Kafam neden alkolden sonra ağrıyor ve hangover ile başa çıkabiliyor 2019

Kafam neden alkolden sonra ağrıyor ve hangover ile başa çıkabiliyor 2019

Kafam neden alkolden sonra ağrıyor ve hangover ile başa çıkabiliyor 42 15.02.2019, 05:10

Kafam neden alkolden sonra ağrıyor ve hangover ile başa çıkabiliyor?

Gürültülü parti, bir sürü arkadaş ve bir kaç bardakAlkol - muhtemelen herkese aşina olan bir durum. Böyle bir durumda kişi rahatlatır, çemberinin insanları ile iletişim kurar ve sadece zevk alır. Ama bu bayramın renkleri çok mu parlak? Partiden sonraki sabah, duyguların ve eğlencenin gökkuşağının yerini, gri tonlar ve halk arasında "hangover" olarak adlandırılan korkunç bir baş ağrısı aldı. Fakat başın alkolden sonra neden acı çektiği, çok az içseniz bile, anlamaya çalışın.Kafam neden alkolden sonra ağrıyor?

Migrenin ana nedenleri

Amerika Birleşik Devletleri'nin bilim adamları uzun bir zaman dilimine sahiplerAkşamdan kalma sendromunu, ya da alkolün insan vücudu üzerindeki etkilerini inceliyorlar. Yıllar süren araştırmalar sonucunda iki grup neden belirlediler ki bu da zamansız bir baş ağrısına neden oldu. İlk - ana grup - serebral korteksin oksijen açlık hücrelerini içerir. Alkolün etkisi altında, işlevini oksijen taşıması olan kan hücrelerinin pıhtılarının oluşması nedeniyle oluşur. Ve bu biyolojik süreç ihlal edildiği için, insan beyni, diğer organlar gibi, gerekli beslenmeyi almaz. Sonuç olarak - korteks ve baş ağrısının hücrelerinin ölümü.

Ayrıca vücutta ertesi sabah dikkati çekiyorİnsan ret ölü dokuyu ortaya çıkar. Ve bu süreç akşamdan itibaren bu baş ağrısı için sorumlu olduğu. içi basınç güçlü bir artışa sonra fark geçemez vücuttan ölü hücreleri çıkarmak için. Bu nedenle, alkol alarak, bu akşamdan kalma sendromu ve baş ağrısı uzunluğu tüketilen alkol miktarı ve ölü beyin hücrelerinin gözlük sayısına tümüyle bağlı olduğunu hatırlamak önemlidir.Akşamdan kalma haplar nelerdir?

Baş ağrısının dolaylı nedenleri

Alkolün zararlı etkilerini hafife almayıninsan vücudunda. Ve bu durumda konuşma, bağımlılık ya da sonuçlarla ilgili olmayacak, yalnızca bir akşamdan kalma dışsal belirtilerin ortaya çıkışını provoke eden süreçleri dikkate alacağız. Ve ayrıca, başın alkolden sonra neden acı verdiği sorusuna da kısmen cevap verir.

Böylece, vücuda girme gerçeğiyle başlayalımİnsan, alkol içeren içecekler gastrointestinal yoldan kan ve karaciğere emilir. Bu durumda, ikincisi, beynin çok ihtiyacı olan glikoz üretimini durdurarak etanole reaksiyon gösterir.

İkincisi, alkol alımı bir artışı kışkırtıyorBir kaç saat sonra vücudun dehidrasyonuna yol açan diüretik hareket. Bu durumda, kişi susadığını hisseder. Vücuttaki sıvı eksikliği, normal metabolizmayı ve beynin besin maddelerini beslemesini bozar, bu nedenle baş ağrısının aşırı derecede asılı kalması neden olur.

Alkolün yukarıda belirtilen etkilerine ek olarakİnsan vücudu, etanolün asetaldehit üretimine katkıda bulunduğunu unutmamalıdır. Ve bu kusma, mide bulantısı, hızlı kalp atışı ve migrenlere yol açar.

Bir baş ağrısıyla nasıl başa çıkılır?

Soruyla ilgilenmemek için,Bir asmaktan hangi tabletler en etkilidir, içmemek daha iyidir. Ancak, maalesef, bu tür bir çözüme sadece birimler için uygun. Geri kalanlar birkaç kadeh şampanya, bira veya daha güçlü alkollü içeceklerden oluşan ağırbaşlı semptomları durdurmaz. Bu nedenle, partiden sonra sabah normal sağlığın yeniden kazanılmasına yardımcı olacak ilaçların çalışmasında durmak, buna hala değer.Baş ağrısı ile hangover

Yani, bugün eczacılar ile sağlanırhangovers karmaşık tedavisi için çeşitli ilaçlar. Bunlardan en ünlüsü "Limonar", "Alcoselzer", "Zorex", "Antipohmelin", "R-IKS 1" fonlarıdır. Bu ilaçların herhangi biri yalnızca kalıntılık sendromunun dışsal semptomlarını ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda vücudun zehirlenmesiyle de baş edebilir. Ayrıca, "Limonar" gibi ilaçların önleyici amaçlar için kullanılabileceğini belirtmek gerekir. Diğer bir deyişle, bayramdan bir saat önce çekilen tablet, ertesi gün alkolden sonra baş ağrısından şikayet etmeyeceğinize yol açacaktır.

İlaç satın alınmamışsa ne yapmalı?önceden mi Bu başka bir soru, ama buna çok basit bir cevap var. Hemen hemen her evde kullanılan ilaç dolabında bulunan ilaçları kullanabilirsiniz. Bu "Aspirin" veya aktif kömür olabilir.

Dehidrasyon tedavisi

Neden olduğunu anladıktan sonraBaş alkolden sonra acı verirse, su-tuz dengesini geri getirmenin baş ağrısından kurtulmaya yardımcı olduğu netleşir. Serebral korteksin ölü hücreleri daha hızlı vücuttan atıldıktan sonra migren daha hızlı geçer.Alkolden sonra baş ağrısı ne yapmalı

Dehidrasyon mücadele için idealhaklı olarak "Regidron" olarak adlandırılabilir. Bir litre su içinde seyreltilen toz, tuzlu bir tada sahiptir ve susuzluğa iyi gelir. Böyle bir araç mevcut değilse eski nesil eski güvenilir yöntemleri kullanabilirsiniz.

Hangovers için geleneksel tedavi yöntemleri

Şüphesiz, baş ağrısı için en iyi tedaviParti tam uykudan sonra, vücut bağımsız olarak zehirli maddelerin arındırılması ile başa çıkacaktır. Fakat bu mümkün değilse ve örneğin çalışmak için koşmanız gerekiyorsa, kontrast duş almalısınız.

Susuzluğunu gidermek ve su-tuz dengesini geri kazanmak için limon, kefir, zencefil çayı, taze turunçgil suyu ile maden suyuna yardımcı olacak ve bu da bayram sırasında kaybedilen potasyum stoğunu dolduracaktır.Geçici baş ağrısı

Ancak atalarımız alkolden sonra baş ağrırsa nasıl tedavi edileceği sorusunu gerçekten düşünmediler. Ne yapmalı, kesin olarak biliyorlardı - salamura turşu lahana veya salatalık içmek.

önleme

Alkollü bayram zaten köşede isebunun için uygun şekilde hazırlanmalıdır. Öncelikle, "Limonar", "Alcoselzer" veya aktif kömür gibi eczane ilaçlarını ve ayrıca limonlu alkali maden suyunu satın alın.

İkincisi, alkol alırken buna değmezgıda ihmal ve yağlı ise daha iyidir. Bu toksinlerin emilimini yavaşlatır. Ayrıca, yiyecek ve alkol içeren içecekler bol miktarda sıvı ile yıkanmalıdır. Örneğin, domates suyu.

Bu basit kuralları takip ederseniz,Başın alkolden sonra neden acıdığını düşünmeniz gerekecek. Ve akşamdan kalma belirtiler, sabah görünseler bile, hayatın alışkanlık ritmini bozmayacak kadar önemsiz olacaklar.

Kafam neden alkolden sonra ağrıyor ve hangover ile başa çıkabiliyor 2019

Kafam neden alkolden sonra ağrıyor ve hangover ile başa çıkabiliyor 2019

Related news

 • Köpeklerde Diş Bakımı ve Diş Rahatsızlıkları
 • Madencilik için video kartlarının değerlendirmesi: yorumlar ve karşılaştırmalar
 • 2019 yeni moda kot elbise modelleri
 • Evinizde kendi ellerinizle topraklama: notlar

 • Kafam neden alkolden sonra ağrıyor ve hangover ile başa çıkabiliyor 64

  Kafam neden alkolden sonra ağrıyor ve hangover ile başa çıkabiliyor


  Kafam neden alkolden sonra ağrıyor ve hangover ile başa çıkabiliyor 95

  Kafam neden alkolden sonra ağrıyor ve hangover ile başa çıkabiliyor 29

  Kafam neden alkolden sonra ağrıyor ve hangover ile başa çıkabiliyor 8

  Kafam neden alkolden sonra ağrıyor ve hangover ile başa çıkabiliyor 18

  Kafam neden alkolden sonra ağrıyor ve hangover ile başa çıkabiliyor 35

  Kafam neden alkolden sonra ağrıyor ve hangover ile başa çıkabiliyor 58

  Kafam neden alkolden sonra ağrıyor ve hangover ile başa çıkabiliyor 28