Khrutskynin Çiçekler ve Meyveler in tablosu. Yaratılış tarihi 2019

Khrutskynin Çiçekler ve Meyveler in tablosu. Yaratılış tarihi 2019
17.07.2019

Khrutskynin Çiçekler ve Meyveler in tablosu. Yaratılış tarihi 47

Khrutsky'nin "Çiçekler ve Meyveler" in tablosu. Yaratılış tarihi

Belarus ve Rus ressam Ivan FomichKhrutsky, yirmi yedinci Ocak'ta bir bin sekiz yüz ve onuncu doğdu. Geleceğin sanatçısı Polotsk Okulunda orta öğretim aldı ve bin sekiz yüz yirmi yedinci sırada Petersburg'a geldi.

Üç yıl sonra, Ivan Fomich çalışmalarına başladıünlü Sanat Akademisi. Bu adam, muhteşem natürmortlarıyla sanat tarihine girdi. Ve en ünlü kreasyonlardan biri de Khrutsky'nin "Çiçekler ve Meyveler" isimli tablosu.

Muhteşem natürmort veya Akademi'nin katı kanunları

Bu daha masum olabilir görünüyorDünyanın cömert hediyelerinin bir imgesi ve dahası, en küçük ayrıntılar, dekoratif ve aynı zamanda natüralizm için bu tür bir dikkat ve sevgi ile. Armut üzerine oturtulmuş her yerde bulunan uçucu bile, sadece tuvali fırçalamak için başarısız bir girişimden sonra, bunun sadece eserin yazarının resmî bir çekimi olduğunu anlayacaksınız.Khrutsky çiçek ve meyve resmi

Ama o günlerde, resim oluşturulduğundaKhrutsky'nin "Çiçekler ve Meyveleri", hala hayatın çekiciliği daha garipti çünkü Akademide kurulan türün sıkı hiyerarşisine göre, çiçek ve meyvelerin tanımı sadece öğrencilere layık görülüyordu. Resim yapmaya yeni başlamış olanlar. Ya da kızlar sevenler için bile. Çiçekler, bayanlar için en güzel süs olduğundan.

Ivan Trofimovich Khrutsky "Çiçekler ve Meyveler" in Boyama. Sanatçının eserinin açıklaması

Bu hala hayatın anlamıAkademi öğretmeni ve çiçek ve meyve çizme kurallarının yazarı, sanatçı Yakov İvanoviç Havzası. Ama en garip olan şu ki, sadece bu natürmortlar ayrıca sanatçı Khrutsky'ye şöhret getirdi.

Ne güzel kadınların olduğu portreleriModern flora ve pomon düşüncesinde ya da günlük zevklerin sessizliğini anlatan resimlerle temsil edilirler. Bunlar, kendi tarzlarında biraz arkaiktir ve nesnelerin hala hayatlarının seçiminde mantıktan yoksundurlar. Son zamanlarda küçümseyen türün beklenmedik popülaritesini nasıl açıklayabiliriz?Khrutsky çiçek ve meyve kompozisyonu resmi

Büyük eserler yaratmada derin anlam

Natürmort bir tür oyun ya damerakı. Ana değeri, izleyicinin aldatılmasında bir gerçeklik yanılsaması yaratmaktı. Bu yüzden onun adı. Ancak, Peter'ın dönemlerinde, hala hayat-aldatmacalar, moda ve natürmort-alegorinin modası geçtiğini hatırlamakta fayda var. Gizli anlamını sembollerin dili ile açtı.

Her nesne ve bitki, kesinlikle her şey,tuvalde mevcuttu, bazı kavramlarla tutarlıydı. Güller ve şakayık Geçici hayatın adanmış izleyiciyi söyledi. Üzüm Mesih'in kurtarıcı kan hatırlatılır. Sönmüş mum ölüm hakkında düşünmek zorunda kalır. gerçekçi yazılmış bir sineğin görüntüsü gelince, resim Khrutsky "Çiçek ve Meyve" belki sadece tamamen pratik amaçlar içindir. Görünüşe göre, diğer böceklerin işlerini korkutmak olacaktır inanılıyordu.

İzleyicinin Ivan Fomich'in çalışmalarına karşı tutumu

On sekizinci yüzyılın laik görgü kurallarıalegorilerin dili hakkında zorunlu bir bilgi ima etti. Bu bilginin kalıntıları muhtemelen on dokuzuncu yüzyılın başlangıcına ulaştı. Ve Ivan Fomich'in hala hayatları bazılarını süslemişlerdi, bazıları da hayatın kibarlığı, ılımlılık ve ölümsüz ruhuyla ilgili endişe duydukları düşüncesiyle dikkat çekti.Ivan Trofimovich Khrutsky çiçek ve meyve açıklaması resmi

Ve Khrutsky'nin "Çiçekler ve Meyveleri" resmi, tarihçesiotuzlu yılların başlangıcında meydana gelen, hiçbir izleyici kayıtsız bırakamaz. Sanatçının özellikle sevdiği objelerle lüks bir natürmort. Çeşitli renklerin zengin bir kombinasyonu ile dolu bir çömlek sürahisi. Basit bir tamburun yanında. Masanın üzerinde çok çeşitli meyveler var. Şeftali ve armut, kabak ve limon, üzüm ve elma. Doğanın kendisinin verdiği bolluk.

Bir şaheserin neden olduğu farklı kuşakların insanlarının tutumu

Görüşlerini bir fotoğrafla sunan birçok kişiIvan Trofimovich Khrutsky "Çiçekler ve Meyveler" uzun bir süredir bu çalışmadan elde edilen izlenimi unutamaz. Ve bu zevk tamamen farklı yaşlarda halka açıktır. Birisi bu natürmortı ciddiye alır, tüm sırlarını kavramaya çalışır ve birisine alışılmadık renklerin bir kombinasyonu dokunur.Khrutsky çiçeklerinin ve yaratılış tarihinin meyvelerinin bir resmi

Okul çocukları özellikle pahalı dikkatKhrutsky'nin resmi "Çiçekler ve Meyveler". Bu çalışmaya hayranlık duymak için müzeye gelen bir çocuğun yazdığı yazı, bu şaheseri, bilinmeyen ülkelerdeki tüm dünyasal armağanıyla delil olarak tasvir ediyor ve kendi yataklarında bile toplanıyor. Ve bazen bu düşünce, ünlü kültürel figürlerin eleştirisinden ziyade, herhangi bir yazar için çok daha pahalıdır.

Ivan Fomich'in Rusya için hala hayatlarının önemi

Khrutsky'nin "Çiçekler ve Meyveler" resmini kazandıSanat için büyük önem. Yazar on sekiz ve otuz sekiz yıl boyunca, kendi yarattıkları için altın madalya bile aldı. Böyle başyapıtların yardımıyla sanatçı, Rusya'ya bir şeyler, alegoriler dili için açılan tanınmış türlerin çevresine bir natürmort getirdi. Ivan Trofimovich ahlaki kurallara duyulan ihtiyaç fikrini dile getirdi. Ruhun arıtılması ve yüksek ideallerin kişisel dünyasına girmesi.Ivan Trofimovich Khrutsky çiçek ve meyveler resmi

Ama bin sekiz yüz elli beşinci yıldaKeyifli sanatçı Ivan Khrutsky'nin işi keskin bir şekilde koptu. Bilinen tüm türlerde devasa bir yaratıcı miras bırakan bir kişi, zaferin zirvesindeyken aniden kaybolur. Toplam belirsizlikte çözünür.

Mülkiyete yerleştikten sonraEkonomiye aktif olarak katılan ve sevdiği ve sevdiği kişilerin portrelerini çizen gerçek bir toprak sahibi. Ve belki de, ünlü hayatının Tretyakov tarafından kendi galeri için satın alındığını bile bilmiyordu. Ancak bu, yaratılışın tartışmasız sanatsal değerini kabullenmek anlamına geliyordu.

Khrutskynin Çiçekler ve Meyveler in tablosu. Yaratılış tarihi 2019

Khrutskynin Çiçekler ve Meyveler in tablosu. Yaratılış tarihi 2019

Related news

 • AvtoVAZın geçmişi. İlginç gerçekler ve fotoğraflar
 • Kivili Kümbet Pasta Tarifi
 • VİŞNE KOMPOSTOSU
 • Bademli İrmik Tatlısı Yapılışı
 • Domates konservesi nasıl yapılır

 • Khrutskynin Çiçekler ve Meyveler in tablosu. Yaratılış tarihi 54

  Khrutskynin Çiçekler ve Meyveler in tablosu. Yaratılış tarihi


  Khrutskynin Çiçekler ve Meyveler in tablosu. Yaratılış tarihi 86

  Khrutskynin Çiçekler ve Meyveler in tablosu. Yaratılış tarihi 3

  Khrutskynin Çiçekler ve Meyveler in tablosu. Yaratılış tarihi 15

  Khrutskynin Çiçekler ve Meyveler in tablosu. Yaratılış tarihi 46

  Khrutskynin Çiçekler ve Meyveler in tablosu. Yaratılış tarihi 21

  Khrutskynin Çiçekler ve Meyveler in tablosu. Yaratılış tarihi 63

  Khrutskynin Çiçekler ve Meyveler in tablosu. Yaratılış tarihi 8

  Khrutskynin Çiçekler ve Meyveler in tablosu. Yaratılış tarihi 37

  Khrutskynin Çiçekler ve Meyveler in tablosu. Yaratılış tarihi 27

  Khrutskynin Çiçekler ve Meyveler in tablosu. Yaratılış tarihi 20

  Khrutskynin Çiçekler ve Meyveler in tablosu. Yaratılış tarihi 67