Juniperus Hibernica: bitki özellikleri, bakım kuralları 2019

Juniperus Hibernica: bitki özellikleri, bakım kuralları 2019

Juniperus Hibernica: bitki özellikleri, bakım kuralları 30 19.02.2019, 08:13

Juniperus Hibernica: bitki özellikleri, bakım kuralları

Juniperus Juniperus - çalı piramidalşekil, 4 metre yüksekliğe ulaşıyor. Renklerinde iğneler gri-yeşil tonlardan mavimsi-yeşil renklere kadar değişir. Bitki işaret etti, ama dikenli küçük iğneler değil. Ardıç bu çeşit dona dayanıklı ve aynı zamanda mükemmel penumbrayı tahammül eder, ancak parlak güneş bitki tarafından algılanması çok zordur. Yeşiller doğrudan güneş ışığından muzdarip olabilirler. Sunulan ardıç çeşitliliği, herhangi bir toprağa mükemmel bir şekilde tolere eder, ana şey - en az tuz içeriğine sahip olmalıdır.

ardıç hibernica

Dikim kuralları

Birçok peyzaj tasarımcıları kullanıyorbahçe alanları ardıç Hibernica tescili. Bu bitki için dikim ve bakım yapmak zor değildir, bu yüzden genç bir amatör bahçıvan bile böyle bir görevle kolayca başa çıkacaktır. Daha önce de belirtildiği gibi, toprak arıtımı ile ilgili olarak bu ardıç çeşitliliği alçakgönüllüdür, ancak arazinin optimal karışımı, turba, kum ve iğnelerin eşit oranlarda birleşimi olacaktır.

Bitkinin iyi yerleşmesi içinKapalı bir kök sistemi ile satılan genç ağaçların seçilmesi gerekmektedir. Ekim için en uygun zaman nisan veya mayıstır, ancak sonbaharda, ilk donmadan önce, tercihen Eylül ayında ekilebilir.

Dikim alanı, maksimum ışık girişiyle açık olmalıdır. Eğer güçlü bir gölgeleme yaparsanız, Hibernica ardıç dekoratif süslemesini kaybedecektir.

ardıç hibernika fotoğraf

Bir ardıç için çukur büyüklüğüne bağlıdırrizomlar artı besin toprağı ile doldurun ek bir 15-20 cm. Bir bitkiyi dikerken, çalılar arasındaki mesafeyi en az 1 metre tutmak yeterlidir. Dikimden sonra, gövdenin etrafındaki toprak kesilir. İğneler, talaş ve turba karışımı en iyi seçenek olacaktır. Dikimden sonra kök altında sulama yapılması bir ön şarttır.

Ardıç arısı

Hibernica Ardıçaşağıda sunulmuştur, dikkatli ve titiz bir bakım gerektirmez, ancak bitkiyi en rahat hissettirmek için, görünüşüyle ​​memnun olmak, bazı kurallar benimsemeye değerdir.

 1. İlkbaharda çalı, nitroammophous ile beslenmeli ve metrekare başına 35-45 gr.
 2. Yabancı ot düzenli olarak temizlenmiş gövde ile aynı daire, gevşetmek, ama iğneler ve turba karışımı malç olabilir.
 3. Bir çalı oluşturmak için, budama konik bir şekil vererek yapılır. Bu durumda, kuru dalların önleyici önlemler olarak düzenli şekilde budamasını ve çıkarılmasını unutmayınız.
 4. Ardıç Ardıç düzenli bir gerektirirsulama, ancak böylece su birikip kalmamaktadır. Pipet her burç, 2-3 kez suyla 2 bölümleri (hava dikkate alınarak) bir hafta. Aynı zamanda bir yetişkin, neme daha az talepkar oluşan çalı At - kez on yıl sulamaya yeterlidir ve sıcak havalarda - her 5 günde.
 5. Böylelikle bitki güzelliğinden memnun kalır, çalıyı hortumdan dışarı püskürtün, tozunu temizleyin ve havayı nemlendirin, çünkü ardıç kuru havayı ve iğnelerin çamurunu tolere etmez.

ardıç hibernus dikim ve bakım

Üreme yöntemleri

Hibernica Juniperus tohumları tarafından çoğaltılabilir,katman veya çelikler, ikinci yöntem en uygun ve tercih edilir. o bahar aylarında bunu yapmak için en iyisi olmasına rağmen, tüm yıl boyunca kesimler tarafından bitkiyi yaymak için. Bu bahar eğer ve kışın serada köklü bir kesim, başında - Suda sera, sokulmamış saplar, sıcaklık olan 16-19 ºC olduğunu. Bu durumda, önemli olan şey - normal püskürtme, alt-tabaka, ıslak ve dağınık bir aydınlatma muhafaza edilmiştir.

Juniperus Hibernica, açıklaması bizBu yazıda verilen katmanlarla üreyebilirsiniz. Bu yöntem tecrübeli bahçıvanlar tarafından uygulanmaktadır, dikkate alınması gereken tek şey, yoğun büyüme, bitkinin bitki örtüsü döneminde çoğunluğu çoğaltmak yerine, doğrudan yetiştirilen çeşitliliğin itlaf edilmesidir.

ardıç hiberna açıklaması

Tohumların üremesi uzun ve karmaşık bir süreçtir. Tohumlar, bir yıl sonra ya da ekimden sonra üç kez sürgünler verir ve bu nedenle de ardıç kuşu yetiştiriciliğinin ümit verici bir yolu olarak kabul edilmez.

Zararlılar ve ardıç hastalıkları

Etkileyebilecek hastalıklar ve zararlılarardıç Hibernica, bu mantar pas ve gri küf. Bitkinin zamanında işlenmesiyle tedavi edilebilir ve bu tür zararlılarla mücadele etmek için tasarlanmış kimyasal ilaçlar ile tedavi edilmelidir.

Juniperus Hibernica: bitki özellikleri, bakım kuralları 2019

Juniperus Hibernica: bitki özellikleri, bakım kuralları 2019

Related news

 • Kirpikleri uzatacak ve gürleştirecek yöntemler
 • Gültan Kışanak, Leyla Güvene destek için açlık grevine başladı
 • UEFAdan Milana uyarı
 • Bağışıklık sistemi nasıl güçlendirilir ile Etiketlenen Konular
 • Katı yakıtlı kazan Zota: inceleme ve geri bildirim
 • Elazığdan çıkıyor İtalya, Almanya, Hollanda ve Rusya tonlarca alıyor

 • Juniperus Hibernica: bitki özellikleri, bakım kuralları 81

  Juniperus Hibernica: bitki özellikleri, bakım kuralları


  Juniperus Hibernica: bitki özellikleri, bakım kuralları 9

  Juniperus Hibernica: bitki özellikleri, bakım kuralları 95

  Juniperus Hibernica: bitki özellikleri, bakım kuralları 9

  Juniperus Hibernica: bitki özellikleri, bakım kuralları 51

  Juniperus Hibernica: bitki özellikleri, bakım kuralları 87

  Juniperus Hibernica: bitki özellikleri, bakım kuralları 79

  Juniperus Hibernica: bitki özellikleri, bakım kuralları 66

  Juniperus Hibernica: bitki özellikleri, bakım kuralları 98

  Juniperus Hibernica: bitki özellikleri, bakım kuralları 3

  Juniperus Hibernica: bitki özellikleri, bakım kuralları 18

  Juniperus Hibernica: bitki özellikleri, bakım kuralları 96

  Juniperus Hibernica: bitki özellikleri, bakım kuralları 27