IVF için hazırlanıyor: Bir çocuğa sahip olma şansını nasıl arttırırsınız 2019

IVF için hazırlanıyor: Bir çocuğa sahip olma şansını nasıl arttırırsınız 2019

IVF için hazırlanıyor: Bir çocuğa sahip olma şansını nasıl arttırırsınız 1 02.02.2019, 17:55

IVF için hazırlanıyor: Bir çocuğa sahip olma şansını nasıl arttırırsınız?

Bugün için ekstrakorporeal inseminasyongün, infertilite tedavisinin en ilerici yöntemlerinden biri olarak kabul edilir. Sıklıkla bu, ortakların bir çocuk sahibi olmaları için son adımdır. IVF için hazırlığın oldukça uzun olduğu ve her iki tarafın da çaba göstermesi gerektiğine dikkat edilmelidir.

IVF için hazırlanıyor: Hangi sınavların tamamlanması gerekiyor?

Birkaç yıl önce ekstrakorporealgübreleme bir nadirlikti. Bugün, böyle doğmuş çocukların sayısı sayılmamaktadır. Prosedürün özü, bir kadının olgun yumurtalarının vücuttan çıkarılması ve embriyonun uterus duvarına implantasyonu ile "in vitro" döllemesidir. IVF için hazırlık yapmak çok önemlidir ve kalitesi başarılı bir hamilelik olasılığını doğrudan etkiler.

Başlamak için, bir kadın ve bir erkek tamamlamalıdır.Vücudun muayenesi. Bu aşama çok önemlidir - her iki partner de fertilizasyon süresi boyunca sağlıklı olmalıdır, aksi takdirde intrauterin gelişim sırasında düşük veya bir sapma riski vardır.

Bir kadın mutlaka muayene olmak zorundadır.jinekolog. Muayene sırasında cinsel sistemde bazı hastalıklar veya bozukluklar bulunursa, bunların ortadan kaldırılması gerekir. Bu gibi durumlarda, doktor bir tedavi süreci öngörür.

Ayrıca gerekli ve hormonalkan çalışması. Hormon düzeylerinin ihlali, foliküllerin olgunlaşma sürecini ve bir kadının gelecekteki çocuğunu taşıyabilme yeteneğini etkileyebilir. Ve endokrin sistemi ile ilgili sorunlar gübreleme öncesi tespit etmek daha iyidir.

Vücudun incelenmesifarklı enfeksiyon çeşitleri. Özellikle, herpes, toksoplazmoz, kızamıkçık ve sitomegalovirüs varlığı için testler yazıyorlar. Gerçek şu ki, bu tür hastalıkların etken maddeleri, herhangi bir dış bulgu olmaksızın, vücutta gizlice mevcut olabilir. Hamilelik sırasında, enfeksiyon fetüsün gelişimini etkileyebilir veya kürtaj riskini artırabilir.

Genetik çalışmalara girmek de yararlıdır.Hem gelecekteki ebeveynler ile. Kural olarak, akrabalar arasında herhangi bir kalıtsal hastalık varsa, bu tür testler reçete edilir. Bu durumlarda, eğer fetusta genetik bir hastalık geliştirme riski çok yüksek ise, IVF ile bir donör yumurtası veya spermatozoa kullanılabilir.

IVF erkekler için çok önemli hazırlık. Androloga'da geçmek ya da yer almak gereklidir. Ayrıca, sperm örneklerinin çalışılması kaliteyi belirlemek için tayin edilmiştir.

Doğal döngüde IVF nedir?

Benzer bir prosedür oldukça geniş kullanırGübre için olduğu gibi popülaritesi, hormonal tedaviyi gerçekleştirmeye gerek yoktur. Bu yöntem sadece vücutlarının yumurtlamanın doğal mekanizmalarını koruduğu kadınlar için uygundur - foliküldeki bir yumurta her ay olgunlaşır.

IVF için hazırlanıyor: Hamilelik şansını nasıl artırırım?

Gerekli muayene ve hormon tedavisine ek olarak, IVF'ye karar veren ortaklar belirli kurallara uymalıdır:

 • Bir kadının vücudunun hazırlanması gerektiğindenHamileliğe, daha sonra, ilk etapta, sağlıklı bir diyete dikkat edilmeye değer. Diyet çeşitli olmalı ve gerekli miktarda protein, yağ ve karbonhidrat içermelidir.

 • Vücudu güçlendireceği için multivitamin kompleksleri almak da yararlı olacaktır.

 • Cinsel ilişkiler aynı kalabilir. IVF prosedüründen önce, virüsler, bakteriler veya mantarlarla enfeksiyona yol açabileceğinden, sıradan cinsel ilişki yasaktır. Prezervatifler kontraseptif olarak önerilmektedir.

 • Gübrelemeden önce, terk etmek gerekirZararlı alışkanlıklar - alkol, sigara ve tabii ki narkotik ilaçların kullanımı. Bir doktor tarafından daha önce reçete edilmemiş ilaçları almayı bırakmak da gereklidir.

 • Bir kadının vücuttaki fiziksel stresi azaltması gerekir. Bununla birlikte, kolay sabah şarjı her iki tarafın sağlığı üzerinde büyük bir etkiye sahip olacaktır.

Tabii ki, IVF yöntemi% 100 garanti vermez. Ancak, doktor tavsiyeleri ne kadar sıkı takip edilirse, başarılı bir hamilelik şansı o kadar yüksek olur. Sonuçta, birçok çocuk IVF'nin yardımıyla doğdu. Bu teknikle ilgili geri bildirim gerçekten ilham verici.

IVF için hazırlanıyor: Bir çocuğa sahip olma şansını nasıl arttırırsınız 2019

IVF için hazırlanıyor: Bir çocuğa sahip olma şansını nasıl arttırırsınız 2019

Related news

 • Şeker hastaları hamileyken ne yapmalı
 • Artrit tedavisi nasıl yapılır. Farmakolojik ve folklorik yöntemler
 • Topshop Mayo 2019 Kendall ve Kylie Jenner Kampanyası
 • Başkent’te iki ayrı kaza, 2 yaralı
 • Damar tıkanıklığı etkileri ile Etiketlenen Konular
 • Burçlara göre makyaj

 • IVF için hazırlanıyor: Bir çocuğa sahip olma şansını nasıl arttırırsınız 69

  IVF için hazırlanıyor: Bir çocuğa sahip olma şansını nasıl arttırırsınız


  IVF için hazırlanıyor: Bir çocuğa sahip olma şansını nasıl arttırırsınız 42

  IVF için hazırlanıyor: Bir çocuğa sahip olma şansını nasıl arttırırsınız 65

  IVF için hazırlanıyor: Bir çocuğa sahip olma şansını nasıl arttırırsınız 87

  IVF için hazırlanıyor: Bir çocuğa sahip olma şansını nasıl arttırırsınız 58

  IVF için hazırlanıyor: Bir çocuğa sahip olma şansını nasıl arttırırsınız 63

  IVF için hazırlanıyor: Bir çocuğa sahip olma şansını nasıl arttırırsınız 83

  IVF için hazırlanıyor: Bir çocuğa sahip olma şansını nasıl arttırırsınız 16

  IVF için hazırlanıyor: Bir çocuğa sahip olma şansını nasıl arttırırsınız 70

  IVF için hazırlanıyor: Bir çocuğa sahip olma şansını nasıl arttırırsınız 15

  IVF için hazırlanıyor: Bir çocuğa sahip olma şansını nasıl arttırırsınız 35