Isofix mount - nedir bu Isofix tutturmalı araba koltuğu 2019

Isofix mount - nedir bu Isofix tutturmalı araba koltuğu 2019

Isofix mount - nedir bu Isofix tutturmalı araba koltuğu 95 02.03.2019, 17:39

Isofix mount - nedir bu? Isofix tutturmalı araba koltuğu

Şubat 2011'in başlarında, AvrupaKanun, herhangi bir araçta Isofix ankrajlarının varlığını emretti. Bunun temeli, Volkswagen tarafından desteklenen aynı isim sistemine sahip çocuk oto koltuklarının oluşturulmasıydı. Isofix'in geleneksel emniyet kemerlerinin önündeki avantajı nedir, hiç kimse bilmiyor. Ancak, şimdi neredeyse her anne bebeğinin sandalyesinin böyle bir sistemin standartlarına göre donatılması gerektiğine inanmaktadır. Isofix mount - nedir bu? Bu sistem hangi yaşta çocuklar içindir ve zarar verebilir mi?

isofix ne olduğunu

Isofix Yaratılış Tarihi

Yeni bir bağlantı sisteminin ortaya çıkmasının nedeniÇocuk koltukları, çocukları etkileyen Avrupa'daki kazaların istatistiklerini kırdı. Sonuç olarak, çocuğun güvenliği için tasarlanan koltuklar, hatalı montaj nedeniyle görevleriyle baş edemedi. Bu problem esas olarak 0-3 yaş arası çocuklar için koltuklarla ilgiliydi. Düzenli emniyet kemerlerini birçok ana babaya sabitlemek için kullanılan karmaşık sistem, rahatsız edici veya anlaşılmaz görünüyordu. Ve bazı anneler ve babalar, koltukların koruyucu işlevlerini bağımsız olarak azaltarak şemayı basitleştirdiler.

Bununla bağlantılı olarak, Uluslararası Organizasyon içinstandardizasyon, yeni bağlantı elemanları oluşturmaya karar verildi. Daha kullanışlı, ancak daha az güvenilir değiller. Yani bir Isofix montaj sistemi vardı. Ana avantajları, bir çocuk koltuğunun koruyucu özelliklerinin kurulum ve optimizasyonunun basitliğiydi. Yapılan testler sonucunda, yeni sistemin acil durumlarda riskleri önemli ölçüde azalttığı biliniyor. 1997 yılında yaş grubu 1 için Isofix montajlı ilk araba koltuğu ortaya çıktı. Bundan sonra, yolcu taşıtlarında çocuk koltukları için güvenlik sistemleri ile ilgili uluslararası standartlarda değişiklikler olmuştur.

düzeltme eki ile araba koltuğu

Isofix mount - nedir bu?

Öyleyse, en önemli olana geçelim. Isofix, araba koltuğu ile çocuk koltuğu veya başka bir koltuk arasındaki sert bağlantıdır. 3-3.5 yaşın altındaki veya 20 kg ağırlığındaki çocuklar için uygundur. Yani, 0, 0+ ve 1 yaş grupları için. Bu, kabul edilebilir kategorilerin listesini tamamlar. Bebek 20 kg'dan ağırsa, benzer bir cihazı olan bir koltukta taşımak yasaktır.

Çocuk Isofix bağlar ikiBunun için sandalye veya tabanda metal braket. Arabanın koltuğuna takılı iki braketle sabitlenirler. Sistem çocuk koltuğunu çıkarmayı kolaylaştırır. Çocuksuz taşırken, aniden frenlenirken koltuk hareket etmiyor. Zımbalar genellikle koltuğun arkasına, kanepenin sol tarafında ve sağında bulunur. Acil durumlarda, Isofix zımbaları, tüm etkiyi alarak güvenilir bir şekilde tutar.

çocuk güvenliği isofix kilitler

"Bacak" ya da "çapa"?

Uluslararası Standartların gerektirdiği ortaya çıkıyor"Bacak" elemanı veya ankraj kayışı Üst Tether'in varlığı için araba koltukları. Isofix montajı ile desteklenmiştir. Ne var ve bir çocuğun cihazını seçerken neyi tercih etmeliyim? Mesele, Isofix'in aracın koltuğuna iki noktada bağlanmasıdır. Bu iki bölüm muazzam bir yüke maruz kalır, bir kazaya çarptığında bir tork yaratılır. Üçüncü tip destek olarak "bacak" veya "çapa" takılı. Yükün bir kısmını devralır ve sandalyenin ilerlemesini önler.

"Bacak" teleskopik bir dikmeSandalyenin ön tarafından ortada uzanır ve zemine dayanır. Ankraj kayışı Üst Urgan, sandalyenin baş dayanağından arkadan çıkar. Ulaştırma gövdesinde bir kemer klipsi ile monte edilmiştir. Aracın modeline bağlı olarak, kelepçe başlığın arkasına yerleştirilebilir. "Çapa" "bacak" dan daha uygun ve evrensel olarak kabul edilir. Bu nedenle, yakında tüm yeni otomobiller Top Tether'ı sabitlemek için desteklerle donatılacak.

sabitleme sistemi isofix

Grup 0 için Isofix

Isofix montajlı grup 0+ ve 1 araç koltuğundaAraç koltuğundaki zımbalara doğrudan sabitlenir. Kategori 0 için (doğumdan bebeklere 13 kg'dan fazla olmayan bir yıl), biraz farklı bir sistem kullanılır. Sonuçta, bu durumda sandalyelerin kendisi beşiktir. Bu tür çocuk cihazları, çocuğu kendilerine ve caddeye taşımak için araçtan kolaylıkla çıkarılır. Bu nedenle, Isofix braketlerinin kurulu olduğu özel bazlara monte edilirler.

Grup 2 ve 3 için Isofix'li otomatik koltuklar

Bir dizi çarpışma testi, bir çocuğun tartı yaptığını göstermiştir.15 ila 20 kg arasında Isofix montajı artık uygun değildir. Düzeltmek için düzenli emniyet kemeri kullanmanız gerekir. Araba koltuğunda özel kılavuzlardan geçerler. Bunun nedeni, bir kaza sırasında yükün kayışlara düşmesi ve çocuğun sandalye ile birlikte hareket etmesi gerekir. Ancak çoğu zaman üreticiler sevdiklerinin güvenliğinden endişe duyan annelere, 2 ve 3 kategorilerinden satın alma koltukları sunmaktadır. Ayrıca bir Isofix montajı da vardır. Bu nedir ve bu cihazı kullanmak mümkün mü?

Aslında, içinde Isofix bağlantı elemanları denirBu dava daha dekoratif. Ya da bir çocuk olmadan arabadaki sandalyeyi tamir ederler. Mevcut, 2 ve 3 kategorilerindeki koltuklardaki Isofix gücü, ek "ankraj" veya "bacak" ekleri gibi takılı değildir. Bu sadece bir kazada çocuğu incitir.

Isofix mount - nedir bu Isofix tutturmalı araba koltuğu 2019

Isofix mount - nedir bu Isofix tutturmalı araba koltuğu 2019

Related news

 • Beyinli Gerdan
 • Zeytinyağlı Kereviz
 • ÇEYİZLİK 2019 KALP MOTİFLİ HAVLU KENARI YAPIMI
 • Dini sözler resimli indir
 • Yaşlanmayı yavaşlatan formül bulundu
 • Isveç diyeti alternatifleri ile Etiketlenen Konular

 • Isofix mount - nedir bu Isofix tutturmalı araba koltuğu 62

  Isofix mount - nedir bu Isofix tutturmalı araba koltuğu


  Isofix mount - nedir bu Isofix tutturmalı araba koltuğu 7

  Isofix mount - nedir bu Isofix tutturmalı araba koltuğu 4

  Isofix mount - nedir bu Isofix tutturmalı araba koltuğu 99

  Isofix mount - nedir bu Isofix tutturmalı araba koltuğu 5

  Isofix mount - nedir bu Isofix tutturmalı araba koltuğu 56

  Isofix mount - nedir bu Isofix tutturmalı araba koltuğu 90

  Isofix mount - nedir bu Isofix tutturmalı araba koltuğu 29

  Isofix mount - nedir bu Isofix tutturmalı araba koltuğu 82

  Isofix mount - nedir bu Isofix tutturmalı araba koltuğu 46

  Isofix mount - nedir bu Isofix tutturmalı araba koltuğu 28

  Isofix mount - nedir bu Isofix tutturmalı araba koltuğu 69