Kendi elleriyle bir motoblok nasıl yapılırKendi elleriyle bir motoblok nasıl yapılır


Kendi elleriyle bir motoblok nasıl yapılır 10 14.02.2019, 08:38

Kendi elleriyle bir motoblok nasıl yapılır?

Oldukça çok vatandaşımız var.Kırsal bölgede yaşayan, büyük bahçeleri, 20-25 dönümlük bir alana sahip. Böyle büyük bir arazi parçası zamanında bakım gerektirir, çünkü eğer ele alınmazsa, yabani otlar uzun süre beklemez ve bütün toprak yoğun bitki örtüsü ile kaplanacaktır. Böyle bir kareyi el ile kazmak neredeyse imkansız ve mantıklı değil. Kendi ellerinizle bir motoblok tasarlamanız çok daha doğru olacaktır, bundan sonra arsa üzerinde yapılan tüm çalışmalar size son derece keyifli duygular verecektir.

Yani, küçük gerçekleştirmek için ne gereklidirmotoblock, sadece zemin yuvarlanması açısından değil, aynı zamanda gelecekteki hasat için bakım konusunda ilk yardımcısı olacak? Bir içten yanmalı motor olarak, moped VP-150M'den gelen motor en uygunudur, çünkü kapasitesi sadece kazma ve geniş bir alanı ayıklamak için yeterlidir. Bu motorun ek bir avantajı da, düşük devirlerde uzun süreli çalışma koşullarında çalışmasına izin veren zorlamalı hava soğutmasıdır. Genel olarak, kendi elleriyle motoblok, çoğu endüstride üretilen, kendinden tahrikli tipte iki akslı bir yapıdır. Eski scooter'dan, çerçeveden bir çift ark, motor rakorunun bir parçası, kontrol kabloları, tutamaklar ve zincirler kullanabilirsiniz. Bu mekanizmanın kalan kısımları bağımsız olarak yapılabilir. Destek çerçevesi ve gövdesi 50 mm'lik borulardan kaynaklanabilir ve tekerlek aksı bir tornada işlenir. Çekiş mekanizmalarının üç ana eklemini de yapmak mümkündür (düzenleme ve ana çekiş). Motoblokta kendi ellerinizle birlikte bir vites cihazını da dahil etmek güzel olurdu, çünkü bu sayede motorunuzun ömrünü uzun süre uzatabilirsiniz. Vites topuzu olarak, külbütör koluna kaynaklı eski bir boru parçası kullanabilirsiniz.

Motoblok şu şekilde gidiyor. Yıldız mili, tahrik milinin üzerine kaynaklanır, bundan sonra sollama manşonları (diferansiyel olarak hareket eder), yatakları, tekerlekleri ve iskeleti olan bir gövde de güçlendirilir. Ayrıca, pulluk ve teleskopik direksiyon çubuğu da çerçevenin kendisine bağlanır. Tekerlekler için, tekerlekleri tekerleklerden, bunların içinde bükülmüş şekilli oluklarla kullanmak en iyisidir. Bu sayede motoblok, toprağı kendi elleriyle sıkıştırmaz, aksine tam olarak gevşetir.

Şimdi motoru takın. son motor süspansiyondan sert itildiği bir enine çelik aks, güvenli bir şekilde yerleştirilmiş kavisli boru çerçeve olarak yer alır, bu çerçeve kaynak ülkenin solunda. Daha sonra, çıkış şaftı bağlı olduğu ve zincir, hem de tesis kontrol kabloları çekme edilebilir.

Özetle, tüm bunların üzerinde durulmalıdır.yukarıda, kendi ellerimizle bir motoblok yapmayı öğrenebildik. tasarım prensibi bilinen ve şimdi sadece, projeyi yürütmek iş için gerekli olan her şeyin bir listesini yapmak ve iş inmek için sabırlı olmak gerekir edilir. Bu yürüyüş traktörü motorlu ekici kolayca topraktan saban çıkarmadan onun hareketinin yönünü değiştirebilir zaman, böylece işleme araçları rijit bağlantı değildir ve belden baş olan tasarım avantajları, bir numarası vardır. Ayrıca, özel bir pulluk tasarımı, plowing derinliğini değiştirmenize izin verir ve oluğa uygun bir açı, çalışma derinliği boyunca belirtilen derinliği korumanıza olanak tanır.

Şimdi şüphe yok kiyapılması gerekenler. Basit bir ilkeyi benimsemek gerekir - motoblocku kendiniz yapın ve uzun yıllar boyunca hayatınızı kolaylaştırın. Size iyi şanslar!

Kendi elleriyle bir motoblok nasıl yapılırKendi elleriyle bir motoblok nasıl yapılır

Related news

 • Japonyanın doğal koşulları. Japonya Doğal Kaynakları (tablo)
 • Göstergeler, yan etki ve Asparkam kullanım talimatları
 • Moda Günlük Orta Yaş Elbise Modelleri
 • Mandalinalı Çikolatalı Topkek Tarifi Videosu

 • Kendi elleriyle bir motoblok nasıl yapılır 42

  Kendi elleriyle bir motoblok nasıl yapılır


  Kendi elleriyle bir motoblok nasıl yapılır 24

  Kendi elleriyle bir motoblok nasıl yapılır 39

  Kendi elleriyle bir motoblok nasıl yapılır 40

  Kendi elleriyle bir motoblok nasıl yapılır 64

  Kendi elleriyle bir motoblok nasıl yapılır 27

  Kendi elleriyle bir motoblok nasıl yapılır 54