Öksürük ile sırt ağrısı: olası nedenler. Doktor tavsiyeleri

Öksürük ile sırt ağrısı: olası nedenler. Doktor tavsiyeleri

Bazı insanlar öksürük konusunda ciddi. Sonuçta, bu nadir bir fenomen değildir. En beklenmedik şekilde ortaya çıkabilir. Evet, ve doğru ve zamanında seçilen tedavi, özel sonuçlara sahip değildir.

Bu gerçek göz ardı edilirse, daha sonratam olarak tahmin edemezsiniz. Bu gereksiz rahatsızlık ve rahatsızlık neden olur. Örneğin, bu semptomla bel ağrısı çeşitli faktörler tarafından tetiklenmiş olabilir. Ayrıca öksürüğün ortaya çıkması daha ciddi bir hastalığın sonucu olabilir.

Sırtta bir öksürük olduğunda ağrı olurÇoğu insan ağrı kesicilerini kullanmaya başlamada büyük hata yapar. Bunu yapmadan önce sebebini bulmalısın.

öksürük ile sırt ağrısı

Arka kısım oldukça büyük bir bölüm kaplarinsan vücudunun Yüzeyin arkasında sadece kaslar, omurga ve sinir uçları değil, aynı zamanda vücudumuzun hatasız çalıştığı işlevler sayesinde önemli organlar da vardır. Bu kalp, akciğerler, böbrekler. Hem ağrı hem de öksürük, bir şeyin yanlış olduğunu gösterir. Fakat bu iki semptom aynı anda ortaya çıkarsa, o zaman kendi sağlığınızı düşünmelisiniz. Aksi takdirde çok daha ciddi sorunlar ortaya çıkabilir.

Öksürük ile sırt ağrısı: bu fenomenin nedenleri

İki semptomdan biri varsa, o zamannörolog, pulmonolog veya terapist gibi uzmanlarla istişarede bulunmak gerekir. Sırt ağrısı, aşağıdaki hastalıkların ve patolojik durumların karakteristiğidir:

- bronşit, pnömoni, plörezi;
- kalp yetmezliği;
- böbrek hasarı;
- miyozit;
- omurganın patolojisi;
- iç organlara ve omurgaya travma ve hasar;
- İç organ ve omurga tümörlerinin varlığı.

tanılama

Eğer öksürüğü olan arkada ağrı varsa, bu belirtileri göz ardı etmeyin ve tam bir incelemeden geçmek daha iyidir. Tanı üç aşamada gerçekleştirilir:

 • doktor muayenesi ve hastadan bilgi toplanması;
 • Laboratuvarda incelenen testlerin teslimi;
 • özel aparat yardımıyla çalışın.

bıçakların bölgede ağrı geri öksürme yoluyla

İlk aşamada, doktor hastayı inceler veBu semptomları ne kadar sürede yaşadığını, ne kadar yoğun olduklarını ve karakterlerinin ne olduğunu öğrenir. Öksürük, örneğin, omurganın bir eğriliğini gösterebilir.

Bir kan testi mümkün olabileceğini söyleyebilirinsan vücudunda inflamatuar süreçler. İdrar böbreklerin durumunu gösterir. Gerekirse, ayrıca öksürük sırasında salınan balgam muayenesi de yapılır.

Üçüncü aşamada, bir omurga X-ışını gerçekleştirilir, iç organların ultrason tanısı yapılır. Ayrıca bilgisayar ve manyetik rezonans görüntüleme bağlanır.

Hasta omurga: ne yapmalı?

Öksürüğün sırt ağrısı ne zaman acıyor, ne yapmalıyım? Öncelikle doktora başvurun ve bu semptomların nedenini öğrenin. Hastanın bir omurga varsa, öksürük de tedavi edilmelidir. Ağrıyı gidermek için "Analgin", "Renalgin", "Dexalgin" preparatlarını kullanabilirsiniz. Aşağıdaki merhemleri de kullanabilirsiniz - "Finalgon" ve "Fastum-gel". Analjezik bir etkiye sahiptirler, inflamatuar süreçleri ortadan kaldırırlar ve ayrıca kaslarda kan dolaşımını da olumlu etkilerler.

Öksürüğü tedavi ediyoruz. Hangi ilaçları kullanmalıyım?

Tedavi iki şekilde gerçekleştirilir:

- öksürük refleksi baskılanır (kuru öksürük ile);
- Balgam tahliyesi kolaylaştırılmıştır (ıslak olduğunda).

öksürük nedenleri ile sırt ağrısı

Bunu yapmak için, bu tür ilaçları kullanın:

- Ambroksol;
- "Lazolvan";
- balgam söktürücü özellikleri (meyankökü, kekik, papatya) ile şifalı bitkilerin koleksiyonları;
- Kodein (sadece reçete yazan doktor reçetesi için kullanılır ve reçeteyle satılır).

öksürdüğünde ağrıları

Bir insanın kalp ve böbrek hastalığı varsa, o zaman bir kardiyolog veya nefrolog tedaviyi düzenler. Herhangi bir tüberküloz veya tümör süreci için spesifik ilaçlar kullanılır.

Öyleyse, sırtında bir öksürük varsa ağrıları varsa,Yeniden belirlenen laboratuvar testleri, gerekirse tıbbi bir tesis danışmak en iyisidir, doktor, doğru tanı koymak ve tedavi etkinliğini izledi ve.

Çok sık bu durumda, doktor atarsadece ilaç preparatları, aynı zamanda masaj prosedürleri. Onun sayesinde kan dolaşımı iyileşir ve kas esnekliği artar. Ancak uzman bir kişi tarafından takip edilmeli, deneyimsiz bir kişi hastaya zarar verebilir.

Skapula bölgesinde ağrı

Öksürük, omuz bıçaklarının bulunduğu bölgeye geri döndüğünde, genellikle olur:

- Fiziksel aşırı kilo verdikten sonra, kaslar yırtıldığında;
- bronşit veya zatürreye dönüşmeye başlayan bir soğukla;
- zarların inflamatuar süreçleri akciğerlere transfer edilirse;
- osteokondroz ile birlikte, ancak bu durumda, sadece omuz bıçaklarının altında değil, aynı zamanda bel bölgesinde de ağrı oluşabilir;
- siyatik nedeniyle;
- Sigaraya bağlı ise akciğer fonksiyonu bozulur;
- Zona ile ağrı belden skapula bölgesine geçer;
- Akciğer kanseri yüzünden.

Farklı ağrıları

Her durumda ağrı farklıdır. Omurga hastalıklarında, beklenmedik bir şekilde ortaya çıkar ve kısa bir süre sonra azalır. Çocuklar için böyle bir semptom sadece ciddi patolojiler varsa mümkündür. Acı azaldıktan sonra, hafif rahatsızlık duyulur.

öksürükten sonra boğaz ne yapmalı

Solunum sistemi ağrılı olduğundaDuygular sadece öksürük sırasında değil, aynı zamanda solunum sırasında da ortaya çıkar. Kalp hastalığı çok hızlı geçmeyen çok güçlü, künt veya ağrılı hislerle karakterizedir. Ve hatta ilaçların eylemi olmadan.

Öksürdüğünde şiddetli sırt ağrısı olduğunda, buNeredeyse her zaman vücudun iyi olmadığını ve iç organların işleyişinin bozulduğunu gösterir. Bu sinir sistemi, solunum, dolaşım ve idrar yanı sıra omurga hastalıkları olabilir.

Bu rahatsızlığın giderilmesi için özel bir yöntem mevcut değildir. Kalan tanıyı öğrendikten sonra herhangi bir önlem alabilirsiniz.

Diğer belirtiler

Bu iki semptomla birlikte diğerlerini gözlemleyebilirsiniz:

- yüksek vücut ısısı;
- Vücudun sık sık yorgunluk ve halsizlik hissedilir;
- periyodik olarak ateş vardır;
- Özellikle geceleri terlemeyi artırır.

Acı meydana geldiğinde, bir kişi refleks olarak göründüğü tarafta uzanmaya çalışır. Bu pozisyonda, öksürük sırasında rahatsızlık daha az olur.

Balgam gelişti

Öksürdüğünde neden sırt ağrıyor? Bunlar solunum sisteminin organları ise, bu belirtiler balgam oluşmasından kaynaklanır. Bu nedenle, vücuttan atılmasını teşvik eden farmasötik preparatlar reçete edilir. Bu durumda bol miktarda ılık sıvı içilmesi ve yatak istirahatine uyulması tavsiye edilir.

öksürük sırasında şiddetli sırt ağrısı

Dolaşım sistemi ve interkostal nevraljinin organlarında hasar

Sırtında ağrı olduğunda öksürük nedeniyleDolaşım sistemi organlarına zarar, perikardiyal kesesi bölgesinde iltihaplı süreçler meydana gelir. Sırtüstü sırtüstü pozisyonda sırt ağrısı artar, ve tersine, o, yatıştırır.
Eğer interkostal bir nevralji varsa, sadece bu iki semptom burada değil, aynı zamanda herhangi bir eylem sırasında veya güçlü bir inspirasyonla akut ağrıları hisseder.

osteochondrosis

Osteochondrosis şüphesi varsa, başka belirtiler vardır:

- Rahatsızlık inhalasyonlarla da ortaya çıkar.
- Lomber bölgede keskin ve beklenmedik ağrı.
- Genellikle bir baş ağrısı var.
- Cildin bazı kısımlarının yanı sıra kaslar da kaybolur.

Öksürük diğer sırt ağrısı nedenleri

Bu belirtiler travma ile görülebiliromurga. Bir kişinin tüberküloz olmuştur, buna ek olarak, aynı zamanda geri uzanan, öksürük ağrının oluşumunu neden omurga etkileyebilir.

Havada nefes alırken rahatsızlık oluşursa,daha sonra yumuşatmak için, nefes tam memeye çekilmez. Sonuç olarak, toraks en az hareketlidir. Akciğer dokusu tamamen ventilasyon yeteneğine sahip olmadığında, bu organlarda durgunluk meydana gelir. Bundan dolayı, bir öksürük var.

Akciğer hastalıkları

Zatürre, pleurisy vegenel olarak, herhangi bir pulmoner inflamasyon. Hipertermi veya zehirlenme başladığında en tehlikeli olanları, bu tür belirtilerle tanımlanabilir:

tüm vücutta zayıflık;
- Kaslarda ağrı;
iştah kaybı.

Enflamasyonlar tek taraflı veya iki taraflı olabilir. Ve ağrı, boğazınızı temizlemek için en ufak bir girişimde yoğunlaşıyor. Böyle bir göğüs öksürüğü ile nefes darlığı mümkündür.
İlk aşamada balgam görülmezseHastalıklar, bu, seyahatinizi doktora ertelemeniz gerektiği anlamına gelmez. Sonuç olarak, komplikasyonlar meydana gelebilir ve bir süre sonra hastalık kronikleşir.

Sırtta bir öksürük ile birlikte acı çekiyor.Soğuk. O zaman akut solunum yolu viral enfeksiyonunun ilk belirtilerinin tedavisine hemen başlamalı ve ayrıca hastalığın ek nedenlerini tanımlamak için testler yapmalısınız.

Çalışan soğuk algınlığı türleribronşit veya zatürre. Bu durumda, öksürük sırasında, skapula bölgesinde ağrılı duyular vardır. Bu yerler dışındaki ağrı alt sırtta hissedilirse, antibiyotiklerle birlikte kullanılamaz.

öksürük neden sırtını acıtıyor

Bir tarafta güçlü ve dikişli ağrı olabilirAkciğer kanseri varlığından bahseder. Tümör büyüdükçe, daha somut hale gelir. Kendi kendini ilaçla tedavi durumda ameliyat olmadan yapmak çok zor olduğundan, genellikle uygun değildir.

En ufak bir sırt ağrısı hissiyle bileMevcut bir öksürük ile, bir uzmana danışmak, herhangi bir komplikasyon ya da daha tehlikeli bir hastalık olmaması için gereklidir. Size iyi sağlık!Related news

 • Sağlıklı Bir Ramazan İçin 30 Altın Öneri
 • Hazır Tabana Çeyizlik Patik Modeli Yapılışı Türkçe Videolu
 • Et Haşlama Tarifi – Ana Yemek Tarifleri
 • Uzun Saçlar Kadar Muhteşem 7 Kısa Saç Modeli
 • IPhone yedekleri nerede saklanır

 • Öksürük ile sırt ağrısı: olası nedenler. Doktor tavsiyeleri

  Öksürük ile sırt ağrısı: olası nedenler. Doktor tavsiyeleri


  Öksürük ile sırt ağrısı: olası nedenler. Doktor tavsiyeleri

  Öksürük ile sırt ağrısı: olası nedenler. Doktor tavsiyeleri

  Öksürük ile sırt ağrısı: olası nedenler. Doktor tavsiyeleri

  Öksürük ile sırt ağrısı: olası nedenler. Doktor tavsiyeleri

  Öksürük ile sırt ağrısı: olası nedenler. Doktor tavsiyeleri

  Öksürük ile sırt ağrısı: olası nedenler. Doktor tavsiyeleri

  Öksürük ile sırt ağrısı: olası nedenler. Doktor tavsiyeleri

  Öksürük ile sırt ağrısı: olası nedenler. Doktor tavsiyeleri

  Öksürük ile sırt ağrısı: olası nedenler. Doktor tavsiyeleri

  Öksürük ile sırt ağrısı: olası nedenler. Doktor tavsiyeleri

  Öksürük ile sırt ağrısı: olası nedenler. Doktor tavsiyeleri

  Öksürük ile sırt ağrısı: olası nedenler. Doktor tavsiyeleri

  Öksürük ile sırt ağrısı: olası nedenler. Doktor tavsiyeleri

  Öksürük ile sırt ağrısı: olası nedenler. Doktor tavsiyeleri

  Öksürük ile sırt ağrısı: olası nedenler. Doktor tavsiyeleri

  Öksürük ile sırt ağrısı: olası nedenler. Doktor tavsiyeleri

  Öksürük ile sırt ağrısı: olası nedenler. Doktor tavsiyeleri

  Öksürük ile sırt ağrısı: olası nedenler. Doktor tavsiyeleri

  Öksürük ile sırt ağrısı: olası nedenler. Doktor tavsiyeleri

  Öksürük ile sırt ağrısı: olası nedenler. Doktor tavsiyeleri