Kedi kabızlık, ne yapması ve ona nasıl yardım edeceği 2019

Kedi kabızlık, ne yapması ve ona nasıl yardım edeceği 2019

Kedi kabızlık, ne yapması ve ona nasıl yardım edeceği 23 21.01.2019, 14:45

Kedi kabızlık, ne yapması ve ona nasıl yardım edeceği.

Kedilerde kabızlık oldukça yaygındır. Özellikle doğal gıdalarla beslenirlerse. hayatı boyunca kedi fazla iki kez daha gün lotochek ziyaret ettiyse kedilerde Kabızlık, üç veya dört gün içinde bazı durumlarda iki gün boyunca dışkılama eksikliği, vardır.

Çoğunlukla bazı ürünlerin sebep olduğubeslenme, örneğin, haşlanmış karaciğer ve pirinç. Özellikle ıslak veya kuru gıdaları tüketen evcil hayvanlar, dışkılama sırasında nadiren zorlanırlar. Kedi kabızlık içeriyorsa, diyetini analiz ettikten sonra yapılacaklar netleşir. Evcil hayvan diyetinden, ekşi süt ürünlerini, haşlanmış pirinci ve karaciğeri, sebzeleri ve çeşitli poğaçdışlarını hariç tutmak gerekir.

Kedi ne yapacaksa karar vermeden önceNelerden etkilediğini belirlemek çok önemli hale geldi: bağırsakta kabızlık veya tıkanıklık. Engel, bağırsağın yenilenebilir maddelerle tıkanmasından kaynaklanabileceğinden, ciddi bir tehlike oluşturmaktadır. Her iki sorunun sonucu dışkı tutma, hayvan arındırma çağrısına rağmen tuvalete gidemez. Bu gibi durumlarda, kedinin midesi sıkı ve sıkıdır, mideye dokunmayı kabul etmez ve ağrıda görmezden geçer. Bazı vakalarda, bağırsak katı kitleler tarafından araştırılır.

Kedi kabızlık var, ne yapmalıyım? İlk Yardım

Her şeyden önce, önceden stoklamak gereklidirVazelin yağı, normal bir eczanede insanlar için satın alınabilir. Kategorik olarak sebze ve hint yağı kullanılmasını yasaklamıştır. Vazelin yağı dışkıyı yumuşatır ve bağırsağın duvarlarına zarar vermez. Buna ek olarak, vücut tarafından emilen ve hayvanın karaciğerini olumsuz etkileyen bitkisel yağın aksine vücut tarafından emilmemektedir. Bu tür yardım, ancak kedinin kabızlık olduğunu ve bağırsak tıkanıklığının olmadığını% 100 garanti ettiği durumlarda mümkündür. Aksi halde, petrol jölesinin kullanılması sadece zarar verebilir. Kedilerde bağırsak tıkanıklığı belirtileri şunlardır: letarji, yemek yemeyi reddetme, durumun hızlı bozulması, ağızdan karakteristik bir hisse görülür. Bu gibi durumlarda, hayvanın nitelikli veterinerlik bakımına ihtiyacı vardır.

Vazelin yağı ile kedilerde kabızlığı ortadan kaldırma planı

Kedi kabızlık içeriyorsa, ne yapmanız gerektiği ve nasıl yapılacağıilk yardım? Her şeyden önce ona 10-20 ml vazelin yağı vermek için 1 kez gereklidir. Kedi hafifçe boğulmaması için yavaşça ve ağzın köşesine dökün. Vazelin yağı hiçbir tadı var, bu yüzden hayvana karşı kesinlikle direnmemelisiniz. 3-4 saat sonra ikinci seferde yaklaşık 5 ml yağ vermek gerekir. Tabure izlenmezse, prosedürü her 3-4 saatte bir 5 ml'ye kadar tekrarlayın, ancak beş defadan fazla olmamalıdır.

Kural olarak, kedinin ilk dozundan sonra arkadanyağ karakteristik bir koku ile ayrılmaya başlar. Bu, kabızlık veya kısmen tıkanıklık geçirmesi anlamına gelir. Tam etki 6-18 saat içinde sağlanır.

Bir lavman kedisini nasıl kolay hale getireceğinizi öğrenin - onunhem sıvı vazelin hem de sıradan ılık su ile yapılabilir. Bununla birlikte, hazırlıksız bir kişi çeşitli zorluklarla karşılaşabilir, bu nedenle bir veterinerden yardım almak en iyisidir.

Kedi kabızlık kaldırılır sonra, ne yapacağınıSonraki? İlk 2 günde 2 ml vazelin yağı vermek gerekir ve ikinci günde bu işlemi tekrarlayın, ancak 1 ml yağ. Acil durumlar haricinde sürekli yağ kullanımı önerilmez.

Herhangi bir tekrarı önlemek içinKedinin beslenmesi dengelenmeli, aynı zamanda beslenme düzenini dramatik olarak değiştiremez ve hayvanı insan masasından besleyebilir. Veterinerler, kediye yün yetiştiriciliği için özel bir macun verilmesini önerir. Kediye özen göstererek, nadiren kabızlığı olacaktır.

Kedi kabızlık, ne yapması ve ona nasıl yardım edeceği 2019

Kedi kabızlık, ne yapması ve ona nasıl yardım edeceği 2019

Related news

 • Eşiğin üzerinde: Doğru yazım nasıl yapılır
 • Aktör Evi, Kharkov: Büyük şehrin tiyatro merkezi
 • Bursa Haberleri: Yıldırım’da duyarlı belediyecilik’ yaptık
 • Bebeğim Her Şeyi Ağzına Götürüyor

 • Kedi kabızlık, ne yapması ve ona nasıl yardım edeceği 46

  Kedi kabızlık, ne yapması ve ona nasıl yardım edeceği


  Kedi kabızlık, ne yapması ve ona nasıl yardım edeceği 4

  Kedi kabızlık, ne yapması ve ona nasıl yardım edeceği 10

  Kedi kabızlık, ne yapması ve ona nasıl yardım edeceği 50

  Kedi kabızlık, ne yapması ve ona nasıl yardım edeceği 14

  Kedi kabızlık, ne yapması ve ona nasıl yardım edeceği 85

  Kedi kabızlık, ne yapması ve ona nasıl yardım edeceği 6

  Kedi kabızlık, ne yapması ve ona nasıl yardım edeceği 11