Kronik rinit. Ev tedavisi 2019

Kronik rinit. Ev tedavisi 2019 Kronik rinit. Ev tedavisi

Kronik rinit. Ev tedavisi

Burun tıkalı ve soğuk çürüyor ... Tanı rinit. Bu yaşam boyu en az bir kez oldukça yaygın bir hastalıktır, ama herkes buna sahip olmuştur. Özellikle rinit akuttur. Hastalığın nedenleri: irritanlara, enfeksiyonlara, vb. Alerjik reaksiyonlar. Kronik rinit daha az yaygındır, ancak daha az acı vermez. Akut rinit tezahürünün ya da olumsuz dış etkenlere uzun süreli maruz kalmanın bir sonucudur.

Kronik rinit. Burun vb sinüsler, mukoza veya mukopurulent deşarj, burun kabuklar görünümü, koku azaltılması, bütün bu semptomların doğası belirtiler nezlesine benzerdir :. takip eder, ancak bu yüzden ifade ilerlemez gibi hastalık belirtileri vardır.

Kronik rinit tedavisi

Kronik rinitin, hangi türlere ve türlere ayrıldığına bağlı olarak bulaşıcı ve bulaşıcı olmayan bir hastalık olduğunu unutmayın.

Kronik rinit tanısı var mı? Tedavi ertelenmeden başlamaya değer. Her şeyden önce - evde kullanılan halk ilaçları ile birlikte, ilaç.

Kronik rinit: ilaçlarla tedavi

Burada ilacın belirtilmelidirTedavi hastalığın tipine ve şekline bağlı olacaktır. Doktora danışılması gereklidir. Gerekirse, vb antihistaminikler, antibakteriyel, - burun mukozasının durumunu iyileştirmek anlamına gelir, alerjik - catarrhal rinit tedavisinde sıklıkla anti-iltihabik, antimikrobik damlaları ve merhemler, atrofik uygulanan Hastalar bu tür UHF, lazer tedavisi ve diğerleri gibi, fizyoterapi atanır. Yüksek ateşte - antipiretik ilaçlar başarısız. Tüm ilaçlar sadece uzmanların tavsiyelerine uygulanır.

Nota: Bir burun hastasının aşılanması için fonların kullanılması, 10-14 art arda en fazla gün kullanılmadan dikkatli bir şekilde alınmalıdır. Bu ilaçların uzun süreli kullanımı nazal mukozanın bozulmasına yol açabilir. Daha fazla koruyucu etkisi olan halk ilaçlarına başvurmanız gereken yer burası.

Kronik rinit: halk yöntemleri ile tedavi

Daha önce belirtildiği gibi rinit için yaygındıryukarıda, burun damlatmasıdır. Bu durumda iyi bir etki Kalanchoe suyu, calendula suyu, kırmızı sardunyanın yapraklarından sıkılmış meyve suyu ile verilir. İlk iki durumda uygulama şekli şöyledir: üç damla günde en az üç ila dört kez. Üçüncü olarak - resepsiyon sayısı aynı, sadece iki damla. Mentol yağı da olumlu sonuç verir. Gömme her burun deliğine üç ila beş damla arasında olmalıdır. Paralel olarak, alnı, tapınakları, kulakların arkasına da yağlayabilirler.

Instilasyona ek olarak, yöntemNazal sinüslerin yıkanması. Bunu yapmak için, ½ litre suya bir kaşık çay tuzunun hesaplanmasından hazırlanan sıcak hafif tuzlu su kullanabilirsiniz. Şifalı otların tentürünü ve tentürünü ekleyin: okaliptüs, sophora veya calendula. Yıkama şu şekilde gerçekleştirilir: kafa yana doğru eğilir, çözelti bir burun deliğine (ikincisi el ile sıkılır) çekilir, ağızdan dökülür. Daha sonra aynı prosedür ikinci burun deliği ile gerçekleştirilir.

Burun iltihabı tedavisinde burun döşenebilir- yağı ve ayçiçeği yağı, küçük bir miktarı ile karıştırılır, yaklaşık 20 gram, 100 gram ağırlık getiren ezilmiş propolis: propolisnoe yağı ile tamponlar. Bir yağ batırılmış Pamuklu çubuklar sabah ve akşam sinüslerde yatıyordu.

Bu hastalığın tedavisinde pozitif etki, bacakların ve sıcak ayak banyolarının ısınmasını sağlar, ancak bu, yüksek vücut ısısının varlığında gerçekleştirilmez.

İyi bir araç solumadır. okaliptüs yağı bunların olası kullanımı için (sıcak su buharı üstünde nefes petrolün birkaç damla ekleyin), yapraklar ahududu, kuş üzümü, kadife çiçeği çiçek ve diğer şifalı bitkiler (çim sıcak suyun 200 mililitre başına 10-20 gram) dan ayıklar. Süre - 10 dakikaya kadar, süre - bir haftadan 10 güne kadar.

Rinit'e yüksek ateş eşlik ediyorsa, antipiretikler almak gerekir. Şifalı otlar olabilir: Ahududu, ıhlamur, yabanmersini, kalça.

Gördüğümüz gibi, "kronik rinit" tanısı konduğunda, evde tedavi sadece mümkün değil, aynı zamanda karşılandı. Ana şey - sağlığınıza dikkat etmeyi unutmayın.

Kronik rinit. Ev tedavisi 2019

Kronik rinit. Ev tedavisi 2019

Related news

 • Portakallı Kek
 • Üstü yara altı kanser olabilir
 • Dmitry Mendeleev: bir Rus bilim adamının hayatından ilginç gerçekler
 • Hareket sensörü nasıl yapılır
 • 7 Başarılı Örgülü Saç Modelleri

 • Kronik rinit. Ev tedavisi

  Kronik rinit. Ev tedavisi


  Kronik rinit. Ev tedavisi

  Kronik rinit. Ev tedavisi

  Kronik rinit. Ev tedavisi

  Kronik rinit. Ev tedavisi

  Kronik rinit. Ev tedavisi

  Kronik rinit. Ev tedavisi

  Kronik rinit. Ev tedavisi

  Kronik rinit. Ev tedavisi

  Kronik rinit. Ev tedavisi

  Kronik rinit. Ev tedavisi

  Kronik rinit. Ev tedavisi

  Kronik rinit. Ev tedavisi

  Kronik rinit. Ev tedavisi

  Kronik rinit. Ev tedavisi