Juniperus Blue Carpet - iğne yapraklı süs çalısı 2019

Juniperus Blue Carpet - iğne yapraklı süs çalısı 2019
21.07.2019

Juniperus Blue Carpet - iğne yapraklı süs çalısı 3

Juniperus Blue Carpet - iğne yapraklı süs çalısı

İğne yapraklı bitkilerin ana özelliklerinden biriPatateslerin ve bakterilerin havasını arındırıp, çam uçucu yağlarının aromalarıyla doyurma yetenekleridir. Parklar, bahçeler ve meydanlardaki selvi ağaçları ailesi muhteşem bir yaprak dökmeyen cüce bitkisini temsil eder.ardıç mavi halıDaha fazla değil bir yüksekliğe kadar büyüyen çalı çalı1-1,5 metre, yere sürüklendiğinden daha çok tarar. Anavatanı Doğu Himalayaları ve Çin'in dağlık bölgeleridir. Yoğun çalılıkları oluşturur ve muhteşem bir süs bitkisidir. Toplamda yaklaşık 70 çeşit ardıç vardır ve her biri kendi yolunda güzel ve eşsizdir. İğneler şeklindeki tüm ardıçler, pullu ve asiküle ayrılır. Bununla birlikte, her iki formu birleştiren çeşitler vardır.

tanım

Juniperus pullu Blue Carpet, aynı zamanda bir grup yassı büyüyen çalılar da denir, bu ailenin en parlak temsilcilerinden biridir.ardıç pullu mavi halıBu bitki 1972 yılında yetiştirildiMeyeri çeşidinden Hollandalı yetiştiriciler ve dekoratif kaliteleri için dört yıl sonra özel bir sergide tanındı. Juniper Blue Carpet altın madalya aldı. O yumuşak bir gümüş-mavi renk tonu bir santimetre kadar güzel iğne şeklinde sivri iğneleri vardır. Taç, tüm sürünen çalılar gibi, çapı 2,5 metreye kadar olan şekilsiz bir minder gibidir. Ardıçların büyüme oranı yılda yaklaşık 8 ila 10 santimetredir. Ancak, ardıç mavi halı, sürünen çalıların diğer temsilcilerinden farklı olarak, 60 santimetreden fazla olmayan bir yüksekliğe kadar büyür. Onun iddiasız ve kolay doğası için bahçıvanlar ve peyzaj tasarımcıları çok düşkün. Bitki sünneti kolayca tolere eder ve kısa sürede kolayca restore edilir ve daha yoğun bir taç oluşturur. Yüksek dekoratif özellikler onu şehir bahçeleri ve meydanlarında düzenli hale getirir. Selvi ailesinin temsilcilerinin yetiştiği parklar, kasaba halkı arasında en çok rağbet gören, bedenleri ile kokularını temizleyen ve stres ve depresyonun giderildiği yerler.

Dikim ve bakım

ardıç kuşu sürünenJuniperus Blue Carpet hızla büyüyorÇalı, güneşli ve yarı koyu alanları tercih ediyor. Diğer ağaçların gölgesinde, güzelliğini ve çekiciliğini kaybeder. İğnelere zarar vermemek için, kışın yüksek rüzgârla savrulmanın mümkün olduğu yerlerde bitkilerin kullanılması tavsiye edilmez. Bu ardıç çeşitliliği toprağa sert değildir, ancak durgun suların yokluğunda zenginleştirilmiş, verimli topraklarda en gür ve çekici bir şekilde büyür. Juniper Blue Carpet, hak ettiği sevgiye sahiptir ve tasarımcıların yamaçları süslemek için alpin tepeler tasarlamaları için kullanılır. Hem grup hem de tek koltukta harika görünüyor. Güllerle mükemmel komşular. Bu çalılar evde de harika görünüyor. Uygun bakım ve sünnetle, selvi, alışılmış iç mekan süs bitkileri için iyi bir rekabet yaratacaktır.

Juniperus Blue Carpet - iğne yapraklı süs çalısı 2019

Juniperus Blue Carpet - iğne yapraklı süs çalısı 2019

Related news

 • Calzedonia Bikini Ve Mayo Modelleri 2019
 • Neden video VKontakte çalışmıyor
 • Chelsea 2-1 Newcastle United (MAÇ ÖZET)
 • Kurdeleli ve Yapraklı Çilek Lif Yapımı
 • Buzlukta Elma Nasıl Saklanır

 • Juniperus Blue Carpet - iğne yapraklı süs çalısı 75

  Juniperus Blue Carpet - iğne yapraklı süs çalısı


  Juniperus Blue Carpet - iğne yapraklı süs çalısı 47

  Juniperus Blue Carpet - iğne yapraklı süs çalısı 8

  Juniperus Blue Carpet - iğne yapraklı süs çalısı 50

  Juniperus Blue Carpet - iğne yapraklı süs çalısı 23

  Juniperus Blue Carpet - iğne yapraklı süs çalısı 97

  Juniperus Blue Carpet - iğne yapraklı süs çalısı 31

  Juniperus Blue Carpet - iğne yapraklı süs çalısı 70

  Juniperus Blue Carpet - iğne yapraklı süs çalısı 13

  Juniperus Blue Carpet - iğne yapraklı süs çalısı 14

  Juniperus Blue Carpet - iğne yapraklı süs çalısı 27

  Juniperus Blue Carpet - iğne yapraklı süs çalısı 94

  Juniperus Blue Carpet - iğne yapraklı süs çalısı 22

  Juniperus Blue Carpet - iğne yapraklı süs çalısı 88

  Juniperus Blue Carpet - iğne yapraklı süs çalısı 96

  Juniperus Blue Carpet - iğne yapraklı süs çalısı 74