Karelia Şehirleri: Kısa açıklama içeren bir liste 2019

Karelia Şehirleri: Kısa açıklama içeren bir liste 2019


Karelia Şehirleri: Kısa açıklama içeren bir liste 94 18.02.2019, 05:42

Karelia Şehirleri: Kısa açıklama içeren bir liste

Karelia, şaşırtıcı derecede güzel bir ülke, çok önceBu dünyanın her yerinden pek çok turist için bir hac açgözlü yeri oldu. Bunlar güzel manzaralar ve kristal göller, aynı zamanda eşsiz ve sade mimarisi ve kentsel konumlar, sadece çekmek. Onlardan bahsedelim.

Büyük şehirler Karelia: Liste

Toplamda Karelia'da nispeten düşük nüfus yoğunluğuna sahip 13 şehir var. Listeye, bölgenin başkenti olan Onega Gölü kıyısında uzanan ve 135 metre karelik alanı kaplayan Petrozavodsk başkanlık ediyor. km.karelia list şehirleriPetrozavodsk tarihi 1777'den çok önce başlıyorküçük bir köyün şehir haline geldiği yıl. Çağlar Büyük Petrus zamanından, Onega bankasında bir silah fabrikası kurulduğu kararı ile geldi. Şehrin pitoresk gölleri, ünlü Kizhi Adası da dahil olmak üzere bir çok müze, sanat galerileri şehri şaşırtıcı ve eşsiz kılıyor. Burada en cazip turist rotaları başlar. Karelya başkentinin nüfusu 277.1 bin kişidir

İkinci büyük (31.2 bin kişi) oldukça genç bir şehirdirKondopoga(1938), başkentten uzak olmayan bir yerde bulunuyor. Bu yerlerde ilk yerleşim yerleri, 15. yüzyıldan kalmış ve 20. yüzyılın 40'larından itibaren burada mermer yatakları keşfedilmiştir. Şehrin özel bir lezzeti alışılmadık çanak çömlekler - Hollanda çan-carillons tarafından verilir.

Karelia şehirleri

Liste devam edecek Kostomuksha - nüfusu olan bir şehir29.5 bin kişi, 1983 yılında aynı adı taşıyan eski bir köyün yerine kuruldu. Kostomuksha gölü kıyısında bulunan Kostomuksha ve madencilik şirketi Karelsky Okatysh kasaba oluşturan işletme haline geldi.Karelia büyük şehirleri

1943'te ortaya çıkmış ve Segezha kent yerleşimini oluşturan bir başka şehir 27.500 nüfusu olan Segezha'dır. Konumu Petrozavodsk'a 267 km. Olan Vygozero Gölü.

Listesi aşağıda sunulacak güzel ve çekici küçük ama dikkat çekici şehirler, Karelya,

• Tarih listesinde yer alan SortalavaRusya'nın şehirleri 1632 yılında kuruldu. Sayı - 18,7 bin kişi. Sortalava cumhuriyet başkenti sonra ikinci büyük turizm merkezidir. Bu ünlü Valaam'a giden su yollarının başlangıç ​​noktasıdır.

• Petrozavodsk'tan 152 km uzaklıkta, 14.5 bin nüfuslu bir şehir olan Medvezhyegorsk, Barents Denizi'nin kubbesine demiryolu inşaatçılarının yerleşmesi olarak kuruldu. Şehir 1938'de tanındı.

• Kemi Nehri üzerinde bulunan antik Kem ve1785 yılında kurulan ve eski bir bölge olan Marfa Boretskaya'nın eski belediyesi, 1450 yılında Solovetsky Manastırı'na bağışlandı. Bugün şehrin nüfusu 11.8 bin kişidir.

Küçük Şehirler

En küçük formasyonlar aşağıdaki Karelya şehirleridir (liste):karelya şehirleri

• Pitkäranta (1940) - 10.7 bin nüfuslu bir yerleşim;

• Belomorsk (1938) - 10.1 bin kişi;

• Suojärvi (1940) - 9,1 bin kişi;

• Pudozh (1785) - 9.2 bin kişi;

• Olonets (1649) - 8,2 bin kişi;

• Lahdenpohja (1945) - 7,5 bin kişi.

Karelya kentleri, sunduğumuz liste -benzersiz ve şaşırtıcı. Hepsi - ve eski ve yakın zamanda ortaya çıkmıştır - ruhunda büyük bir iz bıraktı ve tekrar Karelia dönüş yapmak.

Karelia Şehirleri: Kısa açıklama içeren bir liste 2019

Karelia Şehirleri: Kısa açıklama içeren bir liste 2019

Related news

 • Şeftalili Pratik Kuplar
 • Merkez Haberleri: Muşta top koşturan Kezban, ailesiyle birlikte tabuları yıkıyor
 • Taksimetreye bağladılar

 • Karelia Şehirleri: Kısa açıklama içeren bir liste 42

  Karelia Şehirleri: Kısa açıklama içeren bir liste


  Karelia Şehirleri: Kısa açıklama içeren bir liste 11

  Karelia Şehirleri: Kısa açıklama içeren bir liste 26

  Karelia Şehirleri: Kısa açıklama içeren bir liste 44

  Karelia Şehirleri: Kısa açıklama içeren bir liste 7

  Karelia Şehirleri: Kısa açıklama içeren bir liste 62

  Karelia Şehirleri: Kısa açıklama içeren bir liste 96