Kendi elleriyle bir ağaç üzerinde bir brülör nasıl yapılır Kendinden yapılı bir odun yakıcının şeması 2019

Kendi elleriyle bir ağaç üzerinde bir brülör nasıl yapılır Kendinden yapılı bir odun yakıcının şeması 2019

Kendi elleriyle bir ağaç üzerinde bir brülör nasıl yapılır Kendinden yapılı bir odun yakıcının şeması 73 06.02.2019, 23:57

Kendi elleriyle bir ağaç üzerinde bir brülör nasıl yapılır? Kendinden yapılı bir odun yakıcının şeması

Pyrography uygulama tekniklerinden biridirIsıtılmış bir cismin yardımıyla organik malzemelerin sert yüzeylerinde görüntüler. Ahşap esas olarak resmin temeli olarak kullanılır. Yanma aracı, özel bir tutucuda sabitlenmiş bir nikrom telidir. Ahşap yakıcı, kendi elleriyle birçok şekilde yapılabilir ve hatta cihazın yazılım kontrolünü sağlayabilir.

odun yakıcı

Ancak, böyle bir plan oldukça karmaşıktır veuygulanması için kitleler için erişilebilir olmayan ekipman gerektirir. Bununla birlikte, doğaçlama malzemelerden ve güç kaynağından tam anlamıyla kendi elinizle oldukça basit bir brülör yapabilirsiniz. Birincil devrede akımları kontrol etmek için bir aşağı-aşağı transformatör ve karmaşık bir devre vardır.

Pirograf eyleminin prensibi

Hemen iki soru var: ahşap üzerine brülör nasıl yapılır ve nasıl çalışır? Bunu anlamak için cihazda kullanılan fiziksel prensiplerin anlaşılması gerekmektedir. Genel olarak, cihaz aşağıdaki gibi çalışır: nikrom telin bir ısıtma elemanı, alternatif akımla yüksek sıcaklıklara ısıtılır. Düzgün bir ahşap yüzeyle temas ettiğinde, bu bir çeşittir.

Kendi elleri Vyzhigatel

Malzeme üzerindeki etki derecesi olabilirTemas süresini, kuvvetini ve mevcut parametrelerini değiştirerek ayarlayın. İlk iki gösterge, plakanın rengini değiştirerek göz tarafından belirlenir. Akım, cihazın gövdesine monte edilmiş bir değişken direnç tarafından düzenlenir. Deneyimli pirografi ustaları, görüntü üzerinde işin başlangıcında akımı bir kez toplarlar ve sonra sadece sahibini kontrol ederler.

Kendi kendine yapılan tükenmişlik için malzeme ve bileşenler

Bir odun yakıcının klasik düzeniendüstriyel üretimin zanaat koşullarında uygulanması zordur. Halk ustaları tarafından modernize edilmiş, sonuç olarak, akımların kontrolü, sekonder çıkışın birincil sargının girişine aktarılmıştır. Böylece ayarlanabilir havya düzenlenmiştir. Aslında, bir nichrome tel parçası olan oldukça kaba bir ısıtma elemanı için, çıkış voltajının şekli özellikle önemli değildir.

Çok daha önemli olan, az ya da çok doğru ihtimaldir.ayar ve voltaj kararlılığı. Gerekli göstergelerin elde edilmesi, birincil devrenin parametrelerini değiştirerek daha basittir. Özellikle önemlisi sekonder sargıda telin kesitidir - ısıtma elemanındaki akım yüküne dayanmak için yeterli olmalıdır. Değerlerin hesaplanması, direncin voltajın akıma (Ohm yasası) oranına eşit olduğu formül tarafından yapılır.

Bir pirograf için bir tutucu yapmak

Bunun dayanağı dayanıklı bir kulpdielektrik malzeme. Ahşaptan yapılmış bir havya veya ısıya dayanıklı bir polimerin hazır bir kolu olabilir. Aletin voltajı çift izolasyonlu tip PVS'li bir elektrik çift tel üzerinden beslenir. İletkenin enine kesiti en az 1 metrekare olmalıdır. Ana pirografinin güvenli çalışmasını sağlamak için yeterli olan mm.

odun brülörü devresi

Burner'ın kendisi böyle yapar,Bir kişiye elektrik çarpması olasılığını dışlamak. Önemli bir detay, bir açık tip elektrikli ocak için bir akkor spiralin bir parçasından başka bir şey olmayan bir nikrom ısıtıcı için tutucudır. Yüksek sıcaklıklara dayanıklı textolit veya başka bir malzemeden yapılmış bir tahta üzerine sabitlenir.

Filaman için en iyi sabitlemeler -sabitleme vidalı kablo terminalleri. Plastik kasadan çıkarılır ve izolatöre bağlanır. Bir yandan, onlara bir besleme teli sokulur, saptan geçirilir ve diğer yandan bir nikrom ısıtma elemanı. Montajdan sonra, plaka dikkatlice sap boşluğuna yerleştirilir ve orada sabitlenir.

Bir pirografı kurmak ve kurmak

Ev yapımı odun yakıcı bir bloktan oluşurısıtma elemanı ile güç ve tutucu. Aşağı inen transformatörün sekonder sargısına bağlanır. Bunu yapmak için, tahta üzerine monte edilmiş standart vidalı kablo kelepçeleri kullanılır. Transformatörün birincil devresi, üç rezistansın basit bir elektrik devresi, çok sayıda kapasitör ve iki triode tarafından kontrol edilir.

odun yakıcı nasıl yapılır

Kendi elleriyle ahşap üzerine brülör monte edilirplastik veya metal kasa. Kontrol devresini monte etmek için, basılı devre kartı kullanılabilir veya menteşeli kurulum yapılır. Montajdan sonra cihaz bağlanır ve yapılandırılır. Sekonder sargının çıkışındaki voltaj regülasyonu sınırlarının kontrol edilmesini azaltır, bunlar 3 ila 8 V aralığa gömülmelidir.

Cihazın amacına uygun olarak uygulanması

Kendi elleriyle odun için brülöryapılmış, resimler ve diğer resimler oluşturmak için kullanılır. Bununla çalışma prosedürü şu şekildedir: Fotoğraf, geleneksel karbon kağıdı ile kağıda hazırlanan yüzeye aktarılır. Daha sonra, iyi ısıtılmış bir cihazın yardımıyla, çizgiler, vuruşlar ve noktalar çizilir, bu da tam bir görüntü oluşturur.

kendinden odun yakıcı

Sonuç

Kendi elleriyle bir odun brülörüMevcut malzemeler, kişisel yaratıcı gelişimi için mükemmel bir araç olacaktır. Bu ders yetişkin ve çocuk için aynı derecede eğlenceli. sanatçının beceri büyüme cihazla çalışmak çıkması ve beceri konsolidasyon sırasında oluşur.

Kendi elleriyle bir ağaç üzerinde bir brülör nasıl yapılır Kendinden yapılı bir odun yakıcının şeması 2019

Kendi elleriyle bir ağaç üzerinde bir brülör nasıl yapılır Kendinden yapılı bir odun yakıcının şeması 2019

Related news

 • Adalet, Erdoğanın aşırı hassasiyetini dikkate almak zorunda değil
 • Çocuk Edebiyatı İstanbul’u Keşfediyor
 • Erkeklerin Sıkça Söyledikleri 6 Yalan
 • Tığ İşi Kolay Bayan Bolero Açıklamalı
 • Tığ İşi Kağıt İple Çanta Modeli Yapılışı Anlatımlı Videolu
 • Doğru duruşu nasıl tutacağım

 • Kendi elleriyle bir ağaç üzerinde bir brülör nasıl yapılır Kendinden yapılı bir odun yakıcının şeması 73

  Kendi elleriyle bir ağaç üzerinde bir brülör nasıl yapılır Kendinden yapılı bir odun yakıcının şeması


  Kendi elleriyle bir ağaç üzerinde bir brülör nasıl yapılır Kendinden yapılı bir odun yakıcının şeması 86

  Kendi elleriyle bir ağaç üzerinde bir brülör nasıl yapılır Kendinden yapılı bir odun yakıcının şeması 57

  Kendi elleriyle bir ağaç üzerinde bir brülör nasıl yapılır Kendinden yapılı bir odun yakıcının şeması 52

  Kendi elleriyle bir ağaç üzerinde bir brülör nasıl yapılır Kendinden yapılı bir odun yakıcının şeması 90

  Kendi elleriyle bir ağaç üzerinde bir brülör nasıl yapılır Kendinden yapılı bir odun yakıcının şeması 78

  Kendi elleriyle bir ağaç üzerinde bir brülör nasıl yapılır Kendinden yapılı bir odun yakıcının şeması 20

  Kendi elleriyle bir ağaç üzerinde bir brülör nasıl yapılır Kendinden yapılı bir odun yakıcının şeması 72

  Kendi elleriyle bir ağaç üzerinde bir brülör nasıl yapılır Kendinden yapılı bir odun yakıcının şeması 57

  Kendi elleriyle bir ağaç üzerinde bir brülör nasıl yapılır Kendinden yapılı bir odun yakıcının şeması 21

  Kendi elleriyle bir ağaç üzerinde bir brülör nasıl yapılır Kendinden yapılı bir odun yakıcının şeması 79

  Kendi elleriyle bir ağaç üzerinde bir brülör nasıl yapılır Kendinden yapılı bir odun yakıcının şeması 34

  Kendi elleriyle bir ağaç üzerinde bir brülör nasıl yapılır Kendinden yapılı bir odun yakıcının şeması 66

  Kendi elleriyle bir ağaç üzerinde bir brülör nasıl yapılır Kendinden yapılı bir odun yakıcının şeması 78

  Kendi elleriyle bir ağaç üzerinde bir brülör nasıl yapılır Kendinden yapılı bir odun yakıcının şeması 79

  Kendi elleriyle bir ağaç üzerinde bir brülör nasıl yapılır Kendinden yapılı bir odun yakıcının şeması 2