Kendi elinizle çatı kirişleri nasıl kurulurumKendi elinizle çatı kirişleri nasıl kurulurum


Kendi elinizle çatı kirişleri nasıl kurulurum 98 04.02.2019, 01:55

Kendi elinizle çatı kirişleri nasıl kurulurum?

Hiç ilgilenmediğiniz davadaözel bir ev inşaatı (veya en azından aynı anda mevcuttu), yardım edemezsiniz, ancak çatının altında bir "kutu" inşa etmenin ne kadar pahalı olduğunu bilemezsiniz. Bazı işçi tugayları, bu fiyatları alıyorlar; talihsiz inşaat sahipleri rakamların açıklanmasından sonra griye dönüşmeye hazır.

Kendi elleriyle çatı kirişleriÇatı kirişleri kendi ellerimle koymanın bir yolu var mı?

Bazı bilgiler

Öncelikle, ne olduğunu hatırlamak gerekir. Kirişler, çatının, omurgasının temelidir. Bu sistem yalnızca onları değil, kirişleri ve mauerlat'ları da içerir, ikincisi de kurulumda bir sürü sorun oluşturur.

"Kalorileri"

Bahis nasıl belirlemek içinçatı kirişleri kendi elleriyle çatıya çıkarılabilmesi için çatının ağırlığını hesaplamak gerekir. Gerçek şu ki, küçük bir kitle durumunda, Mauerlat'ları yapamazsınız. Bu arada, onlar kirişler, duvarlara serilirler. Bölüm - 15x15 cm.

Bu arada, çatı kirişlerini nasıl hesaplarız? Her şey evinize ve çatı kaplama malzemenize bağlı. Bunun için mesleki kurucuları tercih etmek daha iyi. Kereste küpleri hakkında konuşursak, o zaman evde 8x14 m, yaklaşık beş metreküp (yalnızca mertek sistemi için) gidin.

Kirişler nedir

çatı kirişi konstrüksiyonuAnlatımın "ana karakterleri" dekirişlerdir. Ortagemi yaklaşık 7h15 olduğu yer. Bu durum kirişlerin kullanımını 8H20 cm'lik asgari gerektirir içinde, doğal karo, çatı yapısının kirişleri koymak planlıyorsanız. Bir adım da çatı malzemesine bağlıdır. Bu, münferit kirişler arasındaki mesafedir. Materyal ne kadar ağırsa, o kadar çok durmaları gerekir.

Güvenliği hatırla

Çatı kirişlerini doğru şekilde monte etmekKendi elleriyle, önce ormanı monte etmeliler. Bu amaçlar için bir merdiven kullanmayı şiddetle tavsiye etmiyoruz, çünkü çok fazla kaza olmuş, çoğu zaman kendinden emin inşaatçıların ölümüne yol açmıştır.

Zemin üzerindeki kirişleri birleştirmek, ancak daha sonra onları duvarlarda toplamak daha basit ve daha güvenlidir. Üst uçları aynı anda birkaç yöntemle birleştirilebilir.

Çoğunlukla birleştirilirler, bundan sonra çivi ile vururlar. Bağlantıyı güçlendirmek için, cıvatalar veya yeterli uzunlukta geleneksel vidalarla yüzeylere tutturulmuş metal plakalar kullanın.

Başka bir durumda, ustalar bir sırt kirişi kullanırlar. Bu, gerçek aşırılıkların bir yoludur, çünkü inşaatın her bir elemanı ayrı olarak monte edilir ve şablonlar hiç kullanılmaz.

çatı kirişleri hesaplanmasıÜçüncü durumda, çatı kendi elleriyle kirişlerörtüşen örtüşme. Birçok yönden, bu yöntem ilkini tarif ettiğimiz ile benzerdir. Ana fark, cıvataların neredeyse her zaman kullanıldığıdır.

tesisat

Kurulumdan başlayarak, dış kirişleri kaldırın.ve üst kısımlarında, bir doğrultu ve olası eğriliğin bir belirteci olarak hizmet edecek bir ip uzanır. Kirişler Mauerlats'a konur ve daha sonra her zamanki tırnaklarla bağlanır.

İnşaatın tüm unsurlarını yükledikten sonra, zaman ayırınBir çatı koymak: Bir kez daha tüm armatürleri ve ölçümleri olabildiğince kontrol edin.

Kendi elinizle çatı kirişleri nasıl kurulurumKendi elinizle çatı kirişleri nasıl kurulurum

Related news

 • Cilt Bakımı Fiyatları
 • Tatamia (Tatamia), Peg Peregodan beslenmek için bir sandalyesidir. Açıklama, fotoğrafı, yorumları
 • Hızlı saç uzatma yöntemleri
 • Operasyonlarımız DAİŞ ve YPG Tehdit Olmaktan Çıkarılana Dek Sürecek
 • Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir: Saç Dökülmesi İçin Doğal Tarifler

 • Kendi elinizle çatı kirişleri nasıl kurulurum 97

  Kendi elinizle çatı kirişleri nasıl kurulurum


  Kendi elinizle çatı kirişleri nasıl kurulurum 25

  Kendi elinizle çatı kirişleri nasıl kurulurum 82

  Kendi elinizle çatı kirişleri nasıl kurulurum 5

  Kendi elinizle çatı kirişleri nasıl kurulurum 9

  Kendi elinizle çatı kirişleri nasıl kurulurum 82

  Kendi elinizle çatı kirişleri nasıl kurulurum 24

  Kendi elinizle çatı kirişleri nasıl kurulurum 37

  Kendi elinizle çatı kirişleri nasıl kurulurum 9

  Kendi elinizle çatı kirişleri nasıl kurulurum 60

  Kendi elinizle çatı kirişleri nasıl kurulurum 89

  Kendi elinizle çatı kirişleri nasıl kurulurum 14

  Kendi elinizle çatı kirişleri nasıl kurulurum 46

  Kendi elinizle çatı kirişleri nasıl kurulurum 15