KAĞIT RULOLARDAN UZUN SAPLI GENİŞ SEPET ÖRÜLÜŞÜ 2019

KAĞIT RULOLARDAN UZUN SAPLI GENİŞ SEPET ÖRÜLÜŞÜ 2019


KAĞIT RULOLARDAN UZUN SAPLI GENİŞ SEPET ÖRÜLÜŞÜ 81 13.02.2019, 18:58


KAĞIT RULOLARDAN UZUN SAPLI GENİŞ SEPET ÖRÜLÜŞÜ

Evde Her İşinize Yarayacak Gazete Kağıdından Saplı Geniş Sepet Örülüşü

Kağıt ile nasılşık, kullanışlı veDekoratif  Sepetlerörebilirizsizler ile en çok paylaşmayı sevdiğimgeri dönüşümetkinliklerinden biridir. Alttakivideoda izlediğinizderesimli anlatıma baktığınızda sizlerde çok fazla zor olmadığını göreceksiniz.

Yapılışıhem kolay hem çok zevkli olanKağıt rulolardan örülen Sepetlerevimizde çok işimize yarayacak. Geçenlerde bana mail yollayan sevgili okuyucularımdan Zeynep hanım  kızı için Gazete kağıtlarındanKına sepeti örmüş ve onu tüller ile süslemiş , gerçekten harika olmuş.

İsterseniz sizde bu şekilde güzel sepetler örerek Aranjman için kullanabilir, çamaşır makinesinin üzerinde sabunlarınızı ve kozmetik malzemelerinizi koyabilirsiniz.

Önceliklevideoyuizleyerekkağıt rulolar nasıl yapılıyormutlaka görmelisiniz. Sayfa altındaki diğersepet nasıl yapılırsunumlarımızı görebilirsiniz.

Mutfakta çok işinize yarayacağı kesin. Yaz geliyor piknik sepeti olarak kullanabilirsiniz. Daha bir çok yerde ve şeklde kullanabileceğiniz  Sepet örme aşamalarına beraber bakalımnasıl yapılıyor

Sepet-Orme-KagittanSepet-Orme-Kagittan


Mutlaka Videoyu izleyerek sepet örme detaylarını öğreniniz.
Sepet-Orme-Kagittan-1
Sayfanın en altındaki Benzer içeriklerde resimlerini gördüğünüz sepet örme çalışmaları genelde kare ya da dikdörtgen şeklindeydi. Bugün yuvarlak sepet nasıl örülür göreceğiz. Kağıt ya da gazetelerden kağıt rulolar yapıp onları güzelce sprey akrilik ya da guaj boya ile boyayın iyice kuruduktan sonra üstteki resimdeki gibi yapım aşamasına geçiyoruz. Kağıt ruloları 4 altta 3 üstte olacak şekilde tam orta yerinden koyunuz. Alttaki rulolardan birini üstte kıvırınız.
Sepet-Orme-Kagittan-2
Burada dikkatli olun. Üste kıvırdığımız ruloyu etrafından üstten ve alttan dolandırarak başladığımız noktaya geri dönüyoruz.
Sepet-Orme-Kagittan-3
Aynı şekilde bir alttan bir üstten sepetin tabanını örmeye devam ediyoruz. Elbetteki kağıt rulonuz çok uzun olmadığı zaman bitecek o noktada yeni bir kağıt ruloyu bunun içine geçirip yapıştırarak örmeye devam ediyoruz.
Sepet-Orme-Kagittan-4
Belirli bir aşamadan sonra rahat çalışmak ve düzgün bir yuvarlak oluşturabilmek için öreceğiniz sepetin genişliğinde bir kap kullanınız.
Sepet-Orme-Kagittan-5
Sepet yeterli boya geldiğinde kapı kaldırabilirsiniz.
Sepet-Orme-Kagittan-6
Fazla olan uçları 5 santim boy kalacak şekilde kesin ve içine kıvırarak açılmaması için sepetin arasına geçiriniz. Bu noktada kağıt ruloları kesmeden önce alttaki talimatı lütfen okuyunuz yanlış bir yerden kesmeyiniz. Kolay Gelsin.
Sepet-Orme-Kagittan-7
Sap için her iki taraftan 4 er adet kolon vazifesi görecek rulo bırakıyoruz.Sepet sapı nasıl örülürdiye soran hanımlarımız burada net olarak göreceklerdir.
Sepet-Orme-Kagittan-8
2 rulo yine dik olarak dururken diğer iki rulo ile çaprazlama etrafından altından üstünden geçirerek sepetin sapını örüyoruz.

KAĞIT RULOLARDAN UZUN SAPLI GENİŞ SEPET ÖRÜLÜŞÜ 2019

KAĞIT RULOLARDAN UZUN SAPLI GENİŞ SEPET ÖRÜLÜŞÜ 2019

Related news

 • Aşk Büyüsü ve Medyumlar
 • Oksana Fedorovanın biyografisi. Oksana Fedorovanın ailesi çocukları
 • Samsung SCX-4200: mükemmel başlangıç seviyesi MFP
 • Basit Sultan Sarması Tarifi

 • KAĞIT RULOLARDAN UZUN SAPLI GENİŞ SEPET ÖRÜLÜŞÜ 12

  KAĞIT RULOLARDAN UZUN SAPLI GENİŞ SEPET ÖRÜLÜŞÜ


  KAĞIT RULOLARDAN UZUN SAPLI GENİŞ SEPET ÖRÜLÜŞÜ 81

  KAĞIT RULOLARDAN UZUN SAPLI GENİŞ SEPET ÖRÜLÜŞÜ 23

  KAĞIT RULOLARDAN UZUN SAPLI GENİŞ SEPET ÖRÜLÜŞÜ 96

  KAĞIT RULOLARDAN UZUN SAPLI GENİŞ SEPET ÖRÜLÜŞÜ 92

  KAĞIT RULOLARDAN UZUN SAPLI GENİŞ SEPET ÖRÜLÜŞÜ 52

  KAĞIT RULOLARDAN UZUN SAPLI GENİŞ SEPET ÖRÜLÜŞÜ 71