafifçe bastırılarak kulak kanalına sokulmalı ve keskin bir şekilde alınmalıdır. Kulak kanalının yüzeyine zarar vermemek için tırnakların kısa kesilmesi gerekir. 15 ila 20 defa uygulanır.
 • Bir sıkıştırmanın kulaklarında bir gürültü ile yardımcı oluramonyak. Bunu yapmak için yarım bardak sıcak su ve bir çay kaşığı amonyak alın. Alnına bağlanan peçeteyi karıştırın ve ıslatın. Zil sesi farkedilene kadar yaklaşık 20 dakika boyunca bir kompres ile yatırın.

Baş ve kulak masajı

Kulaklarda çınlayan kafa masajı yapmak iyi bir şeydir.Kan dolaşımını, işitme sisteminin işleyişini iyileştirir. Bunu yapmak için, parmağınızın pedleri ile alın, tapınaklar ve boyundan başın tepesine kadar dairesel hareketler yapmanız gerekir. Sorunsuz ve yavaş hareket edin.

Ve, kulakçıkların masajına yardımcı olur, kulakların loblarının altındaki boşluklara özel dikkat gösterilmelidir. Kütle, kulağın üst kısmından loba doğru ilerleyen dairesel hareketlerle yapılmalıdır.

Kulaklarda zil kurtulmak için nasıl: tıp, halk ilaçları, baş masajıKulaklarda zil kurtulmak için nasıl: tıp, halk ilaçları, baş masajı

Related news

 • Güveçte Kuşbaşı Et Videosu
 • Ayakkabı Çanta Kombinleri Sokak Stilleri
 • Buzdolabı Süsü Magnet Kiraz Yapılışı Türkçe Videolu
 • Sütün Cildimizde Yarattığı 5 İnanılmaz Etki
 • Dondurmalı Kokteyl – Milkyberry

 • Kulaklarda zil kurtulmak için nasıl: tıp, halk ilaçları, baş masajı

  Kulaklarda zil kurtulmak için nasıl: tıp, halk ilaçları, baş masajı


  Kulaklarda zil kurtulmak için nasıl: tıp, halk ilaçları, baş masajı

  Kulaklarda zil kurtulmak için nasıl: tıp, halk ilaçları, baş masajı

  Kulaklarda zil kurtulmak için nasıl: tıp, halk ilaçları, baş masajı

  Kulaklarda zil kurtulmak için nasıl: tıp, halk ilaçları, baş masajı

  Kulaklarda zil kurtulmak için nasıl: tıp, halk ilaçları, baş masajı

  Kulaklarda zil kurtulmak için nasıl: tıp, halk ilaçları, baş masajı

  Kulaklarda zil kurtulmak için nasıl: tıp, halk ilaçları, baş masajı

  Kulaklarda zil kurtulmak için nasıl: tıp, halk ilaçları, baş masajı

  Kulaklarda zil kurtulmak için nasıl: tıp, halk ilaçları, baş masajı

  Kulaklarda zil kurtulmak için nasıl: tıp, halk ilaçları, baş masajı

  Kulaklarda zil kurtulmak için nasıl: tıp, halk ilaçları, baş masajı

  Kulaklarda zil kurtulmak için nasıl: tıp, halk ilaçları, baş masajı

  Kulaklarda zil kurtulmak için nasıl: tıp, halk ilaçları, baş masajı

  Kulaklarda zil kurtulmak için nasıl: tıp, halk ilaçları, baş masajı

  Kulaklarda zil kurtulmak için nasıl: tıp, halk ilaçları, baş masajı

  Kulaklarda zil kurtulmak için nasıl: tıp, halk ilaçları, baş masajı

  Kulaklarda zil kurtulmak için nasıl: tıp, halk ilaçları, baş masajı