Kalbin aritmi: nedenleri ve belirtileri. Aritmi önleme ve tedavisi 2019

Kalbin aritmi: nedenleri ve belirtileri. Aritmi önleme ve tedavisi 2019 Kalbin aritmi: nedenleri ve belirtileri. Aritmi önleme ve tedavisi

Kalbin aritmi: nedenleri ve belirtileri. Aritmi önleme ve tedavisi

Kalbin aritmi - oldukça yaygınGörmezden gelinen bir hastalık, en kötü sonuçlara yol açabilir. Hastalığın özü, ana insan organının çalışmasının kesintiye uğraması, kasılmalarının ritmidir. Ayrı bir form, kalbin belirli sınırlar içinde normal ve güvenli kabul edilen sinüs aritmidir. Tedavi farklı olabilir. Hastalığın biçimine ve aşamasına bağlıdır. Her durumda, bunun ilk belirtilerini bulursanız, hemen bir doktora başvurmalısınız.

Kalbin aritmi, nedenleri ve belirtileri

nedenleri

Çeşitli faktörler aritmi provoke edebilir. En yaygın hastalıklar, kalbin çalışmasıyla doğrudan ilişkili hastalıkları içerir. Bunlar beyin, dolaşım ve kardiyovasküler sistemler, miyokardiyal bozukluklar, tiroid ve adrenal problemlerdir. Kalbin aritmi, nedenleri ve semptomları bulaşıcı hastalıklarda veya iklim döneminde ortaya çıkabilir, derhal muayene ve tedavi gerektirir. Hastalığın gelişiminin temeli sağlıklı bir yaşam tarzının ihlali olabilir: vitaminler, aşırı kilo, alkol ve sigara kullanımı, stres ve aşırı stres, hem duygusal hem de fiziksel.

semptomlar

Böyle bir hastalığın varlığı hemen kendini verir.Bu nedenle bilmek, tanımak kolaydır. Kalbin aritmi, nedenleri ve semptomları başka bir doğanın sorunlarının göstergesidir, kalp ve göğüste güçsüzlük ve ağrı eşlik edebilir. Bazen sol elinde verirler. Hastalar kalbin atmadığı izlenimine sahip olabilirler. Bazen, "kardiyak aritmi" tanısı ile, hastaların yorumları, ağız kuruluğu, öksürük, baş dönmesi, nefes darlığı, ateş, bayılma görünümünü belirtir.

Hastalık türleri

Aritmi alt bölümünün doğasına bağlı olaraksemptom ve tedavi yöntemlerinde farklı olan çeşitli türlerde. Kardiyak kasılma sıklığı keskin bir şekilde azalırsa, o zaman bradikardinin gelişmesinden söz edilebilir. Artan nabız, taşikardiyi gösterir. Olağanüstü kısalma varsa ve sayılarını giderek artıyorsa, bunlar ekstrasistolün belirtileridir. Atriyal fibrilasyon ile kalp kasılmaları eşit değildir. Miyokardın yapısından impuls geçişinin yavaşlaması ve durdurulması, kardiyak blokajların varlığına işaret eder. Bu çok tehlikeli bir durumdur, çünkü nabız hiç hissedilmeyebilir. Hala sinüs aritmi, ventriküler fibrilasyon ve atriyal flatter ayırır.

kardiyak aritmi, ilaç tedavisi

atım

Ekstrasitozlar kalbin kasılmalarıdır.erken üretilmektedir. Elektriksel dürtülerinin kaynağı sinüs düğümünde değildir. Bu tür bir aritminin herhangi bir kalp hastalığı eşlik edebilir, ancak çoğu durumda iletişim kurulamaz. Bu rahatsızlıkların arasında genellikle bitkisel ve psikolojik bozukluklar, sigara, ilaç tedavisi vardır. Hastalar kalp batmasına yol açabilecek ekstrasistoller hissetmezler.

Mide ekstrasistollerinin en tatsız ve tehlikeli olduğuna inanılmaktadır. Ventriküllerin fibrilasyon görünümünü tetikleyebilirler.

Atriyal fibrilasyon

Bu tür için başka bir isim fibrilasyonAtria'nın Kalbin normal ritmi ihlallerinin bir komplikasyonu olarak gelişir. Bu, kalp hızının en yaygın bozukluklarından biridir. Hastalığın gelişim nedenleri arasında tiroid bezi ile ilgili problemleri tanımlamaktır. Atriyal fibrilasyon belirtileri diğer hastalık türlerinden çok farklı değildir. Hasta genellikle bayılma, gözlerde kararma, korku hissi, göğüs ağrısı, hava eksikliği gibi rahatsızlıklardan rahatsız olur.

Aritminin doğası farklı olabilir - kısagünler halinde ölçülen uzun bir süreye bir kaç dakika süren bir saldırı. İlk durumda, ilaç veya diğer tıbbi önlemlerin kullanılması gerekli değildir, ancak ikinci sırada tıbbi müdahale olmadan yapamazsınız.

kalp hastalığı - aritmi

Atriyal çarpıntı

Kalp çarpıntısı ile kasılma sıklığıAtriya dakikada 400'e ulaşabilir. Problem çok nadiren kendi başına ortaya çıkıyor. Çoğu zaman, bozukluk diğer kardiyak disfonksiyonlarla ilişkilidir. Atriyal çırpınmanın nedenleri organik kalp hastalıkları, ön koroner arter baypas greftleme veya ameliyattır. Patolojinin klinik tablosu, kalp kasılmalarının sıklığında, ritiminin, genel halsizlik, düşük tansiyonun sıklığında keskin bir artışla işaretlenir. Bu arka plandaki hasta genellikle bilincini kaybeder ve baygınlığa düşer. Çoğu zaman atriyal çarpıntı fibrilasyona dönüştüğü durumlar vardır.

Supraventriküler taşikardi

Bu patoloji başka bir isim tarafından bilinirAtriyal taşikardi. Hastalık atriyum dokusunun küçük bir bölgesinde gelişir. Zamanla, bütün kalp iltihaplanır ve doğal ritim bozulur. Bu hastalığın varlığı, fiziksel efor, ateş veya stres nedeniyle değil, kalp hızının periyodik olarak hızlanmasını gerektirir. Her durumda semptomatikler farklı olabilir. Bazı hastalarda hastalık hiç kendini göstermeyebilir ya da sadece pulsasyondaki artışla kendini gösterebilir. Diğer durumlarda, göğüste baş dönmesi, bayılma, terleme, ağrı veya baskı, yorgunluk, sık idrara çıkma söz konusudur.

kalbin sinüs aritmi

Ventriküler taşikardi

Patolojinin özü, hızlanmaya neden olması.ventriküllerden gelen kalp ritmi. Dakikada 200 vuruşa kadar ritim frekansında, kalp düzgün şekilde kanla dolmaz. Sonuç olarak, vücuttaki kan daha küçük bölümlerde atılır. Bu tür bir aritmi özellikle zaten diğer kalp hastalıklarından muzdarip olan hastalar için zordur.

Ventriküler taşikardi stabildir vekararsız. İlk durumda, dalgalanma frekansında bir azalma ve kan basıncında bir azalma gözlenir. Ayrıca, hastalar aşırı terleme, bilinç bozukluğu yaşayabilir. Bu tür bir aritmi belirtileri tespit edildiğinde, kalifiye yardım gereklidir. Sonuçta, bu kendiliğinden kan dolaşımının durmasını tehdit ediyor. Nedenleri ve semptomları belirgin bir karakteri olmayan kalbin böyle bir aritmi sadece EKG'nin izlenmesi sırasında tespit edilir.

Ventriküler fibrilasyon

Hastalık, düzensiz bir akış anlamına gelirventriküllerden sürekli bir düzende pulslar, bu da ventriküllerin bir çarpmasına neden olur. Sonuç olarak, vücuttan kan pompalanması karmaşıktır, bu da kardiyopulmoner ünitede hemen yeniden canlandırma gerektirir. Durum çok tehlikelidir çünkü eğer 10 dakika boyunca bir kişiye yardım etmezseniz, ölümcül bir sonuçla sonuçlanabilir. Vücudun kan akımı oluşmaz, kalp dakikada 300 atış frekansı ile büzülür. Patolojinin semptomları, klinik ölümün resmine benzeyebilir, yani nefes ve nabız eksikliği, genişlemiş pupiller, bilinç kaybı, nöbetlerin görünümü, cildin maviliği.

Sinüs aritmi belirtileri

Kalbin böyle bir aritmi, nedenleri ve semptomlarısıradan bir bozukluğun özelliklerine benzer, yanlış sinüs ritmine bağlı olarak ortaya çıkar. Bu tip hastalık, sinir düğümünde bir nabız oluşumu düzensizliği ve düzensizliği ile karakterize edilir. Hastalık ilk etapta bir bayılma ya da ön-yanıklık durumu, baş dönmesi, ani ve uzun süreli yorgunluk olduğu için zorluk olmadan tespit edilebilir. Semptomlar kasılmalar arasındaki ani ve uzun süreli duraklamalar ile ortaya çıkar. Bu duraklamaların nedeni sinüs atımlarının engellenmesi ve dokuların içinden geçmenin imkansızlığıdır. Bazı durumlarda, sinüs aritmi, gözlerde karartma, ani bayılma, ani nefes darlığı, hızlı veya çok yavaş kalp atışı, göğüs ağrısı eşlik edebilir.

Kalbin aritmi, ne alınır

Kalp bloğu belirtileri

Bu aritmi varyantının nedeni yavaşlamadır.dürtülerin süreçleri. Blokajlar, atriyoventriküler ve sinoatriyal olarak intraventriküler formda bulunur. Abluka dereceleri I'den III'e kadardır. Karakterleri kalıcı veya geçici olabilir. Blokajlar bazı ilaçlar, miyokardit, kardiyoskleroz, miyokard enfarktüsünün kullanımı ile meydana gelebilir. Çok nadiren, pratikte, bu patolojinin doğuştan bir varyantı vardır. Abluka belirtileri nöbet ve bayılma görünümünü içerir. Hastalığın gelişmesi sonucu kalp yetmezliğine, anjinaya veya ani ölüme neden olabilir.

Tedavi ve korunma

Bir kişinin kalbin bir aritmi varsa,Tedavi, ilaç tedavisi ya da hastaneye yatma basitçe gereklidir, çünkü sonuçlar en kötüsü olabilir. Eylemler öncelikle semptomları azaltmayı ve temel nedenlerle mücadele etmeyi amaçlamalıdır. Hastanın kardiyak aritmi gibi ciddi bir hastalığa sahip olması durumunda, hastanın semptomları, tedavisi ve davranışı birbirine tamamen uymalı ve birlikte çalışmalıdır. Hastalığın olabildiğince etkili bir şekilde üstesinden gelmek için, zararlı alışkanlıklardan vazgeçmek, stresden kaçınmak, rasyonel bir şekilde yemek yapmak, sağlıklı bir yaşam tarzı sürmek gerekir. Kategorik olarak, fiziksel çalışma ile kendinizi aşırı yüklemeniz tavsiye edilmez, çünkü bu aynı zamanda kalp üzerinde güçlü bir yüktür.

kalbin aritmi, yorumlar

ilaç

Hastaya bir aritmi teşhisi konulursaKalp "muhtemelen onu almak için en yaygın sorudur. İlk olarak, tedavi patoloji ve durumun ciddiyetine bağlı olarak tedaviyi reçete edecek bir doktora danışmalısınız. Bir kural olarak, ilk eylemler yaşam tarzı değişiklikleri, ilaç tedavisi veya cerrahi olmalıdır İlaçlarda olduğu gibi, çoğu durumda, antiaritmik ilaçlar reçete edilir. Kalp ritim bozukluğunun neden olabileceği ciddi sonuçları önlemek için, tedavi, ilaçlar veya cerrahi yapılmalıdır. Trombüs oluşumu nedeniyle bir inme oluşmasını önlemek için, antikoagülan ve antiplatelet ilaçlar almak gereklidir.

Diğer tedaviler

Kalbin aritmi, belirtileri, tedavisi

"Kardiyak aritmi" hastalığının gelişimi iletedavi, ilaçlar ve ilaçlar etkisiz olabilir. İlaçların sorunu gideremediği durumlarda, kardiyoversiyon gerçekleştirilir. Prosedürün özü, geçici olarak hareket eden bir anestiğin göğsün içine sokulması ve daha sonra bir elektrik akımının bu bölgeye yönlendirilmesidir. Sonuç olarak, kalbin çalışması senkronize edilir, kalbin yeterli ritmi geri yüklenir. Hastalığın bazı formları, kalp kasını gözlemlemek ve desteklemek için implante edilen bir kardiyoverter-defibrilatör ile tedavi edilir.

Aritminin temel nedenini ortadan kaldırmakcerrahi müdahale kullanılabilir. Operasyon, sol ve sağ atriyumdaki kesitler kesildiğinde bir labirent üzerinde gerçekleştirilir. Bazen ameliyattan sonra hasta bir kalp pili ile implante edilir.

Herhangi bir türden şüphelenilmesi durumunda"Kalbin aritmi" hastalığının önlenmesi, olası sonuçları önlemek ve tedaviyi daha etkin bir şekilde yürütmek için yardımcı olacaktır. Hastalığın her bir örneği kapsamlı bir inceleme, uygun tanı ve yeterli tedavi gerektirir, bu nedenle karakteristik bir semptomatoloji ortaya çıktığında, hemen bir doktora danışmalısınız.

Kalbin aritmi: nedenleri ve belirtileri. Aritmi önleme ve tedavisi 2019

Kalbin aritmi: nedenleri ve belirtileri. Aritmi önleme ve tedavisi 2019

Related news

 • Kapı menteşeleri: özellikler ve farklılıklar
 • KARNABAHAR GRATEN
 • Kıskanç Erkek, Kıskanç Erkek Psikolojisi Ve Erkekler Neden Kıskanır
 • Sebzeli Sulu Köfte Tarifi
 • Çok sayıda cinayet

 • Kalbin aritmi: nedenleri ve belirtileri. Aritmi önleme ve tedavisi

  Kalbin aritmi: nedenleri ve belirtileri. Aritmi önleme ve tedavisi


  Kalbin aritmi: nedenleri ve belirtileri. Aritmi önleme ve tedavisi

  Kalbin aritmi: nedenleri ve belirtileri. Aritmi önleme ve tedavisi

  Kalbin aritmi: nedenleri ve belirtileri. Aritmi önleme ve tedavisi

  Kalbin aritmi: nedenleri ve belirtileri. Aritmi önleme ve tedavisi

  Kalbin aritmi: nedenleri ve belirtileri. Aritmi önleme ve tedavisi

  Kalbin aritmi: nedenleri ve belirtileri. Aritmi önleme ve tedavisi

  Kalbin aritmi: nedenleri ve belirtileri. Aritmi önleme ve tedavisi

  Kalbin aritmi: nedenleri ve belirtileri. Aritmi önleme ve tedavisi

  Kalbin aritmi: nedenleri ve belirtileri. Aritmi önleme ve tedavisi

  Kalbin aritmi: nedenleri ve belirtileri. Aritmi önleme ve tedavisi

  Kalbin aritmi: nedenleri ve belirtileri. Aritmi önleme ve tedavisi

  Kalbin aritmi: nedenleri ve belirtileri. Aritmi önleme ve tedavisi

  Kalbin aritmi: nedenleri ve belirtileri. Aritmi önleme ve tedavisi

  Kalbin aritmi: nedenleri ve belirtileri. Aritmi önleme ve tedavisi

  Kalbin aritmi: nedenleri ve belirtileri. Aritmi önleme ve tedavisi

  Kalbin aritmi: nedenleri ve belirtileri. Aritmi önleme ve tedavisi

  Kalbin aritmi: nedenleri ve belirtileri. Aritmi önleme ve tedavisi

  Kalbin aritmi: nedenleri ve belirtileri. Aritmi önleme ve tedavisi

  Kalbin aritmi: nedenleri ve belirtileri. Aritmi önleme ve tedavisi

  Kalbin aritmi: nedenleri ve belirtileri. Aritmi önleme ve tedavisi

  Kalbin aritmi: nedenleri ve belirtileri. Aritmi önleme ve tedavisi