Köpeklerde enteritKöpeklerde enterit
Köpeklerde enterit

Köpeklerde enterit

Köpeklerde enterit nedir? Köpeklerde viral enterit nedir, onunla nasıl başa çıkılır? Bu sorular genellikle evcil hayvan sahipleri için endişeleniyor. Viral enterit parvovirüs, koronavirüs, hepatit ve veba virüsleri ve diğer birçok karışık enfeksiyon gibi virüslere neden olur. Bu hastalık şiddetli dehidratasyon, hemorajik enterit, miyokardit ve hatta lökopeni ile karakterizedir. Bu hastalığın kuluçka dönemi için, on günden az bir süre sürer. Genellikle iki ila on altı hafta arası enteritis enteritis yavruları dikkati çekiyor. Genel olarak, viral enterit, her cins köpek, her yaştaki hayvanlara karşı hassastır. Ayrıca, Rottweiler bu tip hastalığa özel bir yatkınlığa sahiptir. Enfeksiyon, enfekte yem, fekal-oral yolla, su yoluyla veya hastalıklı hayvanla doğrudan temas halinde olabilir.

Enterit olarak böyle ciddi bir hastalık ileköpekler, kendi gücü ile tedavi sadece imkansızdır. Aynı zamanda köpeklerde birkaç tip enteritis varlığına dikkat etmek de önemlidir. En tipik olanı, bu hastalığın intestinal şeklidir, ki bu çok akuttur. Belirtileri, uzun bir süre durmayan kusmayı temsil eder. Hayvan en çok su ve yiyecekleri tamamen reddeder. Viral enterit ile, köpekler sadece üç gün boyunca hiçbir şey içmezler. Süt, su veya diğer sıvıları algılamazlar. Bunun nedeni, hastalığın kalın ve ince bağırsağı etkilemesi gerçeğinde yatmaktadır. Ve bu da, çok güçlü ve keskin bir acıya neden olur.

Köpeklerde Enteritis, ishal eşlik ederkusma başlangıcından bir ila üç gün sonra hayvanda görülür. İshal beş günden fazla sürebilir. Fekal kitleler çok fazla mukus ve kan damarı içerir. Onlar için fetid kokusu karakteristiktir. Bütün bu belirtiler, tabii ki, ilk günlerde sahipleri bir uzmana dönmeye zorluyorum. Köpek gözlerinin önünde eriyor. İshal ve aralıksız kusma öncelikle hayvan vücudunun dehidrasyonuna neden olur, bu nedenle, hasta köpekler tükenme, halsizlik, pulmoner ve kardiyovasküler yetmezlik ile karakterizedir.

Sırasında hayvanın vücut sıcaklığına gelincehastalık, kırk bir dereceye kadar yükselir. Bu değer üç günden fazla sürebilir. Sonra otuz yedi dereceye inerek normalleşir. Bu durumda, sahipleri hastalığın geri çekildiğini düşünebilirler. Ancak, bu kadar değil. Sıcaklığın düşürülmesi olası bir ölüm anlamına gelir. Doğru tedaviyi seçerseniz, köpeğin iyileşme olasılığı artar. Bununla birlikte, enterit ile enfekte olan yavrular çoğu zaman ölmektedir.

Evde veteriner hekimi aramak için bilmek önemlidirilk alarm semptomları olduğunda ortaya çıkmalıdır. Sadece bu durumda, evcil hayvanı yüksek bir olasılık derecesi ile kurtarmak mümkün olacaktır. Köpeklerde enteritis hiperimmun serumlar, Regidron ve Enterodez çözeltileri, antiemetik, analjezik ilaçlar ve çok daha fazlası ile tedavi edilir. Gelecekte kürlenmiş yetişkin köpeklerde, hastalığın bağışıklık oluşturduğuna dikkat etmek gerekir.

Hastalığı önlemek için enteritis olmalıdırYavruları bir buçuk yaşında iki aylık aşılayın. Köpek yavrusu, enteritden aşılanmamış bir dişiden alındıysa, önce hiperimmün serumun uygulanması gerekir. Sadece iki hafta içinde köpeği aşılayabilirsiniz. Bunu yapmak için, genellikle Hexadog, Eurikan, Hexakanivac, Nobivac ve diğer aşıları kullandı. İkinci aşılama, sadece bir diş değiştirildikten sonra, yani yaklaşık altı ila sekiz aylıkken gerçekleştirilir. Ek olarak, aşı yıllık olarak verilmelidir. Sadece zamanında aşılama, evcil hayvanınızın hayatını kurtarmaya yardımcı olacaktır. Bunu hatırla.

Köpeklerde enteritKöpeklerde enterit

Related news

 • Boğmaca nedir boğmaca Hastalığın belirtileri ve tedavisi
 • Çeyizlik Üçüz Çiçek Tığ Oyası Modeli Yapılışı Videolu Anlatımlı
 • Renkli Çamaşırlar Kaç Derecede Yıkanır
 • Galatasaray 4 yıldız formaları fotoğrafları
 • Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliği Yönetmeliği ve özellikleri

 • Köpeklerde enterit

  Köpeklerde enterit


  Köpeklerde enterit

  Köpeklerde enterit

  Köpeklerde enterit

  Köpeklerde enterit

  Köpeklerde enterit

  Köpeklerde enterit

  Köpeklerde enterit

  Köpeklerde enterit

  Köpeklerde enterit

  Köpeklerde enterit

  Köpeklerde enterit

  Köpeklerde enterit

  Köpeklerde enterit