Kompakt klozet kapağı: modele genel bakış ve özellikler 2019

Kompakt klozet kapağı: modele genel bakış ve özellikler 2019
19.08.2019

Kompakt klozet kapağı: modele genel bakış ve özellikler 64

Kompakt klozet kapağı: modele genel bakış ve özellikler

Onarım, bildiğiniz gibi, zahmetli ve güzelmasraflı. Ama banyo için çini seçimi ve bir usta arayışı, kaliteli sıhhi tesisat seçimi kadar zaman ve sinir almaz. Mağazaya geliyor, üst üste duran klozetlerin tam olarak aynı olduğu anlaşılıyor. Ama bu sadece ilk bakışta. Aslında, modern tuvaletler sadece renk ve firma üreticilerinde değil, aynı zamanda konfigürasyonda, tankı kurma ve emniyete alma şekilleri de farklıdır. Model çeşitlerini anlamaya çalışalım ve ev için kaliteli bir tuvalet seçelim.kompakt klozet

Askıda ve açık

Bugüne kadar en popüler modellerituvalet kaseleri kompakttır. Kompakt tuvalet, tankı arka platforma sabitlenen bir tesisat armatürüdür. Tank çeşitli yollarla bağlanır: cıvatalar, bir branşman boru veya özel hortumlar. Uzmanlar, küçük bir tuvalet için küçük bir tuvalet çanağının sadece bir buluntu olduğunu söylüyor: her iki alan da tasarruf edecek ve güzellik iç mekana eklenecek.

Bildiğiniz gibi, tüm tuvaletler iki ana bölüme ayrılmıştırkategoriler: zemin ve askıya alındı. Geniş bir satışta, bir sarnıç ile sadece bir kat ayakta kompakt tuvalet kase bulacaksınız. Bu model kurulum için daha uygun ve fiyat için daha karlı. Ve seçim, herhangi bir alıcı memnun edecek kadar geniştir.

Kompakt asma klozet, daha önce özel siparişle daha az miktarda üretilmektedir. Askıya alınmış kompakt klozetlerin geniş bir üretimi yoktur.

Asılı ve kat tuvaletlerini karşılaştırırsakher türün artıları ve eksileri vardır. Zemin klozetleri, tuvaletler için söylenemeyen, inşaatı zemine temas etmeyen temizlik işlemini zorlaştırmaktadır. Ancak kaliteli bir asma tuvalet almak için zemin versiyonundan daha zordur. Evet ve ikincisini takmak için ek alan gerekir çünkü tank özel bir niş içinde saklanır. Küçük bir tuvalette onun için bir yer hala bulunmalıdır. bir sarnıç ile kompakt tuvaletler

Duvar ve köşe

Her banyonun kendine ait değilbüyük boyutlarda. Çoğu durumda tuvalet ve banyo ayrıdır. Tuvalet alanı, söylenemezse, asgari düzeyde küçüktür. Bazı dairelerde, elbette, banyolar bir araya getirilmiştir, ancak bu maksimum ev ve sıhhi ekipmanı yerleştirmek için yeterli değildir.

Seçin tuvaleti bölgesel dayalı olmalıdırkapasite geliştirme. Küçük bir tuvaletin tuvaletleri ve banyoları için, kompakt köşe klozet mükemmeldir. Bu modelin bir klozet takarak, büyük bir artı odaya maksimum alandan tasarruf edebilirsiniz.kompakt asılı klozet

Klozet boyutları

Kompakt klozet boyutlarının çokluğu gibi görünüyor.onarımdan sonra banyodan "tahliye edilen" eski sıhhi tesislerin boyutlarından farklı olacaktır. Öyle değil. Klozetin boyutları - kompakt, her zamanki boyutlara uymaktadır: 33-38 cm genişliğinde, 60-75 cm uzunluğunda, 80 cm yüksekliğinde.

Bu parametreler tasarıma bağlı değildiryapımcıların kurgu ya da kendi istekleri. Tuvalet çanağının boyutları doğrudan kişinin fizyolojik özelliklerine bağlıdır. Yükseklik, kolaylığın ana göstergesidir. Bacaklarınız havada gevşek olmamalı ve dizleriniz otururken çok kuvvetli olmamalıdır. En uygun yükseklik - 80 cm Uzmanlar satın alırken ailenin en yüksek üyesine odaklanmanızı tavsiye ederiz.

Ailenin küçük çocukları varsa, o zaman özel bir çocuk tuvaleti seçebilirsiniz. En küçük tuvalet çanağı 28-33 cm genişliğinde, 65-70 cm yüksekliğinde, 50-55 cm uzunluğunda olacak.

Bir model ve boyutları seçerken odanın özelliklerini göz önünde bulundurun. Tuvaletten önce 50-60cm (ayaklar için) ve yanlarda 20-25cm olması önemlidir.açısal kompakt klozet

Su Tahliye Sistemi

Tuvalet çanağının seçimi de türlere bağlı olacaktır.Evinizde kanalizasyon sistemi. Yanlış çıkış seçimi, tuvaletin takılmasının imkansızlığına yol açabilir. Stalin yüksek katlı bir binada (eski binaların evi) veya özel bir evde yaşıyorsanız, daha düşük (dikey) bir çıkışa sahip tasarımları seçin. Eğik çıkışlı kompakt bir klozet, evrensel olarak kabul edilir. Özel hanelerde kurulu modern, eski veya özerk kanalizasyon için uygundur.

malzemeler

Iki ana malzemeModern bir kompakt klozet üretilmiştir - fayans ve porselendir. Daha egzotik ve sıra dışı malzemelerden yapılmış modeller var, ancak sıradan sıhhi tesisat mağazalarında bulunamıyorlar.

Porselen ve fayans arasında seçim yapmaTam olarak ne istediğinizi belirleyin: varyant daha ucuz veya model daha pratiktir. Fayans maliyeti porselenden çok daha azdır, ancak uzun sürmez. Porselen daha pahalıdır, fakat uzun süre kar beyazı kalır, kimyasallarla mükemmel bir şekilde temizlenir. Operasyon süresine gelince, aynı. Porselen kompakt klozet, porselenlerin yanı sıra birkaç on yıl sürecek.en kompakt klozet

Tuvalet koltuk

Kural olarak, küçük bir klozet alırkenKapak ana yapı ile birlikte geliyor. Kapak, tremodur veya duroplasttan yapılmış ahşap, plastik olabilir. Kapağın çürük ve güvenilmez olduğunu görürseniz, o zaman böyle bir modelden kaçınılmalıdır.

Daha pahalı ve yeni kapak modellerindebir "microlift" sistemine monte edilmiştir. Yani, kapak sorunsuz düşer, tuvalete "patlamaz". Bu yenilik müşterilere hitap etti, çünkü tuvalet kapağı çarptığında gürültüyü ortadan kaldırıyor ve yapının ömrünü uzatıyor. küçük bir tuvalet için kompakt klozet

Düğme veya düğme

Tanktan su boşaltımı yardımı ile gerçekleştirilir.düğme veya özel kalem. Bir butona sahip olan konstrüksiyonlar daha güvenilir ve dayanıklı olarak kabul edilir. Su sayaçları evinize takılırsa, düğme suyu da koruyacaktır, çünkü yardımı ile suyun tankın yarısını boşaltabilirsiniz. Buna göre, rezervuar daha az doldurulacak ve aile bütçesinin tasarrufu daha büyük olacaktır.

Depoyu su ile doldurma hızı ve işten gelen gürültü seviyesi ile ilgili olarak, bu parametreler genellikle tuvalet için teknik talimatlarda belirtilmektedir.

Kayma önleyici sistem

Tuvalet endüstrisi tuvalet piyasasında uzun süredir kurulmuştur.İçinde bir raf bulunan tank. Daha sonra yıkanması gereken her şeyi kendi üzerine biriktiren küçük yatay bir platformdur. Bu seçenek tüm Sovyet tuvaletleri içindi.

Modern kompakt tuvaletler raflardan sıyrılır. Bu konuda birçok önemli avantaj var. İlk olarak, böyle bir platformun yokluğu, sıhhi mühendislik tasarımlarının boyutlarını önemli ölçüde azaltmaya izin verdi. İkincisi, klozetten "koku" seviyesi azaldı. Sadece olumsuz - bu tür tasarımlarda mutlaka bir "anti-sıçrama" sistemi olmalıdır. Bu sistem, koltuktan tuvaletin dibindeki en derin yere kadar olan mesafedir. Böylece, klozet tabanının altından güçlü bir sıvı sıçraması yoktur. kompakt klozet boyutları

Üreticiler ve fiyatlar

Modern sağlık gereçleri pazarında büyükKlozet çeşitlerinin hem fiyat hem de ülke üreticisi açısından farklılık göstermesi. Bir sarnıç ile en ucuz kompakt tuvalet kase bir buçuk bin ruble mal olacak. En pahalı modellerin fiyatı 15 000 ila 80.000 ruble arasında değişir. Tuvalet klozetlerinin pahalı modelleri geleneksel olmayan malzemelerden yapılabilir ve sıra dışı bir şekle (ahşap ekran, top ve diğerleri) sahip olabilir. Maliyet, kural olarak, birkaç göstergeden oluşur: malzeme, tuvalet modeli, ek özellikler ve kabiliyetler, üreticinin popülerliği.

Popülerlik ızgarası hakkında konuşursakÜreticiler, Rus şirketleri, maalesef, sıhhi tesisat üretiminde diğer dünya markalarının biraz gerisinde kaldılar. Modellerimiz elbette daha ucuz, ama burada kalite bazen "limplar". Pahalı pazar segmentinin en popüler kısmı İtalyan, İsviçre ve Alman tuvaletleridir.

 • İtalya: Flaminia, Azzura, Jakuzi, Simas, Ceramica Dolomiti, Lineatre.
 • İsviçre, İsveç: Laufen, Gustavsberg, Svedbergs.
 • Almanya: Keramag, Duravit, Villeroy & Boch, Jorger.

Ayrıca Polonya (Cersanit ve Kolo), Fransız (Laufen ve Jacob Delafon) ve İspanyol (Roca, IDO) tuvaletleri de popülerdir.

Şu anda, Avrupa üreticileri bileTuvaleti, sadece su tasarrufu sağlamakla kalmayıp aynı zamanda tekrar tekrar kullanmasını sağlayan tasarımları vardır. Teknolojik gelişme, bir klozet ve bir kase birleşimidir. Ekonomik ve oldukça uygun. Ne yazık ki, piyasada böyle tasarımlar elde etmek zordur ve oldukça pahalıdırlar.

Özetlemek gerekirse, satın alım yapmak istiyorumklozet - kolay, zahmetli, ama büyüleyici değil. Çeşitli modeller ve tasarımlar, banyonuzu şık bir şekilde takip eden, alan ve aile bütçesinden tasarruf eden seçeneği tam olarak seçmenize izin verecektir. Kompakt tuvaletler için çeşitlilik arasında tercih yapılmasının daha iyi olduğunu unutmayın. Uzmanlara göre, bugün bir kompakt tuvalet koltuğu sıhhi tesisat alıcılarının ¾ seçimidir. Ve bu çok şey söylüyor.

Kompakt klozet kapağı: modele genel bakış ve özellikler 2019

Kompakt klozet kapağı: modele genel bakış ve özellikler 2019

Related news

 • 1 Stone Kaç Gram – Kaç Kilogram Yapar
 • Cihaz
 • Sarımsak Çayının Faydaları Tarifi Kullanım Şekli
 • Sonbaharda stilinizi tazeleyin
 • Hamilelikte egzersiz hareketleri ebru şallı ile Etiketlenen Konular

 • Kompakt klozet kapağı: modele genel bakış ve özellikler 75

  Kompakt klozet kapağı: modele genel bakış ve özellikler


  Kompakt klozet kapağı: modele genel bakış ve özellikler 72

  Kompakt klozet kapağı: modele genel bakış ve özellikler 62

  Kompakt klozet kapağı: modele genel bakış ve özellikler 43

  Kompakt klozet kapağı: modele genel bakış ve özellikler 85

  Kompakt klozet kapağı: modele genel bakış ve özellikler 96

  Kompakt klozet kapağı: modele genel bakış ve özellikler 91

  Kompakt klozet kapağı: modele genel bakış ve özellikler 56

  Kompakt klozet kapağı: modele genel bakış ve özellikler 81

  Kompakt klozet kapağı: modele genel bakış ve özellikler 77

  Kompakt klozet kapağı: modele genel bakış ve özellikler 58

  Kompakt klozet kapağı: modele genel bakış ve özellikler 57

  Kompakt klozet kapağı: modele genel bakış ve özellikler 58

  Kompakt klozet kapağı: modele genel bakış ve özellikler 73