Karat - bu ne kadar Karatede kaç gram var 2019

Karat - bu ne kadar Karatede kaç gram var 2019 Karat - bu ne kadar Karatede kaç gram var

Karat - bu ne kadar? Karate'de kaç gram var?

Kızların en iyi arkadaşları elmaslardır. Bu sadece bayanlar tarafından değil, aynı zamanda bu değerli taşla sevgili mücevherlerini veren birçok erkek tarafından da bilinir. Bu değerli kristal ile ilgili sorular sadece sahiplerine değil, aynı zamanda ışıltılı elmas ile süslenmiş oldukça önemsiz bir şey elde etmek üzeredir. Merakla, bir elmasın bir karatı ne kadar? Bu belki de, sevgililerini memnun etmeye karar veren erkekleri endişelendiriyor. Elmasda kaç karat var? Bu soru, ışıltılı taşların mutlu sahiplerini endişelendiriyor.karat ne kadar

Elmas nedir?

En pahalı olduğu bir sır değilMineral bir elmastır. Bu kristal sadece inanılmaz estetik özelliklere sahip değil, aynı zamanda gezegendeki en zor maddedir. Ve bilim ve teknolojide yaygın olarak kullanılan ikinci kalite. Belli bir şekil verilen ve kesilen pırlantaya elmas denir.

elmasta kaç karat var

Karat - kaç gramdır?

Bu soruyu cevaplamadan önce, hadiTarihe dönelim ve karat ölçüsünün nereden geldiğini hatırlayalım. Değerli taşların ağırlıklarının karatlarla ölçülmesi, Akdeniz ülkelerinde onbeşinci - on altıncı yüzyıllarda başlamıştır. Gerçek şu ki, değerli mineraller küçüktür ve çok az tartılırlar. O zaman, doğru ölçüm cihazları nadirdi. Bu nedenle, o günlerde, keçiboynuzu tohumlarının (Ceratonia siliqua) son derece sabit bir kütleye (0.19 gram) sahip olduğu bulunmuştur. Bu nedenle, kıymetli taşların ağırlığını bu tohumların ağırlığı ile karşılaştırdık. Ve sonra soruya verilen son cevap zaten verildi: "Bir karara ne kadar?" Bu, bir mucize ağacının bir tanesinin ağırlığına eşit bir değerdir. Ve şimdi bile bu yöntemi kullanmıyorlar, ancak ağaç ismiyle uyumlu olan terim kaldı. Karat ağırlığı kaldı - 0.2 gram. Yani ilk soruya verilen cevap - karate kaç gram aldığına dair.

Bir elmasın terazi kullanmadan ağırlığını nasıl bilebilirim?

Belki de tüm mücevher sahipleriElmaslar çakıl taşlarının ağırlığını biliyorlar. Ve gerçekten bilmek istiyorsan? Ne yapmalıyım? Onu tartmak için halka veya küpeden çıkarmayın onu? Evet, ve bu doğruluğun ölçekleri herkes değil. Bir çıkış yolu var! Gerçek şu ki her şey uzun süredir ölçüldü ve hesaplandı. Ve elmasınızda kaç karat olduğunu bilmek isterseniz, sadece bu verileri kullanabilirsiniz. Doğal olarak, ölçümlerin yaklaşık olacağı hatırlamakta fayda var. Aşağıdaki tablodan bir karara rastlayabilirsiniz - milimetre olarak kaç tane budur.bir karat ne kadar

Geminin çapının çapını belirleyin. Karat - bu kaç milimetre?

Bu tablonun uygun olduğuna dikkat edilmelidir.sadece yuvarlak şekilli elmaslar için, Kr-57 olarak adlandırılır. Farklı bir kesme taşınız varsa, mücevher satan sitelerde sunulan tabloları kullanabilirsiniz.

Taşın çapı

aa

kırat

1.1

0.0066

1.2

0.0086

3.8

0.2

4.1

0.25

4.4

0.33

5.1

0.5

5.3

0.6

5.7

0.75

6.2

0.9

6.5

1

6.9

1.25

7.3

1.5

7.7

1.75

8.2

2

8.5

2.25

8.8

2.5

9.1

2.75

9.4

3

10.4

4

11.0

5

16.0

15

Artık elmasınızda kaç karatun nasıl belirlendiğini biliyorsunuz!

Bir belaya girip, sahte almamak nasıl olmaz?

İnsanlar yapay yollardan öğrendiği içinkristalleri büyütmek, iyi bir kuyumcu salonunda bile satın almak için sahte bir gerçek haline geldi. Teknolojiler hala ayakta durmazlar ve bazen endüstri, her zaman sahte olanı tanıyamayacak olan la-elmasların bu tür kopyalarını üretir. Elmasın kesilmesi A (yuvarlak şekil), ışığın özel bir kırılmasını ima eder, böyle bir kesimde ışık akısı, bir ayna yüzeyinden sanki kristalin arka kenarlarını tamamen yansıtacaktır. Taşı, tacı ışığa yaklaştırırsanız, sadece parıldama noktası görünecektir. Eğer gerçek bir elmas hidroklorik asit içine düşerse, taşa herhangi bir zarar vermez, ancak taklit üzerinde lekeler kalır. Elmastan - çok güçlü bir mineral olduğundan, çizilmesi neredeyse imkansızdır. Ancak elmas, diğer değerli taşlara kolayca çizik bırakır. Sahtecilik, suya veya gliserin içine koyarsanız, görmek çok zor olacak, ama gerçek taş ışıldayacak. Ayrıca, ultraviyole ve elektrik iletkenliğinin kullanımına dayalı test cihazları da kullanabilirsiniz. Ama mussaniti ortaya çıkaramazlar - elmas parıltılı bir karbür sınıfı olan oldukça nadir bir kristal. O, gerçek bir elmas için sık sık verilir.

Elmasların değeri ne kadar?

Bu değerli mineralin fiyatıbirçok gösterge: kesme, şeffaflık, inklüzyonlar ve çatlaklar, renk ve tabii ki büyüklüklerin varlığı veya yokluğu. Eğer taş şeffaflığı için idealse, fiyat birçok kez artar, ancak kusurlu kopyalar daha ucuzdur. Renk hakkında konuşursak, elmaslar renksiz, mavi, pembe, sarı, mor, kahverengi ve hatta siyahtır.karate kaç gramEn pahalı renksiz ve mavidir. Renkli elmaslar genellikle bulunur, bu yüzden daha ucuz bir gruba aittir. Açıkçası, büyük taşlar küçük örneklerden çok daha pahalıdır. Şu anda, 0.1 karatlık bir elmas için 7-7.5 bin ruble isteyin; 0.5 karat - 140 bin ruble; 1 karat 500 bin ruble çeker.

En büyük elmas

En büyük altın pırlanta aittirTayland Kralı. Taşın ağırlığı 755 karattır. İkinci değil, daha az güzel olmayan taş, Cullian I ismine sahiptir, ağırlığı 530,2 karattır. Bu taş, Londra Kulesi'nde saklanır ve Kral VII. Edward'ın asası tarafından taçlandırılır. Bu elmas 1905 yılında Transvaal'ın İngiliz kolonisinde bulunan bir 3106 karat pırlanta (621.2 gram) sadece küçük bir parçasıdır. Bu taş iki büyük, yedi orta ve doksan altı küçük elmasa ayrıldı.kaç karat nasıl belirlenirEn büyük elmas bir armut şeklinde kesilir veadı "Afrika'nın Yıldızı". Üçüncü sırada - "kıyaslanamaz" adını taşıyan bir altın elmas. Taş sıra dışı bir üçgen şekli verildi. Mineralin ağırlığı 407.48 karattır. Bir pırlanta pembe altın bir kolyeye konur.

Sonuç olarak, herkesin yapamayacağını eklemek isterim.Büyük kristallerle takıyı kazanır. Bu nedenle, genellikle elmas, ne kadar kırat içerdiğinden değil, sevgi ve ilgi armağanına ne kadar yatırım yaptığınızdan dolayı değerli hale gelir.

Karat - bu ne kadar Karatede kaç gram var 2019

Karat - bu ne kadar Karatede kaç gram var 2019

Related news

 • İlaç Avamis. Yorumlar. Açıklama. talimat
 • Tup Bebek Tedavisinde Yas Sınırı Var mı 40-43 Yaş Arası Tüp Bebek Tedavisi Başarı Oranları Kaçtır
 • Bir karpuz nasıl seçilir
 • Aliexpress ile en büyük para iadesi: nasıl alınır, yorumlar
 • Zeytinli Kekikli Mısır Ekmeği Tarifi

 • Karat - bu ne kadar Karatede kaç gram var

  Karat - bu ne kadar Karatede kaç gram var


  Karat - bu ne kadar Karatede kaç gram var

  Karat - bu ne kadar Karatede kaç gram var

  Karat - bu ne kadar Karatede kaç gram var

  Karat - bu ne kadar Karatede kaç gram var

  Karat - bu ne kadar Karatede kaç gram var

  Karat - bu ne kadar Karatede kaç gram var

  Karat - bu ne kadar Karatede kaç gram var

  Karat - bu ne kadar Karatede kaç gram var

  Karat - bu ne kadar Karatede kaç gram var

  Karat - bu ne kadar Karatede kaç gram var

  Karat - bu ne kadar Karatede kaç gram var

  Karat - bu ne kadar Karatede kaç gram var

  Karat - bu ne kadar Karatede kaç gram var