Kiev Gerontoloji Enstitüsü: yaşlı hastalıkların yaşlanması ve tedavisi çalışması 2019

Kiev Gerontoloji Enstitüsü: yaşlı hastalıkların yaşlanması ve tedavisi çalışması 2019

Kiev Gerontoloji Enstitüsü: yaşlı hastalıkların yaşlanması ve tedavisi çalışması 16 22.01.2019, 22:07

Kiev Gerontoloji Enstitüsü: "yaşlı" hastalıkların yaşlanması ve tedavisi çalışması

Bir insan neden hep merak ettiVücudun yaşlanması ve bu sürecin nasıl yavaşlatılacağı. Bu tıp alanında ilk çalışmalar uzun bir süre için farklı ülkelerde başladı ve Ukrayna bir istisna değildi. Başkentinde D. F. Chebotarev adında mükemmel bir gerontoloji enstitüsü bulunur.

Kiev Gerontoloji EnstitüsüYüzlerce bilim insanı, otuz üç bilim kurumu, kırk dört bilim kurumu ve on iki profesör olmak üzere altı yüz kişi. Kurumun bilimsel tabanı oldukça güçlüdür.

Kiev Gerontoloji Enstitüsü

Birazcık geçmiş

Kiev Gerontoloji Enstitüsü yer almaktadırŞehrin en güzel köşelerinden biri olan Kurenivka. Mayıs 1958'de kuruldu ve başlangıçta SSCB'nin Gerontoloji Enstitüsü ve Deneysel Patolojisi idi. Bu kurum tam olarak Ukrayna'nın başkentinde bulunuyordu, çünkü bu ülke oynandı ve gerontolojinin gelişiminde önemli bir rol oynadı. Ukrayna'da, ayrıca ünlü I. Mechnikov (Mechnikov kliniği Dnepropetrovsk şehrinde) çalıştı.

1938'de Ukrayna Bilimler Akademisi Başkanı olan AA Bogomolets, uzun ömürlülük ve yaşlanmaya adamış ilk dünya konferanslarından birini gerçekleştirdi.

Enstitünün ilk kurucusu ve kurucusuÖğrenci Bogomolets - AA Görev ünlü patofizyolojisi. 1961 yılından bu yana, liderlik kalbinde geniş klinisyen olan DF Chebotarev, duruyordu. Ayrıca, 1988 yılından bu yana, enstitü başkanı onun gözbebeği V. Bezrukov yaşlanma ve Gerontoloji sosyal fizyolojisi konusunda uzmanlaşmış olmuştur.

gerontology enstitüleri enstitüsü

Enstitünün bilimsel faaliyet yönleri

Kiev Gerontoloji Enstitüsü bilimsel etkinliği üç ana alana ayrılmıştır:

 • Yaşlanma biyolojisi. Burada yaşlanmayı yavaşlatan ya da hızlandıran faktörler üzerinde çalışılmış, temel düzeyde yaşlanma mekanizmaları çalışılmıştır.
 • Geriatri ve klinik gerontoloji. Yaşla ilişkili patolojilerin klinik ve deneysel ilişkileri ve yaşlanma süreci burada incelenmiş, yaşlıların temel özellikleri incelenmiştir ve hastalıkların tedavisi, önlenmesi ve teşhisi için yöntemler geliştirilmiş ve geliştirilmiştir.
 • Geohygiene ve sotsgerontologiya. Bu doğrultuda, ülke nüfusunun yaşam koşulları, insanların çalışma faaliyetleri, demografik durumu analiz edilmektedir. Bu, bu faktörlerin insanların sağlık ve yaşam beklentilerini nasıl etkilediğini bulmamızı sağlar.

Kiev Gerontoloji Enstitüsü

Enstitü Kliniği ve faaliyetleri

Kiev Gerontoloji Enstitüsünde, yanikliniği, tedavi, tanı ve hipertansiyon, koroner kalp hastalığı, obstrüktif akciğer amfizem ve kronik bronşit türü, osteoporoz, bel ağrısı, eklem hastalıkları, serebral dolaşım bozuklukları, Parkinson hastalığı ve diğerleri gibi hastalıkları olan yaşlı insanların rehabilitasyonu gerçekleştirdi. Aynı zamanda gelişmiş ve organizmanın hızlı yaşlanmanın tanı ve önlenmesi halk sağlığı uygulaması yöntemlerinde tanıtıldı. Dikkat insanlar ve senil yaşlılar için ilaç dışı tedavilerin geliştirilmesine ödenir.

gerontology kiev enstitüsü yorumlar

Klinikte hangi uzmanlar alıyor?

Kiev Gerontoloji Enstitüsü hakkında yorumlarÜst düzey uzmanların orada çalıştığını göster. Toplamda 7 doktor, 7 bilim dalı da dahil olmak üzere klinikte ve poliklinikte çalışmaktadır. Her yıl kliniğe yaklaşık üç buçuk bin kişi tarafından tedavi ediliyor ve poliklinik yaklaşık on dört bin kişiyi inceliyor.

Resepsiyon aşağıdaki gibi uzman kişiler tarafından yürütülmektedir:

 • Terapist, endokrinolog ve kardiyolog.
 • Nöropatolog, ortopediist travmatolog ve kulak burun boğaz uzmanı.
 • Fonksiyonel tanı doktoru.
 • Jinekolog ve ürolog.
 • Dişçi.

Ayrıca gerekirse hastalara EKG verilir.Kiev Gerontoloji EnstitüsüKiev Gerontoloji Enstitüsü hastalarının YorumlarıDoktorların karmaşık görevlerle bile başarılı bir şekilde başa çıktıklarını söyleyin. Kuruluş personeli kibar ve saygılı. Enstitünün bilim adamları arasında Devlet Ödülü (14 bilim adamı) bile ödüller vardır.

Elbette bir gün kayıt olmak istiyorsunKiev Gerontoloji Enstitüsü'ne kabul. Bu kurumun iletişim bilgileri: Kiev, ul. Vyshgorodskaya, 67, kurumun resmi web sitesinde bulunabilir.

Yaşlanmaya karşı bir ilacın icat edileceği ve kişinin yaşam beklentisinin gerçekten artacağından eminiz. Size ve ailenize iyi sağlık ve uzun ömür dileriz!

Kiev Gerontoloji Enstitüsü: yaşlı hastalıkların yaşlanması ve tedavisi çalışması 2019

Kiev Gerontoloji Enstitüsü: yaşlı hastalıkların yaşlanması ve tedavisi çalışması 2019

Related news

 • Anaokulu seçiminde temel kriterler
 • Şeftalili Tart
 • Satürn, yüzükleri ve uyduları ile ilgili ilginç bilgiler

 • Kiev Gerontoloji Enstitüsü: yaşlı hastalıkların yaşlanması ve tedavisi çalışması 92

  Kiev Gerontoloji Enstitüsü: yaşlı hastalıkların yaşlanması ve tedavisi çalışması


  Kiev Gerontoloji Enstitüsü: yaşlı hastalıkların yaşlanması ve tedavisi çalışması 30

  Kiev Gerontoloji Enstitüsü: yaşlı hastalıkların yaşlanması ve tedavisi çalışması 19

  Kiev Gerontoloji Enstitüsü: yaşlı hastalıkların yaşlanması ve tedavisi çalışması 65

  Kiev Gerontoloji Enstitüsü: yaşlı hastalıkların yaşlanması ve tedavisi çalışması 14

  Kiev Gerontoloji Enstitüsü: yaşlı hastalıkların yaşlanması ve tedavisi çalışması 14

  Kiev Gerontoloji Enstitüsü: yaşlı hastalıkların yaşlanması ve tedavisi çalışması 71