Kompozisyona epigraf: doğru yaklaşım 2019

Kompozisyona epigraf: doğru yaklaşım 2019

Kompozisyona epigraf: doğru yaklaşım 11 27.02.2019, 05:22

Kompozisyona epigraf: doğru yaklaşım

Konuyu açıklamak için öğrenciler davet edilirfarklı teknikler kullanır. Kompozisyonun epigrafisi, yetkin ve kapsamlı bir şekilde yazılmış, yazar tarafından konunun derinlemesine anlaşıldığını kanıtlar. Anlatıya uygun kelimeleri doğru şekilde formüle edip seçebilmemiz önemlidir. Bilimsel ve gazetecilik eserleri genellikle bir epigraf ile başlar, böylece her öğrencinin bu beceriye hakim olması gerekir.

epigraftan kompozisyona

Epigraftan kompozisyona - ne var?

Terminoloji, bir epigrafı şöyle yazar:Ünlü bir kişiden ödünç alınmış orijinal bir bildiri veya edebi eserden kısa bir alıntı. Küçük ama geniş bir metnin derin bir anlamı vardır ve ilk satırlardan okuyucunun sonraki anlatının bütünsel içeriğini anlamasını sağlar. Kompozisyona başarılı bir şekilde seçilen epigraf stili ve özgünlüğü verir.

İyi bir epigrafın neresi

Bir okul ödevi için güvenle kullanabilirsinizÇalışmanın yazılmasının önerildiği çalışmadan bir satır. Tek bir cümle veya küçük bir paragraf olabilir. Soruna daha geniş bir şekilde bakarsanız, o zaman eleştirmenlerin ifadeleri de kullanılabilir. Sorunun özünü yansıtan ve fikri en çok okuyucuya ileten ödünç verilen ifadeler mutlaka işin metninde yer almalıdır.

Genellikle bir epigraf olarak, aforizmalar, popüler ifadeler, atasözleri ve kanatlı ifadeleri görebilirsiniz. Şiirsel alıntılar genellikle edebi eserlerle süslüdür.

bir makaleye bir epigraf nasıl yapılır

Nereden Başlayalım

Arama sürecine başlamadan önceUygun bir epigraf, okuyucunun hangi mesajı alması gerektiğini dikkatle incelemek gerekir. İlk satır genel ruh halini belirler. Kasvetli, komik ya da anlamsız olabilir. Başlangıç ​​ile ana bölüm arasındaki muazzam ilişki, yazarın tüm sorumlulukları ile soruna yaklaşmasını zorunlu kılar.

Bir makaleye bir epigraf nasıl yapılır

Yani, doğru kelimeler seçildiğinde, bunu takip ederEpigrafın yetkin tasarımını düşünün. Sayfadaki yerini görmek için ciddi şartlar var, tüm işler için aynı. Metnin sayfadaki doğru düzenlemesi şu şekildedir: epigraf, metnin ana kısmından önce başlıktan sonraki sonraki satırda yazılır. Özel durum: doğru hizalama. Bilgisayar editörlerine bir epigraf yazmak için sağdaki otomatik yerleştirme işlevini kullanmak uygundur.

Bir yazıya nasıl bir epigraf yazılacağını anlayarak,Bazı nüanslara dikkat etmek önemlidir. Metin tırnak kullanmadan yazılır, teklifin yazarının adı aşağıda belirtilmiştir. Edebî bir kaynaktan sözcükler alınırsa, bir ismin ismini belirlemek mümkündür. Bu durumda, yazarın verilerinin ardından bir virgül sonra isim yazılır.

bir makaleye bir epigraf nasıl yazılır

Resim-yazıt

Çok sık blogcular ve site sahipleri kullanırProfillerini özel, bireysel olarak tanımlayan tanınabilir görüntüler. Bu metin biçimi günlükleri ve forumları tutmak için mükemmel şekilde uygundur. Bir resim-epigraf oluşturmak için, bilgisayar teknolojisinde özel bilgiye sahip olmanıza gerek yoktur. Fotoğrafları işlemek için basit bir editöre sahip olmak yeterlidir. Resimdeki metin yazar tarafından seçilir ve herhangi bir mesaja sahip olabilir. Yazarın takma adını belirttiğinizden emin olun, buna göre diğer internet sitelerine gelen ziyaretçiler yazarı kolayca tanıyabilir.

Neden bir epigrafa ihtiyacınız var?

Herhangi bir edebi oluşum her zaman açığa çıkar.yazarın kendisinden eleştiri. Oluşturulan metnin her zaman okuyucu için anlamlı, ilgi çekici, ilginç ve yararlı olduğunu görme arzusu vardır. Epigraf, vurgu ve üslupta metin eklemenizi sağlar, anlatıya derin bir anlam kazandırmaya yardımcı olur.

Kompozisyona epigraf: doğru yaklaşım 2019

Kompozisyona epigraf: doğru yaklaşım 2019

Related news

 • Ev yapımı Adana kebap
 • Rusya vatandaşları için St. Petersburgda kayıt. St. Petersburgda kayıt olma maliyeti nedir
 • Kararmış ocak gözlerini kalıp sabun ile temizleyin
 • HDP’de hedef belirlendi: Kayyum atanan belediyeler geri alınacak, muhalif kesimlerle işbirliği yapılacak
 • Duş alırken yapılan hatalar nelerdir
 • Fırfırlı Hırka Etek Ve Patik Yapılışı Anlatımlı Türkçe Videolu

 • Kompozisyona epigraf: doğru yaklaşım 1

  Kompozisyona epigraf: doğru yaklaşım


  Kompozisyona epigraf: doğru yaklaşım 7

  Kompozisyona epigraf: doğru yaklaşım 63

  Kompozisyona epigraf: doğru yaklaşım 25

  Kompozisyona epigraf: doğru yaklaşım 46

  Kompozisyona epigraf: doğru yaklaşım 1

  Kompozisyona epigraf: doğru yaklaşım 87

  Kompozisyona epigraf: doğru yaklaşım 96

  Kompozisyona epigraf: doğru yaklaşım 88

  Kompozisyona epigraf: doğru yaklaşım 71

  Kompozisyona epigraf: doğru yaklaşım 23

  Kompozisyona epigraf: doğru yaklaşım 95

  Kompozisyona epigraf: doğru yaklaşım 35