Kararlılık ne 2019

Kararlılık ne 2019 Kararlılık ne

Kararlılık ne?

Karar verici olma, belki de en çokbir kişinin nitelikleri için gerekli. İrade gücü ile bağlantılıdır. Aslında, bu yetenek, zamanında olur ve birisinin sorumluluk sahibi kararlar vermesine yardımcı olmaksızın uygulanmasını sağlar.

kararlılık

tanım

Hala kararlılıkla ilgili çok şey söyleyebilirsiniz. Bu, bir kişinin bir risk taahhüt etmesi gerektiğinde, özellikle karmaşık ve belirsiz bir durumda en canlı olarak tezahür eden kalitedir. Genellikle birkaç seçenek vardır.

İyi bir örnek

Diyelim ki binada bir yangın başladı ve ateş zaten açık.orada olanı fark etmeyen insanlar var olan odaya tırmandı. Her birinin daha fazla eylem için çeşitli seçenekleri vardır. Birincisi en umut verici değil - içeride kalın dua edin, ancak sonunda yüksek ihtimalle yanarsın. İkincisi, pencereden atlamaktır. Veya gruplayın veya bir ağacın dallarına inmeye çalışın. Zemin 10'un civarında bir yerde olmasına rağmen, opsiyon çaprazlanmış. Üçüncü eylem - bir kişi baştan ayağa doğru ıslak paçavra ile sarılmak ve en yüksek hızda caddeye çıkan yangından geçer. Ve nihayet dördüncüsü içeride kalacak, kapıyı ve her şeyi suyun içine dökecek, tüm kapı çatlaklarını ıslak şeylerle tıkayıp yardım isteyecektir.

Bütün bunlar ne için? Ve herhangi bir seçeneğin, belirlenim kadar kaliteli bir tezahürü gerektirdiği gerçeğine. Bu şüpheniz için zaman olmadığı bir durumdur. Koşullara rağmen rasyonel ve hızlı hareket etmeniz gerektiğinde. Cesaret ve ruhun hazzını göstermenin gerekli olduğu durum.

belirleme kalitesi

Günlük yaşam

Şüphesiz, abartılı durum yukarıda verilmiştir. Bu herkese olmaz, neyse ki, her gün değil. Ancak kararlılık birçok insanın her gün gösterdiği bir niteliktir.

Örneğin doktorlar. Çoğu zaman hayatları eylemlerine bağlı. Aynı şey, pilotlar, kurtarıcılar, özel kuvvetler vb. Hakkında da söylenebilir. Bunların ve birçok başka meslek mensubunun vasıfsız anıları ellerinden alınamaması yeterlidir.

Gençler, bir dereceye kadar, gösterbelirlenmesi. Örneğin, bir üniversiteye kaydolurken. Sorumlu bir karar verirler - davayı en az 4 yıl daha idare etmek zorunda kalacaklar, ki bu teoride, yaşamda ele alınması gerekecek. Birçoğu kendi uzmanlıklarında değil, elbette, ama eğitim için harcanan yılların hepsi boşa çıkıyor.

Ve elbette, yine de kararlılık, sporcuların sahip olduğu kalitedir. Dalgıçlar, kayakçılar, paraşütçüler - ne yaparlar, hayranlık duyuyorlar. Ve sporcuların devam etmesi için güç veren kararlılıktır.

cesaret ve kararlılık

Diğer görüşler

Kararlılık ne olduğu hakkındagörüş kütlesi. Ve bilim adamları demek istediğim, seyrelticiler değil. Felsefe Doktoru, Selivanov Vladimir İvanoviç, kararlılığın - "cesaret" kelimesiyle eşanlamlı olduğuna inanıyordu. Ve gereksiz şüphe ve tereddüt yokluğu.

Sovyet psikolog Konstantin Kornilov güvence verdi: Tespit, eylemlerin seçiminden doğrudan uygulamalarına kadar enerjisel bir geçiş ile karakterize edilir. Ama aynı zamanda cesaretin bu kalitenin ayrılmaz bir özelliği olduğunu düşünüyordu. Çünkü, bir seçim yaparken, bir kişi risk alır (en azından yangına örnek olarak hatırlayın). Ve Kornilov bana kararlılığın dürtüsel ve aceleci olmamasına dair güvence verdi.

Avksentii Tsezarevich Puni, SovyetSpor psikolojisinin kurucusu, bu kalitenin irade gücünün bir tezahürü olduğunu söyledi. Ancak Kalin Vladimir Konstantinovich karar vermeyi dikkate almamak çok önemli değil. Bunun, sistemin icracı olmayan kısmının daha az kapsayıcılığı olan karakteristik, ikincil bir nitelik olduğunu söyledi. Kararlılık, onun düşüncesine göre, yalnızca karar vermede gereksiz olan duyguların bastırılması ve engellenmesidir.

kararlı karakteri

kendini geliştirme

Pek çok kişi kararlılık gösterememektedir. Ve her birinin öğrenilmesi arzu edilir, çünkü kalite yararlıdır, gereksiz değildir. Ancak, tüm insanlar ve kendileri bu gerçeğin farkındadır.

En iyi eğitim kabul edildibağımsız kararlar ve bunların uygulanması. Dışarıdan yardım almadan hangi pizzayı sipariş edeceğine bile karar veremeyen insanlar var. Burada en küçüklerle başlamalılar.

Bu arada, kararlılık ayrılmaz bir biçimdeanaliz olarak kavram. Bu, geleneksel anlamda, belirli bir fenomenin bireysel nesnelerini incelemeyi amaçlayan bir araştırma yöntemidir. İşte aynı prensip. Kararlılık iyi kurulmuş ve düşünülmüş olduğunda iyidir. Bir kişi, bu niteliğin tezahürünü gerektiren bir şey yapmadan önce, düşünmek zorundadır - doğru şeyi yapıyor mu? Bu haklı mı? Pervasızlık olmamalı. Aksi takdirde, o zaman acı çekmeye, ağlamaya gerekecek: "İlk yaptım - sonra düşündüm."

kararlılığı göster

Başka ne bilmeye değer?

Hakkında birkaç öneri varkararlılık nasıl geliştirilir. Karakter yükseltilebilir ve hatta bazı durumlarda yeniden üretilebilir, böylece yeni bir kalitenin aşılanması kesinlikle bir sorun değildir.

Yani, gelişmeyi amaçlayan tüm görevleromuzda olmalı. Bağımsız bir haftasonu planlaması ile başlayabilirsiniz. Adam her zaman spor salonuna kayıt olmak istedi, ama dışarıdan korkuyor muydu? Karar verme zamanı. Korku genellikle her şeyi bozar. Genel olarak, aslında, bir kişinin sağlığı / yaşamı / refahı, herhangi bir nedenle değil, gerçek bir tehlike ile tehdit edildiğinde ortaya çıkmalıdır. Eh, görevler mümkün, ancak zor olmalıdır. Bir kişi bunu yerine getirebilmeli ve paralel olarak, korku ve şüphe üstesinden gelebilmelidir. Bu arada, onları tekrarlamak istenir. Salonda kayıt oldun mu? Git ve tren et ama önce kolay olmayacak. Ama sonra deneyim görünecek ve alışkanlık olacak.

Cesaret hakkında

Yukarıda da belirtildiği gibi, bu konseptBelirleme ile tanımlayın. Cesaret basit bir tanım verir. Bir kişinin korkuya boyun eğmemesidir. Valor kelimesi için bir eşanlamlı. Ya da cesaret - ki, bunun gerçekleşmesi, yine korkunun üstesinden gelmeyi gerektiren güçlü iradeli bir eylemdir. Ama insanın ahlaki gücünü gösterir.

Bu kısa tanım yeterlidiranlamak: cesaret ve kararlılık - neredeyse aynı şey. Yani - korku yokluğu ve mükemmel seçim ve uygulanması için sorumluluk alma isteğidir. Bu olumlu bir gönüllü kişilik niteliğidir. Ve bireyin kendisi için belirlediği hedefi gerçekleştirme yolunu takip etmeye hazır olması. Ve hiçbir koşulda kapanmayın, tehlikeleri ve zorlukları aşın. Ama aynı zamanda, eğer bir kişi kararlı ve cesurca çağrılabilirse - bu onun hiçbir korkusu olmadığı anlamına gelmez. Onlar. Ve her birimiz istisnasız. Sadece bazılarında yüzeyde, diğerleri de derinlerde.

Bu arada, bu nitelikler genellikle bir kişinin genellikle herhangi bir eylemde bulunmadığı koşullarda iyi şeyler için bir şeyler yapma yeteneği olarak tanımlanır.

belirleme eşanlamlıdır

belirleme

Sonunda bu kalite ile ilgili birkaç kelime. Karar verme ve kararlılık paronimlerdir. Yani, yazı ve ses bakımından benzer olan, ancak farklı olanlar.

Çözme, bir kişinin durumudur.Bir işe başlama isteğini yansıtır ve sonuna kadar getirir. Bu kavram aynı zamanda cesaretle de tanımlanmaktadır. Kararlılık, bir kişinin karakterinde sürekli olarak bulunan, eylemlerin sıkılığını, esnekliğini ve şüphe duyulmadığını gösteren kararlı bir niteliktir. Herkes bir kez kararını bir kez ifade edebilir, bundan sonra bir dahaki sefere şöyle diyebilir: "Hayır, daha fazla risk almayacağım." Kavramı ziyaret ederek farkı hissedebilirsiniz.

Kararlılık ne 2019

Kararlılık ne 2019

Related news

 • Saint Petersburg-Helsinki hakkında daha fazla bilgi
 • Bağırsak mikroflorası nasıl restore edilir: özel preparatlar ve doğru beslenme
 • Amur Pedagoji Koleji, Blagoveshchensk
 • Amerika’nın En Önemli Kadını Melania Trump’ın Giyim ve Saç Stili
 • Rhabarberkuchen

 • Kararlılık ne

  Kararlılık ne


  Kararlılık ne

  Kararlılık ne

  Kararlılık ne

  Kararlılık ne

  Kararlılık ne

  Kararlılık ne

  Kararlılık ne

  Kararlılık ne

  Kararlılık ne

  Kararlılık ne

  Kararlılık ne

  Kararlılık ne

  Kararlılık ne

  Kararlılık ne

  Kararlılık ne

  Kararlılık ne

  Kararlılık ne