Klotrimazol-Acry, merhem: kullanım talimatları, açıklama, kompozisyon ve incelemeler 2019

Klotrimazol-Acry, merhem: kullanım talimatları, açıklama, kompozisyon ve incelemeler 2019
22.08.2019

Klotrimazol-Acry, merhem: kullanım talimatları, açıklama, kompozisyon ve incelemeler 74

"Klotrimazol-Acry", merhem: kullanım talimatları, açıklama, kompozisyon ve incelemeler

Tıbbi uygulamada mantar hastalıklarıEnfeksiyöz patolojilere aittir. İnsan sağlığına tehlike oluşturan birçok mantar ve parazit vardır. Genellikle deriyi, mukoza zarlarını, kılları ve hatta bazı durumlarda iç organları etkiler. Mantarlar çoğunlukla cildin üzerinde parazite olduğu için, çeşitli kremler ve losyonlar uygulanarak tedavi yerel düzeyde gerçekleştirilir. En etkili ilaçlardan biri merhem "Clotrimazole-Acry" dir. Bununla birlikte, doktorunuza danıştıktan sonra bu ilaçları kullanmanız gerekir, çünkü bazı endikasyonları ve kontrendikasyonları vardır.

Ilaç nedir

klotrimazol akriMerhem "Clotrimazole-Acry" anlamına gelirantifungal ve antimikrobiyal ajanlar. Jinekolojik, ürolojik, dermatolojik hastalıkların tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. İlacın bir parçası olan aktif madde, çeşitli bakteri ve mantar türlerine karşı aktiftir. İlaç çeşitli şekillerde üretilmiştir, bu yüzden çok çeşitli uygulamalara sahiptir.

Kompozisyon ve serbest bırakma şekli

"Klotrimazol-Akry" çeşitli dozaj formlarında mevcuttur, yani:

 • beyaz vajinal tabletler;
 • antifungal merhem;
 • dış kullanım için krem;
 • vajinal krem;
 • çözüm.

klotrimazol akry merhem kılavuzuBu aletin bileşimi, ürünün mukoza zarlarına ve deriye uygulanmasını kolaylaştıran diğer yardımcı bileşenlerin yanı sıra klotrimazol maddesini de içerir.

Neden atandı?

Talimatlara göre, merhem "Clotrimazole-Acry"patojenik hücreleri yok eder. Bu çare özellikle dermatofitler, küfler ve maya benzeri mantarlara karşı etkilidir ve aynı zamanda yoksundur. Merhem çeşitli bakterilere karşı antimikrobiyal etkiye sahiptir.

Talimatlara göre, "Clotrimazole-Acry" kullanılırDeri, mukoza ve ayakların mantar hastalıklarının varlığı. Bu, uygulamadan hemen sonra hemen harekete geçmeye başlayan çok etkili bir araçtır.

Vajinal fitiller, doğum kanalını saflaştırmak ve cinsel organlar üzerinde bir cerrahi işlem yapmadan önce enfeksiyonu önlemek için kullanılır.

klotrimazol akry talimatıLezyonların kendini teşhis etmesimantar şiddetli kaşıntı eşliğinde pembe, kırmızı, kahverengi deride iltihapsız lapa lapa lekeleri varlığına bağlı olabilir. Tırnak plakalarında çizgiler veya beyaz renk lekeleri görülür. Zamanla, çivi incelir ve ciddileşir. Kandidotik intertrigo karakteristik bir cheesy plak görünümü ile ıslak alanların cildinin yüzeyinde varlığı ile karakterizedir.

Uygulama özellikleri

Kullanım talimatlarına göreBir krem, çözelti veya losyon şeklinde "Clotrimazole-Acry", günde 2-3 kez cilt ve mukozaya çok ince bir şekilde uygulanır. Terapi süresi yaklaşık 4 haftadır. Kursu tamamladıktan ve hastalığın ana semptomlarını ortadan kaldırdıktan sonra 14 gün daha tedaviye devam edilmesi önerilir.

klotrimazol akry kullanım kılavuzuUygun terapötik etkiyi aldıktan sonra mantar hastalıklarında, 2-3 hafta daha terapiyi uzatmanız önerilir.

Vajinal krem ​​veya jel küçük enjekte edilir3 gün boyunca günde 1 kez vajina başına 5 gramlık kısımlar. Tabletler hakkında "Clotrimazole-Acry" talimatı, vajinaya derinlemesine enjekte edilmesi gerektiği konusunda uyarıyor. Tedavinin seyri, aktif maddenin dozajına bağlıdır. Ek olarak, dış genital bölgelere krema, çözelti veya merhem ile muamele etmeniz gerekir. Gerekirse, tedavi süreci tekrarlanabilir.

Ajanın sistematik kullanımı durumundaiyileşme tedavinin başlamasından sadece bir ay sonra gelir. Madde, özellikle büyüyen ve bölünen mikroorganizmalar üzerinde çalıştığı için, mevcut semptomların ortadan kaldırılmasından sonra 2 hafta daha sürdürülmelidir.

Erkeklerde ve kadınlarda kullanım özellikleri

Talimatlarda yazılı olduğu gibi merhem"Klotrimazol-Akry" maya mantarları üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir, büyümelerini yavaşlatır ve üremeyi durdurur. Bu ilaç pamukçuk kadınlara reçete ve ortadan kaldırmak için yardımcı olur:

 • kaşıntı;
 • yanan;
 • genital bölgede kızarıklık;
 • ayırma.

Aracı kullanDaha iyi bir sonuç elde etmek için karmaşık tedavi. İlaç hamilelik ve emzirme sırasında kullanılabilir. Merhem uygulamadan önce, bitkisel papatya, meşe kabuğu veya calendula infüzyonları ile douching gerçekleştirmek için tavsiye edilir.

klotrimazol akry fiyatAdamın vücudu mayaya daha dayanıklıMantarlar, bu nedenle patolojik sürecin belirtileri genellikle yoktur. Ancak, düzenli bir cinsel eşin bir pamukçuk varsa, o zaman tedavi her ikisine de geçmelidir. Penis baş ve sünnet derisine merhem "Clotrimazole-Acry" uygulanır.

Mantar hastalıkları varlığında, bu ajan harici olarak reçete edilen dozlarda uygulanır. Cinsel farklılıklar terapinin seyrini etkilemez. Terapötik şema erkekler ve kadınlar için aynı olacaktır.

Çok renkli liken ile tedavi süreci5-7 gün. Ayak mantarı ile semptomlar tamamen ortadan kalkana kadar devam eder. Cilt güçlü bir şekilde soyulursa, stratum korneumun lezyondan çıkarılması önerilir. Bu amaçla çeşitli merhemler kullanılır.

Çocuklar için uygulama

Talimatlara göre, "Clotrimazole-Acry" olabilirÇocuklarda hastalıkların tedavisinde merhem, jel veya solüsyon şeklinde uygulayın. Bu çare, çocuk bezi döküntüsü veya mantarın yayıldığı yere uygulanır. Etkilenen bölge cilt kıvrımlarında ise, ilaç bir çözelti şeklinde kullanılmalıdır. Merhem bileşiminde bir antiseptik olarak davranan ve şiddetli kaşıntı ve yanık giderilmesine yardımcı olan bir adaçayı yağıdır.

İlaç günde en az 3 kez uygulanır.Ay boyunca, hastalığın ana belirtilerinin ortadan kaybolması da dahil olmak üzere. Çocukta kızarıklık veya mantar hastalıklarının tedavisi, nüks oluşmasını önlemek için bir doktorun sıkı gözetiminde yapılmalıdır. Mantar hastalıklarının tedavisi sırasında bebeğin cilt kıvrımlarının her zaman kuru kalması gerektiğini hatırlamak önemlidir.

Yan etkiler ve kontrendikasyonlar

"Clotrimazole-Acry" pratikte hayırkontrendikasyonlar. Bu ilacın, hamileliğin ilk trimesterinde olduğu kadar, bireysel bileşenlere karşı daha fazla duyarlılıkla kullanılmasına izin verilmez. 2-3 trimesterde ve emzirme ile ilaç aşırı dikkat ve doktorun ifadesine göre kullanılır.

Bu çare özellikle çeşitli yan etkilere neden olabilir:

 • vajinal giriş: kaşıntı, yanma, mukoza zarının şişmesi, vajinal akıntı;
 • harici uygulama ile: şişlik, yanma, cildin dökülmesi, döküntüler;
 • alerjik reaksiyonlar.

klotrimazol akry referanslarıYeniden enfeksiyonu önlemek içinürogenital enfeksiyon tedavisi, hem ortaklar hem de aynı zamanda önerilir. Trikomiyazis merhem ile birlikte sistemik bir etkisi olan diğer ilaçları almalıdır.

İlacın analogları, yorumlar, fiyat

Bir merhem şeklinde "Clotrimazole-Acry" nin fiyatı75 ruble ve vajinal tabletlerin maliyeti - 32 ruble. Bu araç herkes için uygun olmadığından, aynı eylem ilkesine sahip olan analogları vardır. Bunlardan bahsedebiliriz:

 1. "Canison".
 2. "Candide".
 3. "İmid".
 4. "Amiklon".
 5. "Kanesten".

Sadece bir ilaç reçete etmek için gereklidirDoktor. "Clotrimazole-Acry" hakkında yorumlar sadece olumlu. Tüketicilere göre, bu mantar hastalıklarının tezahürlerinin hızlı bir şekilde kurtulmasına yardımcı olan oldukça etkili bir araçtır.

Klotrimazol-Acry, merhem: kullanım talimatları, açıklama, kompozisyon ve incelemeler 2019

Klotrimazol-Acry, merhem: kullanım talimatları, açıklama, kompozisyon ve incelemeler 2019

Related news

 • Ananas Suyu ile Güzelleşin
 • Fındıklı Misket Kurabiye Tarifi Videosu
 • Bir keçi sağım makinesi nasıl yapılır: boyutlar, fotoğraf
 • Göz sağlığını koruyan vitaminler hangileridir
 • GALETA UNLU POĞAÇA TARİFİ

 • Klotrimazol-Acry, merhem: kullanım talimatları, açıklama, kompozisyon ve incelemeler 15

  Klotrimazol-Acry, merhem: kullanım talimatları, açıklama, kompozisyon ve incelemeler


  Klotrimazol-Acry, merhem: kullanım talimatları, açıklama, kompozisyon ve incelemeler 29

  Klotrimazol-Acry, merhem: kullanım talimatları, açıklama, kompozisyon ve incelemeler 52

  Klotrimazol-Acry, merhem: kullanım talimatları, açıklama, kompozisyon ve incelemeler 45

  Klotrimazol-Acry, merhem: kullanım talimatları, açıklama, kompozisyon ve incelemeler 57

  Klotrimazol-Acry, merhem: kullanım talimatları, açıklama, kompozisyon ve incelemeler 58

  Klotrimazol-Acry, merhem: kullanım talimatları, açıklama, kompozisyon ve incelemeler 79

  Klotrimazol-Acry, merhem: kullanım talimatları, açıklama, kompozisyon ve incelemeler 63

  Klotrimazol-Acry, merhem: kullanım talimatları, açıklama, kompozisyon ve incelemeler 72

  Klotrimazol-Acry, merhem: kullanım talimatları, açıklama, kompozisyon ve incelemeler 17

  Klotrimazol-Acry, merhem: kullanım talimatları, açıklama, kompozisyon ve incelemeler 32

  Klotrimazol-Acry, merhem: kullanım talimatları, açıklama, kompozisyon ve incelemeler 49