Kombine levhalar: seçim kriterleri. Elektrikli fırınla kombine edilmiş ocak: отзывы и цены 2019

Kombine levhalar: seçim kriterleri. Elektrikli fırınla kombine edilmiş ocak: отзывы и цены 2019
20.09.2019

Kombine levhalar: seçim kriterleri. Elektrikli fırınla kombine edilmiş ocak: отзывы и цены 11

Kombine levhalar: seçim kriterleri. Elektrikli fırınla ​​kombine edilmiş ocak: отзывы и цены

Bugün, daha fazla ev kadınıBu, onlara mutfak üzerine kombine plaka satın almak yerine. Gerçekten, neden olmasın? yerine geleneksel gaz veya elektrik ait, toplam maliyetin yaklaşık% 10-15 gereğinden fazla ödeme, size 2 1. maddede kombine plakalar konvansiyonel göre birçok avantajı var olduğunu söylemek güvenlidir olsun, biz bu makalede açıklayacağız. Ama en önemli şey doğru seçimi yapmaktır. Bunun için, bu tür ekipmanların satın alınması sırasında uyulması gereken çeşitli kriterler vardır.

kombine tabaklar

Genel olarak kombine plakalar hakkında

Zaten anladığın gibi, gaz var veelektrikli pişirme yüzeyleri. Yakın zamana kadar, gaz sobaları çok popülerdi. Daha sonra, fırının elektrikli olduğu ve pişirme yüzeyi - gazın kombine edilmiş bir modeli geliştirildi. Ama zamanla biraz farklı yaptılar. 4 brülörün pişirme yüzeyi karıştırıldı. Örneğin iki yer gazdı, ikisi de elektrikti. Fırın, üreticiye bağlı olarak, herhangi bir olabilir. Yani bugün neredeyse hepimizin kombine tabakları olduğu ortaya çıktı. Böyle bir çözümün ana avantajı nedir, soruyorsunuz? Eğer genellikle ışığı veya gazı kapatırsanız, bu sizin için bir problem olmayacaktır, çünkü her zaman kendine bir sıcak yemek hazırlayabilirsiniz. Ama her şeye dikkat edelim, sırayla, ve en önemlisi en önemli nüanslarla ilgileneceğiz.

Fırın: elektrik veya gaz

Geleneksel performansta belirtilmelidir.Fırın gazla ateşlenir. Bu çözümün birkaç inkar edilemez avantajı var, esas olan ekonomi. Ülkemizde gaz, elektrikten çok daha ucuzdur. Fakat aynı zamanda önemli bir dezavantaj vardır - yakıt yanma ürünlerinin tahsisi. Bu mutfakta hava kirliliği ve neme yol açar. Bunun bir kısmı bir başlık yardımıyla çıkarılabilir.

Kombine Ocak YorumlarıEh, şimdi hakkında birkaç söz söylemek gerekiyorRusya'da yüksek elektrik maliyeti nedeniyle daha az popüler olan elektrikli fırınlar. Ancak birkaç inkar edilemez avantaj var. Örneğin, oda sıcaklığında daha eşit bir ısı dağılımı için sıcaklık rejiminin ve çeşitli ısıtma elemanlarının hassas bir şekilde düzenlenmesi olasılığı. Ayrıca, katalitik ve piroliz temizleme sistemi, tabakanın kalıntılarını kolayca ve kolayca yıkamanıza izin verir. Prensip olarak, değerlendirmeleri üreticiye bağlı olan bir kombine ocak, her zaman iyi ve verimli. Aslında, tüketicilerin ne dediğini ve böyle bir karardan memnun olduklarını görelim.

Kombine Tencere: müşteri yorumları

Eğer böyle bir satın alma yapacaksanızTüketicilerin ne yazdığını okumadan önce. Bu nedenle, çoğunluk, ocağın karıştırılacağı birleşik bir versiyon satın almanın en iyi yol olduğuna dikkat çekiyor. Eğer fırın vb. Bir fan değilseniz, o zaman elektrikli bir fırın gerekli değildir, çünkü gaz üzerinde lezzetli bir şeyler yapabilirsiniz. Ancak tüketiciler, yüksek enerji yoğunluğundan oluşan dökme demir ısıtma elemanlarının önemli dezavantajlarına dikkat çekiyorlar. Bununla birlikte, birçok insan gaz yokken elektrikli bir pişirme yüzeyinden faydalanır. Tüm bunlara rağmen, iki gazlı ve iki elektrikli brülörlü plaka satın almanız tavsiye edilir. Fırın - o zaman tüketicilerin görüşleri günlük pişirme bir sevgilisi varsa çok daha ucuz olduğu için, diğer durumlarda, gaza iyi olmasından katıldığına göre ayrı konuşma, elektrikli versiyonları tercih vermek.

kombine gaz ocağı

Bundan hareketle şu sonuca varılabilir:Kombine pişirici, tüketicinin özel ihtiyaçlarına ve mali yeteneklerine bağlı olarak yapılan incelemeler, herhangi biri olabilir. Ancak alıcıların yaklaşık% 70'i gaz sobalarını tercih ediyor.

Ürünün boyutları hakkında biraz

Yemek pişirmeyi tercih ederseniz edinGaz ya da elektrik, ilk önce boyutları ile anlamak gerekir. Bu nedenle, geleneksel plakalar veya kombine edilmiş ürünler GOST'e uygun olarak üretilir ve standart olarak belirlenmiş boyutlara sahiptir: yükseklik - 85 cm, genişlik - 50-60 cm Bunlar, ilgili mutfak ve küçük aile için küçük modellerdir. Tipik olarak, bu plakalar ya iki büyük brülöre ya da 3 küçük ve bir büyük sahiptir. Standart plakaların derinliği ise 50-60 santimetredir. Ama aynı zamanda harika seçenekler olduğu gerçeğine dikkat etmelisiniz. Kural olarak, bu durumda, derinlik gibi, yükseklik değişmez, ancak genişlik 90 santimetreye kadar artabilir. Brülör sayısı 6 parçaya çıkar. Ancak, bu tür modeller genellikle çok üretken olduklarından endüstriyel amaçlarla satın alınır. Örneğin, 60 x 60 x 85 boyutlarında Gorenje K 67438 AW, dört adet gaz brülörü ve bir elektrikli fırına sahiptir. Orta ölçekli bir mutfak için ideal bir çözümdür.

Hob: gaz mı elektrik mi?

Hadi bir soba ihtiyacımız olduğuna karar verdikelektrikli fırın ile birlikte. Ocağın hangisi olacağına karar vermeye devam ediyor. Kombine, gaz veya elektrik çeşitli seçenekler vardır. “Hangisi daha iyi?” Diye soruyorsun. Bu soruya net bir cevap vermek imkansızdır. Ama her çözümün avantaj ve dezavantajlarını anlatabilirsin.elektrikli fırın ile kombine ocak

Prensip olarak, gazla her şey çok açık -basit ve ekonomik olarak. Buna ek olarak, gaz yeterince çabuk ısınan dökme demir brülörleri hakkında söylenemeyen, yeterince hızlı pişirilebilir veya ısıtılabilir. Ancak çok sayıda zararlı yanma ürünlerinin yanı sıra gaz sızıntısı olabileceği düşünülen tek endişe verici. Ancak, temel güvenlik kuralları henüz iptal edilmemiştir. Dökme demir brülörlerine gelince, normal işletimleri için ayrı bir telin yapılması ve topraklamanın yapılması istenir.

Dökme demir brülörleri ile kombine gaz ocak

Bunun birkaç inkar edilemez avantajı vardırçözümleri. Bunlardan en önemlisi, dökme demir ocağın değişmesi çok kolay. Ayrıca, oldukça ucuz. Ancak bununla birlikte aşağıdaki dezavantajları vardır. Birincisi, önemli miktarda elektrik, yalnızca taşıyıcıyı ısıtmak için harcanır. İkincisi, böyle bir ocağın servis ömrü minimumdur. Ayrıca, yüzeydeki nem nedeniyle metal oksitleneceğinden de azalır. Bununla birlikte, ısı transferi bozulur. Yine de, çoğumuz fiyatlarının genel olarak mevcut olması nedeniyle dökme demir plakalara aşinayız ve sömürü sürecindeki bazı dezavantajlar bu kadar önemli değildir.

Cam seramik ocaklar

Bu gibi brülörler çok sayıda önemliyararlanır. Bunlardan biri güzel bir görünüm. Böyle bir plaka odanın herhangi bir iç kısmına sığar. Tabi ki cam seramikler çok maliyetlidir, ancak bu çok popüler bir malzemedir. İlk olarak, iyi bir ısı iletkenliğine sahip olduğundan paneli ısıtmak için çok fazla elektrik harcamanıza gerek yoktur. İkincisi, böyle bir yüzey mükemmel bir şekilde temizdir ve uzun yıllar boyunca çekici bir görünüm kaybetmez.kombine fırın gorenjePrensip olarak, herhangi bir kombinasyon gaz ocakCam seramik ocak ile kendi dezavantajları vardır. Böylece, sıcaklık değişikliklerine tahammül etmediği için, böyle bir panelde buzdolabından alınan bir tava koyamazsınız. Prensip olarak, gazlı fırınla ​​kombine edilmiş yüksek kaliteli elektrikli pişiriciye ihtiyacınız varsa bu iyi bir çözümdür.

Markaya dikkat et

Çok fonksiyonlu kombine plakalı bileEğer montaj kalitesi düşük seviyede ise, zarif görünüm size uygun neşeyi getirmeyecektir. Bu basit nedenden dolayı, iyi bilinen üreticilere tercih vermeniz şiddetle tavsiye edilir. Bu "Yanan", "Indesit", "Hansa" ve diğerleri olabilir.

elektrikli ocak

Özellikle kombine levhalar hakkında konuşmak,o zaman Gorenie şirketi tüketiciler arasında özel popülerliğe sahiptir. Birçok insan burada yapı kalitesinin en yüksek seviyede olduğunu söylüyor, bu yüzden kendinizi böyle bir ürünü sessiz bir zihinle satın alabilirsiniz. Tabii ki en önemli şey kombine plakanın dayanıklılığı, kalitesi ve işlevselliğidir. Ancak bunun için belirli bir üreticinin ürünü hakkında en azından genel bir fikre sahip olmak gerekir. Sadece bundan sonra anlayabilirsiniz, bir elektrikli fırın veya gaz fırın, bir cam seramik ocak veya dökme demir ile kombine bir ocak gerekir. Kısa bir inceleme yapalım.

Hansa FCMS kombine plakası 58224

Bu model ucuzdur veGaz ocağı ve 65 litre kapasiteli elektrikli fırın. Bu arada, konveksiyon ve ızgara gibi birçok kullanışlı fonksiyon vardır, bu pişirme işlemini fırında çok daha ilginç ve daha kolay hale getirecektir. Elektrikli ateşlemenin bir fonksiyonu olduğu için brülörleri manuel olarak ayarlamak gerekli değildir. Boyutlar hakkında bir kaç söz söylemeye değer. Bu durumda 85 x 50 x 60 cm standart ürünümüz var, bu nedenle Hansa FCMS 58224 küçük bir mutfak için bile uygundur. Ünitenin gücü 2,9 kW, iki kilovat doğrudan ızgaraya bırakılıyor. Fırının, hızlı bir şekilde bir yemek hazırlamak gerektiğinde son derece yararlı olan, buz çözme ve hızlı ısıtma işlevine sahip olduğu da belirtilmelidir. Hansa, çok çeşitli kombinasyon panolarına sahip bir üreticidir. Ürünlerin fiyatı 16.000 ruble arasında değişmekte ve 50.000 ruble, hatta daha yüksek seviyelere ulaşmaktadır.

GEFEST 6102-03 K'ye genel bakış

Bu tür satın alma size mal olacak35-40 bin ruble. Böyle yüksek bir maliyetin nedenini söylemek zor, ama bu modele daha ayrıntılı bir şekilde bakalım. Elektrikli ateşleme fonksiyonu ile 4 adet gaz brülörü ve mekanik kontrole sahibiz. Ayrıca çok fonksiyonlu elektrikli küçük bir fırın (hacim 52 litre) vardır. Kit ızgara için bir tükürük içerir. Hazne, ısı dağılımı için bir fana sahiptir ve elektronik bir zamanlayıcı ve şiş kebap vardır. Sıcaklığı ayarlayarak bir yemek yiyebilir, zamanlayıcıyı açabilir ve kendi işinizi yapmak için yola devam edebilirsiniz.Hephaestus kombine tabaklarÇoğu kullanıcı bu model hakkında çok olumlu, ancak ürünün yüksek maliyeti hakkında bazı şikayetler var.

Sonuç

Kombine tabaklar, "Hephaestus" bu veya"Yanan", kendi özelliklerine, avantajlarına ve dezavantajlarına sahiptir. Ama satın almak iyi bir para olduğundan, çok önemli bir an. Kendi paramı da harcamak zorunda kalacağım, karşılığında, elbette, değerli bir şey almak istiyorum. Bu ipuçlarına rehberlik ediyorsanız, mutfakta kendinizi güvenilir ve sorumlu bir asistan alabilirsiniz. Kombine ocak satın alacaksanız, kombine ocak ve elektrikli fırını tercih edin. Her halükarda, ışığı kapatırsanız, fırınlama yapmazsanız, yöneteceksiniz, ama bir şey gazla ısıtılmalıdır. Asıl mesele, konuya tüm sorumluluklarla yaklaşmak ve seçim ile acele etmemek, zira düşüncesiz bir satın alma işlemi yapabilmeniz ve bugün ev aletleri için fiyatların küçük olmaması ve harcanan sinirlerin acıması.

Kombine levhalar: seçim kriterleri. Elektrikli fırınla kombine edilmiş ocak: отзывы и цены 2019

Kombine levhalar: seçim kriterleri. Elektrikli fırınla kombine edilmiş ocak: отзывы и цены 2019

Related news

 • Bu harika yabanmersinli turta. Kış için bilberries tarifi
 • Black Friday indirimlerinde alışveriş yapacaklara 10 uyarı
 • Kedi Çıkabilir tabelası
 • Kara Sevda 73.Bölüm izle
 • Dukan diyeti ile Etiketlenen Konular

 • Kombine levhalar: seçim kriterleri. Elektrikli fırınla kombine edilmiş ocak: отзывы и цены 73

  Kombine levhalar: seçim kriterleri. Elektrikli fırınla kombine edilmiş ocak: отзывы и цены


  Kombine levhalar: seçim kriterleri. Elektrikli fırınla kombine edilmiş ocak: отзывы и цены 26

  Kombine levhalar: seçim kriterleri. Elektrikli fırınla kombine edilmiş ocak: отзывы и цены 56

  Kombine levhalar: seçim kriterleri. Elektrikli fırınla kombine edilmiş ocak: отзывы и цены 82

  Kombine levhalar: seçim kriterleri. Elektrikli fırınla kombine edilmiş ocak: отзывы и цены 69

  Kombine levhalar: seçim kriterleri. Elektrikli fırınla kombine edilmiş ocak: отзывы и цены 85

  Kombine levhalar: seçim kriterleri. Elektrikli fırınla kombine edilmiş ocak: отзывы и цены 3

  Kombine levhalar: seçim kriterleri. Elektrikli fırınla kombine edilmiş ocak: отзывы и цены 52

  Kombine levhalar: seçim kriterleri. Elektrikli fırınla kombine edilmiş ocak: отзывы и цены 36

  Kombine levhalar: seçim kriterleri. Elektrikli fırınla kombine edilmiş ocak: отзывы и цены 64

  Kombine levhalar: seçim kriterleri. Elektrikli fırınla kombine edilmiş ocak: отзывы и цены 90