KTG Nedir: hamile kadınlar için bilgi 2019

KTG Nedir: hamile kadınlar için bilgi 2019

KTG Nedir: hamile kadınlar için bilgi 11 24.02.2019, 03:31

KTG Nedir: hamile kadınlar için bilgi

KTG Nedir? Çoğu hamile kadın bu soruyu doktorlarına sorar. Doktor, kural olarak, birkaç standart cümle ile çıkıyor ya da basitçe "çocuğun olması gerekli" diyor. Bu çalışmanın özünü daha iyi anlamak isteyenler - kardiyotokografi - ve bu yazı amaçlanmıştır.

Yani, KTG. Ne oldu Gebelik sırasında ve doğum sırasında fetüsün refahının fonksiyonel değerlendirilmesi olarak adlandırılan yöntem, bebeğin kalp atım hızı ve değişim sıklığının gözlemlenmesine dayanır. Dış faktörler olarak kardiyak kasılmaların ritmini çeşitli faktörler etkileyebilir: uterus kontraksiyonları, çevresel koşullar ve internal: fetal aktivite.

Çocuğun kalbi yardımıyla vuruldu.özel bir ultrasonik sensör. Operasyonunun frekansı bir buçuk ila iki megahertz. Sensör hamile kadının karnının ön duvarına, fetüsün kalp seslerinin en iyi şekilde dinlendiği yere bağlanır. Cihaz, çocuğun kalbinden yansıyan bir sinyal üretir ve geri döner. Elektronik kalp atışları arasındaki aralıkları hesaplar ve dakika başına sayılarını sayar.

Araştırmanın sonucu bir grafikli bir kaset olup cihazın ekranında dijital formatta gösteriliyor.

Ancak bu, şu sorunun kapsamlı bir cevabı değildir:CTG. Kalp atış hızına (kalp atış hızı) ek olarak, monitör, karnın üst ön kısmına - bu organın altına yakın bir yere bağlanan bir algılayıcı kullanarak - kontraksiyonları kaydeder ve rahim kasılmalarını kaydeder. Kadının elinde bir düğme bulunan uzaktan kumanda veriliyor. Bastırmak için çocuk hareket etmeye başladığı anda gereklidir.

Cihaz kaydının kodunun çözülmesi,bu iki veri grubunun fetüsün gerçek durumuyla olan ilişkisi. Her şeyden önce, çocuğun sinir sisteminin reaktivitesi ve adaptif reaksiyonlarının durumu hakkında konuşurlar.

Çıkıyor, KTG nedir? Aynı ultrason, ancak biraz farklı. Daha uzun bir prosedür gerekir: kurallara göre, en az bir saat harcanmalıdır. Kadın danışma toplantılarında, çalışma genellikle elindeki bilginin değerini düşürüp sonuçların yorumlanmasında hataların olasılığını artıran 15 dakika sürer.

Doğru teşhis sonuçlarına göreFetüste patolojik süreçlerin varlığını veya yokluğunu dolaylı olarak yargılayabilir ve doğasını varsayabilirsin. Özellikle, bu yolla hipoksi ortaya çıkar ve derecesi belirlenir, ancak her zaman bir oksijen eksikliğini gösteren bu işaretler tanı için geçerli bir temel değildir.

Bu nedenle doktor, gelecekteki anneyi KTG'nin ne olduğu konusunda uyarmalıdır. Bu sadece ek bir tanı yöntemidir.

Kardiyotokografi koşulları

Fetusun durumu hakkında daha fazla veya daha az güvenilir bilgi elde etmek için araştırma sırasında birkaç koşulun karşılanması gerekir.

 1. Teşhis sadece 32. sonra yapılabilir hamilelik haftaları. Bazen bir kadın kliniğinde bir doktor onu daha erken bir zamanda atar, ancak bir fetüsün CTG'sinin yanlış sonuçların çok yüksek bir yüzdesiyle nasıl dolduğunu bilmek önemlidir.
 2. Kayıt oturumu sırasında, meyvenin mutlaka en azından bir kısmı aktif olması gerekmektedir. Prosedürün süresi buna bağlı - en az 40 dakika ve daha iyi - 1 saat.
 3. Hamile, oturma pozisyonunda, sırtında ya da sol tarafında yatarken kayıt sırasında olabilir.

Doktorlara göre, CTG yöntemi kesinlikleGelecekte tüm anneler için zorunlu olan, programda yer aldığı zararsız ve güvenlidir. Ultrason araştırmasının rakibi iseniz, kardiyotokografi sizin için çalışmayacaktır. Komplike olmayan gebelikte sağlıklı bir kadının özel bir ihtiyacı yoktur - bebeğin kalp atışını steteskopla düzenli olarak dinleyerek ve gün içinde pertürbasyonları saymak yeterlidir.

KTG Nedir: hamile kadınlar için bilgi 2019

KTG Nedir: hamile kadınlar için bilgi 2019

Related news

 • Kabak Sandalı Tarifi Videosu
 • Mustafa Ceceli Vurulmuşum Şarkı Sözü
 • Kutuları olan doğru yatakları nasıl seçebilirim
 • İlkbahar ve yaz aylarında tercih edilen renkler
 • Battaniyeler nasıl yıkanır
 • Çağdaş Sosyoloji

 • KTG Nedir: hamile kadınlar için bilgi 77

  KTG Nedir: hamile kadınlar için bilgi


  KTG Nedir: hamile kadınlar için bilgi 54

  KTG Nedir: hamile kadınlar için bilgi 98

  KTG Nedir: hamile kadınlar için bilgi 92

  KTG Nedir: hamile kadınlar için bilgi 39

  KTG Nedir: hamile kadınlar için bilgi 82

  KTG Nedir: hamile kadınlar için bilgi 75

  KTG Nedir: hamile kadınlar için bilgi 77

  KTG Nedir: hamile kadınlar için bilgi 92

  KTG Nedir: hamile kadınlar için bilgi 74

  KTG Nedir: hamile kadınlar için bilgi 46

  KTG Nedir: hamile kadınlar için bilgi 81