Kalp çarpıntısının 10 doğal çözümü 2019

Kalp çarpıntısının 10 doğal çözümü 2019
Kalp çarpıntısının 10 doğal çözümü


Kalp Çarpıntısı İçin 10 Doğal Çözüm

Kalp Çarpıntısı İçin 10 Doğal Çözüm

Göğüste oluşan korkunç ağrı kötü bir şeyler olacağının işaretidir.Kalp çarpıntısıkonusunda deneyimli olursanız kalbin akortsuz attığını ve heyecan stres gibi durumlardan etkilendiğini bilirsiniz.Ama endişelenmeyin bu çarpıntı  sağlıksorununuz yoksa basit doğal ilaçlar kullanılarak kontrol altına alınabilir.Onların ne olduğunu bilmek istiyorsanız bir dakikanızı ayırıp bu yazıya göz atın.

Kalp Çarpıntısı :

Kalp vücudun en önemli organlarından biridir.Kalp bazen ritim dışına kayar.Kalp çarpıntısı düzenli kalp ritmindeki bozukluklardır.Kalpte hızlı ve çok sık atışlar göğüste belirgin şekilde hissedilir.Çoğu zaman kalp çarpıntısı ciddi değildir ve kendiliğinden geçer.Güvenli müdahaleler ile bundan kurtulabilirsiniz.Fakat kalp çarpıntısı ağır çarpıntı şeklinde olursa ciddi bir şeyler olabileceğinin belirtisini de verir.Bu çarpıntı konjestif kalp yetmezliği, kroner arter hastalığı veya kalp krizi anlamına gelebilir.Göğüs ağrısı, baş dönmesi, bayılma, göğüs ağrısı, nefes darlığı ile gelen bir çarpıntı varsa mutlaka acil servise başvurulmalıdır.

A

Kalp çarpıntısının en yaygın nedenleri

 • Aşırı nikotin, alkol ve kafein alımı
 • Kokain esrar ve amfetamin gibi yasa dışı uyuşturucu tüketimi.
 • Yüksek seviyelerde fiziksel aktivite
 • Düşük tansiyon düşük kan şekeri, dehidratasyon elektrolit dengesizliği
 • Troid hastalığı,hamilelik ve menstruasyon hormonal değişiklikler.
 • Astım inhalerler, dekonjestanlar ve bazı takviye ilaçlar
 • Panik ataklar
 • Korku, kaygı, stres

Kalp çarpıntısının 10 doğal çözümü

1-Soğuk su :Soğuk su çarpıntıları sakinleştirmenin basit ve en etkili çözümüdür.Kalp atışının tekrar ritmini bulması için soğuk su için.Bir bardak soğuk su anksiyeteyi azaltmaya da yardımcı olur.
2-Ispanak veya balık yağı: Bu gıdalar doktorların kalp çarpıntısını tedavi etmek için kullandığı mineral olan magnezyum açısından zengindirler.Ispanak,balık,fıstık ezmesi,kabak çekirdeği,badem,muz ve hatta koyu çikolata gibi magnezyum içeren gıdaları tüketebilirsiniz.
3-Kediotu :Anksiyete için popüler bir tedavidir. Anksiyete kaynaklı kalp çarpıntısı,için gevşetici etkisi vardır.
4-Cayenne :Cayenne kalp kasında bir uyarıcı olarak hareket eder ve kalp ritimlerini düzeltmeye yardımcı olur.Kan dolaşımını düzenler ve kalp kaslarını güçlendirerek genel kalp sağlığını güçlendirir.
5-Tarçın :Tarçında sağlığımız için çok sayıda koruyucu bileşen vardır.Doğal kalp çarpıntısını kontrol etmek için toz tarçını ılık su karıştırarakiçin.Bu aynı zamanda yüksek kan basıncını azaltır.
6-Lavanta :Çarpıntıya neden olan kaygı düzeylerini azaltmaya yardımcı olur.Panik atakları azaltma ve aşırı beyin aktivitesini sakinleştirmeye yardımcı olur.
7-Sığır kuyruğu :Sığır kuyruğu güçlü kalp düzensizliklerini tedavi eder.Sığır kuyruğunun aynı zamanda anti-enflamatuar ve antioksidan özelliklere sahip bir dolaşım sistemini sağlar.
8-Hawborn: Kalpte kan akımını artırarak kalp kası kasılmalarını dengeler.Aynı zamanda kan damarlarının duvarlarını güçlendirir.
9-Passion Flower:Kalp çarpıntısı için bir çok terapötik uygulamaları vardır.Bu uykusuzluk tedavisi için de kullanılabilir.Sinir ve kalp sistemini rahatlatır anksiyeteyi azaltır.
10-Melissa çayı :Çarpıntı sizi kaygılanırdığı zaman melisa çayı tüketin.Sizi dinlendiren yardımcı bir tonik olarak çalışacaktır.Herhangi bir hormonal bozukluk varsa da kullanabilirsiniz.


Kalp çarpıntısının 10 doğal çözümü 2019

Kalp çarpıntısının 10 doğal çözümü 2019

Related news

 • 13 - 19 Ağustos Haftası Çocuk Etkinlikleri
 • Küllü Kumral Saç Renkleri 2019
 • Cildi gençleştiren lahana maskesi
 • Nişan Alışverişine Kimler Gider
 • İşkembe Kavurması Tarifi

 • Kalp çarpıntısının 10 doğal çözümü


  Kalp çarpıntısının 10 doğal çözümü


  Kalp çarpıntısının 10 doğal çözümü


  Kalp çarpıntısının 10 doğal çözümü


  Kalp çarpıntısının 10 doğal çözümü


  Kalp çarpıntısının 10 doğal çözümü


  Kalp çarpıntısının 10 doğal çözümü