İnternet canavarı 2019

İnternet canavarı 2019


İnternet canavarı 17 20.01.2019, 19:32

İnternet canavarı

Süper Baba ve İkinci Bahar gibi televizyon dizilerinin senaristi Muharrem Buhara’nın yazdığı “İnternet Canavarı” adlı çocuk kitapları serisi büyük ilgi görüyor.

Yazar, günlük konuşma dilinden farksız ve esprili bir dil kullanıyor bu öyküde. Ne olaylarda, ne de tiplemelerde hiçbir yapaylık yok. Okurken sanki bir gün hepimizin başına gelebilirmiş duygusunu veriyor

Karşınızda İnternet Canavarı Sezai. Boyu 1.55, kilosu 48, ten rengi buğday, saçları siyah, burcu aslan.. Ee? Canavarların daha farklı olması gerekmiyor mu? Yani bizlerden biraz daha farklı? Oysa ki Sezai son derece normal görünüyor, hepimiz gibi. Peki her şey bu kadar normalse Sezai nasıl oluyor da İnternet Canavarı oluyor?..

Aslında işler göründüğü gibi değil. Sezai pek çoğumuz gibi canı sıkılan, okulda bunalan, kendi halinde, ama cin gibi bir çocuk. Bir sabah yine öfleyerek ve tabii ki geç kalarak okula gittiğinde ne görür dersiniz? Hayır, canavar değil, Burcu! Sınıfa yeni gelen, güzeller güzeli Burcu. O andan itibaren hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Artık aşıktır Sezai. Ama okulun en havalı (ve de en gıcık) çocuğu Cemil yüzünden Burcu’yla yakınlaşması pek de kolay olmayacaktır. Çünkü Cemil’in bilgisayarı vardır, Burcu da bilgisayarlarla pek ilgilidir. Oysa Sezai’nin bilgisayarlarla uzaktan yakından ilgisi yoktur, öyle ki Cemil’e hava atmak için Burcu’ya mail adresi yerine ev adresini verecek kadar uzaktır, ama işin içine, hatta fazla içine, girmesi uzun sürmez. Aşkın gücü bu olsa gerek.

Babasına sonunda bir bilgisayar aldırır, ama onunki biraz farklıdır (Cemil duysa çok bozulur herhalde). Tıpkı Alice’in aynanın arka yüzüne geçişi gibi Sezai de ne zaman internete girse kendisini internetin içinde bulur ve tahmin edebileceğiniz gibi bu yüzden başına gelmeyen şey kalmaz. Pocahontas’a yardım edeceği, ödül olarak ondan sıcacık bir öpücük alacağı, Clinton’la arkadaş olacağı, hatta Clinton’ın Sezai yüzünden iğne yemek zorunda kalacağı aklına gelir miydi hiç? Hele hele Burcu’yla Jurrasic Park’ta elele dinozorlardan kaçmak zorunda kalacağı? O etoburun onlara o kadar yaklaşacağı? Bir de üstelik… Hayır, ne yazık ki bundan sonrası için İnternet Canavarı’nın izni gerekiyor.


İnternet canavarı 2019

İnternet canavarı 2019

Related news

 • Kahve ile saç nasıl boyanır
 • PUF ÇİÇEKLİ LİF MODELİ YAPIMI TÜRKÇE VİDEOLU
 • Burak Bekdil
 • Bisikletteki disk frenleri - güvenilir frenleme için etkili bir çözüm

 • İnternet canavarı 5

  İnternet canavarı


  İnternet canavarı 96

  İnternet canavarı 77

  İnternet canavarı 58

  İnternet canavarı 26

  İnternet canavarı 89

  İnternet canavarı 24