Kiev Büyükşehir Hilarion: biyografi (fotoğraf) 2019

Kiev Büyükşehir Hilarion: biyografi (fotoğraf) 2019
01.04.2019

Kiev Büyükşehir Hilarion: biyografi (fotoğraf) 26

Kiev Büyükşehir Hilarion: biyografi (fotoğraf)

Yerel kiliselerin otoensefalisi sorunu açık veşimdiki zaman. İtiraf anlaşmazlıkları tarihine girdikten sonra, oto-osefalin benimsenmesinin politik bir süreç kadar o kadar da dindar olmadığını iddia edebiliriz.

Bu makale ilk denemeye ayrılmış olacakRus Ortodoks Kilisesi bu özerkliği edinmek için. Zaten 11. yüzyılda Konstantinopere boyun eğmenin Rus devletine önemli zarar vermesi açıktı.

Rus Büyükşehir Belediyesi'nin seçimi için tarihsel ve siyasi önkoşullar

Yaroslav Wise döneminde Yunanlılar ve Rusça arasında gerçek savaşa dönüştü çatışma sebebi, Kiev Rus tüccarlar ile olay oldu.

Constantinople'de Kiev'ten bir tüccar öldürüldü,Ölen kişiye ait olan bu mülk, imparator lehine el koyulmuştur. Neyin hızlı bir şekilde gerçekleştiğine dair haberlere Kiev ulaştı ve elbette doğrudan elinden geleni seçmen eleştirilerine kızdı. Ne de olsa, bundan çok öncesinden önce, anlaşmazlıkları çözmek için benzer durumları ve önlemleri öngören görüşmeler yapıldı ancak Yunanlar, anlaşmalara kesinlikle karşı davrandılar.

Yunanlılara karşı bir askeri kampanya

Kiev Hilarion

Prens Yaroslav Doğu Roma'ya gönderirdeniz yoluyla gönderilen en büyük oğlu Prince, liderliğindeki Empire sefer kuvveti. Slavlar Karadeniz filosu batı kıyısında etrafında gemilerinden üçte birden fazla kaybederek büyük bir fırtına geldi. Askerlerin geri kalanı, deniz yoluyla hareket ederken, Yunan gemileri tarafından saldırıya uğradı. Böyle bir sıkıntıdan sonra, daha kullanışlı gemilerin bir kısmı geri gönderildi, aynı iniş saatine indi. Yolda prens gemileri yine Yunan filosunun da bastırıldı geri, ama bu sefer şans Prens Yaroslav asker tarafında oldu. Yunanlıların gemileri çok sayıda battı.

Karaya çıkmayı başaran altı bin askersahil yürüyüşlerine devam ederek deneyimli vali Vyshat birliklerini yönetti. filosunun imha ilgili haberler İmparator Konstantin Monomakh öfkeli açtı, bu yüzden soru iniş maksimum vahşetle çözüldü İmparator'un planı olmalıdır yerleştirilmişti.

Kiev Büyükşehir Hilarion

Vali Vyshata arasında bir dizi çatışmadan sonraçevrilmiş ve esir alınan esir kalıntıları ile, bu durumda Yunanlılar, prensip olarak, daha önce tarihte kullanılmış olan, Bulgarca Vasily'i hatırlamak için çok acımasız bir ceza kullanmışlardır. Kalan Rus askerleri kör edildi ve eve gönderildi, tabi ki, Yunanlıların böyle bir eylemi savaşın sona ermesine katkıda bulunmadı.

Büyükşehir Feognost'un Hilarion'un seçilmesi için bir ön şart olarak ölümü

1048'de Büyükşehir Feognost öldü. Greco-Slav ilişkilerinin kriziyle bağlantılı olarak, yeni metropol Rusya'ya gelemez. Bundan önce tüm hiyerarşilerin Konstantinopolis'ten gönderildiğine dikkat edilmelidir. Prens Yaroslav Wise, durumun kritik olduğunu ve hızlı ve sert bir şekilde hareket etmesi gerektiğini anlıyor. Bu nedenle, Bizans'ın izni olmadan Büyükşehir vatandaşı tayin etmeye karar verir. Seçim Kiev-Pechersk Lavra, Kiev Hilarion haline gelen Rus Ortodoks Kilisesi'nin gelecekteki İlk Hiyerarşının sakinlerine düşer.

Gelecek metropol ve prensin birleşmesi

Onun manastırdan önce bile, Kiev Hilarion eski anachorets taklit, asketik bir yaşam tarafından ayırt edildi.

 Kiev Rus Büyükşehir Hilarion

Kaynaklar kendi mağarasını kazdığını söylüyorormanda. İçinde tenha saatlerini duada geçirdi. Daha sonra, Athos'tan dönen keşiş Anthony, oraya yerleşti. Bu andan itibaren, Hilarion'un manevi otoritesi antik Kiev halkının gözünde büyümeye başlar. Bir süre sonra, muhtemelen XI yüzyılın ellili yıllarında, insanlar bu kişinin çeşitli tavsiyelerine başvurmaya başlıyorlar. Prens onu kendi kilisesinin rektörü yaptı.

Kiev Hilarion, Metropolitan: biyografi

Gelecek azizlerin hayatı hakkında bilgi veRusça ilk metropolitan çok fazla değil. Kiev ve Bütün Kiev Rus Büyükşehir Hilarion Kiev doğumlu olduğu bilinmektedir. Bizim zamanımıza kadar gelmiş yazıları, hitabet kuralları mükemmel teoloji yazar en hazırlanmasını, kanon hukuku ve bilgi birikimini ortaya hiç şüphe yoktur.

Yunan’a sahip olduğu bir öneri var.Athos Dağı veya Konstantinopolis'te okuduğu dil, Batıda, Batı teolojisi ve ibadetiyle tanıştığı bir yerde olabilirdi. Ancak, bu tür hipotezlerin güvenilir bir teyidi yoktur.

 Kiev Büyükşehir Biyografi Hilarion

Onun episcopal kutsama Hilarion, Kiev Büyükşehir, önce ilk Kiev yakınında bulunan köy Berestovoy bir papazdı ve prense ait bir kilisede görev yaptı.

Çoban olarak kişisel nitelikleri ile ilgili olarakSertifika sahibi kalmadı. Ancak, asil kiliseye başkanlık yapması, bu adamın prens gözünde kazandığı manevi otoriteye tanıklık eder. Kiev Büyükşehir Hilarion hakkında tek bilgi, kendisini erdemli bir hayat, hızlı ve okunaklı bir adam olarak anlatan tarihte bulunabilir. Bununla birlikte, ikincisinin ne anlama geldiğini anlamak zordur. Şüphesiz, bu onun okumasıyla ilgili olarak söylenir. Ancak, kutsal babaların ve onların yaratımlarının ya da sistematik eğitimin kazanılmasının sınırlı olup olmadığı yargılanmak zordur. Modern bilimde, anlaşmazlıklar hala bu konuda kalır.

Rus Piskoposlar Katedrali

1051 yılında, Piskopos Piskopos'u toplayan Piskopos Yaroslav, bir piskopos düzenledikten sonra, Konstantinopolis'ten bağımsız olarak, Hietion'un Kiev tahtına Metropolitan olarak yükseldi.

Hayatta kalan belgelerin analizine dayanarak, Kiev Metropolitan Hilarion'un Yaroslav the Wise tarafından seçilen iç ve dış politik kurumu kesinlikle desteklediği sonucuna varabiliriz.

Büyükşehir'in müteakip kaderi

Büyük Dük'ün ölümünden sonra, kimin için savaştıKonstantinopolis'ten kilisenin bağımsızlığı, bu kilise ve siyasi figür pratik olarak yerlerinden edilmişti, onun yerine Bizans'tan bir protein gönderildi. Bu olay 1055'te gerçekleşti. Rusyanın ilk metropolitan gelecekteki kaderi bilinmemektedir, birkaç versiyonu vardır:

 1. Bağımsız olarak departmandan ayrıldı ve Kiev-Pechersky Manastırı'nın sakinleri olarak günlerini yaşadı.
 2. Metropoliten Bizans'tan gelmesinin sebebi, Kiev Metropolitan Hilarion'un ölümüdür, ancak bu durumda doğal olup olmadığı sorusu açıktır.
 3. Barikattan zorla çıkarıldı ve bir manastırda hapsedildi.

Böylece, Kiev Büyükşehir biyografisiIlarion, Kiev Rus topraklarındaki genç kilisenin otosefaliye ve devletin ve toplumun üzerindeki güçsüzlüğünü yitirmesine karşı olan isteksizliğinin, yeni oluşmuş metropolizmi bağımsız hale getirme isteğinin bir örneğidir.

Metropolitan Hilarion'un kamu etkinliği

Rus Ortodoks tarihinin birçok araştırmacıKartashov, Golubinsky, Büyükşehir Makarii, Smirnov gibi kiliseler, Rus devletinin tarihinde bu fenomenin tarihsel bir değerlendirmesini vermeye çalışırlar. Mantıklı bir soru ortaya çıkıyor: "Kiev ve Metropoliten Hilarion, devlet ve kilisenin yaptığı şey, bu iki sosyal yaşam kurumunun gelişimini nasıl etkiledi?"

Gelecek, sadece dini inançlarla meşgul değilişler, ama aynı zamanda Kievan Rus hukuk sisteminin oluşumunda prens ile katıldı. Doğrudan katılımı sayesinde, Kiev Rus topraklarında faaliyet gösteren yasal sistem oluşturuldu ve sistematize edildi.

Kiev-Pechersk Lavra'nın organizasyonuna katılım

Kiev Büyükşehir ve Kiev Tüm Rusya Hilarion

Ayrıca aktif bir rol aldıKiev-Pechersk Lavra inşaatı. Prensle çok yakın bir ilişkiye sahip olarak, tüm Rus devletinin gelecekteki ruhsal kültür merkezinin inşası için gerekli araziyi aldı.

Ek olarak, azizAyasofya Katedrali'nin altında oluşturulan kütüphanenin oluşumu. Onun yazarlığı, Eski Slav yazılarının gerçek bir sanat eseri olan bir dizi kilise ve edebi esere aittir.

Aziz Hilarion'un edebi etkinliği

En önemli çalışmasıO, bilim adamlarını Kievan Rus'un entelektüel gelişimi hakkında tamamen tersine çeviren bir edebi eserdir. Çok eğitimli bir adamdı, Kiev Hilarion, Metropolitan. "Hukuk ve lütuf ifadesi", bir güç senfonisine ihtiyaç olduğunu gösterir.

Edebi mirasın en ünlü araştırmacısıEski Rus Likhachev DS, bu çalışmanın üst düzeyde yazıldığına inanıyordu. Yazar, mantıklı olarak doğrulanmış bir metin oluşturdu, anlatının basitliği ve edebi aygıtların çeşitliliği, onu yazan kişinin yeteneğine tanıklık ediyor. Ritmik olarak doğru yerleştirilmiş bir konuşma, bu metni Bizans yazarlarının benzer edebi eserleriyle birleştirir. Diğer çalışmalar Metropolitan Hilarion tarafından yazılmıştır.

Kiev Rus bu kadar yetenekli bir kişiye ışık veren devlettir. Yukarıdaki seslere ek olarak, bugün hala hayatta kalan birkaç eser var.

Kiev Büyükşehir Hilarion Hukuk ve Grace Sözü

İlginç bir çalışma "İtiraf"episkoposluk koordinasyon vesilesiyle yazılı inanç". Geleneklere göre, din adamı piskopos alenen tüm mevcut o bir kafir olmadığını anlayabileceği onların teolojik inançları hakkında konuşmak gerekir sağladı.

O da sahip bir dua sahibişiir ve şiirsel görüntülerin bolluğuyla okur üzerinde unutulmaz bir izlenim veren "Rusya'nın Büyükşehir Hietionunun Rahibi Babası" başlığı.

Ayrıca, Büyükşehir'in tahtına yerleştirildikten sonra yazılmış olan Yaroslav the Wise'un şerefine "Övgü" nin yazarıdır.

Aziz Hilarion'un kanonlaşması

Kanonlaşma sorunu şu anda açık kalıyor. Bu olayın gerçekleştiği kesin olarak bilinmemekle birlikte, Kiev metropolü ve Kiev'in tüm Rusyası Hilarion'un bir kilise katedrali tanımı olmaksızın bir aziz olarak listelenmesi mümkündür. Ancak, çoğu kilise tarihçisi, bu konuda konseyin doğrudan kararlarının alınmadığına inanmaktadır. Nedeni popüler saygıydı. Bu azizin kalıntıları Kiev-Pechersky Manastırı'nın Orta Mağaralarında bulunmaktadır. Anma Günü 21 Ekim.

Kiev Büyükşehir Hilarion ne yaptı

Şimdiye kadar güvenilir değilKiev, Metropolitan Hilarion tasvir görüntüleri. Makalede sunulan fotoğraflar bunu doğrulamaktadır. Ayrıca, Rus geleneklerine uygun olarak, emanetler kıyafet altındadır, genel halka gösterilmezler. Sadece, azizin kalıntılarının bulunduğu mezarın fotoğrafını görebilirsiniz.

Kiev Büyükşehir Hilarion: biyografi (fotoğraf) 2019

Kiev Büyükşehir Hilarion: biyografi (fotoğraf) 2019

Related news

 • Demir İçeren Yiyecekler ve Demir Eksikliği
 • Katran tar sabunu nereden alınır Ne için
 • Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır
 • Stanislav İvanov
 • Brüksel Lahanası Salatası Tarifi Videosu

 • Kiev Büyükşehir Hilarion: biyografi (fotoğraf) 90

  Kiev Büyükşehir Hilarion: biyografi (fotoğraf)


  Kiev Büyükşehir Hilarion: biyografi (fotoğraf) 78

  Kiev Büyükşehir Hilarion: biyografi (fotoğraf) 28

  Kiev Büyükşehir Hilarion: biyografi (fotoğraf) 57

  Kiev Büyükşehir Hilarion: biyografi (fotoğraf) 51

  Kiev Büyükşehir Hilarion: biyografi (fotoğraf) 98

  Kiev Büyükşehir Hilarion: biyografi (fotoğraf) 43

  Kiev Büyükşehir Hilarion: biyografi (fotoğraf) 28

  Kiev Büyükşehir Hilarion: biyografi (fotoğraf) 26

  Kiev Büyükşehir Hilarion: biyografi (fotoğraf) 52

  Kiev Büyükşehir Hilarion: biyografi (fotoğraf) 22

  Kiev Büyükşehir Hilarion: biyografi (fotoğraf) 68