Kene açılışı ne zaman yapılır ve bu çiçeklerin kışın nasıl saklanacağı 2019

Kene açılışı ne zaman yapılır ve bu çiçeklerin kışın nasıl saklanacağı 2019


Kene açılışı ne zaman yapılır ve bu çiçeklerin kışın nasıl saklanacağı 65 11.01.2019, 23:55

Kene açılışı ne zaman yapılır ve bu çiçeklerin kışın nasıl saklanacağı

Cannes son zamanlarda popülerlik kazanmaya başladıve özel çiçek bahçelerinde ve dağ tepelerinde görülür. Eskiden, bu egzotik çiçekler en yetiştiricilere göre büyük bir gizemdi ve yalnızca devlet botanik bahçelerinde ve fidanlıklarda görülebilirlerdi. Temel sorun kanada ne zaman kazılması gerektiğine ve bu bitkilerin nasıl depolandığına dair doğru bilgi eksikliğiydi. Bununla birlikte, yerli bahçıvanlar bu çiçeklerle ilgilenmeyi öğrendikten sonra hemen hemen her çiçek bahçesinde çok sayıda görünmeye başladılar.

Cannes: ne zaman kazılmalı ve depolanmalıdır

cannes kazı ne zaman açılacak ve nasıl depolanacakBu bitkileri kışın profesyonel çiçekçilere tavsiye edebilmenin çeşitli yolları vardır. Her birini açığa vurmaya çalışacağız.

Birinci yol

Bu yöntemi uygularken, bahçıvan ciddibitki ömrünü etkiler. Çalıyı kurtarmak için tüm saplarını tamamen çıkarmış, ancak yapraklara dokunulmaz. Bitkinin kalıntıları topraklardan toprak toprağıyla birlikte özenle çıkarılır. Bir baston ne zaman kazmalı ve bu yöntemi kullanırken bu çiçeği nasıl saklayabilirim? Soğuk henüz gelmediği ve yetiştirme mevsiminin sona erdiği dönem en uygunudur. Topraktan çıkarıldıktan sonra bitkiler, geleneksel bir tarımsal mağazada bulunan sıradan bahçe toprağıyla dolu özel hazırlanmış kaplara yerleştirilir. Bu işlemi yaptıktan sonra, kanadı kışlama yerine taşımak mümkündür. Genellikle bir bodrum veya giriş evidir. Şu anda, ondan on iki güne kadar, sulamaya daha sık ihtiyaç duyuyorlar.

kazarken canna

Kışın bittikten sonra kış uykusunu uyandırmakyeni çiçek sapları canna'nın beslenmesi gerekecek. Bu işlem için karışım aşağıdaki gibi hazırlanır: çiçekçi humus ve odun külünü eşit parçalara karıştırır. Mayıs ayının başında çiçekler genellikle daha da sertleşmek için havaya taşınır, ancak unutulmamalıdır ki cannes sıcaklık değişimlerine inanılmaz derecede hassastır, bu yüzden geceleri özel bir filmle kaplanmaları gerekir.

İkinci yol

Bu tekniğin özü bitki sağlamaktır.ideal barış hali. Cannes'i ne zaman kazmalıyım ve bunları bu davada nasıl saklayabiliriz? Bu yöntemi kullanarak yeryüzünden çıkarmak, sonbaharın sonundaki kuru ve sıcak havalarda yapılır. Bundan sonra kanadın bütün yapraklarını ve saplarını tamamen kesip yerden rizomları temizlemeden geniş bir tencereye koyup serin, iyi havalandırılan bir odaya getirmek gerekiyor. Toprak her on ya da on dört günde bir kez nemlendirilmelidir ve kışın başında bitkiler ışığa daha yakın dururlar. İlkbahar bakımı birinci yöntemle olduğu gibi yapılır.

cannes ve dahliaları ne zaman kazmalıyımÜçüncü yol

İstediğiniz zaman ilgilenenlere uygundur.cannes ve dahliaları kazmak. Erken sonbaharın başlarında, bitkiyi kazmak ve tüm yaprakları çok dikkatle kesmek gerekir. Kökler yerden iyice temizlenir, yıkanır ve kurutulur. Bundan sonra, kutulara konabilir, talaş içine dökülebilir ve serin ve karanlık bir yere yerleştirilebilirler. Kışın sonunda rizomlar çürümekte olan ve eksik olan kısımlarını temiz ve çok keskin bir aletle ayırırlar.

Umarım bu yazıda tamamen cevap verdikkışın ne zaman kazılacağı ve kış döneminde nasıl saklanacağı sorusu. Tavsiyemiz herhangi bir yetiştiricinin çiçek bahçesinde bu harika ve çok güzel çiçekleri yetiştirmesine yardımcı olabilir.

Kene açılışı ne zaman yapılır ve bu çiçeklerin kışın nasıl saklanacağı 2019

Kene açılışı ne zaman yapılır ve bu çiçeklerin kışın nasıl saklanacağı 2019

Related news

 • Kahraman Şövalye – Karakterler
 • Brokoli Çorbası
 • Bel Kayması Nedir Neden Nasıl Olur

 • Kene açılışı ne zaman yapılır ve bu çiçeklerin kışın nasıl saklanacağı 20

  Kene açılışı ne zaman yapılır ve bu çiçeklerin kışın nasıl saklanacağı


  Kene açılışı ne zaman yapılır ve bu çiçeklerin kışın nasıl saklanacağı 20

  Kene açılışı ne zaman yapılır ve bu çiçeklerin kışın nasıl saklanacağı 72

  Kene açılışı ne zaman yapılır ve bu çiçeklerin kışın nasıl saklanacağı 6

  Kene açılışı ne zaman yapılır ve bu çiçeklerin kışın nasıl saklanacağı 38

  Kene açılışı ne zaman yapılır ve bu çiçeklerin kışın nasıl saklanacağı 25

  Kene açılışı ne zaman yapılır ve bu çiçeklerin kışın nasıl saklanacağı 94