Kendi elinizle bahçede dekoratif bir gölet nasıl oluşturulur 2019

Kendi elinizle bahçede dekoratif bir gölet nasıl oluşturulur 2019

Kendi elinizle bahçede dekoratif bir gölet nasıl oluşturulur 93 25.01.2019, 15:42

Kendi elinizle bahçede dekoratif bir gölet nasıl oluşturulur?

Dekoratif havuz - kilit unsurlardan biripeyzaj tasarımı. Güzel bir şekilde düzenlenmiş, hayatın kendisini simgeliyor, barışın şekillendirmesi, bahçeyi çekicilik ve yaşam cazibesiyle dolduruyor. Kendi elinizle bahçede bir gölet oluşturmaya karar verirken, tüm yaratıcı fikirlerinizi gerçek haline çevirmek ve gerçek bir ev tasarımcısı olmak için eşsiz bir fırsat elde edersiniz.

bahçede kendi ellerinizle gölet

Kazı ile bina yapmaya başlayınkazı. Duvarları oldukça eğimli yapmanız gerekir ve taban yaklaşık 20 santimetre yağlı kil tabakası ile döşenir. Kil tabakası iyi kurcalanmış ve yuvarlanmalıdır, çünkü bunun için önceden nemlendirilmelidir. Daha sonra başka bir tabaka kil attı - yaklaşık 10 santimetre, dikkatlice küçük çakıl veya çakıllarla kaplı. İlke olarak, bununla ilgili ilk aşama tamamlanır ve bahçedeki kendi eliyle yapacakları gölette su dolması gerekir.

Gölet su geçirmezlik problemini çözebilir veBaşka bir şekilde. Bu amaçla önce altı kum tabakasını bile doldurmak gerekir ve üst yatak özel film ya da çatı hissetti. Su yalıtım malzemesinin üzerine yaklaşık 15 santimetre çakıl katın yerleştirilir. Şimdi bahçenizdeki gölet doldurulabilir.

Su seviyesinin her zaman açık olduğunubelli bir seviyede su borusu yapımına neden olabilirsiniz. Ardından, valfi doğru zamanda açarak havuzunuzun dolumunu ayarlayabilirsiniz. Gördüğünüz gibi bahçede kendi elleriyle gölet yapmak ilk bakışta göründüğü kadar zor değildir.

bahçe göletiBu peyzaj tasarım öğesine verebilirsinizHerhangi bir şekil, küçük şelaleler veya rapids yapın. Bunun için temel çukurunun alt kısmında önce bir tabaka kum ve birkaç su izolasyon malzemesi döşenmelidir. Kumun düzgün nemlendirilmesi ve sıkıştırılması gerekir. Ardından, gelecekteki rezervuara herhangi bir konfigürasyon sağlayarak takviye ağını bırakabilirsiniz. Yaklaşık 15 santimetre çimento harcı tabakası yukarıdan boşaltılır. En az iki gün boyunca kuruması gerekir. Bundan sonra beton bir şap üretmek mümkündür, bu durumda çözeltinin oranı bir ile iki arasındadır.

Kendi ellerinizle bahçede bir havuz inşa etmek.eşikler için, birkaç uygun taşı önceden almak ve bir merdiven şeklinde çimento zeminine koymak gerekir. Bu durumda, su devridaimi, onu yukarı doğru besleyecek olan düşük güçlü pompalar yardımıyla organize edilebilir ve oradan da kayalardan akacak. Pompayı kurarken, kabloların iyi izolasyona sahip olması gerçeğini göz önüne almanız gerekir; bu da diğerleri için güvenliğini garanti eder. Onları taş ve toprak altına koymak daha iyidir.

bahçede gölet

Bahçenizdeki gölet için, kendi elleriyleinşa edilmiş, yağmur suyu ile taşmamış, içinde bir çekilme yapmak için gereklidir. Bunun için ince bir ağa takmanız gereken uçlarda asbestli çimento boru kullanabilirsiniz. Boru havuz yüzeyine monte edilir ve oluk içine boşaltılır.

Bir gölet inşa ederken, bunu unutmaBoyutları sitenizin boyutuna uygun olmalıdır. Havuz çok büyük olduğunda, tüm uyumu bozabilir. Görsel olarak, bankalar boyunca yer alan kayalar veya taşların yardımıyla azaltılabilir.

Bahçede yapay bir göletin nasıl kendi elleriyle nasıl yapıldığını bilmiyorsanız, artık kurumuna güvenle girebilirsiniz.

Kendi elinizle bahçede dekoratif bir gölet nasıl oluşturulur 2019

Kendi elinizle bahçede dekoratif bir gölet nasıl oluşturulur 2019

Related news

 • Su Böreği Videosu
 • OJSC Nevinnomyssky nitrogen: tarih, üretim, iletişim
 • Diyetisyen Maaşları 2019
 • Kırmızı Et’in Faydaları Nelerdir Kırmızı Et Neye İyi Gelir

 • Kendi elinizle bahçede dekoratif bir gölet nasıl oluşturulur 69

  Kendi elinizle bahçede dekoratif bir gölet nasıl oluşturulur


  Kendi elinizle bahçede dekoratif bir gölet nasıl oluşturulur 42

  Kendi elinizle bahçede dekoratif bir gölet nasıl oluşturulur 35

  Kendi elinizle bahçede dekoratif bir gölet nasıl oluşturulur 77

  Kendi elinizle bahçede dekoratif bir gölet nasıl oluşturulur 30

  Kendi elinizle bahçede dekoratif bir gölet nasıl oluşturulur 26

  Kendi elinizle bahçede dekoratif bir gölet nasıl oluşturulur 35