İnsanlarda Kuduz - sağlığınızı riske atmayınİnsanlarda Kuduz - sağlığınızı riske atmayın

24.05.2019

İnsanlarda Kuduz - sağlığınızı riske atmayın 77

İnsanlarda Kuduz - sağlığınızı riske atmayın

Modern tıp önemli ölçüde başardıAncak çeşitli enfeksiyonların tedavisinde başarı? yine de tamamen yenilgiye uğratılmamış hastalıklar var. Bu hastalıklardan biri, sadece enfeksiyondan hemen sonra ilk aşamalarda tedavi edilebilen kuduzdur. Anında tedavi olmadığında, insanlardaki kuduz ölümcül bir sonuca yol açmaktadır, bu nedenle bu "alışkanlık" hastalığın tedavisi çok ciddidir.

Nasıl enfekte olabilirim?

Enfeksiyon kaynağı hasta hayvanlardır.En çok kediler, köpekler (hem vahşi hem de yerli), kurtlar, tilkiler, rakunlar veya yarasalar. Kural olarak, bir kişi kazara kurban olur, çünkü bu hastalık kendisine özgü değildir. Hayvanlar, hastalığın ana semptomlarının ortaya çıkmasından 10 gün önce bulaşıcı hale gelir ve hastalık dönemi boyunca enfeksiyon riski devam eder. Enfeksiyon olasılığı sıcak mevsimde artar, bu nedenle özellikle dikkatli olmanız gerekir, çünkü insanlardaki kuduz sinir sistemine ciddi hasar verir. Hasta hayvan, bazı durumlarda bol miktarda tükürük ve kuduz tarafından ayırt edilebilir, ancak hepsi hastalığın evresine bağlıdır.

Bir kişiden enfekte olabilir miyim?

Teorik olarak, enfeksiyonİnsana, çünkü hastanın tükürüğü patojenik bir virüs içerdiğinden, hasta bir kişiyle çalışırken, önlem almak gerekir. Virüs transplasentalinin anneden çocuğa bulaşma vakaları vardır, çok sayıda tartışmanın nedeni de organ nakli sırasında kuduzun bulaşma olasılığıdır.

Hastalığın tanımı

Çoğu durumda, insanlarda kuduz varYaklaşık 40-50 gün süren kuluçka dönemi, ancak bazen bu süre önemli ölçüde daha kısa veya daha uzun olabilir. Isırmanın yerinin kafadan ne kadar uzak olduğuna, inkübasyon süresinin ne kadar büyük olacağına, ama en tehlikeli olanların baş ve ellerde ısırık olduğuna inanılmaktadır.

Hastalığın ilk aşamasında, belirtilerBir kişide kuduz ifade edilmez, yani hasta genel halsizlik, baş ağrısı ve kas ağrısı, muhtemelen vücut ısısında hafif bir artış, iştahta azalma, bulantı şikayetleridir. Isırığın yeri kırmızı yanıyor, yanıyor ve kaşıyor. Gözlemlenen ve ruhsal bozukluklar - bir kişide kuduz depresyon, anksiyete, ıstırap, korku, halsizliklere eşlik edebilir, uykusuzluk duygusu neden olur.

En fazla 72 saat sahneye çıkıyorhastanın anksiyeteyi ifade ettiği uyarım ve hidrofobi vardır. Nefes alması zorlaşır, iç çekişler göğsünde acı verir. Daha fazla sinirlilik ve uyarılabilirlik söz konusudur, bazı hastalar odaya koşarlar, çarpışan mobilyalar, insanlara saldırmaya çalışabilirler. Terleme ve tükürüğü artırır, ancak tükürüğü yutması mümkün değildir, bu nedenle tükürmesi gerekir. Çoğu zaman hemen belirlenemeyen semptomlar olan insanlarda kuduz hızla ilerler, bu nedenle hastalık belirtileri birbirini değiştirir, hatta düzgün bir şekilde oluşması için zamanım olmasa bile.

Terminal aşaması 3-5 gün içinde başlıyorHastalığın ilk belirtilerinin ortaya çıkmasından sonra. Hastanın durumunda bir iyileşme ile karakterizedir, akıl sağlığı güçlenir, sakinleşir. Ancak, yakında 40-42 dereceye kadar sıcaklıkta hızlı bir artış, üst ve alt ekstremitelerin felci, konvülsiyonlar, bilinç bozulur. Ölüm nedeni genellikle kalp ya da solunum yetmezliğidir.

Kuduz tedavisi

Bildiğiniz gibi, insanlardaki kuduzlarhastalık zaten en azından ilk aşamadır. Modern tıp sunabilir tek yolu en geç lokma sonra 2 hafta daha gerçekleşmelidir aşılama vardır. Aşılama oldukça kararsız olduğu ve her 5 yılda BCG aşısı ve gerektiren, bağışıklığı üretir.

İnsanlarda Kuduz - sağlığınızı riske atmayınİnsanlarda Kuduz - sağlığınızı riske atmayın

Related news

 • Yazın Hangi Saç Kesimleri Favori Diyenler İçin 5 Saç Stili
 • İzlenmesi Gereken Yabancı Diziler
 • Topuk Dikeni Nasıl Geçer
 • Emekli zammı 2019: Tahmini rakamlar belli oldu: İşte beklenen zam oranı
 • Örgü Çocuk Süveteri Tarifi – Yapılışı

 • İnsanlarda Kuduz - sağlığınızı riske atmayın 23

  İnsanlarda Kuduz - sağlığınızı riske atmayın


  İnsanlarda Kuduz - sağlığınızı riske atmayın 91

  İnsanlarda Kuduz - sağlığınızı riske atmayın 97

  İnsanlarda Kuduz - sağlığınızı riske atmayın 100

  İnsanlarda Kuduz - sağlığınızı riske atmayın 70

  İnsanlarda Kuduz - sağlığınızı riske atmayın 20

  İnsanlarda Kuduz - sağlığınızı riske atmayın 48

  İnsanlarda Kuduz - sağlığınızı riske atmayın 32

  İnsanlarda Kuduz - sağlığınızı riske atmayın 94

  İnsanlarda Kuduz - sağlığınızı riske atmayın 81

  İnsanlarda Kuduz - sağlığınızı riske atmayın 25

  İnsanlarda Kuduz - sağlığınızı riske atmayın 99

  İnsanlarda Kuduz - sağlığınızı riske atmayın 14

  İnsanlarda Kuduz - sağlığınızı riske atmayın 16

  İnsanlarda Kuduz - sağlığınızı riske atmayın 66

  İnsanlarda Kuduz - sağlığınızı riske atmayın 56