Kolluk ve Slovenya bayrağı 2019

Kolluk ve Slovenya bayrağı 2019

Kolluk ve Slovenya bayrağı 5 06.02.2019, 00:38

Kolluk ve Slovenya bayrağı

Herhangi bir karakter mutlaka önemlidir. Arkasındaki anlam, kendi hikayesini gizler. Özellikle devletin sembolleri ile ilgilidir. Herhangi bir toplum, devletin simgelerini bilmeli ve anlamlarını anlamalıdır. Devlet sembollerimizi biliyoruz ve onurlandırıyoruz; ayrıca, diğer ülkelerin sembolleri ile ilgileniyoruz. Özellikle bizimle ortak bir geçmişi olanlar, ortak bir ruh, ortak bir kültür.

Sadık devletlerin benzer bir sembolizmi

Birkaç ülke sahipleriRusya ile benzer bayraklar: Slovakya, Slovenya ve Sırbistan. Aynı zamanda, Sırbistan bayrağı Rus bayrağının bir ayna görüntüsü ve Slovenya ve Slovakya bayrakları kendi kolları. Slovenya bayrağını ve kollarını daha ayrıntılı olarak düşünün.

Slovenya bayrağı

Birazcık geçmiş

Slovenya'nın bayrağı ve kolları resmi simgelerdir,arkasında kendi eşsiz tarihi, kökeni ve devletin oluşumu yatıyor. Birinci yüzyılda, bugünkü Slovenya'nın toprakları, uzun yıllar süren savaşlardan sonra Roma İmparatorluğu'nun bir parçası oldu. Parçalanmasından sonra, Bizans'ın bir parçası olduğu ortaya çıktı. VI. Yüzyılda Balkanlar'da kendilerini bulmuş olan Slav ataları, ilk Slav devletlerinden biri olan Karantina'yı oluşturuyorlardı. VIII. Yüzyılda, topraklarda Hıristiyanlık kabul edildi. Yıllarca süren savaşlardan sonra, IX yüzyılın başlarında Carantania Frank krallığının bir parçasıdır. Bin yıldan fazla bir süredir, bugünkü Slovenya Avusturya ve Almanya'nın egemenliğine girdi. Geçtiğimiz birkaç yüzyıl boyunca, Slovenya Avusturya ile yakın ilişki içindeydi. II. Dünya Savaşı'nın bitiminde, 29 Kasım 1945'te Slovenya, yeni kurulan Yugoslav Cumhuriyeti'nin bir parçası oldu ve 25 Haziran 1991'de bağımsızlık ilan etti.

Slovenya bayrağı

aynı boyutta kırmızı, köşeye yerleştirilen arması ile mavi ve beyaz çizgili - bu bir Sloven bayrağıdır. Eyaletin Sloven afişinin fotoğrafı aşağıda yer almaktadır.

bayrak ve palto

1848'de bu renkler seçildi.ulusal. Krain'in Avusturyalı prensliği için bir referans var (mavi bir alanda ortaçağ kolunda kırmızı pençe bulunan altın kartal tasvir edildi). Ülkenin Yugoslavya'da kalış yıllarında bayrağın merkezi beş köşeli kırmızı bir yıldızdı. 1991'de modern bayrağı kabul etmeye kadar Slovenya'nın devlet bayrağı buydu.

Slovenya bayrağı fotoları

Slovenya'nın Ulusal Silah Zırhı

Devlet amblemi kalkan şeklinde yapılır. Ülkenin milli sembolü tasvir - Triglav Dağı, 2864 m Dalgalı hatları yüksekliğe ulaşır Julian Alpleri, en yüksek tepe -. Slovenya'da Bu su, önemli bir semboldür - Ülke Adriyatik Denizi dalgalarıyla yıkanır çünkü ve kendi topraklarında birçok nehirler vardır çoğu Tuna Havzası'na aittir. Dağın üstündeki gökyüzünde altın altı-sivri yıldızlar ters üçgen şeklinde bulunmaktadır. Onlar feodal Slovenya'nın en önemli tür amblemi ile silah devlet kat taşındı - 14. ve 15. yüzyıllarda Celje Sayımlar, ünlü Cetvelleri. kollarındaki Yugoslavya içinde Slovenya ziyareti sırasında komünizmin sembolleri olarak, kırmızı bir kurdele ile bağlanmış buğday ve ıhlamur yaprakları, tomarlar tasvir edilmiştir.

Kolluk ve Slovenya bayrağı 2019

Kolluk ve Slovenya bayrağı 2019

Related news

 • Ah Kalbim 243. Bölüm izle 29 Temmuz 2019-2020-2020
 • Murat Boz İlk Anda Şarkı Sözü, Şarkı Sözleri, Lyrics
 • Lefty Leskovun ana karakterleri. Onlar kim
 • El-Latamna

 • Kolluk ve Slovenya bayrağı 80

  Kolluk ve Slovenya bayrağı


  Kolluk ve Slovenya bayrağı 69

  Kolluk ve Slovenya bayrağı 69

  Kolluk ve Slovenya bayrağı 58

  Kolluk ve Slovenya bayrağı 97

  Kolluk ve Slovenya bayrağı 96

  Kolluk ve Slovenya bayrağı 68

  Kolluk ve Slovenya bayrağı 20